Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş yeri Interne Umsetzung için oyalıyor, ne önerirsiniz ?

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı

İş yeri Interne Umsetzung için oyalıyor, ne önerirsiniz ?

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen sene 10. aydan belli Kalp Krizinden dolayı Evdeyim (Krank) ve Reha ya gittim, Reha da Gececi çalışmamamı ve leicht bis mittelschwere Arbeit yapabilirim diye Rapor verdi.

İş yerinde Maschineneinrichter olarak çalışıyorum 3 Schicht ve kazara bir yeri kesme vs. olabiliyor (2 tane Blutverdünner alıyorum ve ayrıca 6 ilaç daha Yüksek tansiyon ve Cholesterol için)

Reha ya gittiğimde Sozialberater GDB için Antrag verelim dedi belki % verirler diye ama olmayada bilir dedi, geçen hafta Ablehnung geldi Versorgungsamt dan buna itiraz etmemin faydası olurmu acaba ???

Ayrıca Sozialberater dediki eski işimi Vardıyadan ve ortamın benim için (kesici aletler vs.) iyi olmayacağından dolayı Interne Umsetzung olması gerek dedi ve LTA Antrag yaptı ve banada bundan Mektup geldi onaylandığına dair.

Şimdi esas mesele Ocak ayının Sonunda iş yerine haber verdim Şubat ın sonuna kadar Kranklıyım ve 01.03. Den itibaren çalışabilirim diye ve işe başlamak istediğimi ama ohne Wiedereingliederung yani direkt 8 saat başlamak istiyorum dedim (Doktor bana bıraktı bunu, ister yavaş başlayın ister 8 saat başlayın nasıl isterseniz dedi ondan dolayı 8 saat istedim) ama Intern Umsetzen yapılmasını gerektığını yani Produktionda çalışmamı Tavsiye edilmiyor dedim, Reha da verdikleri Doktor Raporunun bunu yazılan Sayfasını gönderebilirim dedim ve gönderdim, tamam dedi biz ararız dedi.

Aradan 2 hafta sonra Aradı Meister Doktordan Attest lazım dedi, tamam dedim anlattım durumu doktora ve kızdı tabiiki çünkü nasıl olurda Rentenversicherung un yazdıklarına inanmazlar diye ve Attest yazdı Gececi çalışamaz ve Produktionda çalışması uygun olmadığına dair çünkü 2 tane Blutverdünner aldığım içinde yazdı, ayrıca Rentenversicherung ne yazdıysa bende onaylıyorum dedi.

İş yeri Termin yaptı 1 hafta sonra gel konuşalım diye, gittim ve iş olarak ne düşündüğümü sordular ve ilanlarda 2 Position var 1 tanesi Qualitätstechniker diyeride IT-Administrator, Qualitätstechniker için İngilizce gerek dediler ama illa gerek olmadığını biliyorum, IT Bölümü icinde şaşırdılar neden dediler IT le bir iş yapmadınızkı, ben IT-Systemkaufmann da Öğrendim ama çlışmadım hiç ama kendim IT ile ilgileniyorum dedim, Meiste, Personalchef ve Abtikungsleiter şaşırdılar ben öyle deyince sonra OT (Operation Technology) olarak teklif ettiler ve İT Leiter ile bir Vortsellungsgespräch yapılsın dedi tamam dedim.

Aradan 2 Hafta sonra Görüştük ve iyi geçti ama Geschäftsleitere bunu sunmalari gerekmiş yeni bir iş olduğu için, aradan gene 2 hafta geçti ve geçen gün aniden Personalchef aradı haber etmeden Telefonkonferenz yapacağız dedi ve bir Kadın daha katıldı, ses kötü olduğundan ve hazırlıksız olduğumdan anlayamadım kim olduğunu. Personalchef OT olarak yeri tam (Zaman olarak) dolduramayacağımı ve geri kalan saat de ne yapacağımı bilmedikleri için IT Administrator olarak olur ama onada Umschulung yapmanız gerek 3 sene dedi, bende kesinlikle bu yaşta (45) tekrar sıfırdan başlayıp okula gidip 3 sene ve Sınav stresini istemem dedim, ben Facharbeiterim Industriemechaniker Fachrichtung Betriebstechnik öğrendim ve 20 Sene bu işte Tecrübem var ve ayrıca IT-Systemkaufmann öğrendim ve IT ile ilgileniyorum dedim. Ha Schulung dedim olabilir IT için 3 ay 6 ay maximum 1 sene ama tekrardan başlayıp IHK da Prüfung yapacak yaşta deyilim artık, sınıfta benden 20 yaş küçüklerle oturmam dedim.

Bunu anlayışla karşıladılar ve Personalchef tekrar IT Leiter ile görüşeceğini söyledi ve bakalım ne çıkacak.

