Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 445 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112131415 ... SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Haluk levent sade simdi degil öncedende hastalikli insanlar icin yardim toplayan ve sanatcilar icinde takdire sayan birisi..
    Kendisinden ALLAH razi olsun..hickimse yaptigi bir iyiligin veya kötülügün karsiligini görmeden ölmezmis..
    Böyle sanatcilarin sayisi artsin diyelim..
    Arkadaslar sizin ihtiyaciniz olmayan kullanmadiginiz esyalara depremzedelerinde ihtiyaci yok,,
    Dün almanyada bir bölgede isim vermiyorum cöpe atilacak eysalari yardim icin getirmisler..
    Kanli gömlek ve küflenmis ötüler neler neler..
    Bu yardim sayilmaz bu yuzden cöpleri tirlara yüklemektense para yardimi yapilsin daha guzel..
    Ayrica simdi okudugum bir bilgiye göre avrupali ve turk sismologlarin yaptigi yeralti fay ölcümlerine göre kesin olmamakla beraber yaklasik olarak 2030 a kadar buyuk bir duzce veya istanbul depremi olabilecegi söyleniyor,,yani bekleyecek zaman yok,tum önlemler bina yapimlari ve bu cevrede gördugumuz ne varsa deprem dayanikli olmasi gerekiyor,,7 sene gibi bir zaman var..
    Bu felaket tellalligi degil bir gercek,,haritaya baktigimizds turkiyenin tum kuzey bölümü ve alttan uzanan icanadolu payi kipkirmizi..
    Ikiye ayrilan ve boludan baslayan fayin kitlendigi haliyle patlamaya hazir bir atom bombasi oldugu söyleniyor..
    Deprem gercegi karsimizda duruyor ve insanlar olarak engelleyemeyecegimize göre önlemlerimizi almaliyiz..
    Daha bilincli ve daha kuvvetli olmaliyiz..
    Konu webci tarafından (08 Şubat 2023 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi webci üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    su anda en büyük sikinti tuvalet, ekmek, sicak bir corba, yakit ,ve eletirik

insanlar bunlarin sikintisini cekiyor
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

5. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    karam82 yola cıkmıstı, hala bir ses cevap yok sanırım, umarım herşey yolunda gitmiş, sag salim kurtulmuşlardır yakınları.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    83
    77 mesaja 174 teşekkür aldı
    Yaralılara allahtan şifa ölenlere rahmet eylesin rabbim,Türkiye min başı sağolsun.
    Ben paypal üzeri bağışta bulundum.

Konu ayaz tarafından (08 Şubat 2023 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,491
    391 mesaja 1,002 teşekkür aldı
    Ditib PayPal ile normalde çalışmaz.Arayıp sormakta fayda var.

9. smeilet üyemize teşekkür edenler:

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    395
    430 mesaja 1,264 teşekkür aldı
    Alıntı bambumbam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evinde Telekom olan sevdiklerini yakinlarini telefonla beles ariyabilir diyorlar .

-------------------------------------

Telekom stellt Gespräche in die Türkei und nach Syrien kostenfrei

https://www.telekom.com/de/medien/me...enfrei-1025842
    Bir kac sirket eaha eklenmis devamini okumak icin burdan okuyalim Almanca

https://www.teltarif.de/telekom-voda...ews/90844.html

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    insanlar 48 saatı aşkındır hiç uyumadan canla başla Twitter üzerinden yardım ediyor, Twitter sayesinde sayısız insanlar belki kurtulmuştur.

Ama ne yazıkki Twitter engelleniyor Türkiyede Yazık günah can çekiliyor belki son umutları yaşamaları için…

Bu sosyal medyayı suistimal edenlererinde ALLAH (cc) bin belasını versin.

12. 6 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    482
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    hepimize gecmis olsun ve hepimizin basi sag olsun. ölenlere Allah rahmet eylesin yaralilarada acil sifalar dilerim.

bir daha üst üste böyle güclü ve genis alana yayilmis depremi bizler görürmüyüz bilmiyorum ama Rabbim hic bir zaman böyle bir afeti bir daha yasatmasin.
    K.Maras fayinda 7.1 gücünde deprem bekleniyordu ama 300 atom bombasi gücünde etki edecek pes pese 7.7 ve 7.6 gücünde depremi hic kimse hesap etmedi.
    maalesef K.Maras ve diger illerde enkazlari kaldirilmamis cok bina var.

K.Maras merkezde su anki verilere göre ort. 950 tane bina yikilmis. köylerimizde enkaz yeni kaldirilmaya baslandi ve maalesef vefat sayisi sürekli artiyor.

Rabbim herkese sabir versin

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanlar 48 saatı aşkındır hiç uyumadan canla başla Twitter üzerinden yardım ediyor, Twitter sayesinde sayısız insanlar belki kurtulmuştur.

Ama ne yazıkki Twitter engelleniyor Türkiyede Yazık günah can çekiliyor belki son umutları yaşamaları için…

Bu sosyal medyayı suistimal edenlererinde ALLAH (cc) bin belasını versin.

Engellenmesinin sebebi var, gercek ölüm sayılarınıda gizlenmeye calısılıyor, Adıyamandan orda yasayan biri acıkladı sadece adıyaman da ve cevresinde ilceler köyler ölüm sayısı 10 binleri gecmiş ve hala daha yardım bekleyen ve hiç yardım gitmeyen binalar ve evler varmış

Yaralı olup göcük altındakiler zaten bu kadar saat dayanamaz hayatını kaybeder ona keza yaralı olmasa bile bircogu hipotermi nedeniyle hayatını kaybeder. Allah yardımcıları olsun Üstüne üstlük sosyal medyaya el atılıp milletin yardım etmesininin önüne gectiler Allah büyük

15. 4 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Gerçek ölüm sayılarını gizleseler ne olacak, bari şu günlerde yapılmasın. Çok gidilemeyen yerler var, maalesef kapasitesi kısıtlı her yere anında ulaşılamıyor . Bunu aklı başında olan herkes biliyor, demin bir şahsın Hatay’daki havalimanını bir Belediyenin onarmasına kızıyor devlet yapabilirmiş sadece.

