Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 611 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Photovoltaikanlage

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Photovoltaikanlage

Merhaba ustalar evinin catısına acaba Photovoltaikanlage taktıran oldumu aramızda?
    Tavsiye edebileceğiniz şirket varmı ?
    NRW - Rhurgebiet .
    Bu işi yapan Türk işyerleri varmıdır

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı asam2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işi yapan Türk işyerleri varmıdır
    Uzak durun kardes, türk sirketlerinden uzak durun... 1000-2000 EUR fazla öde ama alman sirketine garanti is yaptir...

4. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzak durun kardes, türk sirketlerinden uzak durun... 1000-2000 EUR fazla öde ama alman sirketine garanti is yaptir...
    aynisini bende diyecektim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tavsiye edebileceğiniz Alman şirketi varmı ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Ben hep diyorum bu knularda, komşularına veya etrafına bak. Her sehrin tanınmış firmaları vardır. Iki üç firmadan Angebot alırsın. Hiç uzağı bakmaya gerek yok.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı asam2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiye edebileceğiniz Alman şirketi varmı ?
    Google da Yaşadığın şehirde bulunan şirketleri bul. O şirket hakkında diğer insanların yazmış olduğu yorumları oku… Hangisi hakkında daha fazla olumlu yorum varsa onlardan fiyat teklifi al…

Daha sonra kararını verirsin…

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Google da Yaşadığın şehirde bulunan şirketleri bul. O şirket hakkında diğer insanların yazmış olduğu yorumları oku… Hangisi hakkında daha fazla olumlu yorum varsa onlardan fiyat teklifi al…

Daha sonra kararını verirsin…
    usta, olumlu yorumlar fake olabilir,
    en az olumsuz yorum olani sececeksin :-)

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    Usta Iyi bir sirket bulursan, haber et. Bende düsünüyorum Photovoltaikanlage. Ben bide klima yaptircam. Hem Evi sogutan hemde isitan olanlardan. Malum Gas fiyatlari durmak bilmiyo. Yer nrw Ruhrgebiet

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Hem soğutan, hem ısıtan hemde klima kullanacaksın?

Ustam baya tutar o. Hele kışın verimi düşüyor ve halen ısıtacak kadar büyük istersen, bilmiyorum ama herhalde bir 100.000 Euro isterler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    O kadar tutmaz. 3 Oda icin lazim tek. 8500€ Angebot aldim. Sadece Klima arti montaj. Hem sogutan hemde isitandan

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Klimalar genellikle terste çalışıyor ..

Bizim Türkiye de 10 senelik spilitklima var ondada ısıtma olayı var

Şimdi acaba düşünce çok doğru mu ? Bir klima bir kalorferin verdiği ısıyı veremeyecek

Isıtmak için daha uzun süre çalışacak daha çok elektrik harcayacak

bunun ceryan harcayan kompresörü var ayrı ayrı odalarda inverterleri olacak

Yani Gazdan ettiğin tasaarufu elektrik hesabına yükleyeceksin

Sanki elektrik bedava onunda fiyatıda gaz fiyatına oranla yükselecek
    Konu hOrOz tarafından (27 Ağustos 2022 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    210
    33 mesaja 42 teşekkür aldı
    Arkadaslar,

ISI pompasi yani almancasi wärme Pumpe hakkinda ne düsünüyorsunuz ? Bilgisi olan var mi ?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Ben çatıma 2009’da Photovoltaikanlage takdırdım, sana tecrübelerimi yazayım,
    benim çatı yaklaşık 200m2, flach dach. 46 güneş modülüm var, senelik yaklaşık 10bin kwh elektrik üretiyor
    O zamanlar Photovoltaikanlage`den ürettigin elektrige devlet teşvigi vardı, 30 seneligine 1kwh için 46 centten devlet alıyordu( piyasada 1kwh elektrik 15 cent idi) % voll finanzierung yaptık, 12 senede kendini amorti etti.
    Önce iyice araştırmanı tavsiye ederim, şimdi devlet teşvigi yok, ne için kullanacaksın ve yaptirdığına degermi?
    En azından 3 tane firmadan angebot al, bu iş terziye elbise diktirmeye benziyor, her firma degişik angebot yapıyor, kimisi modülleri birbirine yakın, çatı kenarlarına mesafesiz planlıyor, kimisi çok garantili planlıyor, modül aralarına çok mesafe, çatı yanlarınada çok mesafe bırakıyor. Güneş modülleri çok ceşitli, hangisine karar vereceksin?
    Senin çatı hangi yöne bakıyor? Ne kadar çok Güneye bakarsa o kadar iyi. Güneş modüllerininde iyisi ve daha iyisi var, ucuz çin modüllerinden uzak dur.
    Benim güneş modüllerim canadian solar, 25 sene garantim var, 10 sene 100% leistung verir, sonra leistungu düşer dediler, 25 sene sonunda 80% leistung verir dediler ama benim 13 senedir aynı
    Oturduğun yere yakın mutlaka Photovoltaikanlage takan firmalar vardır, ben yerinde olsam Türk mü alman mı filan diye bakmam, sana sunacaklarına bakarım.Türk düşmanı hayvan olmasın yeter. Benim çatıma arnavut bir mühendis 46 modül sığdırdı, iyide modül önerdi. Daha uygun fiyata çin modülüde vardı. Modül de garanti önemli, 25 sene garanti veriyorlar, isimsiz bir firma belki de ucuza modül satar ve 5 sene sonra yok olur, bunlara senin karar vermen lazım.
    Zaten sana angebot yapmaya geldiğinde, işine hakim insanı anlarsın, mümkünse o firmayla calışmış insanlarla konuş, Bewertunglara bak, mutlaka sunacakları leistungları yazılı iste
    Allah yardımcın olsun

