Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 417 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 12 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 221 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Üye cinnah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar bu depremin daha büyügü silide olmus ve bunun 125 kati daha büyügü ve ölü sayisi 500 Türkiyedeki sayi resmi 42 bin gayri resmi 200 bin siz hala estek kerestek diyorsunuz Deprem Büyük ama bu güne kadar önlem almayan rüsvetci sistemin sucu yok mu hic ,bunu varsa eger vicdaniniza sorum idolojik olmayan vicdaniniza Konu Benim icinde kapanmistir .
    Sili´nin tüm nufüsu 20 Milyon, kalkipta karsilastirdigin yere bak, Sili´de depremin oldugu alandaki nufüs sayisini, binalarin yüksekliginide yazsana. Sahra cölünde 9 siddetinde deprem olsa kac kisi hayatini kaybeder?

90´li yillarin Türkiye´si bugünün Türkiye´sinden daha iyi degil mi? Sizleri Türkiye´de üretilen herhangi bir aletle uzaya götürsek getirsek, ben öyle birsey görmedim duymadim dersiniz.

Kur-an yaziyor, Onlarin gözleri var görmezler, kulaklari var duymazlar. Bu kiyamete kadar hic degismeyecek.

2. 3 kişi cinnah üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    böyle konularda pusuda yatanlar yavas yavas cikmaya basladi

bazi kisilerde burda siyasetin kiralini yaparlar isine gelmeyincede siyaset yapmayin derler

Deprem anında ne okunur?
    OKUNUŞU: "Bismillahi hayril Esmâi. Bismillahillezî lâ yedurru ma'a'smihi şey'ün fil ardı velâ fissemâi ve hüves Sem'îul Alîm." ANLAMI: "O Allah'ın ismiyle (akşamladım) ki, O'nun ismiyle birlikte ne yerde, ne de gökte hiç birşey zarar veremez. O ki hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir."

5. 6 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    En çok siyaset yapanlardan benim. Ama ben bile durumda yapmayın diyorum. Hepsi aynı halt.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    2010 Sili depremi 8.8 siddetinde kiyiya 22 km uzaklikta 23 km derinlikde ve yerlesim alanina genelde uzaklikta gerceklesdi (2010 Sili nüfusu 17 milyon).
    bizdeki 7 km derinlikde 7.7(7.8) ve 7.6 ikiz deprem ve 13-15 milyon nüfuslu yerlesim yerlerinde gerceklesdi.
    Japonya veya Silide depremler K.Maras depremiyle farkli ölceklerde tamamen farkli.
    Bizdeki ölümlerin bir cogunun sebebi yapi disiplini diyebiliriz ama digerleriyle karsılastırarak gücsüz göstermeye kalkmak büyük bir haksızlık.

birilerinin asrin felaketi demesi veya dememesi maddi/manevi kayiplarimizi geri getiremez.

yakin ve uzak akrabalarimdan cok fazla vefat/yarali olmasinin ve diger etkilenen insanlarin üzerinden siyasilerin ve yandaslarinin acili günümüzde siyasi rant icin algi yapmalari dahada cok üzüyor.

8. 2 kişi feza üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hiyarin biraz daha okumasi gerek.

dogru, ölcüye göre daha büyük depremler oldu, ama hepsi denizde ve derinde oldu.

7.8 büyüklügünde ve karada ve sadece 10 km derinlikte deprem bu yüzyil degil, gecen yüzyilda da olmadi.

habertürk fox ile birlestimi?
    Bu cahiller bir sey bilmiyor Ama Senin gibi zir cahiller herseyi biliyor ( Iste türkiyeninde Türklerinde sorunu Bu Hic kaynak göstermeden okumadan herseyi bilmek Allah seni yer yüzüne getrirken bu özellikl getirmis olmali .

Alıntı cinnah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sili´nin tüm nufüsu 20 Milyon, kalkipta karsilastirdigin yere bak, Sili´de depremin oldugu alandaki nufüs sayisini, binalarin yüksekliginide yazsana. Sahra cölünde 9 siddetinde deprem olsa kac kisi hayatini kaybeder?

90´li yillarin Türkiye´si bugünün Türkiye´sinden daha iyi degil mi? Sizleri Türkiye´de üretilen herhangi bir aletle uzaya götürsek getirsek, ben öyle birsey görmedim duymadim dersiniz.

