Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 677 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 Euro = 1 Dolar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    156
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla etkilemez. Dünya Dolar ve Euro ile alışveriz ediyor. Bizim gibi kur falan düştü bozdururken zarar gibi bir durum yok.

Ancak benzin fiyatlarına yansıyor biraz.

Ama fazla durmaz bu kur böyle. Amerika'nın işine gelmez fazla. Amerikan'ın ihracatını düşürür.
    Sana katilmiyorum. Almanya üretici bir ülke ve mantikla Euro deger kaybederse Almanyanin isine yariyordu eskiden, ama simdi öyle degil cünkü dengeler degisti.

Dengeleri olusturan noktada üretimin maliyeti. Üretim ham maddeden, is gücünden ve enerjiden olusuyor. Üretim icin kullanilan ve nakliyetde kullanilan enerji fiyatlari malesef Dolar bazinda oldugu icin bu noktada üreteci kaybediyor ve kaybedecek. Eger önlem alinmazsa resesyona gider Avrupa.

Önlemide Merkez Bankasi alacak ama onlarda lay lay lom hareket ediyorlar, cünkü faizleri yükseltrlerse ve piyasadan satin alma programlarini durdururlarsa hem enflasyon düsecek hemde girtlage kadar borclu Avrupa ülkeleri zorlanacak. Gecmiste Yunanistan krizini yasamamak icin birsey yapmiyorlar.

Euro su anda Almanyanin aleyhine oynuyor.

2. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)