Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 417 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 15 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678910111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 281 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Japon uzmanlara göre İstanbulda 7 üzeri deprem her an bekleniyor

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Japon uzmanlara göre İstanbulda 7 üzeri deprem her an bekleniyor
    Usta depremi kim takar..
    Millet nayninilerde..
    Dun toplanti oldu bugun tüm tv kanallari comburlop atladi..suan gundem secim..
    Sanki dunyayi kurtaracaklar..turkiyeden dunyayi kurtaran bir adam cikti oda rahmetli oldu..cüneyt arkin..
    Insanlar ac
    Susuz
    Evsiz barksiz
    Parasiz
    Canlarini kaybetmis..
    Birisi birisini tavsiye etmis,digeri yok olmaz demis,masalar dagilmis parcalanmis..
    Malesef bazen dusunüyorumda bazi musibetler de gelmese bizim hizimizi kesemeyecekler..
    Ya siz kendinizi ne cacik zannediyorsunuz??
    Sayet dunyadaki en sacma isler ve olaylar olarak bir noel ödülü verilse bunda kesin birinci geliriz ve ödül üzerine ödül aliriz..
    Bakin arkadaslar herzaman tecrübeyle sabittir,sizde deneyin;
    Bir insan devamli konusup hicbir icraati yoksa sözlerinin %95 i yalandir,,bu insandan uzaklasin..
    Almanyada bir secim yapiliyor benim haberim bile yok..
    Buradan yola cikarak düsünmek lazimki bizde secim sadece secim yapilacagi icin degil kendi istikbal ve torunlarinin gelecegini garanriye almak icin ortaya atilmis bir yemden ibaret ve yamyamliktir..
    Yani;
    Siyasetin ahlaki bozulmus..
    Siyaset ahlakli olmali..
    Kendinde ahlak olmayan ahkaki nerden bilecek..
    Konu webci tarafından (03 Mart 2023 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

4. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    evet usta
    Insanlar ac
    Susuz
    Evsiz barksiz
    Parasiz
    Canlarini kaybetmis..
    benim sahsen icim kan agliyor
    yok böyle bir deprem yok yok yok

insanlar ailelerini kaybetmis, birde bunlara küfür edenmi istersin artik aklina ne geliyorsa , iyiki bu durumdaki insanlar kazma kürekle bunlarin kafalarini kirmiyor

cünkü bu insanlarin kaybedicek hic birseryleri kalmadi

bu politikacilarin hepsinin cani cehenneme ALLAH hepsinin belasini versin bu mubarek günlerde

6. 5 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    14 mesaja 23 teşekkür aldı
    Deli bunlar vallahide delli billahide delli

8. turkclan üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    202
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    arkadaslar benim türkiyedeki evim,agir hasarli diye e devlette gözüküyor,sorum su,e devletten hasar tespit sorgulama yapiyorum,gelen sonuc ,yerlesim yeri adresi olarak yurtdisi adresi kayitli oldugu icin sorgulama yapilamamaktadir ,diye sonuc cikiyor,ama benim orada tapum var ,ne yapmam lazim,kendimi kayitt ettirmek icin ,yoksa email mi yazmaliyim ,afad yada cimer

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    @bilgili gecmis olsun kardesim.
    DASK sigortan varsa önce dask hasar ihbar ediliyor ve telefona yapmis oldugun müracaat sms olarak geliyor.
    e-Devletimde police sorgulama ve hasar sorgulama takip ediyorsun ve detaylarda eksik evraklari gösterir (genelde tapu ve nüfus cüzdanin kopyasini isteniyor)
    ve eksik olan evraklar direk e-devletim üzerinde yükleniyor.

benimde daire ve dükkan yikildi, yurtdisi yerlesik oldugum icin bende Hasar tespit sorgulama yapamiyorum.
    ayni bilgi bendede cikiyor.
    benimde pek bilgim yok, bu hafta zamanim olursa nasil bir yol izlemem gerekiyor onu arastiricim.

bildigim konu, devletin yapacagi konutlardan kimler faydalanamiyor: Kendisine veya eşine ait aynı cins hasarsız konut, iş yeri ve ahırları
    olanlar faydalanamiyor.
    esimin üzerine konut oldugu icin konutdan faydalanamiyorum ama is yeri icin bilmiyorum (muhtemelen ondanda faydalanamiyorum)