Kur-an yaziyor, Onlarin gözleri var görmezler, kulaklari var duymazlar. Bu kiyamete kadar hic degismeyecek.
    Cahilligimi basla Bu yazdiklarini Arastirip mi yazdim Yoksa emmi oglunun arkadasimi anlatmis Siliyi Arap cölendimi sandin yoksa iyi oku karada mi denizdemi oldugununda anlarsi ha gayret

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    https://youtu.be/BTEh1psYTMA

Bu vidioda bilgilendirici anlatılmış.

Artık bu saaten sonra suçlu aramak yerine çözüm sunmak, aramak, uygulamak lazım. O suçlu bu suçlu ile bir yere varılmaz.

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Alıntı Galaxy3764 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/BTEh1psYTMA

Bu vidioda bilgilendirici anlatılmış.

Artık bu saaten sonra suçlu aramak yerine çözüm sunmak, aramak, uygulamak lazım. O suçlu bu suçlu ile bir yere varılmaz.

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk
    Evet maalesef öyle olan olmuş bi kere, ama nasıl çözeceğiz ?

Mesela doğru bi çözüm sunuyorsun, eğer aynı görüşten olmayınca dinlemeyi bırak hemen hakaret bilene uğruyorsun.

Çok üzücü bi durum aslında…

12. 3 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    14 mesaja 23 teşekkür aldı
    Çözümler basit ve dünyada bir çok örnekleri var
    Almanların bir lafı var “Wir müssen das Rad nicht neu erfinden” diye
    Tabi bugünden yarine çözülecek bir durum söz konusu degil ama bir başlayıp arkasında durmamız gerekiyor.
    Fakat kendi düşüncelerim şuki en yakın zamanda deprem unutulacak bu hafta sonu devam edecek olan
    Süper Ligle
    Sonra Şampiyon kim olur olacak gündemimiz
    Araya Ramazan girecek
    Onla birlikte Seçim kampanyaları başlayacak
    Seçim falan derken
    Havalar ısınacak hepimiz yavaş yavaş Tatil Moduna geçeceğiz derken belki yilbasinda “ bu sene neler oldu” bölümünde bi kısa da olsa Maraşı Antepi Hatayı yani Depremi bi hatirlayacagiz taki bir daha Deprem olana kadar.
    Umarım yanılırım İnsallah yanılırım.

14. 3 kişi turkclan üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Birşey dikkatimi çekti. Döviz düşüyor. Herhalde depremden dolayı çok döviz girdisi oldu bağışlar üzeri ve piyasada döviz bolluğu var. Bunu fırsat bilen Merkez Bankası enflasyona rağmen faiz indirimine gitti.

Sevindiricimi? Ekonomik olarak evet. Ama tabiki keşke deprem olmasaydı. O giden canların yanında hiç kalır.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Istanbul´da yasadigim zamanlarda pencereden baktigimda daglari görürdüm. Birgün sabah kalktim gözlerime inanamadim, o daglik ormanlik yerde beyaz bir seyler vardi, meger gece yarisi halk nasil toplanip haberlestilerse ufak ufak evler dikivermisler. Yani gecekondu olayi, Belediye geldi yikti, onlar bir süre sonra yine diktiler, belediye geldi yikti, defalarca ayni oyun oynandi ve sonunda ne oldu? Evleri yikmaktan biktilar sanirim, öylece kaldi ve halk devletin arsasina resmen cöktü. Zamanla politikacilar buralara su, elektrik verdiler, yol yaptilar, seneler sonra tapu dahi verildi. Daha sonrasinda da bu gecekondu yerlere kocaman binalar dikildi, devletin ufacik arsasini calan kisilerin hepsi su an milyoner oldu, bu kesin.
    Kisacasi, senin benim hakkimi bir takim uyaniklar caldilar. Iste bu sistem Türkiye´de ki depremde bu kadar insan ölmesinin sebeplerinin basinda geliyor. En basta halkin belli bir kismi hirsiz ve cikarci, onlar ne devletini sever ne de halki düsünür, en basta kendi cikarina bakar ve baktilar da.
    Bence su ana kadar yapilan ve izin alan tüm gecekondular su an incelense ve bu tapularin hepsi iptal edilebilse Türkiye ancak belki öyle kökünden degisebilir, baska türlü imkansiz. Halkin arsasini calanlar hic bir dönemde ceza almadilar, aslinda ne büyük bir suc degil mi?