Şimdi esas sorum bu anlattığım Prosedür normalmidir, iş yeri bu kadar uzun sürdürebilirmi ve ayrıca iş yeri kendi bana diyor Krankı uzatın biz bunu görüşene kadar diye, Krankenkasseyede bunu dedim ve Rentenkasse de biliyor çünkü işin çinde.

Şimdi iş yeri sana göre işimiz yok dese nasıl oluyor çıkarabilirmi burda 4 sene oldu başlayalı ve bendende çok memnunlar bunu Meisterde diyor Abteilungsleiterde geçen gün Personalchef de, hatta ben Krank ken (önceden söylemişlerdi) benim Entgeltgruppeyi yükselttiler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,261
    281 mesaja 536 teşekkür aldı
    geçmiş olsun;

sizinle özel'den de yazışmıştık, biliyorsunuz ben Almanya'da yaşamıyorum ama şirketin teklif ettiği eğitim öyle orta/lise eğitimin'den gelme talebeler için bir eğitim değildir kanımca, iş- ve işçi bulma kurumu gibi kurumlar yönetiminde verilen, ve sizin gibi başka bir meslek edinmek isteyen birçok 30, 40 ve 50'li li yaşlardaki insanların olacağı bir ortamdır bence.

sinavlar'a gelince, zaten eğitimlisiniz, dolayısıyla, yeniden ders almaya başlayınca bilgiler otomatik olarak yerini bulacak, birazcık ekstra efor ile, bütün sınavları başarı ile verirsiniz, ha ilkinde olmadı mı, dert değil tekrar hazırlanıp, bütünlemeye girip halledersiniz.

diğer opsiyonların ne olduğunu kestiremiyorum tam olarak, ama bence güzel bir fırsat, değerlendirin derim.

4. sadece üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    @sadece

Evet, özelden görüşmüştük.

Benim zaten 2 Mesleğim var, 3 üncüsüne gerek yok, tamamen mesleksiz olan biri için tabiiki güzel bir fırsat.

20 yıl bu işte yani Mesleğimde çalıştım ve şimdi yeni birşeyler öğrenmek için 3 sene okula gitmek gibi bir niyetim yok, şimdi bekar olan aile sorumluluğu olmayan biri için birşey diyemem, ama bana göre deyil. Yaş olmuş 45 bitir diyene 48, çok istesem yeni maceralara atılmak için gider Techniker yaparım Vollzeit 2 senede bitiririm ama bir anlamı yok.

Boşuna zaman kaybı bence, ha tabi tamamen iş göremez olsam başkada bir çözüm yolu olmasa tamam derim.

İş yeri isterse İşi İşciye göre ayarlar, yeterki istesin. Tabi bu işyerinin işine geliyor 3 sene göndermek çünkü iş yeri hiç para vermiyor herşeyi Emekli Kasası karşılıyor.

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,261
    281 mesaja 536 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sadece

Evet, özelden görüşmüştük.

Benim zaten 2 Mesleğim var, 3 üncüsüne gerek yok, tamamen mesleksiz olan biri için tabiiki güzel bir fırsat.

20 yıl bu işte yani Mesleğimde çalıştım ve şimdi yeni birşeyler öğrenmek için 3 sene okula gitmek gibi bir niyetim yok, şimdi bekar olan aile sorumluluğu olmayan biri için birşey diyemem, ama bana göre deyil. Yaş olmuş 45 bitir diyene 48, çok istesem yeni maceralara atılmak için gider Techniker yaparım Vollzeit 2 senede bitiririm ama bir anlamı yok.

Boşuna zaman kaybı bence, ha tabi tamamen iş göremez olsam başkada bir çözüm yolu olmasa tamam derim.

İş yeri isterse İşi İşciye göre ayarlar, yeterki istesin. Tabi bu işyerinin işine geliyor 3 sene göndermek çünkü iş yeri hiç para vermiyor herşeyi Emekli Kasası karşılıyor.
    hayırlısı olsun, herşey'in gönlünüzce gelişmesini diliyorum.
    Konu sadece tarafından (02 Nisan 2023 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: typo

7. sadece üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    29 mesaja 46 teşekkür aldı
    % Grad için gelenler için wieder Spruch yapın yani itiraz edin zararı olmaz hatta mahkeme ye de verebilirsiniz 3 yıldır %10 vermiyorlar 40 var her sene tekrar verschilimer Antrag veriyorum bende içten çıkar konusunda iş veren isterse çıkış verebilirler 25 yıllık aynı firma da çalışmam var sağlık sorunları nedeniyle çıkış verdiler tazminat davası açtım ilk mahkeme den sonra anlaştık yani kardeşim isterse çıkış verebilirler ona dikkatli ol her şeyi de ret etme yaşın Genç daha

9. dadaloglu3865 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)