Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 645 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 230 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şuanki zamana göre ev almak mantıklı mı?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış düşünüyorsun. Kirada bir faiz. Havaya giden para.

Evde faizde olsa bir kısmı yine senin cebine giriyor. Birde 20 yıllık anlaşma yaparsam şu avantajın var, 20 yıl Kaltmietene zam gelmiyor.

Sen bitiremez olsan bile borcunu, çocuğun icabında devam öder.

Birde unutma. Enflasyon 10% Almanya'da. Ev sahipleri hersene 8-10 Kaltmieteye zam yapacak.

Kredi için check24 bak. Onların verdiği fiyatı kimse veremedi bana.
    Usta bende herkez alsın yanlısıyım ama arkadaş hesabını yapmıştır geliri gideri,eğer kaldıramıyorsa kira daha mantıklı,banka 1700-1800€ tilgung demiş bunun yanında elektrik internet,birde neben kostenları var 2300€ gibi bir fiyat çıkıyor eğer aylığı bunu kaldırmıyorsa ne yapsın.Öyle kolay olmuyor bu işler çocuğa felan bırak diye.Kendisi sıkıntıya girecekse kira daha uygun bence.

2. 3 kişi torpido üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta bende herkez alsın yanlısıyım ama arkadaş hesabını yapmıştır geliri gideri,eğer kaldıramıyorsa kira daha mantıklı,banka 1700-1800€ tilgung demiş bunun yanında elektrik internet,birde neben kostenları var 2300€ gibi bir fiyat çıkıyor eğer aylığı bunu kaldırmıyorsa ne yapsın.Öyle kolay olmuyor bu işler çocuğa felan bırak diye.Kendisi sıkıntıya girecekse kira daha uygun bence.
    Aynen usta..
    Herseyin yeri ve zamaninda yapilmasi daha uygundur..
    Bildigim bu arkadas uzun zamandir ev ariyor..
    Su an bence ev alma drvri kapandi..
    Hazirinizida kaptirirsiniz eyvahlar edersiniz..
    Hergun daha kötüye gidiyor..
    2016 sonrasi ev almak zorlasti..
    Artik birakin kredi ödemeyi calisarak hayatini gecindirmek bile zorladmidken,düsününki bu is sade kredi ödemekle bitmiyor..
    Kredi haric;
    Elektik
    Gas
    Su
    Grundsteuer
    Bacaci
    Evin bakim ve tamiri
    Kombi bakimi
    Araba sigorta vergisi,benzini,tamiri
    Internetin,telefonun,televizyon vergisi
    Alisverisin
    Iznin..
    Bunun disinda ortaya cikan masraflar..
    Vs....
    Evde herkes istedigi bir hayat ister,gezmek tozmak disarda yemek yemek,,hediyeler almak..
    Yilbasinda hindi yemek..
    Coluk cocuk senin derdini borcunu anlamaz bilmez..
    Bence piskopat hastaneye dusmektense kirada oturup basina corap örmek daha iyidir..
    Bakin ben 2016 da ev aldim hala yeri geliyor beni bile zorluyor..
    Konu webci tarafından (09 Mart 2023 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    biraz birikiminiz var ise ve her sene Sondertilgung yaparsaniz kolayca öderseniz.

ben bulabilsem, bir kac ev daha almayi düsünüyorum.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Torpido,

bende arkadaşın yaptığı hatayı yaptım. Yıllarca bekledim.

Ev almak herzaman bir porsiyon cesaret ister. Kendini ekonomik olarak sıkmadan asla mal sahibi olamazsın.

Faizler çok falan değil. 80lerd, 90larda faizler 12%. 2008de daireyi aldım 5,45% ile. Herkes bana bedava faiz diyordu.

Başta Türkiye'ye bakın. Yıllık faiz 12% falan ve millet yine alıyor.

Arkadaşım bulduğu fiyata bedava bile çok işi yoksa. Anneler, babalarda bende olduğu insanı frenliyor. Hep insanım gözünü korkutuyorlar.

Ev, daire almak işi cesarettir. Tabiki bir hesap kitap yapacaksın. Tabiki kemerini sıkacaksın. Öyle kendini zorlamadan sıkmadam mal sahibi olmak yok.

Eğer sağ olursak 10 yıl sonra Kaltmieteler 1500-2000 Euro olacak. Ozaman bu bankaya ödenen taksit 1700 falan kiradan farkı kalmayacak. Başta biraz insan zorlanır sonra ise kiralar arttıkca rahatlıyorsun.