Devletin arsasini calmanin suc olmadigini idrak eden bir kesimden komsularimiz da vardi, Istanbul Sultanbeyliye kamyonla tas cimento tasiyip kardesleriyle gecekondu dikiyorlardi, aylarca veya senelerce bunu yaptilar ve sonunda arsaya cöktüler. Yani 70 lerde gördügüm sey 80 lerde daha güclü bir sekilde devam etti, sonrasinda degistigini sanmiyorum, bunlar bizzat sahit olduklarimdi.
    Konu mxm tarafından (25 Şubat 2023 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

17. 5 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Üye cinnah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cahiller bir sey bilmiyor Ama Senin gibi zir cahiller herseyi biliyor ( Iste türkiyeninde Türklerinde sorunu Bu Hic kaynak göstermeden okumadan herseyi bilmek Allah seni yer yüzüne getrirken bu özellikl getirmis olmali .

Cahilligimi basla Bu yazdiklarini Arastirip mi yazdim Yoksa emmi oglunun arkadasimi anlatmis Siliyi Arap cölendimi sandin yoksa iyi oku karada mi denizdemi oldugununda anlarsi ha gayret
    ne demek istedigimi anladin, ama anlamk istemiyorsun. Sen benim memleketimdeki deprem olan yerle Sili´deki depremi karsilastirdin , bende sana aradaki farki anlatmak icin Sahra ve Sili´yi karsilastirma yaptim.

Herneyse sonucta memlektime ve burada olupta yakinlarini kayip eden veya maddi manevi zarar görmüslere gecmis olsun.

Yeni veya eski binalari yapan Müteahhitler ,

birincisi hicbir yüksek egitimi olmadan yada görme ve kulaktan duyma yaparak.

ikinciside hirsizlik ve rüsvet sonucu bu sekilde harabe olmustur.

Hükümetin adi ne olursa olsun, siz ve bizler kontrol edene rüsveti veriyorsak, bundan hicbir hükümetin haberi olmaz.

Enbasta sorumlu olan; yapan ve yaptirandan kaynaklaniyor.
    Saygilarimla

19. cinnah üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arkadaşlar defalarca yazdım. Birde başka türlü anlatayım.

Son 20 yılda 8 kere imar affı çıkmış. İmar affı kapsamına giren ve yıkılan binalarda suçlu kalmadıki. İsmi üstündr affedildi. Korkarımki ateş düştüğü yeri yaktığınla kalacak.

Bunun parti ile alakası yok. Ülkemizde maalesef şu mantık var. Emir demiri keser. Bunun gibi saçma bir kural olamaz. Demir yasa demek. Emir nasıl yasayı çiğneyebilir? Ülkece kafa yapımız böyle. Başka partide gelse böyle olacak. Bir denetci bu bina yıkılacak desin, bir belediye başkanın, valinin veya hükümetteki bir milletvekilin telefonu yeterli ve denetci sesini çıkaramaz ve oturabilir raporu uydurur. Şimdi burda denetcimi suçlu?

Aradan 50 sene geçse yine aynısı.

Lafın özü hükümetlerde halkın içinden insanlardır. Halkın kafası değişmediği sürece secilenlerde aynı kafadan devam ederler. Sadece devleti yönetinler değişir, ama sistem değişmez.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (26 Şubat 2023 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir.

21. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birşey dikkatimi çekti. Döviz düşüyor. Herhalde depremden dolayı çok döviz girdisi oldu bağışlar üzeri ve piyasada döviz bolluğu var. Bunu fırsat bilen Merkez Bankası enflasyona rağmen faiz indirimine gitti.

Sevindiricimi? Ekonomik olarak evet. Ama tabiki keşke deprem olmasaydı. O giden canların yanında hiç kalır.
    keske öyle olsa ama euro nun düsüs sebebi euro/dolar kurundaki dolarin deger kazanmasindan kaynakli, bize gelen yardimlarla alakali bir durum degil.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    burada T.C. Milli savunma bakanligi harita genel müdürlügünün web sayfasinda diger sunumlarinin yaninda deprem bölgesinin güncel uzaydan cekilmis resimli haritasi

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Madalya vereceğim insanlara ceza kesiyorlar.

https://de.files.fm/u/ggavqkjpt?ak=cf905

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Yikilmalarin bir baska sebebi de mimarindan tutun ustasina kadar yaptiklari isi tam bilmemeleri. Youtube da bir sürü video baktim nasil yapiyorlar diye, deprem dolayisi ile Almanya´da yasayanlarin da dikkatini cekmis olmali ki burada bu isin ustasi olanlar en iyi yapildigi zannedilen binalarda dahi sürekli hatali islemler tespit ediyorlar. Yani buradaki bir usta Türkiye´nin mühendisine 5 ceker bilgi konusunda. Ikinci sirayi da bosvermislik aliyor, kimsenin umurunda degil deprem meprem, hic olmaz diye düsünülüyor.
    Kisa vadeli yasamaya alistirilmisiz, her isimiz günü birlik.
    Taa eskiden, köy yollarina topragin direkt üstüne asfalt atarak secimlerde oy toplayan politikacilarla basladi her sey, secim bitene kadar yol ayakta kaliyordu. Degisen hic bir sey de yok, ayni sistem hala devam ediyor, Almanya´da ki gibi bir asfalt yok, bina yok, teknik yok, egitimli iscilik yok, her sey ayni. Halk nasilsa, ülke de öyle yönetiliyor.

