Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 588 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bahcedeki su borusu patlamis yaklasik bütün sene su akmis

Üye Ibo921 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    29
    14 mesaja 48 teşekkür aldı

Bahcedeki su borusu patlamis yaklasik bütün sene su akmis

Benim evden Bahceye giden su borusu patlamis yaklasik 1 m topragin altindaydi.Gecen gün suyu ablesen yapipda su yerine bildirecekdim Telefondaki bayan olamaz dedi. Yaklasik son 7 senenin suyunu hsrcamisdin dedi. Su sastine bakdim dönüyor evde su acik olmadigi halde birde bahceye giden muslugu kapattim durdu saat. Yani bahceye giden biru patlamis bütün sene su Topraga sizmis. Su yeri ödemen lazim diyor buda yaklasik 2800€.Aramizdan birisinin basina geldimi acaba ödemek zorundamiyimki bir bilen varmi aramizda.
    Selamlar Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Moderator Ozanonur38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dergah
    Ettiği Teşekkür
    1,633
    345 mesaja 2,437 teşekkür aldı
    Para öyle yada böyle ödenmesi lazim. Sonucunda Suyu veren yer sana suyu vermis oluyor. Sen kendin kulandin veya Bahceye akti bu Su Veren Sirketi ilgilendirmez.
    Gebäudeversicherung varmi? Varsa oraya sorabilirsin senin Vertrag bunu kapsiyor mu diye.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Su sayacinda bir terslik devamli dönüyor ve miktar asiri fazlalik vardi.
    Bunu Stadtwerke ye bildirdim, yetkili kisler aradilar.ve hatayi buldular.Kalorifer kazaniyla ilgili bir Ventil devamli kapatmiyor mus kanal la suyu göndermis.

Masrafi da gecen sene ler de ödedigimin ve simdikinin arasinda bir ayar yaptilar.

Bir de bu alinan suyun kanal su parasi ayagi var.Bu miktara Schmutzwasser gebühr isteyecekler.
    Onu da yerine bildirmek durumu anlatmak gerekir.

Bende kendi elleriyle hatayi buldular, ve büyük bir problem yasamadim.Biraz zaman aldi.Telefonlasmalar..birilerinin gelmesi..

Bütün bu durumlarda Resimler.. ve Firma tarafindan yapilmi olmasi gerekir.Yapildigina dair fatura.Bu sekil deneme yapilir.

Baktiniz schmutzwasser olayi cözülmüyor, itiraz edip rechnung ve resimleri gösterince en azindan oradan yüksek rakam gelmez.
    Bahce kullanimi olarak degerlendirilir, kanala gitmedigi icin.
    Konu murat39 tarafından (29 Aralık 2022 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    Hayirli Aksamlar,

bende de bir kere Rathausdan bi bayan arayib haber vermisti son aylarda anormal su Kullanimi olmus sizin evde, yüzde yüz bir yerde kacak ver demislerdi, bunun üstüne hemen baktik ve Kalörfer Kazanindaki Sicherheitsventil bozulmus ve temiz su direkt Ablaufa gitmis. Fazla Kullanilan Temiz Suyu Ödedik ama Abwasserini Ödememistik.

Üye Ibo921 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    29
    14 mesaja 48 teşekkür aldı
    Bende bügün Rathaus a gittim iceri dilekce verdim resim filan istediler bakalim hayirlisi.
    Temiz siyu mecburu ödedim yaklasik 1600€

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Evet dostlar malesef haberimiz olmasada akan su tikir tikir saati calistiriyor..
    Buradaki ehemmiyetsizlik malesef bahceye giden suyun borusuns sperrventil konmamis olmasi..
    Usta bunu kendimi yapti bilinmez ama yaptirdiysa hic haberi olmayan birine yaptirmis..
    Kisda borulardaki suyun bosaltilmasi ve absperrventilin kapatilmasi gerektigi bu isi daha yapmadan bilinmesi gereken bir durum..evet birdaha okudum arkadas bahceye giden vanoyu kapattim diyor,ama tabi sonbahar yaklasip 11.aya girildimi bahcede oturulmaz haliyle su kullanilmaz..
    Murat usta yazmis bahce kullaniminda harcsdim dersin diyor ama saat olmadigi icin ne kadar nerede kullanildi kim bilecek..
    Gercekten bahceye giden vanoya saat takilip sadece bahce islerinde kullanildigi söylenebilir ama evvelinde sayac takip kontroll ettirilmeli..
    Konu webci tarafından (30 Ocak 2023 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.

8. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Aynen Webci ustam.
    Bahceye giden suda saat var.Bir süre o sekil Babceye giden su miktari ni bildiriyor Kanal parasi ödemiyordum.Sonradan bahceye kuyu vurdurdum.Suyu oradan aldim.

Abwasser hesabi yapan kisi ye bagli.Gecen senenin miktarini baz alalim teklifi fayda edebilir.

10. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)