Ha birde ev alıyorsan hanımı çalıştıracaksın. En az Teilzeit çalışacak. Ben karımı çalıştırmam, yada en fazla Minijob falan yaptırırım dersen olmaz. Çalışan kadın işin zorluğunu gördüğü için tutumlu oluyor. Beslersen el açık olabiliyor.

Webci saydıkların hepsini yine sen kiracı olarak ödüyorsun. 2025'de Grundsteuerler yükselecek. Bak o Grundsteueri kiracıya yıkma hakları var.

Hele su enflasyon 10% devam etsin 3-4 sene sonra Birbey yazmıştı dersiniz kiralar kalt 1500-2000 Euro diye.

Augsburg'da ort halli 70 m2 bir dairenin kirası şuanda 1000 Euro kalt. Bircok kişi eski kiracı olduğu için 700 Euroya falan oturuyor. Ama durun daha. Enflasyon zamları gelmedi bile.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Mart 2023 Saat 17:01 ) değiştirilmiştir.

8. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    Torpido,

Ev almak herzaman bir porsiyon cesaret ister. Kendini ekonomik olarak sıkmadan asla mal sahibi olamazsın.

Faizler çok falan değil. 80lerd, 90larda faizler 12%. 2008de daireyi aldım 5,45% ile. Herkes bana bedava faiz diyordu.

Arkadaşım bulduğu fiyata bedava bile çok işi yoksa. Anneler, babalarda bende olduğu insanı frenliyor. Hep insanım gözünü korkutuyorlar.

Ev, daire almak işi cesarettir. Tabiki bir hesap kitap yapacaksın. Tabiki kemerini sıkacaksın. Öyle kendini zorlamadan sıkmadam mal sahibi olmak yok.

Eğer sağ olursak 10 yıl sonra Kaltmieteler 1500-2000 Euro olacak. Ozaman bu bankaya ödenen taksit 1700 falan kiradan farkı kalmayacak. Başta biraz insan zorlanır sonra ise kiralar arttıkca rahatlıyorsun.

Ha birde ev alıyorsan hanımı çalıştıracaksın. En az Teilzeit çalışacak. Ben karımı çalıştırmam, yada en fazla Minijob falan yaptırırım dersen olmaz. Çalışan kadın işin zorluğunu gördüğü için tutumlu oluyor. Beslersen el açık olabiliyor.

Webci saydıkların hepsini yine sen kiracı olarak ödüyorsun. 2025'de Grundsteuerler yükselecek. Bak o Grundsteueri kiracıya yıkma hakları var.

Hele su enflasyon 10% devam etsin 3-4 sene sonra Birbey yazmıştı dersiniz kiralar kalt 1500-2000 Euro diye.

Augsburg'da ort halli 70 m2 bir dairenin kirası şuanda 1000 Euro kalt. Bircok kişi eski kiracı olduğu için 700 Euroya falan oturuyor. Ama durun daha. Enflasyon zamları gelmedi bile.
    Sikinti yok devlet öder kirayi

Bu ülkede ev almak icin calisanlar anlamiyom ev alip Harz4 gibi yasiyorlar bi cogu. Ukrainalirda kral gibi

10. Musti üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Davulun sesi hep uzaktan iyi gelirmiş.

Eğer öyleyse çık işten.

Sanki devlet öyle kiranın bir kısmını hep ödeyecek san. Eski yasada öyle. Yeni yasalar gelsin, bak sana 99 dereden su getirtecek ödememek için.

Sende gayet normal. Kendi uzanamayacağı çiğere mındar dermiş. Hasta sayri değilsen git çalış. Heryer iş.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Alıntı Musti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sikinti yok devlet öder kirayi

Bu ülkede ev almak icin calisanlar anlamiyom ev alip Harz4 gibi yasiyorlar bi cogu. Ukrainalirda kral gibi
    O senin görüşün ileride aldığın emekli maaşı kirana yetermi bi düşün

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Bürgergeld de cok sey degisecek,,is icin baski yok dediler..
    Nanayda nanay..
    Arkadasa 25 saatlik is bulmuslar ilk terminde..
    Adam issizlik parasi yiyemedi..
    Malesef durum böyle..
    Devlet babanin oglu degil gözünün yasina bakmaz..bugun oglundan bile fayda yok..
    Aldimi kariyi pilin bitti..
    Ödryemedin inkasso,,haciz..ve acik artirim..
    Bukadar basit..
    Gercekler aci söyler..
    Karim ev istiyor
    Komcu caga satiyor ev almis,,bizde ezik olmayalim mantigiyla duygusal davranmayin..
    Herkes kendinden sorumlu..

14. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Torpido,

Usta herkezin kazancı ayrı 80 li 90 lı senelerde faiz yüksekti ama ev fiyatları uygundu ,eğer ev alıp sıkılacaksam kirada otururum daha iyi,en azından kira yardımı alma şansın var,ev alınca öyle bir lüksün yok,eğer bir ev yada daire alacaksan emekli olana kadar o borç bimesi lazım ki rahat yaşayabilirsin,coluğa çocuğa bırakma hikaye,belki çocuk kabul eymeyecek bunuda göz önünde bulundurman lazım.
    Ben iyi kazandığım halde tercihim daireden yana oldu,hanımda ev istedi o zaman dedim teilzeit deyil vollzeit çalışacaksın,işine gelmedi😂 şimdide iyiki seni dinlemişim diyor,hersene sıkılmadan izinimizi yapabilyoruz,istediğimizi alabiliyoruz,ve birikimde yapıyoruz.Gece gündüz çalışıyorsam birazda lüks yaşama hakına sahibim diye düşünüyorum.Allahıma bin şükür aç deyiliz açıkta deyiliz,Allahım inşallah isteyenlerede nasip eder.
    Konu torpido tarafından (09 Mart 2023 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    153
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Hersey hesaba kitaba bakiyor.

Su anda 3 odali bir dairenin yan masraflari aylik 200-250 Euro.

Müstakil eve 350 - 450 Euro hesaplayabilirsiniz. Benim ortalamam 400 Euro ( Icinde su, stadta ücretler, grundsteuer, sigortalar, YAKIT ve tamir giderleri var) ayrica birde elektrik Internet koy üzerine 600 Eurodayiz.
    Bunun üzerinede simdiki zamanda 2000 Euroda banka taksiti eklersek ozaman ögreniyoruzki hane geliri simdiki zamanda minimum 5.000 Euro net olmasi gerekiyor müstakil ev icin.

Artik bankalar kredi verirken tek gelirinize ve taksite bakmiyor evin yan giderlerinide göz önünde bulunduruyor ve bu yüzden kredi onaylanmayan arkadaslar taniyorum.

Saygilar

17. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Evet.. tabiki herkes bir ev sahibi olsun isteriz..
    Ama.. senin maas 2500€ ise ve 2000€'su sirf eve (aydat, nebenkosten) gidiyorsa, ne anladim ben..
    1 iki sene disini sıkıp idare edersin.. ama emeklige kadari, sonra cocuklar yasasin rahat diye, cok sacma bir sey..
    Vallahi hangi es bunu kabul eder?
    Gelirin minimum 4-4500€ olacak ki, rahat yasiyabilmen icin..

19. 2 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,298
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Su an da tek kisi calisan ortalama 2.000 € ..2.500 € alsa.
    350.000 € kredi 3oda. 4% Zins. 2 % Tilgung.
    Hesap 1.750 € Banka ister. 350 € da Verwaltung.Dairenin giderleri. Gider sade daire 2.100 €

(Tamir giderleri ne olsa extra da onlar gelse.Bina eskiyor.Devamli tamirler yeni cikan kanunlar..)

Bu fiatlarin cikabilmesi icin gelirin iyi olmasi gerekir.Iki kisi nin calismasi..Ev daire alimi ???
    Daha önce birseyleri olanlar alabilir.Gelirleri vardir.Bir sekil carki dönderir.Sifirdan birsey ler almak.Normal aylik gelirle.10 defa düsünün derim.
    Konu murat39 tarafından (09 Mart 2023 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

21. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arkadaş üniversite mezunu ve programcı yanlış hatırlamıyorsam. Zaten ondan böyle yazdım. 2000 Euroya çalışsa bende tavsiye etmem.

Rahat geliri var yani.

Hanımıda çalışsa Teilzeit sıkıntı olmaz.

Sıkışma olayı sadece bir kaç yıl. Önümüzdeki 2-3 senede kiralar en az 20% çıkacak. Bankaya olan taksit ama artmıyor. Böylece her geçen yıl maaşına aldığı zam ile nefeslenecek.

