Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 611 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaslarin Dikkatine : Corendon Airlines ucuslarini iptal ettiginde parayi geri ödemiyor

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Dji Fly & More cantasinin icinde akülerde. Öylece bagaja verecektim. Sorun cikarirlar mi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    276
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı thaflowkilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dji Fly & More cantasinin icinde akülerde. Öylece bagaja verecektim. Sorun cikarirlar mi?
    evet sorun cikar ucagin bagajina akku vermek yasak akku leri yanina al drohneyi verebilirsin

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Sicherheitskontrolle'da, hem Almanya'da, hem Türkiye'de elimde Drone'u gördüklerinde herhangu bir belge felan istiyorlar mi? Özellikle geri dönüste, Türk Memurlari elimde Drone Cantasini (icinde 3 Batarya) gördüklerinde problem olur mu? Tam olarak nasil yaptin?

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    276
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı thaflowkilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sicherheitskontrolle'da, hem Almanya'da, hem Türkiye'de elimde Drone'u gördüklerinde herhangu bir belge felan istiyorlar mi? Özellikle geri dönüste, Türk Memurlari elimde Drone Cantasini (icinde 3 Batarya) gördüklerinde problem olur mu? Tam olarak nasil yaptin?
    hic bi sorun olmuyor Almanya sordu tabiki actirdi sadece bakti Türkiye sordu Bu ne diye drohne dedim o kadar Ama TR de ucarken dikkar et Almanya gibi degil baya bi yasak bölgeler var basina id acma

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ben zamaninda Drucker götürdüm. Antalya'da görevliydim. Devlet mali. Kemal Sunal hesabi üstüme zimmetli. Kücük Laptopdrucker.

Güvnlikciler x-ray cihazinda sordular bunda ne var diye. Dedim yazici var. Iki üc metre ileri gitti polis ac cantada cikar dedi. Cikardim. Üstünde kapak varddi acilan. Kapagi ac dedi. Sonra yanima geldiler.
    Toneri cikar dediler. Cikardim. Toner icindeki kara tozlar dinamit falan mi diye test ettiler. Temiz cikinca ucaga yanimda Handgepäck olarak aldirdilar.

Ama baya bir kac polis etrafima toplanmisti.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Eylül 2022 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    35 mesaja 60 teşekkür aldı
    Antalya havalimanindayim. Corendon uçuşlarında hiçbir sorun yok.

01.09.2023 Kayseri-Stuttgart ucuşumu ama dün iptal ettiler.

8. 2 kişi banane78 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Facede yine okudum birisinden ucagin ici pisdi diye.

Belki nispeten ucuza götürüyordur ama temizlememeleri migde bulandiriyor. Allah bilir tuvalet nasil.

Bakalim seneye ne yapacagiz. Fiyat farki cok olmasada bari Sunexpress'den alabilsem.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    3 mesaja 11 teşekkür aldı
    Benim iptal edilen ucus biletimin parasini 15 is gunu icinde heasabima iade etti

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    35 mesaja 60 teşekkür aldı
    Alıntı toyhaneli19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim iptal edilen ucus biletimin parasini 15 is gunu icinde heasabima iade etti
    benimki de 3 haftadan fazla sürdü. hatta aramak zorunda kaldim.
    Ilk önce bana kisi basi 20 euro eksik ödeme yapacaklarini söyledi. Dedim ben iptal etmiyorum siz ucusu iptal ettiniz. Tekrar kontrol etti ve aradiktan 1 gün sonra para geldi.
    Ayni bileti pegasusdan aldim ve tam 100 euro uyguna geldi. :-)

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    32 mesaja 54 teşekkür aldı
    Corendon fiyat olarak cok uygun, ben kendimde uctum ailemede aliyorum sorun yasamadik simdiye kadar. Sadece ucak ertelenmeleri oluyor, ama bunu bildigimiz halde aliyoruz o yüzden sikayet etmenin anlami yok bence. Mesela Kasimda aileme bilet aldim sunexpress 250 euro daha fazla istiyordu 2 kisi bilet...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Burak öyle şeymi olur. Satarken dese, dediğin doğru. Ama satarken demiyor bunu.

Ayrıca uçakları temizletmemesi kabul edilecek birşey değil. Bir bayana olduğu gibi. Kusmuş biri kusulmuş ve temizlenmemiş yere oturtmaya kalkmaları. Para çok şey, ama herşey değil.

Bende iki sezon aldım sorun çıkmadı. Ama başkası bana ne demem. Çünkü bir atlarsın, iki atlarsın, sonra er veya geçde seni bulur.

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    32 mesaja 54 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak öyle şeymi olur. Satarken dese, dediğin doğru. Ama satarken demiyor bunu.

Ayrıca uçakları temizletmemesi kabul edilecek birşey değil. Bir bayana olduğu gibi. Kusmuş biri kusulmuş ve temizlenmemiş yere oturtmaya kalkmaları. Para çok şey, ama herşey değil.

Bende iki sezon aldım sorun çıkmadı. Ama başkası bana ne demem. Çünkü bir atlarsın, iki atlarsın, sonra er veya geçde seni bulur.
    Yüzde 90% alan kisi zaten duyuyor herkesden ucak gec kalkiyor diye, onu demek istedim, yani burdan yinede bilet alan kisi bunu hesaplamali. Ha zamanim cok degerli diyen kisi zaten almasin Corendon bence kalkis izni alan en son ucak havalimanlarindan.... bana öyle geliyor

Simdiye kadar uctugum her corendon ucagi temizdi, tanidiklarimda o konuda hic sikayetci olmadi...

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,254
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Corendor yaz ucusunda problem olmadi.

