Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 418 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 9 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 161 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    264
    205 mesaja 529 teşekkür aldı
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar Avrupadan giden yardımların akibeti ne oldu bilginiz varmı,birde hiç Avrupada yaşayan Türklerin yardımı dile getirilmiyor biraz üzücü,varsa yoksa ünlüler söyleniyor.
    Yemin Ederim Sorunun Cevabini Benden Iyi Biliyorsundur ( Gecmisteki Yardim ne yapildiysa Bunlarlada aynisi olacak Degisen tek seyler tarih ve rakam olacak ) .

2. 3 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı satturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey 3.0 Usta az bile yazmis valla,her türlü pislik, ückagitcilik ,torpil ,rüsvet ,Insan kayirma yaz yaz bitmez,hepsi biz de maalesef.
    Oylar cogalsin diye kafana göre Imar Aff i cikar sahtekar mütaitleri affet sonra da binlerce insan mok dan yapilarin altinda can versin.
    Yazdiklarim i lütfen kimse siyaset e sokmaya calismasin,bu Cumhuriyet kuruldu böyle devam ediyor.
    Hep yapanin yanin a kar kaliyor ne yazikki!!!!!!!
    Sağol eksik olma. Ama anlatamıyoruz işte.

Söförünün yayasının, okumuşun cahilin, akşama kadar trafik kurallarına uymayarak hergün bir birinin kul hakkına girdiği sürece Türkiyemiz kalkınmaz.

Sadece kalkındığını sanarız. Sen 20 sene devlet olarak maddi manevi toplamda 5 yıl zor yol alırsın, sonra bir deprem gelir seni 20 yılını geri alır. Deprem niye 20 yılı geri almış oluyor, çünkü inşaatı yaparkende kul hakkına girdin. Kul hakkına girmesen trafikde kazada olmaz, depremde yıkmaz.

Hiç unutmam Ramazan'dayım. Araba ile gidiyorum dikkatli bir şekilde. Lamba bana yeşil yandı. Yayalara kırmızı olduğu halde halen herkes geçiyor. Arabanın burnunu soktum ve önümden iki kırmızıda geçen tesettür iki bayan geçti. Yaz olduğu için cam açık. Çamdan refleks olarak bayanlara bağırdım: Orucunuz bozuldu çünkü şu anda kul hakkı yediniz.

Ülkemin salak insanı sanıyorki akşama kadar yemedim içmedim Oruç'umu tuttum. Oruç'u kul hakkı yemekde bozuyor.

Ramazanda hepimiz aç karna telebizyonun önünde iftar programını seyrederek akşamın olmasını bekleriz. Hoca güzel güzel dua eder. "Vatanı milleti koru rabbim sana sığınıyoruz" diye. Ağzımız diyor belki ama hareketlerimi tersini yapıyor. Bir hoca çıkıpta trafik kurallara uymamak kul hakkına giriyor diyebiliyormu? Diyemiyor. Çünkü yoksa bir daha programa çağrılmaz.

Lafın kısası ne zaman japonlar gibi trafikde, inşaatda, günlük hayatda kul hakkı yemeği bırakırsak, ozaman Allah gazabı olan depremde biter.

Şimdi buyrun dokuz köyden kovabilirsiniz beni.

5. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    264
    205 mesaja 529 teşekkür aldı
    Alıntı steve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey usta , sen burada gizli siyaset yapiyorsun. Devlete kin kustugun belli ...
    Bazi arkadaslarin yazdigi gibi olaylar 40 ila 70 sene öncelerine götürüyor. Su an ülkemiz halk olarak devlet olarak ve dünyada yardimsever bir ülke olarak dost düsman ülkelerden de cok sükür büyük destek görüyoruz .
    Simdi seni rahatsiz eden noktalari yazda bizde bilgi sahibi olalim. Türkiye pandemi döneminde dünyaya en cok yardim eden ülkeydi.Bu yüzden hic bir ülke de bizi yanliz birakmadi.
    Kardes Ne Cektiysen Aynisi bende cekmesk istiyom senin gibi düsünebilmek ve görebilmek icin Neyin kafasi seninkisi merak ettim .

