Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 611 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 93 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 93 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evde kedi beslemek

Üye
    Ettiği Teşekkür
    140
    ALdigi Tesekkürler : 67
    Arkadaslar, Allah aşkına bana adres verin veya yol gösterin. Ben berlindenim ve burda alma imkanı hiç yok.
    Uzaga gitmeyede razıyım yeterki sağlam olsun şahıs.
    Türkiyeden getirmek içinde cevaplarınızıda bekliyorum

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    34,230
    ALdigi Tesekkürler : 540
    selamunaleyküm kardesim ...
    ebaykleinanzeigen ve facebook a bak .
    bir sürü satici var ...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    34,230
    Hediye edenler bile oluyor....

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,225
    ALdigi Tesekkürler : 10,394
    Kil dökme konusuna cok önem verdigine göre bence sen bu isten vazgec hocam. Tüyüne katlanamayacaksan hic girisme bu ise, benim tavsiyem budur cünkü tüy kaybetmeyen tek kedi türü tüysüz olanlar ama sahsen onlara ben üzülüyorum, dogal oldugunu sanmiyorum.
    Tüy konusunda evin her kösesine bulasacagina ve ayrica bir "Tüy temizleme isi" cikacagina kendini hazirlaman lazim. Ayrica bizimkiler gibi evden hic cikarilmayacaksa bazi kediler tek baslarina yapamiyorlar, illa ki ikinci bir kedi gerekiyor bu durumda. Ikinci kedi ise tek yasamayi seven kedilerdense anlasamazlar. Bizde 3 kedi var, ikisi birbiriyle iyi anlasirken digeri sadece bizimle arkadaslik ediyor, digerleriyle pek ilgilenmiyor, istemiyor da zaten, bu insana odakli kedi, diger iksi canlari istedigi zaman gelirler, sen istedin diye gelmezler. Hepsi akraba aslinda, ana kiz ve yengesi, cinsleri Birma.
    BKH ve Birma benim favorilerim cünkü uyumlu hayvanlar ama bence her kedi güzel, hepsinin kendine özgü bir yapisi var.
    Su siralar Corona yüzünden insanlar evlerine hayvan aliyorlar o yüzden fiatlar ucmus durumda. Bence sene sonunu bekle derim. En mantiklisi gelecek sene nisan mayis aylarina odaklan, bu tarihlerde genelde cok yavru oluyor ve fiatlari düsüyor.

Bir kedimizi normal hayvanlari koruyan birinden almistik, maalesef 10 sene sonra kanser cikti ve bizi cok üzdü. Yani sagdan soldan alinanlarda hastalik cikma ihtimali yükselir, alisinca hasta olmasi asiri üzüntü veriyor, sizi üzüntüden mahveder, ayni cocugun hastalanmis gibi bir durum olusuyor. Hle ki uzun süre sendeyse tamamen alisiyorsun, kedi de kendini sana göre ayarliyor, hayatinin bir parcasi oluyor.
    Biz bizim Birmalari aldigimizda fiatlari 400-700 Euro civariydi, su an ise 700 den basliyor, 1200 lere gidiyor.
    Konu mxm tarafından (06 Nisan 2021 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi mxm üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    1,001
    ALdigi Tesekkürler : 351
    Selam

valla 4 Kedimiz var ve hepsi de kil döküyor. Ama dedikleriniz gibi gülü seven dikenine katlanacak. Bu zaten isin en ufak kismi.. Cocuk gibi ilgi istiyorlar..

Bir de kedi seven insandan, insana zarar gelmez...
    Konu Tigin tarafından (06 Nisan 2021 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

8. Tigin üyemize teşekkür etti:
    mxm

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    341
    ALdigi Tesekkürler : 148
    Hayvanlara karsi degilim, ama bazi insanlar Hayvanlara insanlardan fazla Deger veriyor ben asil onu anamiyorum

benim sahsi düsüncem evde kedi, köpek besliceme Fakir bir ülkede cocugun bakimina Aylik destek veririm hic olmasa insanliga bir faydasi olur !

ben bu yazdimin arkasindayim (Düsünce özgürlümden yaralamak isiyorum)

bizim yigende kangal vardi (yavru olarak aldi 6 Ay sonra mecburen satdi sikayet ediyorlardi) simdi kedi besliyor evde (yukarida yaziklarimin aynisini yüzüne söyledim)
    neyse Allah agil fikir versin

Gesendet von iPad mit Tapatalk Pro

10. Talha'linho 7 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    127
    ALdigi Tesekkürler : 627
    Kedi beslemek sağliğa bayaği faydali hem Stress atmak hemde Kalp sağliği için bunu Insanlara değer vermemek olarak algilamak tamamen saçmalik herkes evinde elinden geldiği kadar Kedi beslesin