11 ci aya almis oldugum biletler problem oldu.Benim gibi baska bir aile de 12 ci ayda 4 kisilik bilet almis o da aynisi.Gecen hafta kizim gitti 4 defa saat degistirdiler.Sonunda Münihten kalkacak ucak. Stuttgarttan kalkti.
    Biletler önce den ucuza alindi.Simdi Yakit fiatlari cikinca zarar ediyor.Ucuslari iptal ediyorlar.

Bakalim telefonlara kimse cikmiyor...Mail yazdim.

16. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Cok oynuyor Corendon'un sagi solu. Bilete ne zaman ve nerden kalkacak yazsalarmis daha iyimis.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557

Corendon yine biletleri iptal etmeye başlamış...

Arkadaşlar bugün Facede okudum Corendon yine uçak biletleri iptal etmeye başlamış. Güya 6 Milyon Euro olan Alman Hava sahasını kullanma ücretini ödememiş veya ödeyememiş.

Ne kadar doğru bilmiyorum, ama google milyonlarca Euro vergi borcu olduğu yazıyor ve işin icraya gittiğini.

https://www.airliners.de/corendon-de...chzahlen/68514

Bu habere görede ödemiş güya.

https://www.fvw.de/touristik/verkehr...018?crefresh=1

Buradada daha detaylı haber var.

https://aviation.direct/rund-sechs-m...endet-corendon
    Konu Birbey 3.0 tarafından (03 Mayıs 2023 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bugün Facede okudum Corendon yine uçak biletleri iptal etmeye başlamış. Güya 6 Milyon Euro olan Alman Hava sahasını kullanma ücretini ödememiş veya ödeyememiş.

Ne kadar doğru bilmiyorum, ama google milyonlarca Euro vergi borcu olduğu yazıyor ve işin icraya gittiğini.

hic sasirmadim, bilim bakalim neden olabilir?

THY’den gurbetçilere indirimli uçak bileti

Yurtdışında yaşayan gurbetçiler özellikle yaz aylarında memleketlerine uygun fiyatlı uçak bileti bulamamaktan şikayetçi. Bu yüzden havayolu şirketlerinin kampanyalarını dört gözle bekliyorlar. Geçtiğimiz hafta Anadolujet gurbetçilere yüzde 20 indirim yapmıştı. Şimdi de Türk Hava Yolları (THY) yurtdışında yaşayanlar için indirim kampanyası başlattı. Kampanyaya göre biletlerini 4 Mayıs’a kadar alan aileler 12 Mayıs – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek Avrupa çıkışlı, Türkiye varışlı uçuşlarında yüzde 20 aile indirimi ile uçacaklar. THY’den yapılan duyuruda “Biletinizi 2-4 Mayıs 2023 tarihleri arasında alın; Almanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Avusturya, Birleşik Krallık, İsviçre, Fransa, İsveç ve Danimarka’dan Türkiye’ye en konforlu koşullarda, en avantajlı fiyatlarla uçun!” ifadeleri yer aldı.

Bu haberin doğruluğunu test eden oldumu?

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı

Benim çocukta Ağustos için bilet almıştı iptal edildi diye bildirim yaptılar.

22. Rookie üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    THY’den gurbetçilere indirimli uçak bileti

Yurtdışında yaşayan gurbetçiler özellikle yaz aylarında memleketlerine uygun fiyatlı uçak bileti bulamamaktan şikayetçi. Bu yüzden havayolu şirketlerinin kampanyalarını dört gözle bekliyorlar. Geçtiğimiz hafta Anadolujet gurbetçilere yüzde 20 indirim yapmıştı. Şimdi de Türk Hava Yolları (THY) yurtdışında yaşayanlar için indirim kampanyası başlattı. Kampanyaya göre biletlerini 4 Mayıs’a kadar alan aileler 12 Mayıs – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek Avrupa çıkışlı, Türkiye varışlı uçuşlarında yüzde 20 aile indirimi ile uçacaklar. THY’den yapılan duyuruda “Biletinizi 2-4 Mayıs 2023 tarihleri arasında alın; Almanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Avusturya, Birleşik Krallık, İsviçre, Fransa, İsveç ve Danimarka’dan Türkiye’ye en konforlu koşullarda, en avantajlı fiyatlarla uçun!” ifadeleri yer aldı.

Bu haberin doğruluğunu test eden oldumu?
    Aslı yok. Yaz için 2200 istiyor bana. 2 büyük 2 çocuk. O 20% olsa bile vergisiz bilet fiyatına olduğu için hissedilmiyor bile fazla.

Alıntı Rookie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı Rookie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha öncede tahmin ettiğim gibi, bunlara güven olmaz. Geçen yılda yazdım. Sağı solu çok oynur. Bundan dolayı yakın lisanları iptal edilirse şaşmam.

Satamıyorlar bileti. Uçak dolmayıncada uçuşları iptal ediyorlar. Masraflar ama devam ediyor. Çok bile dayandılar. Güven bir gittimi geri kolay kolay gelmez. Yarın birgün batarlar. Zaten sahibinim Lebenlaufına bakarsan pek bir işte dikin tutmamış biri.

Oğlun hemen şikayet etsin sivil havacılık kurumuna. Parasını onlar üzerinden istesin. Olmazsa Flighridere başvursun. Onlar biraz komisyon alıyor ama parayı söke söke alıyorlar.

24. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Aslı yok. Yaz için 2200 istiyor bana. 2 büyük 2 çocuk. O 20% olsa bile vergisiz bilet fiyatına olduğu için hissedilmiyor bile fazla.
    2200€ da 440€ yapiyor, yani 1760€..
    Mecburi ucakla gidenler icin iyi para..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yok 2200 zaten indirimli fiyat.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)