Birde faize çok takıyorsunuz. Kira = Faiz. Faiz oranıda 100%. Bunu niye anlamıyorsunuz. Başkası parasını yatırmış daireye ve sizde onun için faiz ödüyorsunuz. İsmi üstünde Mietzins. 20 yıl sonra satsa adam eline yine az çok para kalıyor. 40 senedir kira ödedinizde çıkıp gidince ne kalıyor elinize. Hiçbir şey.

Nebenkostenede kafayı çok takıyorsunuz. Kirada olunca sanki ev sahibi ödüyor Nebenkosteni. Yine siz ödüyorsunuz kiracı olarak.

Tabiki risiko var. Yok demiyorum. Risikosuz ne var hayatda. Bir işte risiko olmazsa zaten kazanamazsınız. Sadece hesaplı riske girmek lazım. Hayatda herşey risk. Evlenmekte risk, 20000 Euroya araba al oda risk.

Münihte 2021'den 2022 kira fiyatları 21% artmış.

Bayerische Runfunk'un facebook sayfasında yazıyor.

Daha durun, yukardaki yazdıklarım hepsi çıkacak.

Biliyorum uzun olduğu için bazıları okumadan geçiyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Mart 2023 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    Ben merak etim (anschlussfinanzierung) yapacaklar bunu altindan nasil kalkacak

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bastan düsünecekler.

2008 ile Finanzierungumu yaptim. 20 yillik anlasma yaptim. 13-14 senede bitirdim borcumu. 20 yillig 5,48% icin anlastim. 20 yillik yapmasaydim belki 5,0 - 5,1% alacaktim. Ama olsun dedim. Faizler zaten baya düsmüstü. Ama olsun dedim. Benim icin aylik hesap daha önemli.

Ev icin 01/2022 Finanzierung yaptim. Yenice faizler kibirdamaya basladi. 1,21 ve 1,41 gibi iki kredi anlasmasi yaptim. Yine 20 yillik. 10 yillik yapsaydim 1,0 gibi alirdim. Ama olsun dedim. Benim kafam rahat olsun. Uzun vade hesap yapayim. Arada bir yil gect 10 yillik 4% dayandi.

Yukardada anlatmaya calistim. Risksiz ev alamazsin. Ama körü körüne riskede girilmez. Hesapli riske gireceksin.

Hadiyelim 10 yillik yaptin. Baktin faizler yükseliyor 5 yil önceden yeni anlasma yapabiliyorsun. Misal 2023'de bitiyormu 10 yil. 2018'den itibaren 2023'den itibaren gecerli anlasma yapabiliyorsun. Forward-Darlehen deniniyor buna. 2018'de faiz 1,5%se, sana belki 2,5 veriyor faizi.

Ama bircok kisi arastirmiyor. Evi aliyor. Yada kulaginin üstüne yatiyor. Ne zaman bankadan mektup geldi bankaya gidiyor.

Herzaman diyorum. Elektrik olsun, gaz olsun, araba sigortan olsun, ev kredin olsun, ev sigortan olsun. Her yil bunlari takip edeceksin. Ha herkes bankaci degil belki, ama gelip arastiracaksin, burda boarda fikir alacaksin, birkac makler gezeceksin. Yoksa insan cok para kaybeder. Hep evine en yakin bankaya veya sigortaya gidersen, yilda yüzlerce Euro zarar edersin. Ama bazi insalar "kafa gelmiyor" deyip cikiyor. Ama gezmeye tozmaya gelince neyin nerde oldugunu cok iyi biliyorlar. Tabiki gezmek tozmak da lazim, ama evde oturup her aksam abuk supuk diziler bakacagina, birazda laptopun önüne gecip arastiracaksin.

25. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    500.000€ Kredi suanki Faizle ve 1% zamanlari

Monatliche Darlehensrate: 2.583,33
    • davon Zinsen (67,74% der Rate): 1.750,00
    • davon Tilgung (32,26% der Rate): 833,33
    Sollzins p.a.: 4,20 %
    Tilgung p.a. im ersten Jahr: 2,00 %

Monatliche Darlehensrate: 1.250,00
    • davon Zinsen (33,33% der Rate): 416,67
    • davon Tilgung (66,67% der Rate): 833,33
    Sollzins p.a.: 1,00 %
    Tilgung p.a. im ersten Jahr: 2,00 %
    Laufzeit des Darlehens bis zur Volltilgung: 40 Jahre, 5 Monate

27. Musti üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hesap dogru. Özellikle 4,20% bugünki faizler ile.

Aylik 2000 Euroyu gözden cikarabiliyorsan yinede ev almak degiyor. 40 sene sonra bitse bile. 40 yil sonra sat eline 500000 Euro para ama kalir.