7. 3 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes Ne Cektiysen Aynisi bende cekmesk istiyom senin gibi düsünebilmek ve görebilmek icin Neyin kafasi seninkisi merak ettim .
    Usta onun cektigi 35 liklere kadar serbest ,,uzeri ve 65 liklere yasak..

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı Galaxy3764 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim oturduğum evde eski yapı şöyle bakıyorum hiç kolon göremedim. 3 katlı 6 hane olan ev. Artık kolonlar duvarın içine mi eklenmiş bilemiycem.

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk
    Almanya´da ufak binalarda kolon yok, büyüklerde var hemde tam anlaminda kolon. Videolarda gösterdiler, adamlar Türkiye´de yikilan binalarin kolonlarina 6 tane incecik demir koymus, betonu da eliyle un gibi dagitiyordu. Binalarin yikilmasinin baslica sebebi de bu.
    Ayrica Almanlar tuglalari yanlamasina örmüyorlar, o tugla üstündeki kati rahatlikla tasiyacak güce sahip. Bizimkilere bakin kolon var diye o tuglalari yanlamasina örüyorlar, tavan sallantida baski yapinca duvar hic alakasi olmadigi halde ortasindan patliyor. Zaten yanlamasina örülen tuglalar birbirlerine de yapisamazlar, duvari elinle itince ileri geri oynar, depremde bina yikilmasa dahi duvar üstüne düser seni mahveder.

Yani Alman evleri hem cok katli degil, hem de tuglalar beton gibi saglam, hic bir sey olmaz. Cok eski olan evlerde zaten Fachwerkhaus sistemi var, yine ayakta kalir, sadece sivalari cok berbat ama yapi olarak saglamlar.

10. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı steve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey usta , sen burada gizli siyaset yapiyorsun. Devlete kin kustugun belli ...
    Bazi arkadaslarin yazdigi gibi olaylar 40 ila 70 sene öncelerine götürüyor. Su an ülkemiz halk olarak devlet olarak ve dünyada yardimsever bir ülke olarak dost düsman ülkelerden de cok sükür büyük destek görüyoruz .
    Simdi seni rahatsiz eden noktalari yazda bizde bilgi sahibi olalim. Türkiye pandemi döneminde dünyaya en cok yardim eden ülkeydi.Bu yüzden hic bir ülke de bizi yanliz birakmadi.

Steve kardeşim, o sana öyle geliyor. Benim niyetim kin kusmak olsa 5112 Euro veripde askerliği yatırmazdım, direk 38 yaşında Alman vatandaşlığına geçerdim. Askerliğimide 25 yaşında yaptım. 38 yaşına kadar bekleseydim sadece 1000 Euro ödeyecektim ve 3 haftalığına Burdurada gitmeyecektim.

Sen aşıksın. Nasıl bir erkek birisine aşık olursa ne dersen de ona dediğini anlayamaz. Sende vatanıza aşıksın. Bu tabiki güzel birşey. Kötü demiyorum. Bende aşığım. Aşık olmasan dediğim gibi 5112 Euro cebe atardım. Aramızdaki fark, sen eksikleri görmek istemiyorsun. Ben ise aşığım dahada iyi olsun diye eksiklerini söylüyorum.

Bende bilirim düğünlerde kurt işareti yapıp, bayrak sallayıp, ölürüm Türkiyem söylemsini. Ama yalancı vatanseverlik bunlar. Çünkü bunu yapan bir çok kişi 5112 Euro vatanına çok görüp vatandaşlıktan çıktı, ülkesini 5112 Euroya sattı, bunu ona söyledinmide "benim sevgim kalbimde" deyip ikinci yalanı attı. Böyle yapanlardan korkun benden değil, çünkü oldukları gibi görünmüyorlar, sizin milli duygularınızı su istimal ediyorlar, üstüne ama BMW, Mercedes almaya 25000 - 30000 Euro buluyorlar.

Uyanık ol, hislerine kapılma. Allah yardım ettim ve bir yerlere geldim meslek hayatımda. Bin şükür rabbime. Bunu yaparkende Türk kimliğin ile yaptım. Belki Alman vatandaşı olsam daha da yüksek yerlere gelebilirdim. Ama olsun, ben bayramığı temsil etmeyi seçtim ve halende Türk vatandaşıyım.

