merhaba arkasdaslar.annemin babamdan kalan 1000 lira civarinda maasi,evi ve 350 lira aliyor,yani toplasan 400 euro civarinda geliri var aylik.biz gecen gün annem icin istek cikartmaya gittik esim annelik izninde,4 kisiyiz ve ek isimizden gelen geliri saymadilar o yuzden masraflari siz karsilayamassiniz dediler ama yinede davetiye verdiler masraflari annem karsilamasi kasuluyla.ama sonradan düsündükki buraya göre az bir para kabul etmezler belki diyerek esim ayni gün durumu belirten bir maille randevu aldi ve kayinpederle bugun istek yapmaya gittiler ama bu seferde onceki istegi isleme aldiklari icin 6 ay beklememiz gerektigini soylemisler.hem durumu ok lediler hemde gidince olmaz demisler onu anlamadim acikcasi.yani durum kisaca masraflari annem odemek kosuluyla davetiye verdiler ama bu paraya vize verirlermi bilmiyorum.emekli maasi,iki katli ev,4-5 dönüm tarla gösterebilir ama kirayi nasil gösterir bilmiyorum cunku vertrag zaten yoktur.tecrubesi olan arkadaslardan fikirlerini belirtmelerini ve daha ne gibi belge ve islemler gerekli ogrenmek istiyorum ,tskler.