Not: Hak sahipligi ile ilgili islemler afad sayfasinda yaziyor
    kaynak AFAD

11. feza üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    202
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı feza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @bilgili gecmis olsun kardesim.
    DASK sigortan varsa önce dask hasar ihbar ediliyor ve telefona yapmis oldugun müracaat sms olarak geliyor.
    e-Devletimde police sorgulama ve hasar sorgulama takip ediyorsun ve detaylarda eksik evraklari gösterir (genelde tapu ve nüfus cüzdanin kopyasini isteniyor)
    ve eksik olan evraklar direk e-devletim üzerinde yükleniyor.

benimde daire ve dükkan yikildi, yurtdisi yerlesik oldugum icin bende Hasar tespit sorgulama yapamiyorum.
    ayni bilgi bendede cikiyor.
    benimde pek bilgim yok, bu hafta zamanim olursa nasil bir yol izlemem gerekiyor onu arastiricim.

bildigim konu, devletin yapacagi konutlardan kimler faydalanamiyor: Kendisine veya eşine ait aynı cins hasarsız konut, iş yeri ve ahırları
    olanlar faydalanamiyor.
    esimin üzerine konut oldugu icin konutdan faydalanamiyorum ama is yeri icin bilmiyorum (muhtemelen ondanda faydalanamiyorum)

Not: Hak sahipligi ile ilgili islemler afad sayfasinda yaziyor
    kaynak AFAD
    feza kardesim öncelikle tesekkür ederim konuya cevap yazdigin icin,ben her sene izine gittigimde bir ay kaliyordum,sigorta yaptirmadik,bende arastiracagim ,sende bir bilgi bulursan bana haber edermisin?

13. bilgili üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    @bilgili,

e-devlet afad aratildiginda "Afetzede Hak Sahipliği Başvurusu Sorgulama" seceneginden devam edildiginde
    "Kahramanmaraş Pazarcık depremi hak sahipliği başvurusu henüz başlamamıştır." bilgisi cikiyor.
    basvuru henüz baslamamis ama senin ayni binada veya onlara ulasacak tanidigin varsa onlardan nasil bir yol izlenecegini detayli bilgi ala bilirsin.

15. feza üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Yada sehircilik ve cevre bakanliğı.

+90 312 593 9900

Bu Alo 181 yurt dışı numarası.

Onlar talebini alt kurumu olana Hatay valiliğine iletir. Oranı şube görevlisi sana bilgi vermesi lazım.

17. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Allahim sizlerden razi olsun güzel kardesim.

19. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı bilgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    feza kardesim öncelikle tesekkür ederim konuya cevap yazdigin icin,ben her sene izine gittigimde bir ay kaliyordum,sigorta yaptirmadik,bende arastiracagim ,sende bir bilgi bulursan bana haber edermisin?
    AFAD

Kimler hak sahibi olamaz?

• Yasal sürede talep taahhütname vermeyen ve borçlandırma işlemini
    yapmayanlar.

• Kendisine veya eşine ait aynı cins hasarsız konut, iş yeri ve ahırları
    olanlar.

• Kiracı ve misafir durumunda olanlar.

• Mülkiyeti hasar gören tüzel kişiler. (Vakıflar, Dernekler)

• Kendilerine ait olmayan arsa ve arazi üzerinde inşaat ruhsatı
    almaksızın konut, iş yeri ve ahır yapanlar.

• İmar planında sakıncalı olarak belirtilen yerlerde ruhsatsız olarak
    yapı yapanlar.

• DASK poliçesi olmayanlar

21. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Deprem istanbula yaklasiyor..
    Marmarisde balikesir civari deprem oldu arkadaslar..sadece artci..istanbuldan kacan kacana..
    Uzmanlar istanbulun biran evvel bosaltilmasi gerektigini söylüyor,,bu nasil olacak,,
    Herkes geldigi köye geri dönecek..
    Istanbul 1970 lere dönmesi gerekiyor..
    Bizim icin kural suki;
    Ölüm alaskada da yakalar,pekinde ve rusyanin en son ucunda da yakalar,,yani azrail herherde,,ortam ve sartlar ve hayatiniz oyle bir sisteme oturtulmusturki siz drpremde ölmeyebilirsiniz ama depremde de ölebilirsiniz..
    Konu webci tarafından (09 Mart 2023 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı

Depremzedelerimiz için Evim Yuvan Olsun Kampanyası...