Onun için kimin ne olduğunu, geçmişimi bilmeden yargılama.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (14 Şubat 2023 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

12. 8 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    arkadaşlar bırakın herkes inandığı şekilde inanmaya yaşamaya devam etsin.

Zaman her şeyin ilacıdır, boşuna bir birinizle uğraşmayın.

2019’ yılında Kahramanmaraş’ta 144.556
    2019’ yılında Hatay’da 205.000 İmar affı ile sorunu çözmüşler, şimdi bu evlerin kaçı yıkıldı bu evlerde kaç kişi vefat etti kaç kişi sakat kaldı.

Kaç yetim çocuk geride kaldı bunun hesabını sizler yapın, buna vesile olanlar bu dünyada olmasa öbür dünyada mutlaka hesabını verecekler.

Sonrada takdiri ilahı deyip insanları kandırırlar.

https://youtu.be/LJGueK-Ocgg

14. 4 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    179 mesaja 581 teşekkür aldı
    Atsiz77 ustanin da yazdigi gibi birakalim insanlari nasil biliyorsalar öyle yasasinlar.
    Iki kelime yanlislari yazinca hemen Vatan Hain i damgasini yiyorsun,Bord da b IPTV icin toplanan para ile ilgili yönetim giderler hakkin da nereye ne kadar
    ödeme yapilmis ne kadar harcama olmus diye yazip hesap veriyor ki Türkiye de büyük kurumlar bir TL sin hesabimni vermiyor,peki dogru mu bu sizce?
    Vatandas vergilerinin ve toplanan yardimlar ile ilgili iki kelime edince gece yarisi Cadirdan polis ler tarafin dan göz altina aliniyor.
    Bunlari yazinca da Devlet düsmani oluyoruz bazilarinin gözün de maalesef ve konu hemen Hükümet dayaniyor vayyy efendim sen nasil Hükümet karsi laf edersin oluyor.

16. 3 kişi satturko üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    @satturko ; o yüzden ahbap 2 bağımsız şirket ile anlaşma yaptı birisi Türk onu açıkladı diğeri İspanyol şirketi yani yabancı oda akşama doğru açıklanacak diyordu.

Her ikisi tarafsız şekilde bu vakfa gelirleri denetleyecek ve sonunda buna herkes ulaşabilecek.

Şeffaf böyle bişey. Yanlış hatırlamıyorsam 2000’sonrası deprem vergileri toplantı nerde bu para 2000’ sonrası hangi depremde burda toplanan paraları harcandın kimsenin haberi yok bundan.

18. 5 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar Avrupadan giden yardımların akibeti ne oldu bilginiz varmı,birde hiç Avrupada yaşayan Türklerin yardımı dile getirilmiyor biraz üzücü,varsa yoksa ünlüler söyleniyor.
    usta sen yardimini yapta olsun söylemesinler gurbetcilerin nekadar yardim yaptiklarini, o seninle Alla,hin arasinda bilinen birsey

kimsenin bilmesine ve söylemesine gerek yok, Sağ Elin Verdiğini Sol Elin Görmesin

fakat bende sahsen yapilan yardimlarin tek tek T.C de yasiyan insanlarimizin bilmesini isterim
    Konu deniz2000 tarafından (15 Şubat 2023 Saat 10:09 ) değiştirilmiştir.

20. 4 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Camilerin sayfalarına bakarsan görürsün bizim camide 70 bin € toplanmış

Yan kasabanın camisinde 20 bin € toplanmış

Dur bakalım ortalık bir durulsun

Daha 2-3 gün olmuş paralar nerde diye başlarsak ..

Herhalde bir açıklama gelir ...
    Konu hOrOz tarafından (14 Şubat 2023 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camilerin sayfalarına bakarsan görürsün bizim camide 70 bin € toplanmış

Yan kasabanın camisinde 20 bin € toplanmış

Dur bakalım ortalık bir durulsun

Daha 2-3 gün olmuş paralar nerde diye başlarsak ..

Herhalde bir açıklama gelir ...
    Usta paralar nerde diye sormadık giden yardımlar hakında bilgisi olan varmı diye sordum sosyal medyada birsürü video var eşyaları sağa sola savurmuşlar diye.

Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta sen yardimini yapta olsun söylemesinler gurbetcilerin nekadar yardim yaptiklarini o seninle Alla,hin arasinda bilinen birsey

kimsenin bilmesine ve söylemesine gerek yok Sağ Elin Verdiğini Sol Elin Görmesin

fakat bende sahsen yapilan yardimlarin tek tek T.C de yasiyan insanlarimizin bilmesini isterim
    Benimde demek istediğim bu zaten Avrupada yaşayan insanlarımız da elinden geleni yapıyor yanlız deyilsiniz diye bir haber yayınlasalar ve onları unutmadığımızı bilseler isterdim, tabiki bir elin verdiğini diğer el bilmemesi lazım lafım ona deyil yanlış anlaşılmasın ltfen.

23. torpido üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    8 mesaja 10 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bırakın herkes inandığı şekilde inanmaya yaşamaya devam etsin.

Zaman her şeyin ilacıdır, boşuna bir birinizle uğraşmayın.

2019’ yılında Kahramanmaraş’ta 144.556
    2019’ yılında Hatay’da 205.000 İmar affı ile sorunu çözmüşler, şimdi bu evlerin kaçı yıkıldı bu evlerde kaç kişi vefat etti kaç kişi sakat kaldı.

Kaç yetim çocuk geride kaldı bunun hesabını sizler yapın, buna vesile olanlar bu dünyada olmasa öbür dünyada mutlaka hesabını verecekler.

Sonrada takdiri ilahı deyip insanları kandırırlar.

https://youtu.be/LJGueK-Ocgg
    Yuh be. Zamaninda böyle reklam mi yapilmis? Biz hic birseyden ders almayiz maalesef. Insanimizin düsünce yapisi cok tuhaf. Yazik

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Önce halkın düşünme yapısı değişecekki, devleti yönetenlerinde huyu değişsin.

Misal:

Adam TÜV Türk pahalı diye yakınıyor. Bunu anlıyorum, herkes geçim derdinde. Ama gerekce olarakda şunu yazmış "Bana bir vidamı sıkıyor".

Düşünün bu insanın oy hakkı var.

26. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce halkın düşünme yapısı değişecekki, devleti yönetenlerinde huyu değişsin.

Misal:

Adam TÜV Türk pahalı diye yakınıyor. Bunu anlıyorum, herkes geçim derdinde. Ama gerekce olarakda şunu yazmış "Bana bir vidamı sıkıyor".

Düşünün bu insanın oy hakkı var.
    Ama işde Türkiye şartlarında Tüvtürk bayaa pahalı. Biraz daha ucuz olması lazım.
    Tabiî olması lazım ama fiyat çok 1130 TL

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Aynen. Ama halk kendi suçlu. Zamanında vizeyi devlet kendi yapıyordu. Çalışan memurlar işine tam yapmadı, siyasetde atmadı çalışanları, bir kısım çalışan rüşvet yedi, vize alamayacak arabalar için araya tanıdık soktular. Her konuda olduğu gibi bokunu çıkardılar.

Sonra trafik kazasında ölüyorlar. Birde utanmadan "kader" diyorlardı.

Elin Almanıda tabiki Almanya fiyatı alacak. Bizim millet yüzsüz. Hem eski sistemi delik deşik ettiler, şimdide pahalı diye ağlıyorlar. Kendileri etti, kendileri buldu.

İnşAllah inşaat denetiminide TÜV TÜRK'e verilir. Daire başı 100.000 TL ekstra masraf çıkar. Elemeyin çıksın. Biz maalesef uslanmaz bir toplumuz. Yukardada yazdım. Hangi işimiz olursa kaos. Başka çare yok. İnsanlara yazık yoksa.

Birde şu var, herkes TÜV parasından, arac vergisinde ve benzin fiyatlarından yakınıyorlar ama hiç tasarruflu bir şekilde araba kullanan yok. Herkes deli gibi gaza başıyor. Demekki yeterince ceplerinde acımıyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Şubat 2023 Saat 12:23 ) değiştirilmiştir.

29. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    Veren ALLAH alir cani..
    Verende alanda odur..
    Sizleri canlarinizla,mallarinizla sinariz,sizler sinanmadan bize döneceginizi mi saniyorsunuz diyor yüce mevla..
    Acimiz buyuk,insanlar tv ekranlarinda bakiyoruzda herseyini kaybetmis..
    Buyuk bir yöneticinin cektigi filmi siz sonu nasil bitecek bakmadan nasil son bulacak bilemessiniz ,,burada bakan yani yasayan biziz..hickimse buna müdahale edemez..
    Ayni sekil bu kainatin kaderi yazilmisdir ve sadece bu kadar..bize de yasamak duser..
    Sizler istediginizi suclayin,söyle olsaydi keske böyle olmasaydi demeniz hicbirseyi degistirmez..
    Bunlari inssnlar malesef idrak edemiyor..
    Simdi diyeceklerki yine kadercilik oynuyorsun..
    Takdir ALLAH dan tedbir kuldan..hastalandiginda nasilki ilac aliyorsan ve duzelmessen deprem önceside tedbirini alacaksin..yoksa ölürsün..veya öldürürsün..
    Bilim adamlari bunu sebep sonuc iliskisi ile acikliyor..
    Hickimse ihmal yok demiyor,ihmallerde tedbirsizlik sonucu olur..yalniz tabi inssnlarin caniyla debellestigi su gunlerde herkes suclamalari bir kenara birakmali..
    Bos langirtidan ileri gitmez..
    Lafi fazla uzatmadan ;
    Kur an da zilzal yani zelzele yani deprem ayeti vardir,nahl suresi daglarin yeryuzune kazik gibi cakilip insanlari depremlerden korudugu ve irmaklar ile yollar yaptikki yolunuzu bulasiniz denilir,,haliyle deprem ALLAH in bir ayetidir kuran da gecer,,kimki inkar etti kafir olur,,bakin japonyada depremler oluyor,,onlar depremi önleyebiliyormu,,hayir,sadece tedbirini aliyor,,
    O halde hakdir..
    Bskin idris saha diye cin de yasayan bir turk tr tanitim programi yapiyordu..
    En son turkiye ye geldi adiyamanda cekim yapmak icin geldigi bir otelin molozlari altinda kaldi..
    Cin nere turkiye nere..
    Sizin eceliniz geldiyse deprem bir sebeptir..
    Hicbirsey yapamassiniz..
    Hersey taksim edilmisdir..
    Ölüm taksim edilmis
    Rizik taksim edilmis
    Hayat taksim edilmis
    Yapmamiz gereken sadece teslim olmaktir..
    Bukadar..
    Konu webci tarafından (15 Şubat 2023 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.

31. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Herşeyi'de kader diye geciştiremeyiz. Allah bize beyni kullan diye vermiş, herşeyi kadere bağlama diye vermiş.

Tedbir kuldan, takdir Allah'dan.

Sen önce tedbirini al, sonra takdiri Allah'a bırak.

Müteahhit düzgün yapmasın, sonra takdiri ilahi. Okadar basit değil.

Sen arabanın bakımını yap, kurallara uy, kemerini tak, ve yine ondan sonra ölürsen takdirdir.

Sen sabah cantanı alıp işe gitmezsen bak bakalım Allah rıskını verecekmi.

Sen derslerini sınava çalışma, sonra sınavda 6 al. Bu Allah takdiri değil, insanoğlunun kendi aptallığı.

Herşeyide kadere bağlamak çok kolay. İşine öyle geliyor birçok kişininde ondan öyle diyor.

Anlayana davul zurna saz, anlamayan VAR hakemine 30 cm ofsayt az.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Şubat 2023 Saat 15:59 ) değiştirilmiştir.

33. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    7 mesaja 18 teşekkür aldı
    Bence türkiyede hic bir mütahite ev yaptirmiyacaksin....
    getir japonlari onlar yapsinlar....
    bizimkilerde mal gibi baksin !!!!!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

35. 5 kişi teko üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    Alıntı teko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence türkiyede hic bir mütahite ev yaptirmiyacaksin....
    getir japonlari onlar yapsinlar....
    bizimkilerde mal gibi baksin !!!!!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Aynen...ac kalacaklarki akillari baslarina gelecek..
    Bunlara ve yavmacilara acimayacaksin..

37. webci üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)