Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 446 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 11 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 220 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    482
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    @deniz2000

sagolasin kardes.
    aynen öyle burada sadece mütahitler hatali degil.
    diger bütün sorumlularda agir ceza almaliki digerlerine örnek olsun diyecegim ama
    bizdeki torpil, eş, akraba, dost, arkadaş hatiri oldugu sürece çark hiç bir zaman düzenli dönmez.

2. 2 kişi feza üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    Ne ala Allah devletimize zeval vermesin ;Devletimiz Görevini yerine Getirmis mi hayir Afad diye bir Kurum var sanki babalarinin ciftligi akraba es dost kayin birader kuzen dayi oglu emmi olu Dolusmus hepside Niteliksiz ,egitimsiz ve sadece bir partiye üye olduklari icin oraya yagmalamak icin dolusmuslar ve Ne yardim ulastirabildiler ne de bir sey yapabildiler Ama olsun bizim insanimiz bizim partiden bizim parti yaptiysa dogrudur Bunun neresi ahlak ve ilkesel bir durum etik diye kelime var sadece Türkiyede gecerli degil,ama olsun bizim partidense sorun yok sanki sizin parti gelirse iyisinimi yapacak .

Dünyada Böyle bir sey yok Eyvallah devletimizin Milletimizin Yaninda Yer Alacagiz Ama O da Görevini Düzgün yapacak Liyakat sahibi insanlari Hak ettikleri yere getirerek Bu tür seylere müsade etmeyecek.
    Asrin Felakati Diye bize Depremin Büyüklügünü Yutturmaya Kalkanlara ,Bende Sunu Soruyorum SEN Ne YAPTIN Tedbir aldinmi Hayir ,Imar affi cikarip insanlari sen ölüme yollamadin mi ?
    Daha insanlar Evlerinin altinda Yatarken Camilerden Sela Okutarak onlari ölüme teslim etmedin Simdi 41650 ölü var diyerek Ölü sayisinin 200.000 oldugunu söyleyenler senin kendi Partinden ve yetkili valilerin ama ben sana inanacagim öylemi .
    Icim yaniyor tek kelimeyle icim yaniyor Halkin Müthis dayanismasina beni biraz olsun teselli ediyor Aslinda Halk Devleti Deprem Enkazindan cikardi Devlet halki cikaramadi .
    Birde Burda Hala yalakalik yapma yarisinda olanlara ve herseyi Kadere Baglayanlara Allah Akil fikir versin,seen tedbiri al Gelen allahtandir

5. 6 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Usta devlette söyleyenleri bi gecte senin dusuncene göre deprem kaderde varmiydi yada kadermiydi..
    Sadece senin görüsün önemli..
    Tedbirini almayanlari bosver..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Boşverin siyaseti. X Parti, Z Parti hepsi aynı.

Sorun sırf siyasette değil, vatandaşdada.

Siyaset olsun, vatandaş olsun, hepimiz orta kötü bir huyu var. Kurumlarımız, esnaflarımız herkes fazla haşir neşir. Rüşveti alan kadar verende suçludur.

Tiğniyetimiz değişmediği sürece hiç birşey hızlı değişmez Türkiye'de. Herkes bas bas bağırır yasaya kitaba uyulsun diye, ama o yasa kendimize uygulanmaya başlanınca illegal yollara başvururuz. Vatandaş nasılsa devletde öyle olur.

8. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boşverin siyaseti. X Parti, Z Parti hepsi aynı.

Sorun sırf siyasette değil, vatandaşdada.

Siyaset olsun, vatandaş olsun, hepimiz orta kötü bir huyu var. Kurumlarımız, esnaflarımız herkes fazla haşir neşir. Rüşveti alan kadar verende suçludur.

Tiğniyetimiz değişmediği sürece hiç birşey hızlı değişmez Türkiye'de. Herkes bas bas bağırır yasaya kitaba uyulsun diye, ama o yasa kendimize uygulanmaya başlanınca illegal yollara başvururuz. Vatandaş nasılsa devletde öyle olur.
    devletle hükümeti karistirmayin
    devlet kalıcı hükümet geçici

devlet arabadır hükumet direksiyon. direksiyona kim oturursa araba o yöne gider. devlet de hükumet olarak kim gelirse o yönde şekil alır.
    Konu deniz2000 tarafından (22 Şubat 2023 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.

10. 3 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    https://youtu.be/j-qOvvCH9Q0
    Deprem nedir....sevdim bu adami..

