Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 389 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is yerinde kaza kim suclu?

Tecrübeli Üye keno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    47 mesaja 330 teşekkür aldı

is yerinde kaza kim suclu?

slm arkadslar benim hanim gecen sene ayagini diz kapaginin oldugu yerden kirdi aradan bir sene gecti hala agrisi var
    olayi kisaca anlatayim kendisi kauflandda caliyor tam cikis zamani marketin alarmi ötüyor ve merkezden telefon geliyor yukari katta kipirdama algilanmis
    Yanindaki arkadasi yani orayi kitlemeden sorumlu olan kiz ile beraber yukari kata cikiyorlar
    Sefin odasinda birinin oldugunu farkedip hizlica merdivene yönlenmisler o esnada kendisi cok kötü düsüyor
    Sefin odasindan ben tuvalate gidiyorum diyen oranin erkek iscisi karsilarina dikiliyor uyuz ses bile vermemis
    sefin odasinda ne yaptigini sormuslar pencereden atlamak istemis panik yapmis
    Gecen hafta BG ile görüstük artik ise yavas yavas baslamasi lazim diye bize söyelediler bu ayin 20 sinde ise basliyacak
    Sorun bacagini hala tam kiramiyor bunlari BG anlattik onlarda zamanla iyilecegini söyledir BG agustos ayina kadar ödöyor o zaman son
    Bacagindaki kirik tibiakopffraktur oluyor icinde hala platin var iyilesmesi uzun sürecek

Simdi soruma gelince bu kazadan kim sorumlu isci mi isveren mi ?
    Normalde bu iki calisian iscinin alarm caldiginda onlarin oraya gitmemeleri lazimdi bunlari yönlendiren merkez polisi arayip beklemelerini saglamalari degilmiydi ?
    Yanindaki oranin kapisini kitlemeden sorumlu kiz esimi cagirmis beraber cikmislar cikmamalari lazim degil miydi mecbur kizi yalniz birakmamak icin oda cikmis

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Usra biraz acemilik olmus..
    Olayin kim suclu kim sucsuz arastirmasi biryana bu resmen is kazasi..bunu is yerinin unfallversicherungu odemesi lazim..
    Tabi is veren bu ise iyi bakmaz ve hatta yolda göstermez..
    Bunlarin merkezleri var oraya mail yazip kazayi bildirmeniz gerekurdi ve tum masraflari ve terapileri ayrica kranklarida önlar ödüyor,,belki ileride sakat kalma durumu oldugundan tam duzelmeyince ise gitmemesinde fayda var..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usra biraz acemilik olmus..
    Olayin kim suclu kim sucsuz arastirmasi biryana bu resmen is kazasi..bunu is yerinin unfallversicherungu odemesi lazim..
    Tabi is veren bu ise iyi bakmaz ve hatta yolda göstermez..
    Bunlarin merkezleri var oraya mail yazip kazayi bildirmeniz gerekurdi ve tum masraflari ve terapileri ayrica kranklarida önlar ödüyor,,belki ileride sakat kalma durumu oldugundan tam duzelmeyince ise gitmemesinde fayda var..
    Zaten BG devreye girmiş iş kazası bildirilmiş

BG devreye girdiyse olay iş kazası olarak kayda geçmiş .

iş kazalarında pek suçlu aranmaz ..

Normalinde alarmlar polis ve güvenlik şirketine bağlı onlara haber otomatik gider

Polis ve güvenlik şirketi araba gönderir

şimdi sorun nerede ?

BG 546 gün öder (en çok 78 hafta)
    Konu hOrOz tarafından (05 Mart 2023 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.

5. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    polis geldi tutanak tutuldu her sey yapildi BG tüm masraflari karsiliyor onda sikinti yok agrisi olunca artik ev doktoruna gidecek
    Nisanda tekrar BG ile görüsme olacak
    Acemilik konusuna gelince benim hanim 20 yildir oranin iscisi bir salagin yüzünden bunlar oldu

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Normalinde alarmlar polis ve güvenlik şirketine bağlı onlara haber otomatik gider

şimdi sorun nerede ?
    Evet bg yazmis. Pardon..

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

şimdi sorun nerede ?
    sorum bu kazadan kim sorumlu kimin hatasi gerekirse dava acacagim
    neden bunlari bakmalari icin yönlendirmisler

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    Alıntı keno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mecbur kizi yalniz birakmamak icin oda cikmis

Bunu sen yazdin usta..is yerleribde duygusal davranmamak gerek ,,hakime sorsan ,,sen niye ciktin bilmiyormusun ne yapacagini der..

