Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 611 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaslarin Dikkatine : Corendon Airlines ucuslarini iptal ettiginde parayi geri ödemiyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Alıntı Murat01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Webci ustam vallahi bende öyle düsündüm.
    "Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır vardı ALLAH (C.C) bilir siz bilmezsiniz"
    ayeti gelir hemen aklima bu tür olaylarda.

O yüzden zorlamayacagim seninde dedigin gibi,
    sunexpressde iptal ederse bu sene gitmeyecegiz büyük ihtimalle memlekete.
    Süpersin usta

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    35 mesaja 60 teşekkür aldı
    Ben 17.09. tarihinde Antalya'dan Karlsruhe / Baden-Baden (FKB) havalimanina ucuyorum. Kücük bir havalimani ama yaz sezonunda Türkiye'ye cok ucus oluyor.
    Bakalim ucabilecek miyim?
    Yillar önce THY'de ucuyordu ama kaldirdilar. Bana cok yakin oldugu icin arada kullaniyorum. Stuttgart'a araba ve trenle zor oluyor.
    Favorim Frankfurt. Trene biniyorum, havalimaninda iniyorum.
    Iyi tatiller hepinize!

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Alıntı banane78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 17.09. tarihinde Antalya'dan Karlsruhe / Baden-Baden (FKB) havalimanina ucuyorum. Kücük bir havalimani ama yaz sezonunda Türkiye'ye cok ucus oluyor.
    Bakalim ucabilecek miyim?
    Yillar önce THY'de ucuyordu ama kaldirdilar. Bana cok yakin oldugu icin arada kullaniyorum. Stuttgart'a araba ve trenle zor oluyor.
    Favorim Frankfurt. Trene biniyorum, havalimaninda iniyorum.
    Iyi tatiller hepinize!
    Hangi uçak şirketi hocam Corendon ise araştır uçuşunu derim.

Çünkü küçük havaalanlarına uçuşları iptal ediyor. Genelde iptal edilen uçuşlar küçük havaalanlarına.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    35 mesaja 60 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi uçak şirketi hocam Corendon ise araştır uçuşunu derim.

Çünkü küçük havaalanlarına uçuşları iptal ediyor. Genelde iptal edilen uçuşlar küçük havaalanlarına.
    atsiz usta, evet corendon.
    ucus hala gözükmekte ve ucus gününe 6 hafta var.
    Mayis ayinda Kayseri'den Stuttgart'a dönmüstüm. Ucak full doluydu ve en ufak bir sorun olmadi.

Ucak iptalleri bugünlerde her sirkette oluyor. Pegasus abimlerin Istanbul-Sivas ucusunu iptal etti. Ertesi gün olmayan ucak nasil oluyorsa o güne acildi.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    06.08.2022 gece saat 3.30 yola çıktım. 4.30 Münih havalimanındaydım. Uçağın kalkış saati 08.45'di. 3-4 saat kala orda olun deniyordu. Vardık oraya Corendon kontuardında yazıyordu 2.5 kala açılıyor diye. Bende dedim neyime topladınız beni buraya. Online-Checkin yapmıştım.

Bavulu verdim ve üst baş aramasında gittim. Sabah'ın erken saati olduğu için herhalde bomboş'du. Hemen geçtik. Pasaport kısmıda boşdu. 6.45 Gate'deydik. Gate 8'de acılıyordu. Erken geldiğimiz için orada bekledik. 8'de açtılar. Tamda 8'de uçtuk sorunsuz.

Hoşama sırf gitmeyen pilot ve tüm personelin yabanci olması. Ya Rus yada Ukraynalıydılar. Tam bilmiyorum.

İzmir'e indik. 4 bavulumuzda 5 dakikada geldi.

Uçağın içinde normalinde fazla Hansgepäck vardı. Mümkün olduğunca yolcular uçağın ambaranı vermemişler. Biz verdik. Uçağın dolapları Handgepäckler şığmadı. Hostesler Rucksack gibi şeyleri indirdilerki yer açılsın. Rucksackları koltukların altına koydurttular.

İyi geçmesinin nedeni sabahın erken olması daha. Gerçi Billboard'da sabah 5'den gibi uçaklar kalkıyordu..

Birde ben Bayern'de okulların kapanmasından itibaren hemen bilet almadım. Bir hafta sonra aldım millet bir gitsin diye. Mutlaka onunda faydası olmuştur.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Selamlar malesef bu corendon ucak sirketi öyle gözüküyorki cok güvenilr bir sirket degil. Alaman arkadasina cordendon bende bilet aldim online biletin alma sebebi direkt ucus vardi stuttgart-bodrum.
    Arkadas ucus günü gitti Havalimanina ucak kalkmadi ucus felan yoktu ogün. Tam bilemicem banada öyle gleiyor ucus günü az yolcu olunca ucakda ariza var diye iptal editiler. Birde bu kadar olmaz ucus iptal oldu ne email geldi nede sms haber bile vermeldiler ucus iptal oldu diye . malesef arkdas ertesi gün sunexpress bilet alip uctu. Bende bütün imkanlari denedim intenet bir sirket buldum ve sikayet edip ucus ici verdigi parayi geri almak icin.
    kanunlar ucus iptal oldumu belirli bir miktar para vermeleri lazim ucus iptal olunca. pek sanmiyorum paraiy geri alicagini arkdasin 2 ay oldu ama baya uzun sürüyor. Bakalim ne olucak burda sirketi karalamak icin yazmadim basima gelen olayi anlatim cok online bilet aldim ama böyle birsey hic basima gelmedi alman sirketlerinde böyle seyler az oluyor. bu sene baya havalimanlarinda cok sorun yasandi personal eksik diye ama benim arkdas mayisda giticekdi birde stuttgart yaz sezon yogun oldugu zaman hic bir probelem olmamis.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    10 mesaja 13 teşekkür aldı
    Slm. Arkadaslar corendon hakkinda baya sikayetler dolmus (trustpilot da)
    Vallah ben magdur oldum. Size tavsiyem bu CETE sirketten uzak durun