Ettiği Teşekkür
    269
    Maximillians Üniversitesi Jeoloji ve Deprem Bilimleri bölüm başkanı Prof. Anke Friedrich de konuklarım arasında idi.

Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’ı etkileyen 7.8 ve 7.5’lik depremleri incelemişti.

Kendisine sordum, “Bu deprem için asrı felaketi demek doğru olur mu?” diye.

“Depremin büyüklüğü açısından soruyorsanız hayır. Bu büyüklükte pek çok deprem oluyor. Bu deprem için asrın depremi diyemeyiz. Ama kentlerde yarattığı hasar ve ölü sayısından ötürü diyebiliriz. Fakat unutmayın ki, bu hasarın ve kayıpların nedeni depremin büyüklüğü değil, üzerine inşa edilen yapıların yetersizliği” dedi.

Aynı soruyu Türkiye Deprem Vakfı'nın eski başkanı ve halen yönetim kurulu üyesi Prof. Mustafa Erdik’e de sordum. Onun yanıtı daha da ilginçti.

“Bize benzeyen bir ülke olarak Şili’den bir örnek vereyim. Şili, eğitim düzeyi, gelir düzeyi, gelişmişlik düzeyi olarak Türkiye’ye büyük benzerlik gösteren aynı kategoriye sokabileceğimiz bir ülke. Bu ülkede 2010 yılında 9.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi ve 500 kilometrelik bir hattı etkiledi. Bizde meydana gelen depremin 25 katı güçte ve çıkardığı enerji bakımından 125 katı büyüklükte idi. Üstelik de yerleşimin yoğun olduğu sahil bölgesini etkilemişti. Bu depremde topu topu 500 kişi hayatını kaybetti. Çünkü Şili, geçmişten ders alarak inşaat kurallarını iyi belirlemiş ve daha önemlisi bu kurallara harfiyen riayet edilmesini sağlamıştı. Doğru inşaatı yaparsanız hiçbir deprem asrın felaketi olmaz” dedi.

Mustafa Erdik’in “Şili’nin geçmişten aldığı ders” dediği deprem ülkenin 1960’ta yaşadığı ve yazılı tarihin bildiği en büyük deprem olan 9.5 büyüklüğündeki depremdi.

Bu depremde 2 milyon kişi evsiz kalmış, 5 bine yakın Şilili hayatını kaybetmişti.

Sonrasında Şili, tüm yönetmeliklerini depreme göre yenilemiş, kuralları koymuş ve denetlemişti.

Bizde “asrın felaketi” deprem değil bilgisizlik, denetimsizlik, vurdumduymazlık, umursamazlık ve imar aflarıydı.

Toplamına cehalet demek mümkündü ve sadece siyasetin suçu değildi.

Toplumsal bir aymazlıktı.

Ve şimdi yine suçu birkaç müteahhide yıkarak bu hesabı da kapatmayı planlıyor ülkeyi yönetenler.

Biliyor musunuz, “deprem ülkesi” olduğu artık aşikar hale gelen Türkiye’nin Anayasası’nda tek bir yerde “deprem” kelimesi geçmiyor.

Tüm bu olanlara ve muhtemelen 200 bine yakın insan yitirmemize rağmen hiçbir siyasi parti “İmar affı yasağını Anayasa'ya koyalım” deme cesaretini gösteremiyor.

Çünkü Türkiye’de siyaset, ister iktidar olsun ister muhalefet hiç fark etmeksizin “imar rantından” finanse ediliyor.

Hal böyle olunca da haydan gelen para huya gidiyor.

Arada olan canlara oluyor

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    konu hakkında yazdım yazdım sildim

bu gücün nasıl bir güç olduğnu anlarsanız o zaman depremin şiddetini ölçersiniz

ister 7.8 ölçün ister 7.6 elin oğlu şöyle böyle demiş

Bu video haricinde yazılanlar benim için hava civa

14. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Allah'dan babam 99 depremi öncesi yaptırdığı 2 katlı evin toprak analizini yaptırım Almanya'daki mühendise temeli hesaplatmıştı. Okadar demir atıldıki babam ameler dedi karşıda belediye başkanın ozamanki evine atmatık bu kadar demir ve temel. Babam sonra ameleye dedi depremde ne yapacaksın? Demeye kalmadı bir kaç hafta sonra 1999 dempremi oldu.

