Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 608 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krankenkasse beni rehaya göndermek istiyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

Krankenkasse beni rehaya göndermek istiyor

Slm arkadaşlar başlıktada yazıldığı gibi krankenkasse beni kura göndermek için eve reha antraglarını gönderdi bir de 10 hafta süre tanımış bu benim ikinci reha oluyor 2021 de mart da gitmiştim 3 hafta orthopädi den gitmiştim rehada sonra iş başı yaptım çalıştım eski izinleri vardı onları kullandım ama hastalık bir tane deyilki kurdan önce iki ameliyat geçirdim bu arda psikolojik sorunlarda vardı tekrar kranka çıktım bu sefer başka bir hastalıktan 5 aydır kranktım kısa zamanda rehaya göndermek istemeleri doğrumu dr um izinde gelince konuşacam kendim rehazentrum seçme hakkım varmı ve antragları krankasseya vereceğim onlar
    Rentenkasaye gönderecekler
    Benim kura gitmem ne kadar sürer %50 behinderung var yaşım 58 birde sizlerden önerebileceğiniz reha klinik varmı sizlerden bilgi almak istiyorum çok sağolun herşey için şimdiden teşekkür ederim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Dostum almanyadaki hasta kasalarina yapilan baskilar sebebiyle hasta kasalarida bir an evvel mümkünse hasta parasini kesme yoluna gidiyor veya en kisa yoldan rehaya göndererek senden kurtulmak istiyor..
    Tabi bu antragi geciktirme yani vaktin dolmasina az bir zamana kadar erteleme hakkin var..
    Reha dan kur icin termin gelmesi 3 veya 6 ayi bulabilir,bu arada hasta kasasi mdk ile isi cabucaklastirma pesine duserse ve calisabilir raporu cikarsa burada kendini sozialverband larla savunma hakkin var..
    3 saatten fazla calisamaz ibaresini kurda alabilirsen senin olay rente auf zeit e döner..
    Sayet bu arada arbeitsamt a dusecek olursan keinen Antrag auf Leistungen zur Teilhabe am Arbeitsleben..buradada bunu yapmassan arbeitsamt antrag kabul etmiyor..
    Yani bidekil seni penseyle kerpedenliyor...
    Bildigim kadariyla hasta kasasinin gönderdigi antraglari doldurman gerekmez..
    Direk rentenkasseye giderek onlarin antraglarini gönderebilirsin ve sana kur icin yakin veya uzak teklif gelir..nur cikarsa onlar hasta kasasini bilgilendirir ve senin kur esnasindaki masraflarini rentenkasse öder..
    Konu webci tarafından (30 Temmuz 2022 Saat 16:29 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı gürbüz40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar başlıktada yazıldığı gibi krankenkasse beni kura göndermek için eve reha antraglarını gönderdi bir de 10 hafta süre tanımış bu benim ikinci reha oluyor 2021 de mart da gitmiştim 3 hafta orthopädi den gitmiştim rehada sonra iş başı yaptım çalıştım eski izinleri vardı onları kullandım ama hastalık bir tane deyilki kurdan önce iki ameliyat geçirdim bu arda psikolojik sorunlarda vardı tekrar kranka çıktım bu sefer başka bir hastalıktan 5 aydır kranktım kısa zamanda rehaya göndermek istemeleri doğrumu dr um izinde gelince konuşacam kendim rehazentrum seçme hakkım varmı ve antragları krankasseya vereceğim onlar
    Rentenkasaye gönderecekler
    Benim kura gitmem ne kadar sürer %50 behinderung var yaşım 58 birde sizlerden önerebileceğiniz reha klinik varmı sizlerden bilgi almak istiyorum çok sağolun herşey için şimdiden teşekkür ederim
    Krankenkasse'nin hedefi krank parasından kurtulmak.

Onun için bir an önce iyileşmeni istediği için kura yolluyor.

İkinci kur fayda etmezse emekli kurumu kendiliğinden seni emekli edip etmeyeceğine bakıyor. Bu durumda yine Krankenkasse krank parasın emekli kurumundan kısmen geriye dönük alıyor.

Olay bundan ibaret.

Yapmazsan krank parasını keserler.

Yani mecbursun.

Ha seni emekli kurumu rehaya yollamaz veya emkli etmezse yada rehaya yollar ve ondan sonra emekli etmezse sen kazanmış oluyor. 1,5 krank parana devam edebiliyorsun.

O 10 haftayı krankenkasse bekletmemek için senin zırt bırt arayıp iteleyecek.

Reha hastanesini şuanda seçme hakkın yok. Sadece fikir beyan etme hakkın var. Yani emekli kurumu o hastane mümkünmü diye bakmaya mecbur ama olmazsada seni başka hastaneye yollayama mecbur.

