Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 656 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 39 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2023 Yaz Tatili Planlama ve artan fiyatlar

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Gentlement paran varsa git, kimse gitme demiyor. Ama müslümanligini kalkina bilmesi icin müslümanlar ekonomik olarak kuvvetli olmak zorunda. Sen hacisin, dini konulara önem veriyorsun, aslindan bunu düsünmen gerekki ümmetin kalkinsin. Onun icin paranin sana faydasi yoksa ümmete var.

Ama Swiss hakli bence.

Şu zamanda kimsenin kenerda çalışarak bir ton parası yok. Bu forumda yüzde 99 zar zor bir izin parası biriktiriyordu. Şimdiki durumda oda yok. Swiss kısmasında ne yapsın? Türkiye'mden vaz geçmem diyorsun. Gitmeyince vaz geçilmiş mi olunuyor? Misal gitmesen bir yıl ne olur? Ha annen baban varsa, ölümlü dünya gitmek gerekir, ama ne olur Hochsaisonda pahalıyken gidilmez, bilet fiyatları sezon sonu düşünce ozaman gidilir.

Birde bir ricam olacak senden. Lütfen Allah kelimesini büyük yaz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Temmuz 2022 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    ucuz tatil icin biz condordan yada eurovings yunanistana bilet aldik 45 euro x 2 90 euro ödedik.. yunanistana indik havaaalaninda boking.com a girdik güzel bir otel bulduk 750 euro iki kisi allincilusif toplam 1000 euro gibi oldu . bence ispanya fransa nice italya yada bulgaristan karadag gitmeek istiyorsaniz bu sekilde yapin ...biletleri kendiniz alin birde ucaaksiz otel ayarlayin gidin daha ucuz ...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yunanistan'da tatil yapmak büyük ihtimal bir cok kisiye buruk bir his verir. Bende dahil. Orada mümkün olmadikca bir kurus birakmam. Tabiki dost olmayan basak ülkelerde de mecbur birakiyoruz belki, ama bile bile Yunanistan'da para birakmam. Belki duygusal yaklasiyorum olaya ama Canakkale denizin nasil ve neden kizil renge boyandigini düsünürsem kendi kanatimce Canakkale sehitlerimizin yüzüne bakamam. Ha bizde deniz olmasa onlarda olsa, yine belki, ama gider param yetmiyorsa bizim deniz kenarinda catirda tatil yaparim yine vermem.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Temmuz 2022 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Tatilin milleti ırkı olmaz nerde ucuzsa oraya

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Insan olarak yunanlari bazilari haric yargilayamam..
    Is arkadasim yunandi bana turkden daha cana yakindi..
    Yunanistana gittim hicbir yunandan kötülük görmedim..zaten biz yunanlarla asirlardir beraber yasadik..
    Osmanliyi cökerten yamyam siyonizm tum irklari osmanlidan sonra gözü döndü düsman etti.
    Turku cerkeze
    Cerkezi kürte
    Yunani turke
    Yunani arnavuta
    Bulgari turke
    Vs..

7. 4 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunanistana gittim hicbir yunandan kötülük görmedim..zaten biz yunanlarla asirlardir beraber yasadik..
    Osmanliyi cökerten yamyam siyonizm tum irklari osmanlidan sonra gözü döndü düsman etti.
    Turku cerkeze
    Cerkezi kürte
    Yunani turke
    Yunani arnavuta
    Bulgari turke
    Vs..
    Usta gercek insanlarin oynadigi bir oyun oynuyorum 2011 senesinden beri. (strateji, savas, ekonomi vs..) Gercek hayatin tam bir kopyasi.

Yunanistan bizim herzaman ittifakimiz oldu. Bizim girdigimiz tum zor savaslara onlarda bizim tarafimizda girdi. Bizde aynini onlar icin yaptik.

Yani bu bir oyun olabilir, ama gercek insanlarin oynadigi, duygulari, dusunceleri, kisacasi insani yansitan bir oyun.

Hani derler hep "yunan bizim dusmanimiz" ben inanmiyorum yunanistanin bize dusman olduguna. Defalarca gectik yunandan. kaza yaptik, yolu kaybettik vs...
    Bulgar ile kiyaslayinca "yunan insan evladi" diyesi geliyor insanin.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,418 mesaja 9,732 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turku cerkeze
    Cerkezi kürte
    Yunani turke
    Yunani arnavuta
    Bulgari turke
    Vs..
    Osmanlıyı çökerten yine kendi içimizden gelenlerdi.
    Devrin en şairleri sonradan pişmanlık dizeleri dizmiştir
    Öbürleri tuzu biberi olmuştur.

Alıntı Rammstein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta gercek insanlarin oynadigi bir oyun oynuyorum 2011 senesinden beri. (strateji, savas, ekonomi vs..) Gercek hayatin tam bir kopyasi.