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Usta dediğim gibi Alarm çalınca Polis ve Güvenlik Şirketine otomatik haber gidiyor

Biraz yenge üzerine vazife olmayan bir işi yapmış

Polis ve Güvenlik şirketinin gelmesini bekleyeceklerdi

Allah korusun ya silahlı bir soyguncu olsaydı

Ben özel güvenlik kursu yaptım bize bile derste biri size silahı doğrulttu kasanın anahtarını istedi ..

Hoca vereceksin diyor Para yine yerine konulabilir ama sana bir şey olursa geri getirmek mümkün olmayabilir diyordu
    Konu hOrOz tarafından (06 Mart 2023 Saat 11:24 ) değiştirilmiştir.

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Keno gecmis olsun.

Bence yenge hanim ve yanindaki diger kisi suclu. Niye mi, cünkü Alarm caldiginda hic bir isyerinin kurallarinda gidin müdahele edin diye yazmaz.

Her isyerinde söylenir: Önce insan hayati önemlidir. Birsey calinmis falan fark etmez. Hersey sigortali. Olmasa ne yazar, Kauflandin sahibi icin cekirdek parasi bile degil.

Senin merkezden telefon geldi dediginde o telefon Kauflandin merkezinden gelmiyor. Güvenlik sirketinin merkezinden geliyor. Güvenlik sirketinde kisi asla demez gidin bakin diye.

Banada öyle geliyorki yenge hanim ve yanindaki kadin tecrübesizlikden bir birini panikletmisler ve refleks olarak vazife cikarmislardir.

Benim icin kilit konu surada: Alarm caldiginda nasil davranalicagina dair bir Schulung aldimi isciler almadimi? Almadiysa isyerinin Teilschuldu var. Aldiysa isyerinin Schuldu yok.

Büyük ihtimal yenge hanim Schulungu söyle aldi, yilda birkere is yerlerinde Sicherheitsschulug oluyor. Büyük ihtimal okuyun sorunuz varsa sorun yoksa imzalayin kagidi geri verin demislerdir. Yengede maalesef imzalayip gecmistir.

Düzgün anlamda Schulung yapildigini sanmiyorum. Maalesef dükkanlar sabah 07:00'den aksam 20'e kadar acik. Bayernde Allah'dan 8'de kapaniyor. NRW gittigimde gece 23'e kadar acik yer gördüm.

Yapacagin su var:
    VDK'ya veya avukata yinede vereceksin. Calisamiyorsa calisamiyor. Kimse zorlayamaz agriyorsa. BG sunu demis falan hikaye. Bundan sonra hic BG ile direk olarak muatap olmayin. Verin avukata, avukat yazar bundan sonra tüm muatap benim diye ve BG'de tahminim essek gibi öder. Onlar artik ödememek icin yenge hanima baski yapiyorlar. Hic bosuna cenenizi yenmeyen. Laf ile onlari razi edemezsiniz. Onlarin anlayamadigindan degil ödeyemek istemediginden.

Bir Türk müsterim Lidl'de calisiyor. Meslegi falan yok. Cok caliskan oldugu icin stellvertretende Filialleiter oluyor. Bu Lidl'i cani gibi seviyor. Birgün kapacagina yakin soygun oluyor. Soyguncu kapiyi kitletiyor ve bunlari arka tarafa götürüyor. Kasayi ac diyorlar Iscilerde acmayiz diyorlar. Soyguncuda silahi cekiyor vermek istemeyen isciye. Buda ben stellvertretende Filialleiterim diye kendine vazife cikariyor ve isciyi korumaya calisyor. Soguncuda silahi bunun kafasina dayiyor ve vuracagim diyor. Bu gözünü kapiyor. Soyguncu sikmada kaciyor Allah'dan.

Bu ablam ogündür bugündür kafayi tirlatiyor. Bana geldi anlattti. Abla dedim, sen ne yapiyorsun. Lidl ve Kaufland Schwarzgruppeye ayit. Bu Herr Schwarz Almanya'nin en zenginlerinden ve o kadar cimriki, bir kere bir dergide kendisi hakkinda haber cikiyor ve o dergiye para vermemek icin sekreterine mail yazdirip ücretsiz bir nüshasini istiyor derginin. Bu ablamiz üstüne birde neyse Abmahnung yemis.

Ver avukata gitsin...

14. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keno gecmis olsun.

Bence yenge hanim ve yanindaki diger kisi suclu. Niye mi, cünkü Alarm caldiginda hic bir isyerinin kurallarinda gidin müdahele edin diye yazmaz.

Her isyerinde söylenir: Önce insan hayati önemlidir. Birsey calinmis falan fark etmez. Hersey sigortali. Olmasa ne yazar, Kauflandin sahibi icin cekirdek parasi bile degil.

