Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 446 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 10 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    yemin ederim bu kurtarma ekiplerinin hepsi cennetlik, kücüyümün büyümün
    ALLA,HIN huzurunda ellerinden öpüyorum önlerinde saygiyla eyiliyorum

Allah hepsine Hz. Eyyüb Peygamber Sabıri vermis halen göcük altindan canli cikartiyorlar

ne acidirki bazi yerlere kepce vurmaya baslamislar ya yasiyan insan varsa kurtarma ekipleri 1 hafta daha aramak istiyor

sözün bittiyi yerdeyiz arkadaslar Allahim bu gibi acilari vatanimiza ve düsmanlarimiza bile bir daha göstermesin

böyle birsey YOK YOK YOK.

2. 4 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    bir $aman ata sözü der ki ''''''''' siz (biz) ögrenesiye kadar,DERS devam edecek '''''''

Haluk Levent Kizilay baskani olsun.

--------------------------------------------------------

Sana iman etmeyen japonlara verdigin, i$ ahlakini bize de nasip eyle YARABBIM

AMIN INSALLAH

5. 4 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, deprem esnasında çıkan ışıklarla ilgili açıklamada bulundu. Tatar, "8-9 kilometre derinlikte yer kabuğu bir fay boyunca kırılıyor ve bu kırılma bir sürtünme düzlemi boyunca meydana geliyor. Dolayısıyla bu kadar büyük bir sürtünme etkisiyle bu fayın kırıldığı hat boyunca çok şiddetli şekilde şimşek çakmasına benzer yoğun bir ışık kütlesinin oluşması son derece olağandır" ifadelerini kullandı

Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet cocuk programinda öyle anlatiliyor, cocuklar kolay anlasin diye, esasi böyle:

Depremler, yerkabuğunu oluşturan tektonik plakaların hareketleri nedeniyle meydana gelir. Bu plakaların birleşme noktalarında gerilimler ve deformasyonlar meydana gelebilir ve bu da sonunda plakaların ani hareketine ve kaymasına neden olur. Bu hareket yeryüzünde titreşimlere neden olur ve deprem olarak algılanır.
    . Kaynak AFAD .

Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim, nerde gördün bilmiyorum.. tamam buraya yazdin, ama sakina baska kimseye anlatma bunu..
    Her Zaman Biliyorum Ayni seyi yaziyorum Okumadan Kaynak Göstermeden Herseyi Bilip birde Baskasiyla dalga Gcene Cahildenir Bilgi Sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz Bilenlere Saygi Duyun diye yazdim
    <<<<< Cahillik Kötü Bir sey dir ama Zir cahil olmak aptalca bir sey dir

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Bu gün Ögrendim Deprem Yer Altindaki Yildirim Gibiymis Nasil gökyüzünde Yildirim oluyorsa Yer Altinda Enerji Birikmesi Sonucu Yildirimlar olusuyormus onada Deprem Deniyormus Baska Bir sey Degilmis .
    Senin burda yazdigin ve AFAD'in aciklamasi ile bir mi?

AFAD'in aciklamsi sadece varsayimlara dayali ile yazilmistir..

Sen ise, "simsek cakiyor yer altinda, biz de buna deprem diyoruz"
    yazdin..

Bu yildirimlar yer altinda ki fay hatti kirilinca, bir birbirine carpicinca enerji den dolayi olusuyor..
    O an molüküller plasma olup simsek gibi gözüküyor..
    Yani depremden dolayi simsekler oluyor, sende simsek den dolayi deprem oliyor yazdin!

Simdi senin yaptigin, beni ve diger arkadas(lar)i rezil etmek, cahil yerine mi koymak..?

Iyi okuyup ve anlamis olsaydin, kendini burda savunmak zorunda kalmazdin..
    Konu talo176 tarafından (19 Şubat 2023 Saat 14:33 ) değiştirilmiştir.

8. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, deprem esnasında çıkan ışıklarla ilgili açıklamada bulundu. Tatar, "8-9 kilometre derinlikte yer kabuğu bir fay boyunca kırılıyor ve bu kırılma bir sürtünme düzlemi boyunca meydana geliyor. Dolayısıyla bu kadar büyük bir sürtünme etkisiyle bu fayın kırıldığı hat boyunca çok şiddetli şekilde şimşek çakmasına benzer yoğun bir ışık kütlesinin oluşması son derece olağandır" ifadelerini kullandı

. Kaynak AFAD .

Her Zaman Biliyorum Ayni seyi yaziyorum Okumadan Kaynak Göstermeden Herseyi Bilip birde Baskasiyla dalga Gcene Cahildenir Bilgi Sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz Bilenlere Saygi Duyun diye yazdim
    <<<<< Cahillik Kötü Bir sey dir ama Zir cahil olmak aptalca bir sey dir
    Usta sen bu konuya niye bukadar taktin..
    Ben acikladim niye depremler oluyor,,bilmin deprem aciklamasi belli,,ilkokulda ögrendik,birsuru bilim adamida diyorki yeralti plattelerinin kaymasi ve birbirlerine surtunerek olusan enerjiyi bosaltmasi ve enerjinin birikimine göre artci depremlerin ufak stresleri atmasi ve buyuk streslerin 7.4 gibi 7.8 gibi buyük bir enerji bosaltmasindan dolayi..
    Ama senin yazdigin gibi yeraltinda simsekler cakarak deprem olmaz..buyuk stresler yani fay kirilmalari 200 250 yilda bir olurmus,,1500 1750 ve 1999 da oldu..99 ve 2023 stresleri 1750 deki buyük streslerin yani fay kirilmasindan dolayi dogudaki stresi kuzey anadolu fayina yönellti ve bu devam ediyor,,anlayacagin depremler de insanlar gibi göc ediyor..
    Tum bu olusumlari bilim böyle aciklasada depremden saklanan cok seyler var..
    Insanlari ürkütmemek ve korkutmamak icin hicbirsey saklannamali,,bu keza onlarin canina mal oluyor..sana tavsiyem zilzal suresini bir oku..tesadüflere yer olmadigini anlarsin..
    Suanda bolu dan itibaren istanbul ve izmir deprem tehdidi altinda..
    Deniyorki bagcilar buyük ve kücük cekmece ,bunun disinda izmir ve cevresi felaketi ySayacak..atilan stresden yani kilitlemeden dolayi buyuk bir enerji bosalmis olsada kirilmayan faylarin icindeki enerjiden dolayi bu sehirlere strrs yuklenmesi dogudaki kadar buyuk olmasada yikici etkusi olacagi söyleniyor..
    Nasil dusunmemiz lazim..
    Söyleki
    Tr nin dogusundan batisina kadar kac kilometre,,diyelimki 2000km..
    Bu 2000 km icinde 50 veya 60 veya 80 km de bir ,bu serit uzerinde fay kirilmalari oluyor,,yani 2m uzunlugunda bir kalemi alin ve 20 cm ,30 cm kirin..taki bitene kadar elinizde ufak bir parca kalir ve bu parca tekrar uzarmi,uzamaz..
    O halde depremide böyle dusunursek tum stress atilana kadar faydaki kirilmalar göc sebebiyle devam eder..
    Ve sonucta artik 250 veya 300 yil icinde stres birikmesi olmayacagindan depremlerde sadece ufak stresslerden dolayi sadece artci olur..
    Konu webci tarafından (19 Şubat 2023 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Dogru diyorsun, benim sadece demek istedigim, bir sey okuyorsan ve anlatmaya calisiyorsan, bunu dogru ifade edeceksin..

12. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin burda yazdigin ve AFAD'in aciklamasi ile bir mi?

AFAD'in aciklamsi sadece varsayimlara dayali ile yazilmistir..

Sen ise, "simsek cakiyor yer altinda, biz de buna deprem diyoruz"
    yazdin..

Bu yildirimlar yer altinda ki fay hatti kirilinca, bir birbirine carpicinca enerji den dolayi olusuyor..
    O an molüküller plasma olup simsek gibi gözüküyor..
    Yani depremden dolayi simsekler oluyor, sende simsek den dolayi deprem oliyor yazdin!

Simdi senin yaptigin, beni ve diger arkadas(lar)i rezil etmek, cahil yerine mi koymak..?

Iyi okuyup ve anlamis olsaydin, kendini burda savunmak zorunda kalmazdin..
    Biraz Omurgali ol Bilmedigin seni asan seylere Karisma diye Yazdim Bir daha ayni hatayi Yapacagindan emin oldugum icin taktim Biraz oku biraz arastir cahillikten kurtul diye yazdim aslinda yazarken bile sana yardim ediyorum gelis diye

14. haveri68 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Seni damgalamak gibi olmasin, ama bilmemek degil, ögrenmemek ayiptir..
    Konu talo176 tarafından (19 Şubat 2023 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    395
    430 mesaja 1,264 teşekkür aldı
    Arkadaşlar extra bir konu acayim demedim belki buraya paylasmam.daha uygun olabilir.

Almanyadan Depremzedelere yardima dpd de el uzatti ve kargolar 20 kg ya kadar ücretsiz yardim gönderebilirsiniz sadece aşağıdaki lagzim olan seyler. Icin gecerli

https://www.paketda.de/news-dpd-spen...e-tuerkei.html

DPD ermöglicht kostenlosen Versand von Spendenpaketen in die Türkei

Spendenpakete dürfen maximal 20kg wiegen, max. 100 cm lang sein, keine Flüssigkeiten enthalten und nur trockene Nahrungsmittel. Es sollen bitte nur folgende Dinge in die Pakete gepackt werden:

Winterkleidung (neu oder neuwertig)
    Schlafsäcke
    Decken
    Schals
    Windeln
    Babyflaschen und Sauger für Babys
    Handschuhe
    Nahrungsmittel (nur trockene)
    Hygieneboxen (Seife, Shampoo; keine Flüssigkeiten!)
    DamenbindenFB_IMG_1676888024397.jpg

Paketschein bu siteden doldurabilirsiniz ücretsiz
    Bilgi: https://www.wir-helfen-gemeinsam.de/
    Paketschein: Jetzt kostenlosen Paketschein erstellen
    https://business.dpd.de/retouren/cOr...0Erdbebenopfer
    Konu bambumbam tarafından (20 Şubat 2023 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.

17. 7 kişi bambumbam üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Maalesef Hatay'da 3. deprem.

Bu sefer 6.4.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı

DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Can kaybı yoktur İnşâAllah .

Eyvah Tsunami uyarısı verilmiş, bu bir felaket olur
    Konu atsiz77 tarafından (20 Şubat 2023 Saat 19:55 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Sularda cekiliyor deniliyordu..
    Bu hicde iyi bisey degil..
    Tr nin uzerinde felaketler karabasanlar dolasiyor..
    Herzaman diyoruz,,
    Tövbe istigfar..
    Gunahlardan uzak duralim..
    Gidisat iyi degil..
    Yeralti bilimcisi naci görür tsunami olmaz dedi..ve 2 saatlik bir alarmin ardindan sular normale döndü..
    Bu naci görürün görüslerini cok gercekci buluyorum..
    Artik bizler hayatimizi yamamaktan vazgecip enerji ve beynimizi hayatimizi kurtaracak isler icin harcayalim .
    Depremden önce yapilmasi gerekenleri ve bina insaatlarimizi bilelim..
    Kötülük gelmeden iyilik yapalim..
    Cahillik gelmeden bilincli olalim..
    Felaket gelmeden tövbekar olalim ve bizi faydasiz ve asi fikirlerle kötülestiren insanlar gelmeden uyanik ve aydin olalim..
    Konu webci tarafından (20 Şubat 2023 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.

22. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye delitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    316
    50 mesaja 75 teşekkür aldı
    Allah devletimizi ve milletimizi korusun. Küçükte olsa bir yardımı dokunanlardan Allah razi olsun. Devletimiz ve Milletimiz bu en zor günlerde birlikte olmayı göstermiştir. İnsaAllah kısa zamanda bu artçı depremler son bulur normal hayatımıza devam ederiz..

24. 2 kişi delitürk üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    14 mesaja 23 teşekkür aldı
    Türkiyede normal hayat ancak depremle birlikte normal olabilir bu bir gerçek ve bilim ınsanları senelerdir söylüyor ve uyarıyorlar fakat biz bilime pek kulak asmıyoruz

26. 2 kişi turkclan üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Deprem sözü bizim milletin pek işine gelmiyor keyfi hep sürsün istiyor para bol olsun ne olursa olsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deprem sözü bizim milletin pek işine gelmiyor keyfi hep sürsün istiyor para bol olsun ne olursa olsun
    Rahata alistimi böle..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    482
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    Doganin kanunu ve bu tür doga afetlerini her zaman yasayacagiz.
    önemli olan kendimizi yasadigimiz jeolojik bölgeye göre olusacak afetlerden korunacak sekilde hazirlanmaiz lazim.

Annem her sene yaz aylarinda Türkiye´ye gidiyordu. bu sene kisin gitdi ve maalesef K.Maras´da 7.7 e 7.6 büyüklügündeki depremi yasadi.
    su an yanimizda Almanya hastanede, uyanik ve uyuyor durumda depremi halen canli yasiyor gibi halüsinasyon görüyor, nasil ve ne kadar düzelir mi bilmiyorum.
    enkaz kaldirilir bölgeler yeniden dizayn edilir ama depremi yasayan insanlarinin psikolojisi maalesef zor düzelir.

Allah vefat edenlere rahmet eylesin, yaralilara acil sifalar ve herkese sabir versin.

30. 3 kişi feza üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,561
    276 mesaja 884 teşekkür aldı
    Alıntı feza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önemli olan kendimizi yasadigimiz jeolojik bölgeye göre olusacak afetlerden korunacak sekilde hazirlanmaiz lazim.

Annem her sene yaz aylarinda Türkiye´ye gidiyordu. bu sene kisin gitdi ve maalesef K.Maras´da 7.7 e 7.6 büyüklügündeki depremi yasadi.
    su an yanimizda Almanya hastanede, uyanik ve uyuyor durumda depremi halen canli yasiyor gibi halüsinasyon görüyor, nasil ve ne kadar düzelir mi bilmiyorum.
    enkaz kaldirilir bölgeler yeniden dizayn edilir ama depremi yasayan insanlarinin psikolojisi maalesef zor düzelir.

Allah vefat edenlere rahmet eylesin, yaralilara acil sifalar ve herkese sabir versin.
    Geçmiş olsun kardeş.
    Annenize acil şifalar diliyorum.
    Ama Yurdumuzun Coğrafi konumuna göre Deprem gerçeği var.
    Bilim adamlarına ve Uzmanlara kulak vererek Depremle yaşamasını öğrenmemiz gerekiyor.

32. Ergene üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    482
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    Alıntı Ergene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeş.
    Annenize acil şifalar diliyorum.
    Ama Yurdumuzun Coğrafi konumuna göre Deprem gerçeği var.
    Bilim adamlarına ve Uzmanlara kulak vererek Depremle yaşamasını öğrenmemiz gerekiyor.
    Amin, Allah razi olsun.

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    Alıntı feza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Annenize acil şifalar diliyorum kardes, Doganin kanunu evet aynen katiliyorum,

bilim insanlari 2 sene önce bu depremin olucagini söylemislerdi

kimsenin umurunda olmamisti olan insanlarimiza oldu malesef binlerce ocak söndü

bu serefsiz mütahitlerden haric, bu topraklara iskan verenlerinde ceza görmesi lazim deyilmi?????

35. 2 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)