Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 675 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 Euro = 1 Dolar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Almanya´nin neler ürettigini bence pek bilmiyorsunuz, araba ihraacati Almanya´nin toplam ihraacatinin %25 i kadar bir yer kapliyor. Ben bile Almanya´yi araba ülkesi saniyordum ama alakasi yok, üretmedikleri hic bir sey yok denecek kadar genis bir üretim potensiyalleri var ve kaliteyi sürekli gelistirdikleri icin Cin vs. gibi ülkelerin buna ayak uydurmasi dahi imkansiz. Yani Almanya´ya katiyen bir sey olmaz, ekonomisi en saglam ülkelerden biri, borc geri ödemeleri dahi zor degil cünkü ihraacat daima arti yönde yürüyor, hic bir zaman eksiye düsmüyorlar. Bu ülke aslinda lüks icinde yasiyor, baglarina bahcelerine, yollarina bakmak dahi yeterli, yüzbinlerce kilometrelik yol kenarlari tamamen bakimli, otlar biciliyor, cöpler toplaniyor cünkü para bol, savuruyorlar resmen.
    Türkiye ise üretmedigi icin bu durumda, üretim asiri düsük, issizlik cok yüksek üstelik bizim nüfusumiuz daha genc ve emekli sayisi daha düsük. Almanya´da kayitli calisan 44 milyon, Türkiye 28 milyon, aslinda Türkiye´de 50 milyon kayitli calisan olmasi gerekir ki ülke sahlanabilsin. Gelisme lafla degil, üretimle mümkün, ben baska hic bir rakama güvenmem, issizlik ve üretim ne durumdaysa ülke de o durumdadir, bosuna kiyaslamayin. Almanya´nin batacagini 30 senedir duyuyorum, hepsi kafadan sallama iddialar.

2. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)