Senin merkezden telefon geldi dediginde o telefon Kauflandin merkezinden gelmiyor. Güvenlik sirketinin merkezinden geliyor. Güvenlik sirketinde kisi asla demez gidin bakin diye.

Banada öyle geliyorki yenge hanim ve yanindaki kadin tecrübesizlikden bir birini panikletmisler ve refleks olarak vazife cikarmislardir.

Benim icin kilit konu surada: Alarm caldiginda nasil davranalicagina dair bir Schulung aldimi isciler almadimi? Almadiysa isyerinin Teilschuldu var. Aldiysa isyerinin Schuldu yok.

Büyük ihtimal yenge hanim Schulungu söyle aldi, yilda birkere is yerlerinde Sicherheitsschulug oluyor. Büyük ihtimal okuyun sorunuz varsa sorun yoksa imzalayin kagidi geri verin demislerdir. Yengede maalesef imzalayip gecmistir.

Düzgün anlamda Schulung yapildigini sanmiyorum. Maalesef dükkanlar sabah 07:00'den aksam 20'e kadar acik. Bayernde Allah'dan 8'de kapaniyor. NRW gittigimde gece 23'e kadar acik yer gördüm.

Yapacagin su var:
    VDK'ya veya avukata yinede vereceksin. Calisamiyorsa calisamiyor. Kimse zorlayamaz agriyorsa. BG sunu demis falan hikaye. Bundan sonra hic BG ile direk olarak muatap olmayin. Verin avukata, avukat yazar bundan sonra tüm muatap benim diye ve BG'de tahminim essek gibi öder. Onlar artik ödememek icin yenge hanima baski yapiyorlar. Hic bosuna cenenizi yenmeyen. Laf ile onlari razi edemezsiniz. Onlarin anlayamadigindan degil ödeyemek istemediginden.

Bir Türk müsterim Lidl'de calisiyor. Meslegi falan yok. Cok caliskan oldugu icin stellvertretende Filialleiter oluyor. Bu Lidl'i cani gibi seviyor. Birgün kapacagina yakin soygun oluyor. Soyguncu kapiyi kitletiyor ve bunlari arka tarafa götürüyor. Kasayi ac diyorlar Iscilerde acmayiz diyorlar. Soyguncuda silahi cekiyor vermek istemeyen isciye. Buda ben stellvertretende Filialleiterim diye kendine vazife cikariyor ve isciyi korumaya calisyor. Soguncuda silahi bunun kafasina dayiyor ve vuracagim diyor. Bu gözünü kapiyor. Soyguncu sikmada kaciyor Allah'dan.

Bu ablam ogündür bugündür kafayi tirlatiyor. Bana geldi anlattti. Abla dedim, sen ne yapiyorsun. Lidl ve Kaufland Schwarzgruppeye ayit. Bu Herr Schwarz Almanya'nin en zenginlerinden ve o kadar cimriki, bir kere bir dergide kendisi hakkinda haber cikiyor ve o dergiye para vermemek icin sekreterine mail yazdirip ücretsiz bir nüshasini istiyor derginin. Bu ablamiz üstüne birde neyse Abmahnung yemis.

Ver avukata gitsin...
    Hanim Schulung yapmamis imzada atmamis yanindaki dükkan kapatacak kisi bilmiyor yapmis mi
    en iyisi avukata vercem

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    En iyisi ver avukata gitsin...

Birsey cikar cikmaz belli olmaz, ama cikmasa bile kafan rahat olur. Hic yoktan denedik dersin. Öbür türlü kafanda hep bir acaba kalir ve ömür boyu deseleyip durursun. Yada yenge hanim kafani yer.

Haber etmeyi unutma burda gelismelerden.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Mart 2023 Saat 02:07 ) değiştirilmiştir.

17. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    192 mesaja 328 teşekkür aldı

Arbeitsunfall ida suclu Aramak yanlis olay,Arbeitsunfall ist Arbeitsaunfall Gerekeni BG yapiyor

Sen aci parasi pesindeyim diyip Niye acikca yazmiyorsun ?
    RS un varsa git Avukata ver ya alirsin yada alamazsin ,ona burda kimse karar veremez

https://www.advocado.de/ratgeber/sch...rzensgeld.html

Da Arbeitnehmer bei Arbeitsunfällen über das Unternehmen versichert sind, werden medizinische Behandlungen und Lohnfortzahlungen von der jeweiligen Unfallversicherung übernommen. Oftmals besteht dann kein Anspruch auf Schmerzensgeld. In welchen Fällen man dennoch Schmerzensgeld bei einem Arbeitsunfall erhalten kann, welche Voraussetzungen dafür zu erfüllen sind und wie es außergerichtlich oder gerichtlich durchgesetzt werden kann, erfahren Sie in diesem Beitrag.
    Konu batum tarafından (06 Mart 2023 Saat 08:03 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arbeitsunfall ida suclu Aramak yanlis olay,Arbeitsunfall ist Arbeitsaunfall Gerekeni BG yapiyor