Not. Arkadaslar, lütfen tanidik tüm ahbablariniza bu corendon hakkinda uyari etmenizi ihmal etmeyiniz. Tsk.

https://de.trustpilot.com/review/corendonairlines.com

Saygilar
    abbas
    Konu abbas2006 tarafından (12 Ağustos 2022 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Asıl düşündürücü olan 2-3 yıl geçmesine rağmen halen Corendon ulaşılamıyor olunması. Bu süre zarfında isteseler bu sorunu çözerlerdi. Bir başka düşündürücü konu artık herhalde Türk personeli kalmaması.

Yeni Üye Fb48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    152
    12 mesaja 12 teşekkür aldı
    Benim çocuklar Perşembe Münih-Bodrum seferi yapan corendon uçağında 3 saat uçağın içinde kalkmasını beklediler uçak 3 saat gecikmeli Bodruma indi tüm yolcuların bavulları Münihde bırakarak geldi uçak 150 kişi madur olmuş

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    276
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı Fb48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim çocuklar Perşembe Münih-Bodrum seferi yapan corendon uçağında 3 saat uçağın içinde kalkmasını beklediler uçak 3 saat gecikmeli Bodruma indi tüm yolcuların bavulları Münihde bırakarak geldi uçak 150 kişi madur olmuş
    Bana da aynisini sunexpres yaptı hannover Bodrum uçağına almadı bizi adı pilot ben 1 gün sonra izmir e uçtum bavullarim 5 gün sonra bulundu geldi yani bunların hepsi aynı bok

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Bu günlerde ucan var mi haftaya ben ucacagim 4-5 saat önce gitmeye gerek var mi düsseldorf tan ucacagim cünkü bizim burda okul tatili bitti.
    hale sorun yasayan varmi düsseldorft an ucanlar da .

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    42 mesaja 77 teşekkür aldı
    Bugün beni bacanagim gitti Frankfurttan Antalyaya 13:50 ucagiydi 1 saatlik gecikme ile kakti. Sag salim de indi. Bende 20 August ta Frankfurt Kayseri gidecegim.

Yeni Üye civrilli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    39
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl düşündürücü olan 2-3 yıl geçmesine rağmen halen Corendon ulaşılamıyor olunması. Bu süre zarfında isteseler bu sorunu çözerlerdi. Bir başka düşündürücü konu artık herhalde Türk personeli kalmaması.
    yaz sezonu ucaklari personeliyle beraber kiraliyorlar

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Olabilir. Çünkü yakalarında Corendon yazmıyordu. Sky ile birşey yazıyordu. Sunexpress'de mi kiralıyor?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    15 mesaja 42 teşekkür aldı
    Buraya bir Göz atin.
    Paraniz burda. Ustalar.

https://www.hurriyet.com.tr/sporaren...nsoru-42111542

17. boni üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bugün Türkiye saati ile 08:10 Izmir - Münih'den Corendon ile geri uctum. Yine erken saatlerine dek geldigim icin sorun yasamadim herhalde. 15 - 20 dakika gibi gec kalkti ama havada farki kapatti.

Bunda kendi hostesleride vardi.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bugün corendon ile alakalı bu haberi okudum.

Haberdeki temizlik şirketi ile anlaşmamız yok haberi doğru, çünkü uçak inerken bende anons yapıldı "lütfen tüm cöplerinizi bize verin bir sonraki uçuş için hazırlık yapacağız diye".

Nasıl bir mantık ile hareket ediyorlarsa. Callcenterlerine pandemiden süresine bakmaksızın ulaşamıyorsun, temizlik şirketi ile anlaşmaları yok, kısmen kendi işcileri yok.

Yakında tuvaletede para ister bunlar havada.

Ama Antalyaspora para buluyorlar sponsor olmayı.

https://www.facebook.com/25177295816...Mvpv8agKABckl/

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    42 mesaja 77 teşekkür aldı
    Bende 20.08.22 de saat 17:45 uçağı ile frankfurt-kayseri yolculuğu yatım. Yarım saatlik bir gecikme ile uçağa alındık. 18:15 gibi uçağa alındık ama tam bir saat ucak içinde bekledik. Kaptan uçağı itecek olan aracın gelmesini beklediklerini söyledi. Hostesler hepsi Türk ve corendon a ait idi.

Üye iskete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    hepsi hikaye binlerce calisani neden isten cikariyorlar kaos olacagini bile bile yyani bir isler dönüyor bakalim haydi hayirlisi en iyisi kara yolu ona verecegim parayla rezillik cekecegime yolda cekerim

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaslar,

Türkiye'den gelirken uçak 4 saat rötar yaptı. Almanyadan kalkan uçak EU Recht ile Flightrighta başvurma imkanı var. Türkiyeden kalkan uçak, merkezi Türkiye de ise, Flightright bisey yapamıyor.
    Biraz google'de aradım su an bilgi bulamadım. Türkiye'de Flightright gibi veya şikayet etme hakki var mi?

Veya birisinin basına buna benzer durum geldi mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)