Yunanistan bizim herzaman ittifakimiz oldu. Bizim girdigimiz tum zor savaslara onlarda bizim tarafimizda girdi. Bizde aynini onlar icin yaptik.

Yani bu bir oyun olabilir, ama gercek insanlarin oynadigi, duygulari, dusunceleri, kisacasi insani yansitan bir oyun.

Hani derler hep "yunan bizim dusmanimiz" ben inanmiyorum yunanistanin bize dusman olduguna. Defalarca gectik yunandan. kaza yaptik, yolu kaybettik vs...
    Bulgar ile kiyaslayinca "yunan insan evladi" diyesi geliyor insanin.
    Usta fazla oyuna dalmışsın .. biz ne zaman Yunanlılarla ittifak olmuşuz

Yoksa bize hep yanlış tarihimi dayatmışlar
    Konu hOrOz tarafından (16 Temmuz 2022 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Usta acikca yazmisim OYUNDA diye.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    çocuklar küçükken her sene okul tatilinde Türkiye'ye gittik, çocuklar büyüdü ve artık bizimle tatile gitmiyorlar.
    eşim ve ben 3 senedir Türkiye dışında tatil yapmaya calışıyoruz, değişik kültürler, doğal güzellikler için iskandinav ülkeleri özellikle de Norveç harika bir ülke, gitmeye degecek o kadar çok yeri varki...skyscanner'den uçak biletini, Booking veya Airbnb'den kalacak yer ayarlıyoruz, arabayı check24 veya skyscanner'den yapıyoruz.
    gecen sene aralık ayında rezarvasyon yaptırdık, eylül ayında ailecek 4 kişi amerika'ya gidecegiz. san fransisco-los angeles-san diego-las vegas- grand canyon ve diger canyonlardan sonra san fransisco'dan tekrar almanyaya dönecegiz. gecen sene aralık ayında, canusa'dan uçak-araba ve otelleri ayarladık, şimdi fiyatlar acayip pahalandı, iyiki aralık ayında ayarladık. canusa paranın hepsini peşin almıyor, ödeme planı yapıyorlar, bir kısmı aralık ayında, bir kısmı uçmadan 6 hafta önce, bir kısmıda ortalarda bir yerde.
    2023 için en geç aralık ayına kadar bizde ayarlamak istiyoruz, önceden ayarlamak çok ucuza geliyor. tüm dostlara sadece Türkiye'ye değil, degişik kültürler-dogal güzellikler,farklı yerler görmek için başka ülkelere gitmeyi tavsiye ediyorum...

12. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çocuklar küçükken her sene okul tatilinde Türkiye'ye gittik, çocuklar büyüdü ve artık bizimle tatile gitmiyorlar.
    eşim ve ben 3 senedir Türkiye dışında tatil yapmaya calışıyoruz, değişik kültürler, doğal güzellikler için iskandinav ülkeleri özellikle de Norveç harika bir ülke, gitmeye degecek o kadar çok yeri varki...skyscanner'den uçak biletini, Booking veya Airbnb'den kalacak yer ayarlıyoruz, arabayı check24 veya skyscanner'den yapıyoruz.
    gecen sene aralık ayında rezarvasyon yaptırdık, eylül ayında ailecek 4 kişi amerika'ya gidecegiz. san fransisco-los angeles-san diego-las vegas- grand canyon ve diger canyonlardan sonra san fransisco'dan tekrar almanyaya dönecegiz. gecen sene aralık ayında, canusa'dan uçak-araba ve otelleri ayarladık, şimdi fiyatlar acayip pahalandı, iyiki aralık ayında ayarladık. canusa paranın hepsini peşin almıyor, ödeme planı yapıyorlar, bir kısmı aralık ayında, bir kısmı uçmadan 6 hafta önce, bir kısmıda ortalarda bir yerde.
    2023 için en geç aralık ayına kadar bizde ayarlamak istiyoruz, önceden ayarlamak çok ucuza geliyor. tüm dostlara sadece Türkiye'ye değil, degişik kültürler-dogal güzellikler,farklı yerler görmek için başka ülkelere gitmeyi tavsiye ediyorum...
    Hocam kıskandım ama ya , tam benim yapmak istediklerim bunlar, ama benimle bu gezileri yapacak arkadaşım yok , ben de bu sene izinden sonra Avrupa turu yapacağım tek başıma , tek başına gezmenin avantajları olsa da, gurup halinde daha zevkli olurdu bence. Size şimdiden iyi tatiller.

14. durak78 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Udta gzrup halinde pahali
    10 kisi bi seferde yemek parasi verecegine srn ye 10 kisilik bi hesap öde.
    Ayrica yemek paralarini kaziklama yapiyorlar duydum..