Evim Yuvan Olsun Kampanyası,
    AFAD rakamlarına göre hala 2milyon kişi çadırlarda yaşıyor,
    Biz gurbetçilerin çoğunun, sadece izinlerde kullanmak için aldığımız evlerimiz var, boş duruyorlar.
    Gelin bu evlerimizi depremzedelere açalım, boş duran evler depremzedelerin büyük bir ihtiyacını karşılayacak
    Sadece kısa bir anlığına empati yapın, bir gece aniden deprem olsa, bütün varlığınız gitse, güç bela canınızı kurtarmış olsanız, kalacak evde yok, milyonlarca insan çadırda, yağmur yağsa, soğuk olsa durum felaket, wc-duş sırayla yapılıyor, yemek dagıtımı yapılıyor, o çok sevdiginiz aile kahvaltısı hayal olmuş, ve bir gurbetçi size evini açıyor, gel kardeşim yaran sarılana kadar evim yuvan olsun diyor…
    Devletimiz harika bir kampanya başlattı, devlet destek ve güvencesiyle evinizi depremzedeye verebilirsiniz
    Ben Kayseri’deki evimi verdim, Kahramanmaraş’tan cok ihtiyaçlı bir aile oturuyor, 37 yaşlarındalar, çok uzun süredir hayal ettikleri bebek 5 aylıkken, ancak güc bela geçinirken deprem olmuş, herşeyleri yok olmuş. Hamile bayan ve yarı felç olan Nine, 4 kardeş bir çadıra yerleşmişlerdi, şimdi benim daireye gelirken sadece iki valiz getirdiler, herşeylerini kaybetmişler
    Devletimizinde çok yardımı var, siz de istediğiniz gibi yardım edebilirsiniz, sadece evi verebilirisiniz, aylık maddi yardım verebilrisiniz, Devletimiz güvence veriyor, hem eşyalarınız-eviniz sigortalı, hemde istemediginiz zaman devlet güvencesiyle evden çıkıyorlar,
    Biz gurbetçiler çok yerlere yardım etttik, gelin evlerimizi depremzedelere açalım, evlerimiz yuvaları olsun

https://ytb.gov.tr/haberler/evim-yuvan-olsun-kampanyasi

24. 6 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Bir arkadaş geçen sene Didim den yazlık almıştı şimdi depremzede bir aileye verdi onlar oturuyorlar.

Bizim daire 1,5 senedir boş duruyordu deprem den 1 ay önce satıldı .. olsaydı verirdik

Usta bu iş daha çok yenge hanımlarda bitiyor
    Konu hOrOz tarafından (08 Nisan 2023 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

26. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    kaybettiklerimizin sayısı 50bin 500 deniyor ama bu rakamlardan fazladır.

https://www.yenimanset.com.tr/haber/...-oldu-280.html

28. ertunc58 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evim Yuvan Olsun Kampanyası,
    AFAD rakamlarına göre hala 2milyon kişi çadırlarda yaşıyor,
    Biz gurbetçilerin çoğunun, sadece izinlerde kullanmak için aldığımız evlerimiz var, boş duruyorlar.
    Gelin bu evlerimizi depremzedelere açalım, boş duran evler depremzedelerin büyük bir ihtiyacını karşılayacak
    Sadece kısa bir anlığına empati yapın, bir gece aniden deprem olsa, bütün varlığınız gitse, güç bela canınızı kurtarmış olsanız, kalacak evde yok, milyonlarca insan çadırda, yağmur yağsa, soğuk olsa durum felaket, wc-duş sırayla yapılıyor, yemek dagıtımı yapılıyor, o çok sevdiginiz aile kahvaltısı hayal olmuş, ve bir gurbetçi size evini açıyor, gel kardeşim yaran sarılana kadar evim yuvan olsun diyor…
    Devletimiz harika bir kampanya başlattı, devlet destek ve güvencesiyle evinizi depremzedeye verebilirsiniz
    Ben Kayseri’deki evimi verdim, Kahramanmaraş’tan cok ihtiyaçlı bir aile oturuyor, 37 yaşlarındalar, çok uzun süredir hayal ettikleri bebek 5 aylıkken, ancak güc bela geçinirken deprem olmuş, herşeyleri yok olmuş. Hamile bayan ve yarı felç olan Nine, 4 kardeş bir çadıra yerleşmişlerdi, şimdi benim daireye gelirken sadece iki valiz getirdiler, herşeylerini kaybetmişler
    Devletimizinde çok yardımı var, siz de istediğiniz gibi yardım edebilirsiniz, sadece evi verebilirisiniz, aylık maddi yardım verebilrisiniz, Devletimiz güvence veriyor, hem eşyalarınız-eviniz sigortalı, hemde istemediginiz zaman devlet güvencesiyle evden çıkıyorlar,
    Biz gurbetçiler çok yerlere yardım etttik, gelin evlerimizi depremzedelere açalım, evlerimiz yuvaları olsun