40 senede cünkü o ev en az 100% koyacak. Hele enflasyon 5-10% olursa dahada fazla.

Simdi duyar gibiyim: "Kim öle kim kala"

Öyle ölmek kolay degil. Ben cocukken camiide 4-5 kisi sandelyede ancak namaz kilarken, simdi camiiler 65 yas üstünden gecilmiyor.

Mutlaka hastalanip ölen olacak. Benim icinde gecerli. Hayatin hic bir garantisi yok. Büyük firmada calisip dolgun aylik almiyorsan tabiki imkansiz. Ozaman kirada dur daha iyi.

709000 Euro borc cektim. Aylik 1936 Euro ödüyorum. 20 yil sonra yasim 62 ve 350000 Euro borc kaliyor.

Ya dairemi satacagim. 300000 - 350000 Euro bugünkü degeri borcu kapatacagim.

Yada daireye geri gececegim ev ile artik ugrasamam diye. 709000 Euro'dan bile geri satsam 350.000 Euro para kaliyor. Ozamana kadar olur evin degeri 1000000. Ama ben yinede bakin aldigim fiyatdan sattim.

Yada isterse oglan devir alir. 1000000luk evi rahat ister 350000 Euro borc üstlenip.

Augsburg'un cevresinde en sevilen köylerden biri. 5000 nüfus var. 3 büyük süper market var. 1 ezcane. 1 dis doktari. 1 okul 10 sinifa kadar. Doga icine yapilmis yüzme havuzu. Kapali yüzme havuzu. Futbol kulübü. Tennis kulübü. At kulübü. Etrafi yüzde 90 orman ile kapli.

Tabiki ölür gidersem ozaman evdeki hesap uymaz. Ama yukarda dedigim gibi "hesapli riske" girmek lazim.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Mart 2023 Saat 17:38 ) değiştirilmiştir.

29. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    @Birbey 3.0 ; bir önemli detayı atlıyorsun ama, 2008 ve 2022/2023 Enflasyonu ?

Bunlar ne olacak peki her gün bi iş yeri kapanıyor hemde geçmişi uzun yıllara dayanan büyük şirketler…

Yukarda arkadaş kredi miktarlarını karşılaştırmış , hadi onuda geçtim senin 2008 aldığın daireyi şu anki fiyat ve kredi faizlerine göre?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tabiki hersey pahalandi. Ben ucuzuladi demiyorum. Benim anlatmaya calistigim kirada bir faiz. 100%.

Enflasyonu unutmadim. Birde sunu düsün.

Bugün 800 Kaltmiete. Her sene ortalama 3% kiraya zam gelse 40 senede ödedigin para 720.000 Euro. 720.000 Euro faiz ödemis oluyorsun.

Enflasyon 10%. Ev sahipler hersene yaklasik 10% yapma hakki var. Hadi adam insafli digelim 7% yapti sirf. 40 senede ödemis oldugun soguk kira 1.920.000 Euro.

Anlatmaya calistigim bu. Uzun vade kiraci olarak daha fazla ödemis oluyorsun.

Tabiki aylik simdi 800 Euro soguk kira, 2000 Euro bankaya taksitdenn caha cazip geliyor. Ama enflasyon durkca belirli bir süre sonra o banka taksidi artik cebini incitmiyor.

2005'de evlendim. Soguk kiram 300 - 350 Euro'ydu. 2008'de daire aldim. 400 - 450 Euroydu. Warm 580 Euro ödüyordum. 600 Euro taksit ile bankayla anlastim. Bana bankaci ödeyebilecen mi dedi. Dedim 5 sene sonra kirada bir fark kalmayacak.

Bügün benim 2005'de 300 - 350 Euroya kiraladigim daireyi 700 - 750 Euro kalt.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Mart 2023 Saat 17:50 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kiralar aylikdardan daha fazla artiyor.

Herkes kendi sehirine baksin.

https://www.iwkoeln.de/studien/micha...nd-455641.html

Bu ucurumda aylik cebinizdeki parayi azaltiyor. Ama bankaya ödeyeceginiz taksit 20 sene ayni kaliyor. Buda farkda sakli bir faiz kiraci icin.

NRW'de bu ucurum yok. Hayatimda 2-3 kere NRW'ye gittim. Kimse gücenmesin herkes niye güneye kaciyor anliyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Mart 2023 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler