Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 449 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gleitsichtbrille mit Nachtoptimierung

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı

Gleitsichtbrille mit Nachtoptimierung

Arkadaşlar numaralı gözlükleri gece araba kullanmak için optime edilmiş camları olanları varmış.

Hiç yaptıran oldumu?

O sarı gözlükleri kastetmiyorum.

Gözlük yaptırcamda, geceleri arabaların ışıkları rahatsız ediyor bazen. Ona eminim fayda edeceğini. Ama o sarı gözlükler gibi karandık kısımlarıda daha karandık ediyormuki acaba?

Bana lazım olan, araba ışıklarını körelten ama karanlık yerleri biraz aydınlatan. Tabiki böyle bir cam varsa.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Merhaba, uzun zamandır bende sabah erken saatlerde yola çıkıyorum ve karşıdan gelen arabaların farları resmen gözü mahvediyor.. Ben şöyle bir şey almayı düşünüyorum..

Auto-Sonnenblende, Tac-Verlängerung (2er-Pack) für Tag und Nacht Blendschutz, Blendschutz und UV-Schutz HD-Automobil-Windschutzscheibe von Mobi Lock https://amzn.eu/d/9grJfSM

4. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bunu kastetmiyorum. Bu yukarda belirtdigim sari gözlükden baska birsey degil. Bunlar tehlikeli. Cünkü koyu kisimlari dahada karandik ediyor. Allah muhafaza kaldirimdan siyah giyinikli bir insan yoldan karsiya firlasa görecegin varsa bile göremezsin.

Onun icin ben sadece isiklari koyulastiran ama diger karandik kisimlari dahada karandik etmeyen bir fonksiyonu varmi diye bu nachtoptimierte gözlüklerin onu merak ediyorum.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye PEKSANLITÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    106
    9 mesaja 11 teşekkür aldı

8. PEKSANLITÜRK üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu kastetmiyorum. Bu yukarda belirtdigim sari gözlükden baska birsey degil. Bunlar tehlikeli. Cünkü koyu kisimlari dahada karandik ediyor. Allah muhafaza kaldirimdan siyah giyinikli bir insan yoldan karsiya firlasa görecegin varsa bile göremezsin.

Onun icin ben sadece isiklari koyulastiran ama diger karandik kisimlari dahada karandik etmeyen bir fonksiyonu varmi diye bu nachtoptimierte gözlüklerin onu merak ediyorum.
    bahsettiğim üzere sürekli olmasa da karanlıkta karşıdan gelen araçların farları gözlerimi çok kötü alıyor, sanki dersin uzunları yakmış, gözleri çıkarırcasına.. Selektör yapıp uyarmaya çalışınca da bir bakıyorsun o gözleri kör edecek şekilde yanan farları kısa farlarmış..

Farları bu şekilde olanların trafik kurallarına aykırı olduğunu düşünüyorum..

Bu konuyu açtığın ve Yukarıda verdiğim linkteki ürün için bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

10. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    O yasadigin sorun gayet normal. Yasla alakasi. Gözlük kullaniyormusun? Kullanmiyorsan bir göz doktoruna git. Ben herseyi sorunsuz görüyorum deme. Bende misalsiz herseyi gözlüksüz görüyorum, ama gözümün biri 60%, digeri 100%. Yani öbür göz öbür gözün acigini kapatiyor. Ama o yüzde 100 gören göz tabiki gereginde fazla zorlaniyor gereksiz yere.

Far olayina gelince. Cogu arabalar artik LED veya Xenon. Eski lambalara göre tabiki daha cok isik veriyor. Ama ana neden bu degil.

12. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    O yasadigin sorun gayet normal. Yasla alakasi. Gözlük kullaniyormusun? Kullanmiyorsan bir göz doktoruna git. Ben herseyi sorunsuz görüyorum deme. Bende misalsiz herseyi gözlüksüz görüyorum, ama gözümün biri 60%, digeri 100%. Yani öbür göz öbür gözün acigini kapatiyor. Ama o yüzde 100 gören göz tabiki gereginde fazla zorlaniyor gereksiz yere.

Far olayina gelince. Cogu arabalar artik LED veya Xenon. Eski lambalara göre tabiki daha cok isik veriyor. Ama ana neden bu degil.
    Ağabey yaş olarak daha çoook yolun başındayım ben .. Gözlük kullanmıyorum.. Gözlerim de gayet sağlıklılar çok şükür.. Her yıl da göz doktoruna kontrole gidiyorum çok şükür bir sorun sıkıntı yok..

Ama bu, karşıdan gelen araçların farlarının gözlerimi rahatsız etmediği anlamına gelmiyor maalesef..

14. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Is yerindeki göz testini diyorsan, onu gec. O sadece kaba bir test. Ince testi normal göz doktorlari yapiyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Arkadaşlar aranızda akıllı lens taktıran oldumu,ben yaptırmayı düşünüyorum artık bıktım gözlük takmaktan,birde gleitsicht olduğu için bayağı pahalıya geliyor gözlükler.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,721 teşekkür aldı
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda akıllı lens taktıran oldumu,ben yaptırmayı düşünüyorum artık bıktım gözlük takmaktan,birde gleitsicht olduğu için bayağı pahalıya geliyor gözlükler.
    Benim göz doktoru tavsiye etmedi sanırım Türkiye de 2500€ civarı.
    Geçen de Türkiye deki doktor tutturdu akıllı lens takalım diye ben gözlükden memnunum dedim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Göz ici üc odakli lens yani?

Ben olsam riske girmem. Göz sakaya gelmez. Allah korusun, kolun biri kopsa cok isi daha yapabilir insan, ama göz gittimi hapi yutuyor insan.

Güzel bir gözlük ve yakisan bir gözülük aldikdan sonra bence aksesuar olarak da kullanabilinir.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,298
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Ben Portekiz is arkadasini Türkiye ye götürdüm.Akilli lens icin. Kendim de taktirdim.Almanya da 6.000 € tek göz. 12.000 € iki göz.
    Ömür boyu uzak ve yakin sifirlaniyor.memnunum.

Ömür boyu katarak ne olmuyor.Bir nevi katarak ameliyatini da iceriyor.Bu islemle. 45 yas sonrasi yakin problem baslayinca yapiliyor.
    Daha öncesi ölcümler..olup olmayacagi...hastalik ...gibi ölcümlerden gectikden sonra takiliyor.

15 dakikalik bir islem.4 sene önce 2.000 € iki göz icin.En iyi kalite.Multifokal akilli lens 3 odakli lens Trifokal Lens gibi isimleri var.

150 sene bozulmadan kaliyormus.Disardan müdahale edemezsiniz.Ancak Doktor ameliyat masasinda cikarabilir.Sabit kalan bir mercek.

https://www.youtube.com/watch?v=ntT08zxxPIo

Uzak olayi ne Gözlük takmak su anki teknikle problemsiz.Ben Lazer olayi ilk ciktiginda 25 sene olmustur.Dünya göz hastanesine gittim.O günden sonra uzak olayi problem olmadi.
    45 yas sonrasi yakin olayi basladi..Onda da Akilli lensle Problemsiz.

Almanya da ya Krankenkasse ödesin diye bekleyeceksin o da ucuzunu takiyorlar..60 yasina kadar iyice ilerlediginde.O süre icerisinde Gözlüge Lense verilen paralar...???? Cekilen problemler.. ???

Takildikdan sonra 1 ay gece isik larda dagilma gibi durum oluyor.Yasami etkilemiyor.Sonrasinda geciyor.
    Arabayla gideyim yaptirayim demek iyi olmaz.Yapildikdan sonra 1 hafta kadar dinlenmek gerekiyor.Damlalar var. 3 ay sonra da son Kontrol orada Lazer le kalinti ne varsa. Onlari düzeltiyorlar.
    Cogunun tereddür ettigi birseyler ters giderse Körlük olayi. 99.99% Körlük diye bir sey yok demislerdi.
    Konu murat39 tarafından (28 Ocak 2023 Saat 17:41 ) değiştirilmiştir.

20. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Portekiz is arkadasini Türkiye ye götürdüm.Akilli lens icin. Kendim de taktirdim.Almanya da 6.000 € tek göz. 12.000 € iki göz.
    Ömür boyu uzak ve yakin sifirlaniyor.memnunum.

Ömür boyu katarak ne olmuyor.Bir nevi katarak ameliyatini da iceriyor.Bu islemle. 45 yas sonrasi yakin problem baslayinca yapiliyor.
    Daha öncesi ölcümler..olup olmayacagi...hastalik ...gibi ölcümlerden gectikden sonra takiliyor.

15 dakikalik bir islem.4 sene önce 2.000 € iki göz icin.En iyi kalite.Multifokal akilli lens 3 odakli lens Trifokal Lens gibi isimleri var.

150 sene bozulmadan kaliyormus.Disardan müdahale edemezsiniz.Ancak Doktor ameliyat masasinda cikarabilir.Sabit kalan bir mercek.

https://www.youtube.com/watch?v=ntT08zxxPIo

Uzak olayi ne Gözlük takmak su anki teknikle problemsiz.Ben Lazer olayi ilk ciktiginda 25 sene olmustur.Dünya göz hastanesine gittim.O günden sonra uzak olayi problem olmadi.
    45 yas sonrasi yakin olayi basladi..Onda da Akilli lensle Problemsiz.

Almanya da ya Krankenkasse ödesin diye bekleyeceksin o da ucuzunu takiyorlar..60 yasina kadar iyice ilerlediginde.O süre icerisinde Gözlüge Lense verilen paralar...???? Cekilen problemler.. ???

Takildikdan sonra 1 ay gece isik larda dagilma gibi durum oluyor.Yasami etkilemiyor.Sonrasinda geciyor.
    Arabayla gideyim yaptirayim demek iyi olmaz.Yapildikdan sonra 1 hafta kadar dinlenmek gerekiyor.Damlalar var. 3 ay sonra da son Kontrol orada Lazer le kalinti ne varsa. Onlari düzeltiyorlar.
    Cogunun tereddür ettigi birseyler ters giderse Körlük olayi. 99.99% Körlük diye bir sey yok demislerdi.
    Bilgi için Tşkler usta geçen göz doktorunda kontrol vardı,şimdilik bekle dedi katarak yokmuş daha,katarak başlayınca yapalım dedi,gözlük takmaktan bıktım artık birde pahalıya gelmeye başladı,son gözlüğüm gleitsicht olduğu için yaklaşık 700€ tutu.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Katarak olunca zaten mecbur. Ozaman bir riske girilmiyor. Ozaman mantıklı. Ama bir kere katarak olanlar ikinci kezde oluyor çoğu zaman.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Bilgi için Tşkler usta geçen göz doktorunda kontrol vardı,şimdilik bekle dedi katarak yokmuş daha,katarak başlayınca yapalım dedi,gözlük takmaktan bıktım artık birde pahalıya gelmeye başladı,son gözlüğüm gleitsicht olduğu için yaklaşık 700€ tutu.
    Usta benim sağ gözümde mercek var

Almanya da AOK en ucuzundan takıyorlar.. Çin malımıdır nedir..

Ameliyat lokal aneztesi yapılarak göz başına 10-15 dakika sürüyor (ikisini aynı anda yapmazlarn sanırım)

ilk gün göze bir kapak verdiler .. bir hafta kadar mikrop kapmaması için damla damlatıyorsun ..

hemen ertesi gün ilk kontrol ... bir ay sonra gözlük için kontrol

Yaklasık bir sene sonra hafif bulanıklaştı Lazer ile temizlediler

mercekler bomba gibi oturuyor oy yüzden problem yok

Ben Gözlüklei Türkiye de yaptırıyorum Atasun Optik burada Apollo

Geçende Mavi Filtre+ Gleitschicht sadece cam 120€ tuttu çerçevem vardı aynısını Apollo yaptı 350€ aldı

Bu sene Hanıma yaptırdık mavi filtre + Armani çerçeve + gleitschicht cam ca.200€ civaraı tuttu.

LED ışıklarda takılırsan gözde dağılma yapıyor ama zamanla önemseniyorsun

Bizim bütün sokaklar a LED yaptılar
    Konu hOrOz tarafından (28 Ocak 2023 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hindim bu Blaufilter geceleri karandik yerleri daha karandik göstermiyormu?

Birde Horuz'cuk sizin orada Zeiss Vision Center var. Orada özel bir makina gözlerini 1500 resmini cekip birnevi 3D tam olarak hesapliyor gözlügün orta noktasini (Brillenglaszentrierung)

Biliyorsun bircogu daha cetvel ve kece kalem ile orta noktayi belirliyor.

https://www.zeiss.de/vision-care/ueb...ioncenter.html

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    198
    40 mesaja 71 teşekkür aldı
    benim yasda epey bi ilerledi eskisi gibi net göremiyorum, göz dr. gittim hafif bozulma var dedi gözlük takmami tavsiye etti neyse gittim Fielman mr Spex, bana lazim olan hem yakin hem uzak olmasi gerekiyor, istedim camlari buharlasmasin polarize kolay cizilmesin, birde cerceveside güzel olsun Boss dan begendim, hesapladi sagolsunlar ögrendimki gözlüklerinde mercedesi varmis, aklimdan türkiyede yaptirmak gecdi

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Türkiye'de risk işte izinde yapıyorsan, eğer tam uymazsa, yani Zentrierung der Gläser dedikler, bir milim dahi kaysa gözlen görünen bir fark hissetmesen bile başına ağrı yapabiliyor.

Bir iki haftada izinde hemen anlayamıyor insan bence çünkü alışma süreside var. Sonra tekrar Türkiye'ye gitmen lazım itiraz etmen lazım, burada gözlükcüler fazla itiraz etmiyor çoğu zaman yenisini yapıyorlar. Türkiye'de adamın vicdanına kalmış birşey. Burada Sachverständiger dedimi bu olmamış düzeltiyorlar.

Yani bence burada yaşıyorsan, burada yaptırmak daha mantıklı.

Tabiki iş maddiyata bakıyor herşeyde olduğu gibi. Burdaki gözlük 700 Euro tuttdumu, tabiki insanda 200 Euroya Türkiye'de riske girmeyi mecbur göze alıyor. Hele emekliyse veya Hartz4'den falan geçiniyorsa 200 Euro bile çok para o insan için.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı gezgin38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim yasda epey bi ilerledi eskisi gibi net göremiyorum, göz dr. gittim hafif bozulma var dedi gözlük takmami tavsiye etti neyse gittim Fielman mr Spex, bana lazim olan hem yakin hem uzak olmasi gerekiyor, istedim camlari buharlasmasin polarize kolay cizilmesin, birde cerceveside güzel olsun Boss dan begendim, hesapladi sagolsunlar ögrendimki gözlüklerinde mercedesi varmis, aklimdan türkiyede yaptirmak gecdi
    Benim bir önceki çerçevede Boss marka idi sadece Boss yedek parça bulunmuyor

Gözlük sapı koptu yedek bulamadım

Usta Türkiye de 4-5 gün içinde teslim ediyorlar sipariş ederken söyle acil notuyla gönderiyorlar

Pazaertesi sipariş ettik Cuma öğleden sonra teslim aldık

Hiç korkma Türkiye deki optikçiler de iyi çalışıyor

Tanıdık bir Alman kadın izinde gözlüğü kırıldi hemen optikçide yenisi yaptırrdılar kadın ucuz olduğu için iki tane sipariş etmiş

Türkiye bilmiyorum nerelerde kalıyorsunuz ama o kadar da memleketi kötülemeye gerek yok.

