Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 612 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gerüst kiralama fiyati iyimi?

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    33 mesaja 55 teşekkür aldı

Gerüst kiralama fiyati iyimi?

Selamlar,

benim evi doppelhaus boyacayagiz bir alman sirketle anlastim rechnung ile 800-1000 euro arasi dedi, rechnungsuz alirsan 700-800 euro diyor.

Getirip takacak 2 hafta bizde duracak, 2 hafta sonra söküp götürecek.

evimin fotografini ekledim sizce fiyat iyimi? hic gerüst kiralamadim bilgim sifir anlayan yorum yaparsa sevinirim...

gerüst takilacak olan yerlern fotografi:
    https://share-your-photo.com/f571c9b6d7
    https://share-your-photo.com/e825722208
    https://share-your-photo.com/e0d0598f0d

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Usta fiyatlardan anlamam ama rechnung’suz bişey yapma,Gerüst takıldıktan sonra doğal afet yüzünden binaya yada başka birseylere zarar verilirse rechnung yok diye sigortasız olur iş,o yüzden 100-200 den kaçma rechnung lu yaptır benim görüşüm bu.Hem sene sonunda Finanzamt’tan vergi iadesi yaparsın kağıtlı olunca.

4. 2 kişi torpido üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta fiyatlardan anlamam ama rechnung’suz bişey yapma,Gerüst takıldıktan sonra doğal afet yüzünden binaya yada başka birseylere zarar verilirse rechnung yok diye sigortasız olur iş,o yüzden 100-200 den kaçma rechnung lu yaptır benim görüşüm bu.Hem sene sonunda Finanzamt’tan vergi iadesi yaparsın kağıtlı olunca.
    Sigortasiz olur derken? sonucta ben privat boyama hakkim var, evin sigortasi var kendim taktim derim sonucta yasak olan birsey degilki bu? yoksa benmi yalnis düsünüyorum?

30dk önce adam bana yazdi , rechnungsuz iyice hesapladim 850 euro tutuyor diyor.. Rechnunglu 1050 euro yakin. Cok degilmi bu? boyaci usta varmi aramizda?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Ya usta ALLAH askina..orada gerust takacak ne var..ev zaten yuksek degil,350 euroya 3m merdiven al sende boyarsin,o serefsiz parayi cebe komple atacak o yuzden seni kandiriyor,200 euro diye rechnung hesabi yapiyor,,bu ev bende olsa 1 gunde boyarim,,sans 4 metre en fazla arbeitshöche lazim,ben bakinca 3 metre yeter diye dusunuyorum..
    Kendi boyunuda hesap edip fircanin boyunu da hesaplarsan zaten ikiniz 3 m ederdiniz
    Kapat pencereleri sik tazyikli suyu,birkat boya yeterli....
    Catikati zimparala cek vernigi cicek...
    Konu webci tarafından (17 Ağustos 2022 Saat 20:29 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya usta ALLAH askina..orada gerust takacak ne var..ev zaten yuksek degil,350 euroya 3m merdiven al sende boyarsin,o serefsiz parayi cebe komple atacak o yuzden seni kandiriyor,200 euro diye rechnung hesabi yapiyor,,bu ev bende olsa 1 gunde boyarim,,sans 4 metre en fazla arbeitshöche lazim,ben bakinca 3 metre yeter diye dusunuyorum..
    Kendi boyunuda hesap edip fircanin boyunu da hesaplarsan zaten ikiniz 3 m ederdiniz
    Usta fotografda öyle kücükmü duruyor ev?

bu yan taraf simdi yine ölctüm 6-7m arasi.... (uzunlugu)

https://de.share-your-photo.com/e825722208

bu yan taraf uzun baya

nasil Gerüst olmadan yapayim ki? 1050 euroda vicdansizlik ya. Sanki satiyor kiralamiyorda... piyasa böyle pahalimi yoksa bu cokmu istiyor? hic fikrim yok piyasadan

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Valla usta resimde baktigin zaman 2 insan boyu gösteriyor buda 1.5m.den 3 metre yapar fircanin uzunlugunuda hesap edersen bence arbeitshöche 4.20m. Merdiven kurtarir dusunuyorum,,,
    O evin önundeki kiremitli yagmurlugu sök at,guzel bir tane hazir al tipsiz duruyor..ayrica camlar tahtadan,bir zimpara ve cila vernik isi var..