16. 3 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,

ISI pompasi yani almancasi wärme Pumpe hakkinda ne düsünüyorsunuz ? Bilgisi olan var mi ?
    Usta benim evde takili. 2 cesit isi pompasi var.
    Birisi suyu isitiyor, kalorifer icinde dolasan suda evi isitiyor. Digeri havayi isitiyor.

Bende Daikin havayi isitan merkezi sistem var. En ekonomik olani bu.
    Yazin sogutuyor kisin isitiyor. Konfor olarak cok iyi.
    Kaloriferden kat be kat daha iyi isitiyor kisin. (Hem somine hemde kalorifer doseli evde ama kullanmiyoruz isi pompasi oldugu icin).
    Yazin da ev buz gibi yapiyor. (Nasil istersen o derecede yani).
    Havayi temizliyor, toz, nem falan kalmiyor evde. Telefondan veya kendi kumandasindan rahatca ayarlaniyor.
    Gaz ve fuil oil den daha az sarfiyati var. Biz yazinda (sicak havalarda) kisinda araliksiz kullaniyoruz.
    Konu Rammstein tarafından (28 Ağustos 2022 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.

18. 2 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çatıma 2009’da Photovoltaikanlage takdırdım, sana tecrübelerimi yazayım,
    benim çatı yaklaşık 200m2, flach dach. 46 güneş modülüm var, senelik yaklaşık 10bin kwh elektrik üretiyor
    O zamanlar Photovoltaikanlage`den ürettigin elektrige devlet teşvigi vardı, 30 seneligine 1kwh için 46 centten devlet alıyordu( piyasada 1kwh elektrik 15 cent idi) % voll finanzierung yaptık, 12 senede kendini amorti etti.
    Önce iyice araştırmanı tavsiye ederim, şimdi devlet teşvigi yok, ne için kullanacaksın ve yaptirdığına degermi?
    En azından 3 tane firmadan angebot al, bu iş terziye elbise diktirmeye benziyor, her firma degişik angebot yapıyor, kimisi modülleri birbirine yakın, çatı kenarlarına mesafesiz planlıyor, kimisi çok garantili planlıyor, modül aralarına çok mesafe, çatı yanlarınada çok mesafe bırakıyor. Güneş modülleri çok ceşitli, hangisine karar vereceksin?
    Senin çatı hangi yöne bakıyor? Ne kadar çok Güneye bakarsa o kadar iyi. Güneş modüllerininde iyisi ve daha iyisi var, ucuz çin modüllerinden uzak dur.
    Benim güneş modüllerim canadian solar, 25 sene garantim var, 10 sene 100% leistung verir, sonra leistungu düşer dediler, 25 sene sonunda 80% leistung verir dediler ama benim 13 senedir aynı
    Oturduğun yere yakın mutlaka Photovoltaikanlage takan firmalar vardır, ben yerinde olsam Türk mü alman mı filan diye bakmam, sana sunacaklarına bakarım.Türk düşmanı hayvan olmasın yeter. Benim çatıma arnavut bir mühendis 46 modül sığdırdı, iyide modül önerdi. Daha uygun fiyata çin modülüde vardı. Modül de garanti önemli, 25 sene garanti veriyorlar, isimsiz bir firma belki de ucuza modül satar ve 5 sene sonra yok olur, bunlara senin karar vermen lazım.
    Zaten sana angebot yapmaya geldiğinde, işine hakim insanı anlarsın, mümkünse o firmayla calışmış insanlarla konuş, Bewertunglara bak, mutlaka sunacakları leistungları yazılı iste
    Allah yardımcın olsun
    Bilgilerin icin sagol. 46 Modül sirf 10000 kwh veriyor demek. Bende iki yil önce eski evin sahibi takdirdi, 12 modül ve yaklasik 3000 - 3500 kwh gelir gösteriyor. Teknolijimi gelisti acaba? Kaca mal oldu?