2023'de iş değişiyor. Yasa yolda. Sana üç tane hastene sunmaya mecbur ve birini seç diyebilecek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (30 Temmuz 2022 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    29 mesaja 46 teşekkür aldı
    Ameliyat oldum omuzdan ortopedi doktoru reha kura gideceksin dedi hastane de antrag yaptılar sonra hemen reha kur aradı iki hafta olmuştu ameliyat olalı şu gün gelin diye bende iptal ettim 2021 3 hafta gittim hiçbir faydası olmadı 3 ay sonra ameliyat oldum şimdi yine gitmiyorum dedim renten kasadanda onay gelmişti onuda iptal ettim mecbura koşmazlarsa gitmeyeceğim bunların derdi para başka bir şey değil bence

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı dadaloglu3865 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ameliyat oldum omuzdan ortopedi doktoru reha kura gideceksin dedi hastane de antrag yaptılar sonra hemen reha kur aradı iki hafta olmuştu ameliyat olalı şu gün gelin diye bende iptal ettim 2021 3 hafta gittim hiçbir faydası olmadı 3 ay sonra ameliyat oldum şimdi yine gitmiyorum dedim renten kasadanda onay gelmişti onuda iptal ettim mecbura koşmazlarsa gitmeyeceğim bunların derdi para başka bir şey değil bence
    Usta niye gitmiyorsun sonunda emeklilikte sorun çıkarırlar

Geçende benim hanım kura gitti .. Corona yüzünden bir seneye yakın bekledik Avusturye sınırında 5 hafta kaldı

78 hafta Krankengeld bitmişti , Arbeitsamt a başvurmuştuk

Çalışamaz diye rapor vermişler .. geçende erken emeklilik için başvurduk

Olmayınca zorlamaya gerek yok

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 8 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar cevap yazan arkadaşlara çok tşk ederim ben kurdan sonra çalışmak istiyorum bilmiyorum yanlışmı yapıyorum erken emekli olmak istemiyorum 2-3 sene çalışmak istiyorum emekli olunca az emekli aylığı almak var siz deyerli arkadaşlardan bilmek istediğim
    Erken emeklimi yoksa iş yerinden altersteilzeit mı
    Hangisi daha iyi
    Gideceğim bu kur benim erken emekli için şansım olabilir
    Herşey gönlümüzce olsun
    Konu gürbüz40 tarafından (31 Temmuz 2022 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar cevap yazan arkadaşlara çok tşk ederim ben kurdan sonra çalışmak istiyorum
    bilmiyorum yanlışmı yapıyorum erken emekli olmak istemiyorum 2-3 sene çalışmak istiyorum emekli olunca az emekli aylığı almak var siz deyerli arkadaşlardan bilmek istediğim
    Hangisi daha iyi
    Herşey gönlümüzce olsun
    Usta kur dan sonra çalışabilırsin

ama seni kurlara gönderdikleri ve tekrar göndermek istediklerine göre ağır rahatsızlıklar geçirmiş olmalısın

Bazen insan dur demeyi veya yeter demeyi bilmeli

Zamanın da annemi erken emekli edelim dediler yok ben tam doldurmak istiyorumm diye kabul etmedi

Şimdi de keşke o zamanlar kabul etseydim diyor

Yani bir şey yolunda gitmiyorsa zorlamayla oluyorsa tren den erken den inmek gerekli diye düşünüyorum

Karar yine senin

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar cevap yazan arkadaşlara çok tşk ederim ben kurdan sonra çalışmak istiyorum bilmiyorum yanlışmı yapıyorum erken emekli olmak istemiyorum 2-3 sene çalışmak istiyorum emekli olunca az emekli aylığı almak var siz deyerli arkadaşlardan bilmek istediğim
    Hangisi daha iyi
    Herşey gönlümüzce olsun

muhtemelen malulen emekli ola bilirsin, her sene gönderilen Rentenbescheidt malulen emeklilik (Erwebsminderungsrente) maasin yazar.
    onun hesabi zaten 65 yas 10 aya kadar (1963 dogumlu) calisiyormus gibi senin en son 15 yilin en yüksek Rentenpunkt alip hesap ediyorlar.
    kisacasi sen o yasa kadar calismis gibi emekliligin ödenecek. yaslilik emeklilik (Altersrente) yasin 66 yil 11. ay geldiginde malulen emekliligi yaslilik emeklige ceviriyorsun, eger yaslilik emekliligi malulen emeklikden yüksekse yükseltiyorlar ama düsürtmüyorlar (benim icin Rentenauskunftan aldigim bilgiler).

Alterteils islevini tam bilmiyorum.
    Konu feza tarafından (31 Temmuz 2022 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    29 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta niye gitmiyorsun sonunda emeklilikte sorun çıkarırlar

Geçende benim hanım kura gitti .. Corona yüzünden bir seneye yakın bekledik Avusturye sınırında 5 hafta kaldı

78 hafta Krankengeld bitmişti , Arbeitsamt a başvurmuştuk

Çalışamaz diye rapor vermişler .. geçende erken emeklilik için başvurduk

Olmayınca zorlamaya gerek yok
    Teşekkür ederim kardeşim nedeni ni yazdım tages kur gidip geliyorsun evine daha önceki konu açmış dım iş yeri çıkış verdi moralim bozuk diye iptal ettim ilerde depresyon tavan yaptı bunun için gidebilirim burada ortopedi kuru hiç hoşuma gitmedi geçen yıl birde promlem yaşadım hareket yaptıran bayan beni rencide etmişti şikayet falan ettim onların patronu Türk çıkınca uzatmadım özür diledi konu yu kapattım kura gittim üç sonra ameliyat oldum bir faydasını görmedim onun için iptal ettim

Üye iskete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    bende erken emeklilik icin basvuracagim 1 seneden hastayim nerelere basvurmaliyim neler yapmaliyim hic bir bilgim yok bu arada %90 schwerbehinderung var yardimlarini bekliyorum simdiden tesekkürler

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Emekli kurumunu arayacaksın. Sana termin verirler ve seninle berarber evrakları doldururlar. Onları sağlık heyeti senin raporları doktorlarda ister ve karar verirler yada vermeden önce seni muayeneye davet ederler.

Yani zor birşey değil başvuruyu yapmak.

16. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)