Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 605 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AOK Türkiyede yapilan ameliyat masraflarini ödermi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    18 mesaja 60 teşekkür aldı

AOK Türkiyede yapilan ameliyat masraflarini ödermi?

Selam arkadaslar

Kanser hastasiyim almanyada 8 kez ameliyat oldum 2 farkli hastanelerde, arti kemoterapi , radyoterapi aldim 2 ay, her ameliyatimda tumorfrei rapor verdikleri halde 1 yil gecmeden yine ayni noktadan nüks etti yine acil ameliyat olmam gerekiyor belkide son sansim.

Türkiyede prof buldum son ameliyatimi onda olmak istiyorum Aok tüm masraflari karsilarmi TA12 belgesi varmis nasil alabilirim bilgisi olan arkadaslar varsa yardimci olursa sevinirim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Usta ALLAH acil sifalar versin..
    Bence aok ya bir sor..
    Onlar daha iyi bilir,biz belki yanilabiliriz..
    Es gibt keine gesetzliche Verpflichtung für die deutschen Krankenkassen, Kosten für eine geplante Behandlung in einem Abkommensstaat zu übernehmen. Deutschland verfügt über ein hervorragendes Gesundheitssystem. Die AOK kann sicherstellen, dass Sie eine geeignete Behandlung in Deutschland erhalten. Wenn eine solche Behandlung in Deutschland nicht möglich sein sollte, prüft die AOK, ob Ihnen die Kosten erstattet werden können.
    Wichtig zu wissen: Die Erstattung von privat verauslagten Kosten ist ohne vorherige Genehmigung durch die deutschen Krankenkassen nicht möglich
    Konu webci tarafından (02 Ağustos 2022 Saat 02:40 ) değiştirilmiştir.

4. webci üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Allah acil sifa versin..

Böyle olmaz mi acaba.. TR ye gidip, sonra orda ki doktor "yolculuk yapamiyacagina ve acil ameliyat olman gerekir" bir rapor cikartsa?

6. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah acil sifa versin..

Böyle olmaz mi acaba.. TR ye gidip, sonra orda ki doktor "yolculuk yapamiyacagina ve acil ameliyat olman gerekir" bir rapor cikartsa?
    O mümkün ama bana uymuyor, krabktayim ben 3 aydir bukez aok sen krankli Türkiyeye nasil gittin diyecek durum dahada beter olacak krankgeldi de kesecek

Aok ile konusucam

Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta ALLAH acil sifalar versin..
    Bence aok ya bir sor..
    Onlar daha iyi bilir,biz belki yanilabiliriz..
    Es gibt keine gesetzliche Verpflichtung für die deutschen Krankenkassen, Kosten für eine geplante Behandlung in einem Abkommensstaat zu übernehmen. Deutschland verfügt über ein hervorragendes Gesundheitssystem. Die AOK kann sicherstellen, dass Sie eine geeignete Behandlung in Deutschland erhalten. Wenn eine solche Behandlung in Deutschland nicht möglich sein sollte, prüft die AOK, ob Ihnen die Kosten erstattet werden können.
    Wichtig zu wissen: Die Erstattung von privat verauslagten Kosten ist ohne vorherige Genehmigung durch die deutschen Krankenkassen nicht möglich
    Haklisiniz ama ben iki meshur hastabede 8 ameliyat oldum ve raporlarda hepsi temiz tumofrei olarak aldim ama ayni noktadan yine tumor cikti benim gucum kalmadi ve son sansim bunu iyi degerlendirmem gerek

8. sekilsef üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Ok usta aok ya danis..
    Konu webci tarafından (03 Ağustos 2022 Saat 02:20 ) değiştirilmiştir.

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Allah sifani versin
    yasiniz kac , sunun icin sordum
    Türkiyede 65 yasinda ve kalp hastasi olanlarin hatane masraflarini devlet ödüyor.

12. Mafyan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    öncelik ile gecmis olsun,AOK sadece acil ile yapilan hastane ücretlerini karsiliyor,sen su an halen raporluyum diyorsun ki bunu AOK da biliyordur.Bazen de AOk Dada vicdanli müdürler cikiyor,Bende Seker ameliyati olmustum 2019 da, ücreti veya ilac paralarini ödemediler,Gecen yil kontrole gittim onuda ödemek istemediler,Bende benim ameliyatimi kim yapti ise sadece ona giderim dedim,AOK da ki yönetici biz basvuralim ama sanmam dedi ;Fakat ödemeyi Kabul ettiler fazla bir ücret degildi oyüzden Kabul ettiler.Senin kisi cok pahali olacagi icin bilgi almadan gitme Ameliyat olmaya.,

14. resadiyeli üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Nacizhane fikrim karşılar ama direk olarak değil. Sen öde Rechnungu getir iade ederiz ama sadece Almanya'daki ücret üzerinden, gerisini kendin ödersin der.

Allah acil şifalar versin. Manisa/Akhisar'da bir dede var belirli bir ot ile 20 günde kanseri yendiğini söylüyor. Ticari bir amaç gütmiyor. Sadece hangi otun olduğunu gösteri veriyor.

Youtubeda videosu var. Haberlere çıkmıştı.

Bir dene iste. Belki ararsan ve posta ücretini karşılarsan yollarlar.

https://youtu.be/MOWb8mhXz8U

Şunu buldum. Pek ümidim yok ödeyeceklerine.

Tam senin durumu anlatıyorlar. Ama burdaki kişi ameliyat olduktan sonra Krankenkasseye sormuş. Önce sorarsan belki yukarda yazdığım gibi kısmen kabul ederler.

https://www.dgbrechtsschutz.de/recht...e4be09b10b0c21

16. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    Alıntı Mafyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah sifani versin
    yasiniz kac , sunun icin sordum
    Türkiyede 65 yasinda ve kalp hastasi olanlarin hatane masraflarini devlet ödüyor.

40 yasindayim hocam

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı sekilsef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40 yasindayim hocam
    Gecmis olsun öncelikle,
    TA12 Almanya da kronik hastaligi olan insanlara veriliyor. Kronik hastaliginiz oldugunu sigorta bildigi halde varmi diye soruyor ve TA12 yi vermemek icin diretiyor. Beim kayınpederin kronik hastaligi vardi onada vermek istemediler ama ısrarla isteyince yolladılar, kayınvalidenin kronik hastaligi olmadıgı icin onun TA11.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)