Imar aflarini vermeyen hükümet oldu mu hic? Sanmiyorum. Istanbul´da oturdugumuz yer dereye yakindi, icinde baliklar vardi, gecekondular sayesinde dere zamanla bok kokmaya basladi, etrafi yesil alandi imara acildi, su an orada denize degin yüzlerce bina var. Allah göstermesin sadece deprem degil büyük bir yagis olsa tepelerden gelen suyla orasi yok olur gider, suyun gücüne hic bir sey karsi koyamaz. Bütün o binalari denize sürükler. Istanbul bu acidan da asiri berbat planlamis bir sehir.

Japonya´ya bakin bir de, sadece depreme karsi degil, gelecekteki yüzyilda sel baskinlarinin asiri artis gösterecegini bildiklerinden Tokyo´nun altina icine onlarca TIR sigacak büyüklükte su kanali dösemisler cünkü sadece kendi yasamlarini degil, torunlarinin gelecegini de düsünüyorlar. Istanbul´da öylesine bir su kanalini hic bir yönetim, yapmayi hayal dahi edemez.

Günü birlik yasamaktan vazgecmemiz, en az 30 ar senelik planlari kayitsiz sartsiz uygulamak gerekiyor.

Bilim insanlarini dinlememek de bir marifet oldu son yillarda ayrica. Coronayla basladi, depremi bilmem ne teknigiyle baslattilar diyen bir gerizekalilar grubu da cikti ortaya.
    Bilimden uzaklastikca batmaya mahkumuz.
    Türkiye´yi bu sene belki de tarihinin en büyük su sorunu bekliyor cünkü gecmiste bilim insanlarinin üstünde durdugu sel baskinlari ve kuraklik tehlikesi uyarilarina inanmayan sayisi az buz degildi, asla inandiramiyorsun, kendi daha iyi biliyor cünkü.
    "Küresel gücler" deyip cikiyorlar isin icinden. Daha dün aksam Kauflandda Marasli birini azarladim ve tartismak istemedigimi söyledim. Adam deprem arastirmacilarinin yerlestirdigi aletlerin depremi tetikledigini iddia ediyordu. Böylesine bir gerizekaliliga karsi tartismanin zerre yarari olamaz.
    Konu mxm tarafından (26 Şubat 2023 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

26. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Kızılay’a güvenip yardımda bulunan arkadaşlar, Depremin 3’günü herkes çadır beklerken neden 2050 tane Çadırı Ahbap Kurumuna satar ?

28. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızılay’a güvenip yardımda bulunan arkadaşlar, Depremin 3’günü herkes çadır beklerken neden 2050 tane Çadırı Ahbap Kurumuna satar ?
    https://www.dokuz8haber.net/ahbap-ki...gini-dogruladi

Kizılay yardım kuruluşu Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ticari şirket

Artık öküzün altında buzağı arama sistemine geçildi.

99 Depreminde Alman Rote Kreuz bütün nakliye paralarını istemişti
    Konu hOrOz tarafından (26 Şubat 2023 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.

30. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298

DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.dokuz8haber.net/ahbap-ki...gini-dogruladi

Kizılay yardım kuruluşu Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ticari şirket
    Horoz usta Kızılay çadır kurumu Kızılayın kendi iş yeridir, yani alt kuruluşu… oda direk Kızılay bağlı…

Usta yanlışa yanlış diyemediğimiz süre bizden ne Köy olur ne Kasaba.

Anca @Birbey 3.0 ; ustanın dediği gibi 2 Bayrak sallayıp Mehter çalıp Vatanseverlik oynarız.
    Konu atsiz77 tarafından (26 Şubat 2023 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.

32. 4 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Ulum ünüverstesinin tarihi gecmis ilaclarin çope atmayin türkiyeye yardim için toplayin diye yaziyi bir arkadas burada paylasabilirmi

https://youtube.com/shorts/uBiexClJyxs?feature=share

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)