12. moralist üyemize teşekkür etti:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    34,230
    kil dökülmesi gayet normaldir . önce kendimize bakalim kafamizda sac kalmadi döküle döküle .
    koynumuzda yilan besleyecegimize evimizde kedi besleyelim daha iyi ; )
    kedilerde kendini cok sevdiriyor yigidi öldür yogurdunu yeme . bende evde yok ama cok seviyorum kediyi...
    tabi bazilari cok asiri seviyor . hatta evde esiyle cocuklari ile kavga edenleri bile gördüm. esinden cocugundan daha fazla deger veren var .
    kediyle yemek yiyen kediyle uyuyan,oynayan hemen hemen her seyi kedi ile yapanlar var. izine bile gitmek istemeyene rastladim.
    kime birakayim kimse benim gibi bakmaz döver söver diyen de var. cocuklar icin iyi bir avuntu . bazi cocuklari handy den az da olsa uzak tutuyor .
    gecenlerde bir pizza siparis verdim. acinca ne göreyim üzerinde üc bes kil var. hemen aradim kardesim pizzayi bana getirmeden önce berbere götürseydin bu ne ya dedik .
    azar özür derken sacsiz kilsiz yeni pizzamiz geldi . yaninda kola , salata , ama istah gitti birazcik ... fakat her yedigimizin ictigimizin icine bakacak olursak ne yamyam oldugumuzu
    neler yedigimizi daha iyi görürüz. cok titiz olmakta iyi degil ... birde kediyi cok fazla beslemeyin , yoksa fareler sizi yer. cok sisman kedi yanindan gecen fareye bakar arkasindan kosamaz. zaten karni tok olur.
    kedilerinizi cok besleyip iktidari farelere kaptirmayin ....

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    71
    ALdigi Tesekkürler : 963
    kardes sana bazi tavsiyeler,

1. Kil dökmeyen kedi bulamassin, imkansiz... En kisa tüyü olan kediler bile kil döker! Misal, BKH...

2. Van Kedisi: Bir ara yavru kediler ile beraber 12 Van Kedisi vardi evimizde ve inan bana harika bir hayvan... Ancak sunu unutmaman gerekiyor: Van Kedisi "avci" hayvandir. Yani durmak bilmez, bebekken de oyun ister büyüyünce de. Dolayisi ile evde kirilma, dökülme, dagilma olaylari cok olur...

3. Suanda evimde 2 BKH Tabby kedi var. Oldukca sakinler ve oyun oynamaktan daha ziyade sevilmeyi, sarilmayi, koklasmayi seviyorlar. Günün büyük bölümünü uyuyarak gecirirler.

15. gentlement üyemize teşekkür etti:
    mxm

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    24
    ALdigi Tesekkürler : 107

Herkese tavsiye ederim Kedi sahibi olun yada olmayin ama bi 10 dakikanizi ayirip seyredin.

17. cenyal üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye Kaan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    4 beneği almış
    bi̇zdede birtane scottishfold var . çok sakin bir hayvan . nerdeyse birbuçuk senedir bizimle . dediğim gibi çok sakin uysal tırmalama tahtasından başka hiç bir eşyaya zarar vermez ( pardon bazen küçük halıyı tırmalıyor ) , şimdiye kadar oyun dışında kimseyi çizmedi , oyunda bazen ayarını tatbiki kaçırıyor , sadece kucağı hiç sevmiyor kucağımızda bir dakika bile durmaz . geceleri hanımın bacaklarının üzerinde uyumayı çok seviyor , ben uyurken çok döndüğüm için rahat edemiyor tabiki . bizimki dişi kısırlaştırdık Almanya’da çok pahalı 180 € falan verdik diye hatırlıyorum , aşılarını bizim burda bir veteriner var orda perşembe günleri impftag var 29 € ya yapıyorlar . sakin bir cins istiyorsanız brittish short hair ( brttish kurz haar ) scottish fold tavsiye ederim . ama bu scottishfold larda bi genetik eklem hastalığı olma ihtimali varmış sonradan öğrendik . onuda geçenlerde test ettirdik erken teşhiste tedavisi oluyormuş . ama yinede hayvan almadan iyi düşünmek gerek . bugün alayım iki gün sonra gönlüm geçince veririm olmuyor , onlarda bizi ailesi olarak görüp benimsiyor .

19. 4 kişi Kaan58 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    716
    ALdigi Tesekkürler : 4,308
    Evin içinde hayvan beslemek bence hiç doğru değil. Hem hayvan için iyi değil, hemde hijyen acısından.

Ha Türkiye'deki gibi müstakil evim olsa burda bahçede bir baraka yapılır ve kedi ve köpek beslenir.

Şimdi bana kimse sünnet falan demesin. Ozamanki ev zaten sırf dört duvar. Eski köy evlerinden beter. Orada olur, ama şu modern evlerde bence değil.

Herkese yinede kedisi ile mutlukuklar dilerim.

21. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    583
    ALdigi Tesekkürler : 336

uploaded

Ablamda 3 tane var ama yavru degiller isteyen söylesin 1 tanesini vermek istiyor 3 tane cok geldi :-)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)