Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 632 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Photovoltaikanlage

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    Ben çatıma 2009’da Photovoltaikanlage takdırdım, sana tecrübelerimi yazayım,
    benim çatı yaklaşık 200m2, flach dach. 46 güneş modülüm var, senelik yaklaşık 10bin kwh elektrik üretiyor
    O zamanlar Photovoltaikanlage`den ürettigin elektrige devlet teşvigi vardı, 30 seneligine 1kwh için 46 centten devlet alıyordu( piyasada 1kwh elektrik 15 cent idi) % voll finanzierung yaptık, 12 senede kendini amorti etti.
    Önce iyice araştırmanı tavsiye ederim, şimdi devlet teşvigi yok, ne için kullanacaksın ve yaptirdığına degermi?
    En azından 3 tane firmadan angebot al, bu iş terziye elbise diktirmeye benziyor, her firma degişik angebot yapıyor, kimisi modülleri birbirine yakın, çatı kenarlarına mesafesiz planlıyor, kimisi çok garantili planlıyor, modül aralarına çok mesafe, çatı yanlarınada çok mesafe bırakıyor. Güneş modülleri çok ceşitli, hangisine karar vereceksin?
    Senin çatı hangi yöne bakıyor? Ne kadar çok Güneye bakarsa o kadar iyi. Güneş modüllerininde iyisi ve daha iyisi var, ucuz çin modüllerinden uzak dur.
    Benim güneş modüllerim canadian solar, 25 sene garantim var, 10 sene 100% leistung verir, sonra leistungu düşer dediler, 25 sene sonunda 80% leistung verir dediler ama benim 13 senedir aynı
    Oturduğun yere yakın mutlaka Photovoltaikanlage takan firmalar vardır, ben yerinde olsam Türk mü alman mı filan diye bakmam, sana sunacaklarına bakarım.Türk düşmanı hayvan olmasın yeter. Benim çatıma arnavut bir mühendis 46 modül sığdırdı, iyide modül önerdi. Daha uygun fiyata çin modülüde vardı. Modül de garanti önemli, 25 sene garanti veriyorlar, isimsiz bir firma belki de ucuza modül satar ve 5 sene sonra yok olur, bunlara senin karar vermen lazım.
    Zaten sana angebot yapmaya geldiğinde, işine hakim insanı anlarsın, mümkünse o firmayla calışmış insanlarla konuş, Bewertunglara bak, mutlaka sunacakları leistungları yazılı iste
    Allah yardımcın olsun

2. 3 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çatıma 2009’da Photovoltaikanlage takdırdım, sana tecrübelerimi yazayım,
    benim çatı yaklaşık 200m2, flach dach. 46 güneş modülüm var, senelik yaklaşık 10bin kwh elektrik üretiyor
    O zamanlar Photovoltaikanlage`den ürettigin elektrige devlet teşvigi vardı, 30 seneligine 1kwh için 46 centten devlet alıyordu( piyasada 1kwh elektrik 15 cent idi) % voll finanzierung yaptık, 12 senede kendini amorti etti.
    Önce iyice araştırmanı tavsiye ederim, şimdi devlet teşvigi yok, ne için kullanacaksın ve yaptirdığına degermi?
    En azından 3 tane firmadan angebot al, bu iş terziye elbise diktirmeye benziyor, her firma degişik angebot yapıyor, kimisi modülleri birbirine yakın, çatı kenarlarına mesafesiz planlıyor, kimisi çok garantili planlıyor, modül aralarına çok mesafe, çatı yanlarınada çok mesafe bırakıyor. Güneş modülleri çok ceşitli, hangisine karar vereceksin?
    Senin çatı hangi yöne bakıyor? Ne kadar çok Güneye bakarsa o kadar iyi. Güneş modüllerininde iyisi ve daha iyisi var, ucuz çin modüllerinden uzak dur.
    Benim güneş modüllerim canadian solar, 25 sene garantim var, 10 sene 100% leistung verir, sonra leistungu düşer dediler, 25 sene sonunda 80% leistung verir dediler ama benim 13 senedir aynı
    Oturduğun yere yakın mutlaka Photovoltaikanlage takan firmalar vardır, ben yerinde olsam Türk mü alman mı filan diye bakmam, sana sunacaklarına bakarım.Türk düşmanı hayvan olmasın yeter. Benim çatıma arnavut bir mühendis 46 modül sığdırdı, iyide modül önerdi. Daha uygun fiyata çin modülüde vardı. Modül de garanti önemli, 25 sene garanti veriyorlar, isimsiz bir firma belki de ucuza modül satar ve 5 sene sonra yok olur, bunlara senin karar vermen lazım.
    Zaten sana angebot yapmaya geldiğinde, işine hakim insanı anlarsın, mümkünse o firmayla calışmış insanlarla konuş, Bewertunglara bak, mutlaka sunacakları leistungları yazılı iste
    Allah yardımcın olsun
    Bilgilerin icin sagol. 46 Modül sirf 10000 kwh veriyor demek. Bende iki yil önce eski evin sahibi takdirdi, 12 modül ve yaklasik 3000 - 3500 kwh gelir gösteriyor. Teknolijimi gelisti acaba? Kaca mal oldu?

Alıntı Emo1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar tutmaz. 3 Oda icin lazim tek. 8500€ Angebot aldim. Sadece Klima arti montaj. Hem sogutan hemde isitandan
    Ben catiya koyacagin paneller ile masrafini kastmetmistim. Sen sirf klimanin cihazini anladin herhalde.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)