Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oturdugum dairemi tatilat yaptiriyorum ustalar saçlarimi beyazlatilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    ALdigi Tesekkürler : 78
    Slm,
    ben de 2016 da Doppelhaushälfte aldim. Benim meslegim hem elektrikci hemde Elektrik mühendisiyim. Türk bulgar ve Türk ustalari cagirdim baktirdim. Fiyatta anlasamadik ve elektrik islerinden anlamadiklarindan bana yüklediler senin yapman lazim dediler. Ama fiyati yine tam istediler. Bende kendi isimi kendim yaptim. Polonyali kaloriferleri yapti ben elektrigi yaptim fayansi türk yapti sivayi polonyali komsu yapti. Öyle idare ettim.
    Daha sonra bana is yapmak isteyen bulgar türke baska birisi is yaptirmis hic memnun kalmamis. Acemi birilerini getirmis su borusunu delmisler bir sürü sikinti yasamis.
    Uzun lafin kisasi dürüst usta bulmak zor ben cok arastiriyorum genelde sonunda yapabilirsem kendim yapiyorum.
    Kendi isini kendin gör.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    284
    ALdigi Tesekkürler : 478
    Kim polanyalıya yaptırdıysa hep memmunlar fiyatı türkler gibi

İşçilikleri ve dürüstlükleri bir numara yani bu adamlar uyguna yapıyor ve parada kazanıyorlar
    Ama malesef ben bu lamadım işim aceleydi

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    912
    ALdigi Tesekkürler : 572
    ben genelleme yapmayi dogru bulmuyorum, her milletten iyi insan,iyi usta var, kötüleride var.
    ben catima iki daire yaptirdim, bütün ustalarim Türk idi, sadece kapilarimi italyan takti, ufak-tefek seyler heryerde olur, ben tüm ustalari bircok insana tavsiye ettim.
    önce ihtiyaciniz nedir? iyice düsünün ve karar verin, en az 3 tane ustaya sorun, mümkünse bildiginiz insanlardan refarans alin,iyi usta zaten kendini gösterir. isin basinda anlasma yapin, yapilacak isi, zamanini, ödemelerini yazin. eger yapilacak is cok bir para degilse, mesala 3 oda ev boyatacaksiniz, 750€ istiyorlar, bunu bile yazin,basiniz agrimasin.
    eger isinizi saglam yapmazsaniz sonra basiniz agrir, her önüne gelene is vermeyin,sadece parayi düsünmeyin, en ucuza yaparim diyen belkide iyi yapmiyordur.
    alman firmalari kazik atmaz diyenlere sadece gülerim,polonyali-bulgar-romen bunlarinda iyiside var, kötüsüde
    bana usta lazim olsa, ilk Türk ararim,sizede tavsiyem Türk ve Müslüman arayin, yahudilerde böyle yapiyor ve sadece yahudi ariyor
    icimizde cürük domatesler illa vardir,biraz milliyetci olalim ve Türk ustalardan vazgecmeyelim

5. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    469
    ALdigi Tesekkürler : 2,607
    Alıntı arkadas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm,
    ben de 2016 da Doppelhaushälfte aldim. Benim meslegim hem elektrikci hemde Elektrik mühendisiyim. Türk bulgar ve Türk ustalari cagirdim baktirdim. Fiyatta anlasamadik ve elektrik islerinden anlamadiklarindan bana yüklediler senin yapman lazim dediler. Ama fiyati yine tam istediler. Bende kendi isimi kendim yaptim. Polonyali kaloriferleri yapti ben elektrigi yaptim fayansi türk yapti sivayi polonyali komsu yapti. Öyle idare ettim.
    Daha sonra bana is yapmak isteyen bulgar türke baska birisi is yaptirmis hic memnun kalmamis. Acemi birilerini getirmis su borusunu delmisler bir sürü sikinti yasamis.
    Uzun lafin kisasi dürüst usta bulmak zor ben cok arastiriyorum genelde sonunda yapabilirsem kendim yapiyorum.
    Kendi isini kendin gör.
    Kendin yapabiliyorsan tabiki herzaman daha iyi. Hem maddi, hemde işin kalitesi.

Bir asker arkadaşım vardı. Mesleği bile yoktu. Ama kafası çalışıyorda. İnşaatda elektrikden tut fayansa kadar herşeyi öğrenmiş. Kalorifer en kolayı diyordu.

Eski evleri alıyordu. Sırf dört duvar bırakıyordu. Çatıda dahil herşeyi kendi yapıyordu.

Ona sordum ne kadar sürüyor diye. Dedi başka işlere gitmesem 6 - 12 ay arasında biter. Ama privat işe çağıran çok olduğu için bazen 4 - 5 sene sürüyor bir evin bitmesi.

Yaşıyorsa Allah ömrünü uzun etsin. Dobra dobra adamdı. Maalesef bana çok uzak, yoksa tam aradığımız tip usta. Özü sözü birdi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (Dün Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    ALdigi Tesekkürler : 78

uploaded

Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim polanyalıya yaptırdıysa hep memmunlar fiyatı türkler gibi

İşçilikleri ve dürüstlükleri bir numara yani bu adamlar uyguna yapıyor ve parada kazanıyorlar
    Ama malesef ben bu lamadım işim aceleydi
    Slm onur kardes,

Acele ise seytan karisir

aslinda böyle islere genel olarak objektif bakmak lazim. Insan insan olmali bu hangi milletten olursa olsun farketmez.
    Ben polonyaliya kalöriferleri yaptirdim türk ede sordum bana 700 euro fazla fiyat verdi ve dediki ben polonyaliylan rekabet edemem ayni kaloriferi polonyadan daha ucuza malediyo dedi.
    Bende türk arkadasa kusura bakma bende hesabimi yapmam lazim dedim ve ona hayirli isler diledim.

Her milletten sahtekar var buna almanda dahil. Uyanik olcaksin arastircaksin, takip etceksin hemde tecrübe ister.

He birde su usta isini söylemem lazim eline kontrol kalemi alan elektrikci ingilz anahtari alan sucu oluyor.
    "Ustalarin" yaptigi isi gidin bakin yaptirdigi kisiyede sorun memnun kalmismi? Böyle yaparsaniz risk i azaltirsiniz.

Illa benim vatandasim olsun diye bir sey maalesef yok tabiiki bende isterim benim vatandasima is vermeyi ama mantikli degil. Sonradan insanin cok basi agriyabiliyor. Tecrübesi olan bilir onur arkadas gibi...

Hoscakalin
    Konu arkadas tarafından (Bugün Saat 11:32 ) değiştirilmiştir.

8. arkadas üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)