Yine 48 saat sonra tekrar geriye döndük biz millet olarak akıllanmayız, böyle afetler bizlere ders olmalı ama görünüyorki ders çıkaramıyoruz.

17. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Arkadaslar o bölgelerde ne kadar insanin yasadigi nufus sayimiyla belli..
    Ulasildikca ve enkazlar kalkdikca sayilar söyleniyor..
    Engelleme diye birsey yok,ölüleri saklayamassiniz,,
    Tabiki böyle buyuk bir felaketin altindan kalkmak kolay degil,,cok yönlü bir kordinatör isi..

19. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,280
    284 mesaja 540 teşekkür aldı
    söylenecek müthiş çok şey var, kimin ne olduğu, neyin ne olduğu belli zaten ama yeri ve zamanı değil, bence yapabileceğimiz en iyi şey, eforumuzu dua'ya harcayıp, elimizden geldiğince maddi olarak da yardımda bulunmak.

21. 3 kişi sadece üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Twitter sayesinde pazartesi itibari ile belki yüzlerce kişi kurtarıldı bu medyaları engelleyemezsin, engellersen böyle art niyet arar herkes.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

AFAD, Kizilay, Hasene, IHH, Cansuyu vs. vs. yüzlerce yardim kurulusu bir olmus, seferber olmus iken, bu sadece ayrimciliktir...

Fikrinizi kendinize saklayin...
    Simdi zamani olmadigindan sana gereken cevabi yazmiyorum, zamani gelince cevabini alirsin.
    Ayrica fikrimi daima her yerde yazarim, kimseye hesap verecek bir insan degilim, hic bir zaman da olmadim.

24. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Arkadaslar dusunun 580 km bir alanda deprem ve göcük var..biz istiyoruzki heryere ayni anda ulasilsin..tabi alan buyuk oldugundan 103 bin kisilik ekip 10 ile dagitilmis,,bölge ve köy olarak dagitilmamis ,,bölgeye giren araclarin zorluk cektigi ve hatta camlarinin bile soguk ve kardan dondugu söyleniyor..
    Buradaki mesele daginik vaziyette uzun ve buyuk bir alanda depremin olmus olmasi..ayrica birde yamyamlar deprem bölgesine gidip vurgunlar yapiyor,dukkanlari yagmaliyor ve yardim toplama adina hirsizlik yapiyor..
    Itiraf etmemiz gereken böyle durumlara hazirliksiz olmamiz tatbikat yapmamis olmamiz ve yardimseverlerin tam olarak gerekeni bilmemesi,harita uzerinde calisarak ulkeyi 4 e bölerek Afet calismalari yapmamamiz..

26. webci üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Cok degisik berbat bir deprem yasanildi hakikaten. Sadece tek bir noktayi degil kocaman bir bölgeyi alt üst etti.
    Japonya´daki 9.0 lik depremden 10 kat daha büyük bir güc cikti ortaya, eminim ileride bu detaylar aciklanir, belki de böyle bir deprem bugüne degin hic yasanmadi.
    Konu mxm tarafından (08 Şubat 2023 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.

28. mxm üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Nereden
    Uzaydan
    Ettiği Teşekkür
    97
    6 mesaja 16 teşekkür aldı
    Böyle günde fitne yapman ne kadar doğru olduğunu sorgulaman lazım, Devletimizin verdiği bilgileri sorgulayıp ve baskalarin kim olduğu bilinmiyenlerin varsayımlarını burda paylaşman ne kadar doğru . Ben Türk Milletin ne kadar hayırsever olduğunu gördüm ve Insanımızdan ve Türk Devletimizden gurur duyuyorum . Hatatlar yokmu ? hemde çok var , İnşat sektörün yaptığı Binalar oyuncak Binalar gibi yıkıldı ,Denetlenmesinde Devletimizin ve Belediyelerin çok yanlışları var ama şimdi ZAMANI değil !!!! şimdiki zaman BIRLIK Beraberlik kuru ekmeği paylaşmak zamani

30. 3 kişi Ombro üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ya arkadaşlar durun be...Bugün daha depremin 3. günü yine başladınız ocu, bucu gibi konular. Ya millet daha defnedilmedi bilde.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Şubat 2023 Saat 07:16 ) değiştirilmiştir.

32. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok degisik berbat bir deprem yasanildi hakikaten. Sadece tek bir noktayi degil kocaman bir bölgeyi alt üst etti.
    Japonya´daki 9.0 lik depremden 10 kat daha büyük bir güc cikti ortaya, eminim ileride bu detaylar aciklanir, belki de böyle bir deprem bugüne degin hic yasanmadi.
    Japonyada 9 luk deprem oluyor ama karadan 100 km uzakda denizin ortasinda.

tokyonon altinda pec pese 7 lik deprem olsun da görelim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    14 mesaja 23 teşekkür aldı
    Arkadaşlar
    Vatandaşlarım
    Bi susun sadece susun ve Mantıklı yardim etmeye calisin
    Sadece bu kadarı lazım şimdi, lütfen

35. turkclan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)