Alıntı Emo1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar tutmaz. 3 Oda icin lazim tek. 8500€ Angebot aldim. Sadece Klima arti montaj. Hem sogutan hemde isitandan
    Ben catiya koyacagin paneller ile masrafini kastmetmistim. Sen sirf klimanin cihazini anladin herhalde.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Birbey3.0 ustam, dosyama bir daha baktım, özür diliyorum, 42 tane güneş modülüm var, Canadian Solar - CS6P-230 ve Wechselrichter olarak Sunny Boy sb 40000tl
    güneş modülün kalitesinin yanında, bulunduğu lokasyon ve güneşe bakış açısı verimini etkiliyor. bunları mutlaka işini çok iyi bilen mühendislerle seçmek gerekiyor
    2009'da yaklaşık 36bin € ödedik, hepsini kredi çektik gelen parayı her ay bankaya ödedik, 12 senede kendini amorti etti
    temmuz ve agustos ayında en çok elektrigi üretir, mayıs ayında bakımını yaparız, ilk sene takan firma bakım yaptı, ne yaptıklarına baktım, bildigin glasreiniger ile modülleri temizlediler, calışan işçi zaten Türk idi ve bana kolayca kendimin yapabilecegini gösterdi, başka büyük bir olayı yok

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yagmur kendisi zaten yikar. Sanmam isci cagirip sildirtmeye. Masrafini getirisini asar.

Ben az cok garajin üstünen görebiliyorum mödülleri. Su fiskirtip tozunu aldirtiyorum. Eger kus pisligi gibi birsey olursada Aldi'ye geliyor oluk temizleme cibigi. 2,5 - 3 metrecibigi uzuyor sürter temizlerim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Şunu aslında Türkiyede kurmak lazım acayip avantajlı

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,

ısı pompası iyi güzel fikir, fakat takılacak evde ona göre uygun olması gerek.

Isı pompası ile ortalama su ısısı 30/32derece oluyor evin ısıtması yerden tabanlı ve iyi bi ısı yalıtımı olması lazımki ev ısınsın yoksa evin içimde donarsın ısı derecesini yükseltirsen ceryanı fazla harcayacağından dolayı fazla ceryan tüketeceksin.

Sistem olarak uzun yıllardır var fakat ilgi görmedi, şimdi Almanya’nın destek fonlarından yararlanmak için ilgi çekiyor şu an, bir buzdolabın sistemi ile birebir aynı diyebiliriz buzdolabı soğuturken bu ısıtıyor.

24. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    ISI Pompalari +65 dereceye kadar kalorifer suyunu isitabiliyor. ( Disarisi -20 derece olsa bile). Normalinde iyi izalasyonu olan bir evde kalorifer sucakligi 30/45 derce oluyor.

Ayni anda hem kalorifer suyunu isitabiliyor ve kesintisiz sicak su verebiliyor banyo mutfak icin.

Apartman icin yer sorunu en buyuk problem. Mustakil evler icin en ideal isitma sistemi bence.

Gunumuzde isi pompalari en kotusu bile 1kw elektirik ile 4kw isi uretir. Yani COP; 1/4. Bu oran gaz sofbeninde 1/1 dir en iyi makinede. Kalorik olarak bakinca isi pompasi gaz'a gore 4 kere daha ekonomiktir.
    Ama elektrik kw olarak gazdan daha pahalidir (simdilik). Elektrik 0.18eu/kw. Gaz 0.08eu/kw. Yaklasik 2.5 kat elektrik pahali. COP isi pompasi icin 1/4 olduguna gore ayni ev isi pompasi ile daha ucuza isinir. (gaz icin COP 1/1 ).

Daha birde her sene yapilmasi gereken bakimi var gaz sofpeninin. isi pompasi 2 yilda bir bakimi var. Gazin birde havayi kirletme olayi da var.
    Gaz olan evde hem gaz icin abonman parasi odeyecegiz hemde elektrik icin abona parasi odeyecegiz. Yani gaz kullanmak 2 defa abonman odemek demek ?

Yeni yapilan mustakil evlerde isitma icin isi pompasi takiliyor genelde. Ama ileride gaz'in fiyati ve elektrigin fiyati ne olur onu kestirmek zor.

26. 2 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)