https://ytb.gov.tr/haberler/evim-yuvan-olsun-kampanyasi
    usta gurbetcilerin yüzde dogsani yardim ediyor inan buna , TOKİ'NİN bir sürü evleri daireleri var millet vekillerinin evlerinin dairelerinin saymakla bitiremessin bunlarda bu evleri,

ortalik düzelene kadar verebilir bence, sonucta milletimizin sayesinde hepsi köseyi dönmedimi ?

oradaki insanlarin durumlari hakikatten cok kötü ates düstügü yeri yakiyor malesef

bak sen ne güzel düsünmüssün sagol varol
    Konu deniz2000 tarafından (05 Haziran 2023 Saat 09:44 ) değiştirilmiştir.

30. 2 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    Depremde agir yada yikilmis olan ev, ticarethane, ahir icin yeniden yapim ve güclendirme kredisi afedzelerin basvurulari e-devletim üzerindende basladi.
    benim, merkezde daire ve dükkan köyde 1+1 dairem yikilmisdi, cumaertesi e-devletim üzeri merkezdeki dükkan ve daire icin müracaati yaptim.
    kabul görür mü ve nasil bir kredi yapilandirmasi cikar bilemiyorum, hayirlisi olsun.

Basvuru tarihi: 30.05.2023
    Bavusur bitis tarihi: 28.07.2023

Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;
    Hak sahipliği için Talep ve Taahhütname Başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecektir.
    Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Çarşamba,
    2 olan vatandaşların Perşembe,
    4 olan vatandaşların Cuma,
    6 olan vatandaşların Cumartesi,
    8 olan vatandaşların Pazar

günlerinde başvuruları alınacaktır.

Sonraki günlerde herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşların söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    202
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    feza usta ,öncelikle sen basvuru yapabilmissin , senin icin hayirlisi olsun ,bende e devletten basvuru yapmak istiyorum ama tapum gözükmüyor,her gün kontrol ediyorum,gözükmüyor,ama tapu bilgilerine girince gözüküyor,bende anlamadim,hayirlisi olsun ,belki de türkiye ye gitmem lazim tapum la birlikte,saygilar herkese

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    Alıntı bilgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    feza usta ,öncelikle sen basvuru yapabilmissin , senin icin hayirlisi olsun ,bende e devletten basvuru yapmak istiyorum ama tapum gözükmüyor,her gün kontrol ediyorum,gözükmüyor,ama tapu bilgilerine girince gözüküyor,bende anlamadim,hayirlisi olsun ,belki de türkiye ye gitmem lazim tapum la birlikte,saygilar herkese
    amin, Rabbim hepimizi felaketlerden korusun.

E-Devlet aratma yerinden "hak sahibligi" olarak arattiginda "Hak sahibligi icin Talep ve Taahhütname Basvusurusu" secegini cikiyor,
    onu secdiginde direk müracaat icin yönlendiriyor. T.C. kimlik son hanesine göre müracaati yapman gerekiyor, farkli günde olmuyor.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    202
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı feza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amin, Rabbim hepimizi felaketlerden korusun.

E-Devlet aratma yerinden "hak sahibligi" olarak arattiginda "Hak sahibligi icin Talep ve Taahhütname Basvusurusu" secegini cikiyor,
    onu secdiginde direk müracaat icin yönlendiriyor. T.C. kimlik son hanesine göre müracaati yapman gerekiyor, farkli günde olmuyor.
    feza usta,haklisin,onlari biliyorum,ben hatay/antakya liyim evim de (daire) orada,komsularimla konusuyorum,antakya harici diger,depremzede il lerde hatta ilcelerde basvuru yapilabiliyor,antakyada tapu dairesi yikilmis bir sistem hatasi varmis,komsular afad merkezine sormuslar,hatanin giderilmesi icin bakiyormuslar,bir veya iki haftaya düzelecekmis,hakkimizda hayirlisi olsun,saygi ve sevgiyle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)