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla usta resimde baktigin zaman 2 insan boyu gösteriyor buda 1.5m.den 3 metre yapar fircanin uzunlugunuda hesap edersen bence arbeitshöche 4.20m. Merdiven kurtarir dusunuyorum,,,
    O evin önundeki kiremitli yagmurlugu sök at,guzel bir tane hazir al tipsiz duruyor..ayrica camlar tahtadan,bir zimpara ve cila vernik isi var..
    Yok yok 4m degil en az 6m var. Nasil merdiven diyorsun? yer ama düzgün degil otluk , taslik sabit duracak merdiven varmi?

camlari ve kapilar seneye komple yeni taktiracagim... bu sene sadece boyama halletmek istiyorum...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Ok usta eyvallah..
    O az önce arayan adam ben olsaydim sana merdivenle boyardim..
    Bauhauslarda cift tarafa acilan merdivenler var,beya yüksek..
    Ama ben senin aklini karistirmayayim,sen tabiki evini en iyi bilensin ve en dogruyu yapacak olansin..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    https://imgyukle.com/i/nJh4hR
    3 bis 5 meter einstellbar..
    399 euro
    Adam sana neye göre 1050 avro cikardi..senin yapacagin yer kac metre kare,,
    60 metrekare varmi..
    6 metre ev diyelim,uznluk 10 metre varmi..
    Eger öyleyse sana metrekaresini 17.5 avrodan hesaplamis..bunu bir sor..
    Simdi burda nasil anlastiniz ve nereye gerust kuracak bilmiyoruz,sadece uzun duvarami yoksa diger tarafadami..
    Attim kafadan komple yukseklik 6 metre almis olsa evin her kenarini 10 m hesaplasan,on cephe haric, 180metrekare yapar,buda 5.80 avro metrekaresi yapar..
    Sayet kafadan evi göreden hesap yaptiysa sorman lazim 1050 avro nasil hesapladi..
    Kac metrekarelik gerust kuracak,sayet 4 tarafada kurup ,ve bizde burda 240 metrekare hesaplarsak ve 1 haftaligina sana kiralayip takacak ve sökecek olursa 1050 avro iyi derim..
    Metrekaresini 4.37 avroya vermis oluyor..hesaplara göre 1 hafta böyle,o sana sayet 2 haftaligina yapacaksa guzel angebot,ama unutma metrekare hesabimi yapacak nasil olacak .
    Konu webci tarafından (17 Ağustos 2022 Saat 21:27 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    55
    3 tarafa kuracak

geldi ölctü fiyat söyledi gitti 30dk sonra yazdi fiyata zam yapti ... ilk basda rechnunglu 750-1000 euro arasi derken simdi rechnungsuz 850 euro diyor. Kac m2 hesapladi bilmiyorum... adama dedim zaten 850 euro kabul etmiyorum
    Konu BuraK! tarafından (17 Ağustos 2022 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Ozaman usta fiyat cikardigina göre yani zam yaptigina göre ilk hesaplari kafadan yapti,yani sana isin sonunda gene zam yapacakti..
    Suan yukardaki gibi 180metre kare cikardi,ön cepheye kurmayacak..5.80 avro gibi metrekaresini hesapladi eger 1050 euro isterse..zaten yukardada yazmisin rechnungsuz 850 euro diyor,,200 daha 1050 yapar..degisen bisey yok..

14. webci üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Normal hocam, daha ucuza biraz zor bulursun. Cok eskiden metrekaresi 5-6 Euro idi, buna göre hesapla ve fiatlarin artmis olacagini da düsün. 100 metrekare ise 800 Euro normaldir bence.

Merdivenle falan olacak isler degil bunlar hic kulak asma bosuna. Hele ki yukari tahta olan kisimlari zimparalamak gerekiyor, merdivenle olmaz o is.

16. mxm üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Senin Sehir neresi bilmiyorum ama
    Sizlerin bilgisine kiyas olarak sunuyorum
    Angebot 3Aylik
    Mevki: Neuss

YALNIZ Evin BIR tarafina Iskele kurulacak
    Evin Boyutu
    10,99m x 7,50m
    Kismen Garajin üzerinede kurulmasi gerekiyor.

EN uygun Angebot 1350€ - Orta kesim öbürleri 1800-2500€
    Dolayisiyla bence Angebot iyi -Arti Sigortasiz kesinlikle yaptirma- Iskeleden düsersin- veya herhangi bir kaza olur- sigortasiz basin agrir. Gerek yok
    Kolay gelsin
    Konu @r@y@n tarafından (18 Ağustos 2022 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.

18. @r@y@n üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı @r@y@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Arti Sigortasiz kesinlikle yaptirma- Iskeleden düsersin- veya herhangi bir kaza olur- sigortasiz basin agrir. Gerek yok
    Kolay gelsin
    Sadece bu sigortalar degil, misal hirsizliga karsi olan sigortaya da bildirmek gerekiyor cünkü gerüst olunca eve hirsiz girmesi kolaylasiyor.

20. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    rechnung ile sigortanin alakasi neyki? yani ich darf ja privat es kaufen und machen. Ispatlama gerek birsey yokki? yalnis düsünüyorsam düzeltin beni lütfen. Derim ich habe privat gekauft auf ebay kleinanzeige und es montiert... ne yapacaklar?

Ilk görüstügüm adami iptal ettim, 850 euro yaparim demisti ama adamin hareketleri , mesajlarima cevap vermemesi hosuma gitmedi. Baska alman firmayla görüstüm ilk 1500 euro istedi, 900 euro anlastik gelip takacak takarken yardim edecegiz. Evin 3 tarafina takilacak. Fotografda ev kücük duruyor galiba ölctük

evin girisi tarafi genisligi 6,8m2 uzunlugu 5,5 m2
    yan tarafi evin genisligi 11 m2 uzunlugu 7,5m2
    teras genisligi 7m2 uzunlugu 5,5m2
    Konu BuraK! tarafından (18 Ağustos 2022 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Usta gerüst takıldıktan sonra sigortanı arayıp bildirmen lazım,ev boyanacak gerüst kuruldu diye,hırsızlık olayında yoksa sigorta hiç bir şey karşılamaz,yukarda arkadaş’ta belirtmiş,kagıtlı yaptır dememizin sebebide bir kaza olayında gerüste yıkılma olduğunda üstündeki kişinin sigortalı olması,kendim kurdum der isen eğer birisine kötü bir şey olursa başını yakarsın,ama firma kurarda birisine gerüst yıkılma olayında bir şey olur ise bütün sorumluluk firmaya ait oluyor,yinede sen bilirsin biz sadece tavsiye ederiz.

23. torpido üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta gerüst takıldıktan sonra sigortanı arayıp bildirmen lazım,ev boyanacak gerüst kuruldu diye,hırsızlık olayında yoksa sigorta hiç bir şey karşılamaz,yukarda arkadaş’ta belirtmiş,kagıtlı yaptır dememizin sebebide bir kaza olayında gerüste yıkılma olduğunda üstündeki kişinin sigortalı olması,kendim kurdum der isen eğer birisine kötü bir şey olursa başını yakarsın,ama firma kurarda birisine gerüst yıkılma olayında bir şey olur ise bütün sorumluluk firmaya ait oluyor,yinede sen bilirsin biz sadece tavsiye ederiz.
    Cogu firma bu yüzden kurmuyor kendin kur diyorlar. Sordum sigorta olayini kabul eden firma bulmak asiri zor. Bulsamda fiyat rahat 3bini bulur...

