Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 631 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eyt düzenlemesine kaç ayda başvurulacak?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Anladigim kadariyla 1999 öncesi sigorta gününü doldurmus ama sigortalilik süresine dolduramamisi bagliyor. Sanki öyle anliyorum ben gazete bilgisini.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladigim kadariyla 1999 öncesi sigorta gününü doldurmus ama sigortalilik süresine dolduramamisi bagliyor. Sanki öyle anliyorum ben gazete bilgisini.
    hayır sigorta başlangiçi 8 Eylül 1999 den önce olan gerekli prim günlerini dolduran ama yaş itibarı ile emekli olamayanlar..

4447 Sayılı Kanun’dan önce normal emeklilik için sadece sigortalılık süresi ve prim günü koşulu aranıyordu.

5000 prim gününü doldurmak şartıyla kadınlar 20, erkekler 25 yıl sigortalılık süresi ile emekli olabiliyordu

Düşünün 18 yaşında işe başlayan 25 sene 43 yaşında emekli olabiliyordu

bu kişi 75 yaşına kadar yaşasa 25 sene prim ödeyecek 30 sene emekli maaşı alacak

1 Ocak 1985 tarihinde çalışmaya başlayan bir kadın 5000 prim gününü doldurmuşsa 1 Ocak 2005’te, erkek ise 1 Ocak 2012 tarihinde emekli olabiliyordu.

Yaşlarının kaç olduğuna bakılmıyordu.

ama arkadaş niye bu konuya ilgi duyuyorsa bu zaten yurtdışında çalışanları kapsamıyor ..

daha yasa hakkında bir açıklama yok ama bence kesintilerle belirli yaşlara emeklilik hakkını tanıyacaklar

EYT li sanırım 5 milyon kişi var ... böyle kanunları bebek bezi gibi değiştiriyorlar

Almanya da 65 den 67 çıkardılar kimsenin gıkı çıkmadı .. erken emekli olmakl siteyeni kırpıp budayıyorlar
    Konu hOrOz tarafından (03 Mart 2023 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir.

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)