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    Ustam,Ben su olmadi bu olmadi demiyorum.Evet yaklasik 3 yildir dünya bir girdabin icinde
    Ancak iflas eden bir sirket holding duymadim göremedim hatta ve hatta evde sosyal medya kahvede otobüste trende Cafe de su zengin sunu yapmis bu milyarder bunu yapmis diye konusuyoruz.hani derler ya zenginin parasi zügürdü yorar.

tabiki benim boykot etmemle hic birsey olamaz,ancak orta ve alt tabaka insanlar cok zor durumda ve daha da kötüye gidiyor

hadi diyelim aycicek yaginin 5 euro olmasina kimse sesini cikaramaz ,benzinin 2 euroyu gecmesine bu veya su bahane var diyelim

usta bana zam gelmeyen tek bir ürün söylermisin(evet belki hic tüketilmeyen bir kac üründe zam yapilmamisti)ve yapilan zamlar öyle böyle degil

Tatil konusuna gelince

bu yil belkide Tarihin en büyük gurbetci akini oldu bu zamlara ragmen benzinin ucuk yüksek olmasina ramen

sebep insanlar 2 yildan fazladir bunaldi bir cikmaza girdi ve evinden sokaga bile cikamadi

bu giden gurbetcilerin neredeyse %70 i kredi kartina yüklendi kredi cekti borc aldi bir nefes almak icin tatile cikti

gurbetciler geldikten sonrada ekonomik savas basliyacak o masraflari tekrar eski heline getirmek icin

hava yolu ve oteller ise bence bana göre büyük bir firsatcilik yapiyor

insanlarin 2 yildir evinden cikmadigini ve bu yil turizim patlamasi olacagini biliyorlardi

hepimiz ilk defa yazin tatile girmiyoruz

sen %10-%20 zam yapabilirsin diyelim ya arkadas %100 veya %200 zam nedir ya

BU ARADA YAZILAR NEDEN BÖYLE CIKTI ANLAMADIM
    BENDEMI SORUN VAR YOKSA SISTEMDEMI ,SIZLERDE NASIL GÖRÜNÜYOR YAZILAR

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta sen ne kadar boykot edersen et gelen zamların nedeni belli

sen almazsan başkası alacaktır yani seninki belki okyanusta bir yağmur damlası kalır

Dünya daki krizin en başlı nedenlerden birincisi Korona pandemisi ikincisi Rusya nın Ukrayna ya işgali

Petrol, Gas ve hububat akışının engellenmesi veya azalması

Hammadde ve eneji fiyatlrı iki üç katına çıktı tabiki üreticide fiyatlerı ürünlerine yansıtacak.

Ülkeler ne yapacaklarını şaştılar.. Rusya gazı tamamen keserse bak o zaman sen curcunayı

Almanya çok ciddi bir krize girecek tabiki bunda diğer ülkeleride içine çekecektir

Komplo teorileri bırakmak gerek ... Dünya da gerçekçi düşünüp yaşamak gerek

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Sswiss lafim Horoz'a degil, ama bizim gurbetciler saf. Iki bayrak salla, bir mehter takimi sun, kisi basi 1000 Euro'da ucak bileti alan salak cikar aramizda.

Arabayla yüklenenlerin cogu zaten kazanmadiklari paralari harciyorlar. Baksana televizyonda o arabalar. Adam son Modell BMW, MERCEDES, PORSCHE ile gidiyor. 70000-80000 Euroluk araba ile gidiyorlar. Sanarsinki bir yerde Genel Müdürler. Alt tarafi senin benim gibi isciler. Popolarini yirtiyorlar tüm yil araba icin calisiyorlar. Birak o arabalarin borclarini ödemeyi, tamirlerini bile ödeyemiyorlar. Bugün Allah korusun arabanin büyük birseyi bozulsun, normal Werkstattlar yapamiyorlar. Onlar ancak fren, balata, su pompasini degistirmesini biliyor. Yeni arabalarda patlak bir ampülü degistirmek icin sana tamponu söktürüyor.

Yok sikilmislarmis falan. Hepsi hikaye. Nasil sikiliyorsa millet anlamiyorum. 3 sene korona oldu, sadece 1 senesinde siki bir kisitlama oldu. Geri kontrollü olarak acikti. Almanya icindede deli gibi gezdi herkes.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (17 Temmuz 2022 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

18. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Tamiri birak benzin koyacak paralari yok..

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bizim millet gösterişe meraklıdır yapacak bişey yok

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Saka maka, kiskananlar da cok ama..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kim istemez tabiki, ama ev değilki araba desen borcun bir karşılığı var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim istemez tabiki, ama ev değilki araba desen borcun bir karşılığı var.
    Sevk ve renkler tartisilmaz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı
    Ucak fiyatlarini bilmiyorum ama hotel fiyatlarini takip ediyorum ve ilgisi olanlar varsa su an düsmüs durumda!Ben benim gidecegim hoteli(Aydinbey kings Palace) birinci ayda 2büyük 2cocuk 1666€ almistim birara 2400€ ya kadar yükselmisti ama su an 1834€ a kadar geriledi bir bakin derim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)