Benim sigorta hirsizlik olayindami karsilamaz yani? diyelim gerüst düstü kimse zarar görmedi ev haric duvar zedelendi bunudami karsilamaz benim evin sigortasi? privat alip takmak sucmu oluyor ???

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rechnung ile sigortanin alakasi neyki? yani ich darf ja privat es kaufen und machen. Ispatlama gerek birsey yokki? yalnis düsünüyorsam düzeltin beni lütfen. Derim ich habe privat gekauft auf ebay kleinanzeige und es montiert... ne yapacaklar?

Ilk görüstügüm adami iptal ettim, 850 euro yaparim demisti ama adamin hareketleri , mesajlarima cevap vermemesi hosuma gitmedi. Baska alman firmayla görüstüm ilk 1500 euro istedi, 900 euro anlastik gelip takacak takarken yardim edecegiz. Evin 3 tarafina takilacak. Fotografda ev kücük duruyor galiba ölctük

evin girisi tarafi genisligi 6,8m2 uzunlugu 5,5 m2
    yan tarafi evin genisligi 11 m2 uzunlugu 7,5m2
    teras genisligi 7m2 uzunlugu 5,5m2
    Usta senin calisma alanin 156metrekare oluyor ve 900 avroya anlastiysan metrekaresi 5.76 avro ediyor..
    Guzel fiyat..
    Usta sen evi i sigortalamadinmi..
    Her ev sigortalidir,kendi sigortana git ve danis..olayi anlat belki 3 aylik kisa bir sigorta yaparlar..
    Ben zamaninda inssstta calistirirken ustalari sigortalamistim,yillik yaptilar 112 avro..sonra iptal oldu..
    Firma rechnunglu yapiyorsa zaten onlar sigortalilar..
    Yani bir ev boyamak icin bir sürü vermögen harcamana gerek yok...
    Kendi ev policene bak ve soyguna karsi sigortaliysa,muhakkak,sigortayi ara ve inssaati bildir..
    Konu webci tarafından (18 Ağustos 2022 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.

26. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Evin sigortası var ise karşılar onun için gerüst kurdum diye haber vermen gerekiyor,kiracı ol yada ev sahibi ol gerüst kurulunca mecbur sigortana haber vermen lazım,tabiki ev hırsızlık olayına karşı sigortalı ise sıkıntı çıkmaz.Gerüstün kurulmasına gelince usta firma kâğıtsız kurar ve o esnada çalışana birşey olur ise işte o zaman bütün masrafları sigorta sana yükleyebilir,gerüstü aldığın yer suçu sana atabilir bizden aldı kendisi kurdu diye, elinde hiç bir şekilde rechnung yok nasıl ispatlayacaksın bu durumda o gerüstün üstünde çalışanın sigortasını sen sağlamak ile mükelefsin.Kötü bir durum anında didik didik hata ararlar bu nedenle seni uyarmak istedik,tabiki ilaki bir şey olacak diye kanun yok.
    Konu torpido tarafından (18 Ağustos 2022 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.

28. torpido üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    Yorumlariniz icin cok tesekkür ederim, beni iyi bilgilendirdiniz. Evim sigortali herseye karsi, yarin sigortacimi arayip olayi bildireyim.

Bana getirecek adam mit rechnung 1500 istedi ama ben kurmam dedi ( kurmayi rechnunga yazmam diyor yani ) sigorta olayindan dolayi. Bunu simdiye kadar sordugum bütün firma söyledi bana. Adamla baya pazarlik ettim cok cana yakin patrondu 900 euro anlastik ohne rechnung. Gelip kuracak gidecek kurmaya biz yardim edecegiz patron kendisi gelecek isci getirmeyecek. Boyama isini biz yapacagiz firmaya vermiyorum yani. 2 hafta da rahat bitiriz ben urlaub alacagim
    Konu BuraK! tarafından (18 Ağustos 2022 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

30. BuraK! üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)