Sen aci parasi pesindeyim diyip Niye acikca yazmiyorsun ?
    RS un varsa git Avukata ver ya alirsin yada alamazsin ,ona burda kimse karar veremez

https://www.advocado.de/ratgeber/sch...rzensgeld.html
    Acı parası alamayız onu sorduk BG ye bizim derdimiz iş veren

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    İşvereni ne ile suçlayacaksın ?

Bir kere yengenin görevi özel güvenlik ile mi ilgili ?

yani onu o işten sorumlu mu tutmuşlar ?

Yenge kendi iniyasitifini kullanarak olaya müdahil olmuş..

Kayarak düşmesinde işverenin bir suçumu var..yok .. Kendi dikkatsizliği

Ha ben illa dava açacağim diyorsan açabilirsin ama işvereni ne ile suçlayacağını çok iyi bilmen gerek.

Eğer sakatlık devam ederse belki küçük bir Unfall Rente alabilirsin .. tabiki raporlarda ne yazacaklar o önemli

Bundan yıllar önce fabrikada TV Tüplerinin üzerine film yapıştıran bir silindir vardı

Bu silindirin otomatik açılan bir cam kapı ile güvenlik sistemi vardı ...

el kol girmesin diye güvenlik sistemi yapmışlar ..

Gel gel zaman makina hızlıcalışsın diye bir türlü bu otomatiği devre dışı bırakmışlar..

Bütün çalışanlarda biliyor hatta vardiya meisteri bile ..

Bir gün Afrikalı bir arkadaş eline sokuyor kolunu silindire kaptırıyor

Kolu ağır yaralanıyor .. neyse iş kazası olarak geçiyor

Ileri aylarda firmaya karşı dava açıyor bir şey çıkmıyor sonra Vardiya Meisterine özel dava açıyor

Ondanda bir şey çikmıyor olay kapanıp gidiyor ..sanırım kolu için küçük bir Unfal Rentesi bağlanıyor

Arkadaşa sorardım ama 4-5 sene önce kanserden vefat etti
    Konu hOrOz tarafından (06 Mart 2023 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.

21. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    116 mesaja 155 teşekkür aldı
    Bu durumda yapilacak tek sey orayi terk edip polisi aramak, olayin sonuclari daha kötü olabilirdi. Bununla gecmis olsun.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    207
    33 mesaja 42 teşekkür aldı
    Olaya sebebiyet veren kisi yani Chefin odasindan cikan Temizlik iscisi kaufland iscisiyse aci parasi hakkin yok eger baska firmaya ait temizlik sirketi yani fremdfirma iscisiyse aci parasi hakkin var.

Bu konuyu avukat cözer, böyle konularda saglam bir avukat sart.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30

Ne yapcan is vereni ?

Senin Arbeitsunfall olayinda is verenle herhangi bir davan olamaz
    Konu batum tarafından (06 Mart 2023 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Avukata Berufsgenossenschaftı verebilirsin. Rahatsız ediyorlar iyileşmediğim halde işe zorluyorlar diye.

İşverene birşey yapamazsın. Ancak seni suçlarlarsa niye karıştın diye, ozaman Schulung yoktu diye özür olarak geçebilir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avukata Berufsgenossenschaftı verebilirsin. Rahatsız ediyorlar iyileşmediğim halde işe zorluyorlar diye.

İşverene birşey yapamazsın. Ancak seni suçlarlarsa niye karıştın diye, ozaman Schulung yoktu diye özür olarak geçebilir.
    BG veya AOk hic bir zaman iyilesdinmi,neyin var veya ne zaman calisacaksin diye soramaz ,Haklari yok cünkü

Ben is yerimden cikmadan önce 3 sene krank yapdiydim
    AOK dan bana hep mektup geliyordu üstte yazdigim gibi yaziyorlardi,Bir gün yine krank kagidini getirdiydim
    Da hab ich den Sachbearbeiter gesagt dass ich solche briefe nicht mehr haben will

Dann war ruhe

Is yerinin suclama olayida olabilir

Niye yukari gidip bakdin,senin görevin degildide derler
    Büyük ve Güclü bir firmaya karsi Arkadasin isi beyaa zor

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Dediklerin tam doğru değil.

Krankını isterse Krankenkassenin doktoru bozabiliyor.

Ama bu hakkı fazla kullanmıyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)