Göz doktorunda en gelişmiş cihazlarla ölçüyorlar .Almanya da belki o cihazlar yok .. Benim göz doktorunda yoktu

Türkiye de odak merkezini kamera ile ölçüyorlar burada eline kalemi alıyor çiziyor

Geçen sene burada yaptırdım benim gözlük iki ayda geldi. Oda merkezi hatalı ..3 hafta gittim geldim hatayı kabul ettiler

Türkiye de odak merkezini kamera ile ölçüyorlar burada eline kalemi alıyor çiziyor..

Hatta biri Türkiye de yapılan camı aldı ondan kopyaladı. (camların üzerinde ilk bakışta görünmeyen işaretler var)

Pahali gözlük yaptırma yaş ilerledikçe numaralar değişiyor .. her gittiğinde yeni cam yaptırırsın.

Sadece Türkiye de optikçiler göz doktorundan reçete istiyorlar..Almanya dan alınan geçerlimi bilmiyorum

Türkiye de Optikçilerin göz ölçmesi yasak.. Bu sayede gözünü doktor bir kere daha kontrol etmiş oluyor

Türkiye den aldığım reçetede Almanya da sorun oldu . Türkiye de ölçme kaydı değişik yapıyorlar

Almanya da da kız ölçüleri hesaplamak zorunda kaldı
    Konu hOrOz tarafından (31 Ocak 2023 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.

28. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    154
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Arkadaşlar numaralı gözlükleri gece araba kullanmak için optime edilmiş camları olanları varmış.

Hiç yaptıran oldumu?

O sarı gözlükleri kastetmiyorum.

Gözlük yaptırcamda, geceleri arabaların ışıkları rahatsız ediyor bazen. Ona eminim fayda edeceğini. Ama o sarı gözlükler gibi karandık kısımlarıda daha karandık ediyormuki acaba?

Bana lazım olan, araba ışıklarını körelten ama karanlık yerleri biraz aydınlatan. Tabiki böyle bir cam varsa.

Birbey bu sorunun cevabini bilmiyorum ama bildigim birsey paylasacagim.

Gleitsichtbrille gözlükleri yani hem uzagi hem yakini gösteren camlar 3 SINIFA ayriliyor. Ucuz, Orta ve Premium Modelleri.
    Premium olanlar daha cok alan gösteriyor.
    Tabiki bu gözlükler en rahat premium olanlar ancak bunlarin iyi olanlari Essilor, Zeiss veya Rodenstock fiyat olarak rahat 700 - 1500 Euro yapabilyor. Ama önemli olan soru bu fiyata degermi ?
    Bende arastira arastira degmeyecegini fark ettim ve kücük sirketlerin daha kaliteli camlari Premium kalitesinde daha ucuza yaptigini ögrendim.

Eskiden bende ucuk fiyatlara aliyordum ama simdi camlara 350-400 PREMIUM kalitesinde en ince olani ve bende miyop var yani fiyati arttiriyor ince cam icin ve cerceveyede 100-150 Euro veriyorum.
    Aschaffenburg sehrinde "Optik Glas Aschaffenburg" diye bir üretici buldum ve hemen fabrikanin yanindada satis magazasi var.
    Yani Optikerlerde buradan ismarliyorlar ve kar payini ekliyorlar.

Buna benzer kücük üreticeler kesin senin etrafindada vardir.

Fabrika
    https://www.oga-brillenglaeser.de/

Satis magazasi
    https://optik-oesterlein.de/

30. 3 kişi Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)