Hatda babam müteahhit ile tartışdı bile. Bazı kolanları yaparken zedelemiş işciler. Adam sıvayıp geçecekti. Babam kırdırdı ve kolonları birdaha yaptırdı. Evede Tiefgarage yaptırdı babam iki üç araba sığıyor.

Babam er veya geç vefat edecek herkes gibi, malına sahip çıkmak lazım. Bir daha bulamam.

Yeni evler şimdi yine yapılacak. 5 -10 yıl işi sıkı tutarlar sonra yine rüşvet ve ahbap çavuş ilişkileri ile yine bu sıkı denetimler laşk olur gider. 99 depremi sonrasıda güya denetimler sıkılaşmıştı. Kimseye güvenmeyeceksin.

16. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Arkadaslar ben uzerime düseni yaptim..
    Konu hakkinda durustce yazdim..
    Isteyen mütahitlige devam edebilir..
    Herjes bildigini okumaya devam..
    Konu benim icin bitmistir..
    Havadan zartdan zurtdan civadan devam..
    Konu webci tarafından (22 Şubat 2023 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    269
    Ustalar bu depremin daha büyügü silide olmus ve bunun 125 kati daha büyügü ve ölü sayisi 500 Türkiyedeki sayi resmi 42 bin gayri resmi 200 bin siz hala estek kerestek diyorsunuz Deprem Büyük ama bu güne kadar önlem almayan rüsvetci sistemin sucu yok mu hic ,bunu varsa eger vicdaniniza sorum idolojik olmayan vicdaniniza Konu Benim icinde kapanmistir .

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bırakın herkes inandığı şekilde inanmaya yaşamaya devam etsin.

Zaman her şeyin ilacıdır, boşuna bir birinizle uğraşmayın.

2019’ yılında Kahramanmaraş’ta 144.556
    2019’ yılında Hatay’da 205.000 İmar affı ile sorunu çözmüşler, şimdi bu evlerin kaçı yıkıldı bu evlerde kaç kişi vefat etti kaç kişi sakat kaldı.

Kaç yetim çocuk geride kaldı bunun hesabını sizler yapın, buna vesile olanlar bu dünyada olmasa öbür dünyada mutlaka hesabını verecekler.

Sonrada takdiri ilahı deyip insanları kandırırlar.

https://youtu.be/LJGueK-Ocgg
    Arkadaşlar suçlu veya suçluları fazla uzakta aramaya gerek yok.

Her şey açık beyan ortada.

20. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Hükümete laf atanlar videoyu sonuna kadar izlesin,suclu kim imiş görsünler.
    https://youtu.be/puLPEm8Tipo

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hay sizin hükümetinizede, muhalefettinize...onlar meclişte ucuza aynı masada beleşe yemek yer, siz burda tantanasını yapıyorsunuz.

Bir bıkmadınız iki tarafında avukatlığını yapmaya. Parayla avukat tutsalar sizler kadar savunamazlar.

Sanki diğeri gidince, diğeri gelince birşey değişcek. Anlayın artık. Sorun o parti bu parti değil. Soran ülkenin her konuda olduğu gibi bozuk kafa yapısında.

Yeter ya.

23. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hükümete laf atanlar videoyu sonuna kadar izlesin,suclu kim imiş görsünler.
    https://youtu.be/puLPEm8Tipo
    sende buna bak
    hepsi ayni b.k

https://www.youtube.com/watch?v=aeytLBm62eo

25. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Moderator Ozanonur38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dergah
    Ettiği Teşekkür
    1,642
    347 mesaja 2,440 teşekkür aldı
    Siyasi görüsünüz ne olursa olsun. Unutmayin Boardda siyaset yapmak yasak. Konuyu burada saptirmayalim.

27. 2 kişi Ozanonur38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Konu zaten deprem siyaset yapmak evet yasak ..siyaset yapacaksak siyasetci olmanin sartlari belli..
    Böyle yapmamiz bilim ve tekniken cahil olup karalama kampanyasinin hüddütlügünü yapmaktir..
    Hickimse depremi bir siyasetci yapti diyemez..
    Ama malesef depremi de sacma sapan secim kampanyasina uydurmaya calusan siyasetciler elbette var..
    Kendi aklimizi baskalarina kiralamayalim..
    Konu webci tarafından (23 Şubat 2023 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu zaten deprem siyaset yapmak evet yasak ..siyaset yapacaksak siyasetci olmanin sartlari belli..
    Böyle yapmamiz bilim ve tekniken cahil olup karalama kampanyasinin hüddütlügünü yapmaktir..
    Hickimse depremi bir siyasetci yapti diyemez..
    Ama malesef depremi de sacma sapan secim kampanyasina uydurmaya calusan siyasetciler elbette var..
    Kendi aklimizi baskalarina kiralamayalim..
    Yapanlar da hep ayni kisiler, hep..

30. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maximillians Üniversitesi Jeoloji ve Deprem Bilimleri bölüm başkanı Prof. Anke Friedrich de konuklarım arasında idi.

Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’ı etkileyen 7.8 ve 7.5’lik depremleri incelemişti.

Kendisine sordum, “Bu deprem için asrı felaketi demek doğru olur mu?” diye.

“Depremin büyüklüğü açısından soruyorsanız hayır. Bu büyüklükte pek çok deprem oluyor. Bu deprem için asrın depremi diyemeyiz. Ama kentlerde yarattığı hasar ve ölü sayısından ötürü diyebiliriz. Fakat unutmayın ki, bu hasarın ve kayıpların nedeni depremin büyüklüğü değil, üzerine inşa edilen yapıların yetersizliği” dedi.

Aynı soruyu Türkiye Deprem Vakfı'nın eski başkanı ve halen yönetim kurulu üyesi Prof. Mustafa Erdik’e de sordum. Onun yanıtı daha da ilginçti.

“Bize benzeyen bir ülke olarak Şili’den bir örnek vereyim. Şili, eğitim düzeyi, gelir düzeyi, gelişmişlik düzeyi olarak Türkiye’ye büyük benzerlik gösteren aynı kategoriye sokabileceğimiz bir ülke. Bu ülkede 2010 yılında 9.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi ve 500 kilometrelik bir hattı etkiledi. Bizde meydana gelen depremin 25 katı güçte ve çıkardığı enerji bakımından 125 katı büyüklükte idi. Üstelik de yerleşimin yoğun olduğu sahil bölgesini etkilemişti. Bu depremde topu topu 500 kişi hayatını kaybetti. Çünkü Şili, geçmişten ders alarak inşaat kurallarını iyi belirlemiş ve daha önemlisi bu kurallara harfiyen riayet edilmesini sağlamıştı. Doğru inşaatı yaparsanız hiçbir deprem asrın felaketi olmaz” dedi.

Mustafa Erdik’in “Şili’nin geçmişten aldığı ders” dediği deprem ülkenin 1960’ta yaşadığı ve yazılı tarihin bildiği en büyük deprem olan 9.5 büyüklüğündeki depremdi.

Bu depremde 2 milyon kişi evsiz kalmış, 5 bine yakın Şilili hayatını kaybetmişti.

Sonrasında Şili, tüm yönetmeliklerini depreme göre yenilemiş, kuralları koymuş ve denetlemişti.

Bizde “asrın felaketi” deprem değil bilgisizlik, denetimsizlik, vurdumduymazlık, umursamazlık ve imar aflarıydı.

Toplamına cehalet demek mümkündü ve sadece siyasetin suçu değildi.

Toplumsal bir aymazlıktı.

Ve şimdi yine suçu birkaç müteahhide yıkarak bu hesabı da kapatmayı planlıyor ülkeyi yönetenler.

Biliyor musunuz, “deprem ülkesi” olduğu artık aşikar hale gelen Türkiye’nin Anayasası’nda tek bir yerde “deprem” kelimesi geçmiyor.

Tüm bu olanlara ve muhtemelen 200 bine yakın insan yitirmemize rağmen hiçbir siyasi parti “İmar affı yasağını Anayasa'ya koyalım” deme cesaretini gösteremiyor.

Çünkü Türkiye’de siyaset, ister iktidar olsun ister muhalefet hiç fark etmeksizin “imar rantından” finanse ediliyor.

Hal böyle olunca da haydan gelen para huya gidiyor.

Arada olan canlara oluyor
    bu hiyarin biraz daha okumasi gerek.

dogru, ölcüye göre daha büyük depremler oldu, ama hepsi denizde ve derinde oldu.

7.8 büyüklügünde ve karada ve sadece 10 km derinlikte deprem bu yüzyil degil, gecen yüzyilda da olmadi.

habertürk fox ile birlestimi?

32. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapanlar da hep ayni kisiler, hep..

Ben yapmiyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)