Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 675 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 230 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şuanki zamana göre ev almak mantıklı mı?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,373
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yeni Gas Heizung taktirtmayi düsünüyoruz Mehrfamilienhasua.

Bizim Usta 4 tane Angebot verecek Ölheizung ve Gasheizung icin. Ikisindede alternatif olarak "Heizstab" koyabiliriz dedi.
    Yani ozaman Sicak suyu ister Heizungdan üretirsin istersen Heizstab üzeri elektrikle (kiraci oldugu icin Allgemeinstrom üzeri baglanacak ozaman).

Bu Heizstab taktiiran varmi ? Mantiklimi kiracili olan bir yere ?

Mesela 4.aydan 9.aya kadar kaloriferi kapatip sicak su Heizstab üzeri calisabilir tabi elektrik gas fiyatindan uygun olursa,
    Birde kalorifer bozulursa sicak su olmama olayi olmaz. Her zaman icin iki sistem üzeri calisabilecek.

Ejderabi yapmaya yapilir ama Kiracilar oldugu zaman Kanun bazinda kalmak lazim.
    masrafi nasi bölüstüreceksin.
    Birisi ben az nüfus la veya metrekareye göre kaliyorum deyip avukata kossa bas agritir.
    Kanunen de Masrafin kac da kaci kalorifer icin harcaniyor.Hazirlik icin hazirlaniyor. Boiler icin hazir tutulan masraf. Vede sicak su icin ne kadar i kullanilior + Herkesin yakmis oldugu miktar.
    Bu kanunla ev sahiplerini baglayan boyut.Ben kalorifer yakit olayini firmaya verdim.Onlar her tarafa sayaclarini taktilar.
    Kalorifer icin yakilan masraf. Sicak su icin bütün sayaclar var.

Yukarda demis oldugunuz sekilde yapilir ama problem aninda haksiz cikarsiniz.
    Insanlar in hayat pahaliligi, Corona ..Psilolojisini baya etkiledi.Tavsiyem Kanun bazinda kal.
    Veya extra bir elektrik saat takilip kiracilardan imza alinip onaylatirsaniz. kabul ettiklerini belki ama o da tantana yaratir.
    Extra saat istemek hat cektirmek bundan 20 sene önce 2.500 € du.
    Simdi Zwischenzähler onun da kanun bazinda gecerliligi ? ? Eichdatum..???

http://www.gesetze-im-internet.de/heizkostenv/__9.html

https://www.mietrecht.de/heizkostenabrechnung/

Kira gelirlerine göre zaten Finanzamt a gelir vergisi ödeniyor.
    Firmaya ver,Kafan agrimasin.Firmaya ödedigin parayi da Finanzamt dan düs.Hem kafan agrimaz.Hem de dogru yapmis olursun.

(Bir de uzun süre pompa calismadiginda takilma yapip calismada problem yapabiliyor.Aralikli devamli pompa calismasi gerekiyor.)
    Konu murat39 tarafından (02 Nisan 2023 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir.

2. murat39 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler