Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt dışında Vollzeit çalışanlara Türkiye'den emekli hakkı.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda bir bilgiyi paylaşıyor Arkadaşımız, işine yarar veya yaramaz herkes kendi bilir.

Bu Yorumu neden ve ne için yaptın anlaşılır gibi deyil.

Zaten en büyük sorunda adam akıllı bir konuyu tartışmıyoruz, önceleri (eski Beceriksizlerde) bu arada olurdu, ama bu kadarda deyildi.

Sen baya dolmuşsun anlaşılan, Allahtan Siyaset yasak burda yoksa daha neler okurduk…

İşte en büyük sorunda burda Adam Akıllı bir konuyu tartışamıyoruz, illa Saldırırcasına bir kin öfke nefret ile sağa sola saldırmaya başlıyoruz.

Azamı Emekli maaşı 7500TL ortalama 350€ yapar

1 kişi için 24.600€ yani her ay € olarak 350€ (7500TL) geldiğinde 70 ayda para amorti ediyor zaten

Nasıl hesap ettin bilmiyorum ama kesinlikle yanlış Hesaplamışsın…
    Sen konuyu istedigin gibi evir cevir,,benim dogrularim bana..tr de millet kazman olmus,,rezillik sefillik kolelik almis basini gitmis..
    Insanlik 0 olmus,,herkesin putu para olmus,,
    Valla bugun cok calistim,,simdi dinlenecem,,bitazdan tv keyfi..

2. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Arkadaslar, secim dönemi yaklastikca ucuk kacik vaatlerin ardi arkasi kesilmiyor. Sizlerden ricam ugruna degmez ückagitcilar icin bura dahil hayatin hicbir alaninda birbirinizi kirmaktan kacinin. Siyasetciler doktorlarin hastalara receteyle yazdigi ilac gibidir, asla hastaligi tedavi etmez sadece seni ilaca mahkum eder, siyasetcilerde önce sana hakkin olani vermez yada elinden alir sonra koltuk zora girdimi hepsini geri verir ilerde yine alir verir.

Lütfen yorumlarinizda herhangi siyasi figur, parti ismi vererek paylasimlarda bulunmayalim, iyi forumlar.

Not: yukardaki yorum bir genellemedir, hepsi icin gecerlidir, kafalar karismasin

5. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Wiesbaden
    Ettiği Teşekkür
    7
    15 mesaja 19 teşekkür aldı
    45 yaşinda Türkiyeden emekli oldugunda ,burada Finnazamt'a haber vermek zorundasiniz vede en fazla Mini Job olarak calışabilirsiniz vede Her sene Lohnsteuererklärung yapınca gelir olarak göstermek zorundasiniz.
    Eger burada Vollzeit çalışıcaksaniz , Türkiyede emekli olsaniz bile maaşınızı alamiyorsunuz,ama O para iceride birikiyor..Türkiyeye dönerseniz veya burada emekli olup yardim alirsaniz, Türkiyedeki emeklilik hesaplanir ona göre size maddi yardimda bulunur..yani hersey gözüktügü gibi degil..Burada tanidiklatim gidip TR den emeki oldu vede sadece Mini Job yapabiliyorlar.aslında deĝneĝin iki tarafini iyi düşünmek lazim

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Sen mevcut durumu anlatıyorsun.

Biz ise seçim vaadini kuşuyoruz.

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    arkadaslar calisanlar icin bosu bosuna paranizi atmayin yurtdisindan malülen emekli olursunuz onada söyliyecek sözüm yok lakin gercekten göründügü gibi degil arka plani kimse anlatmiyor calisan bir kisi onca yatirim yapti emekliligide hak etti sizce emekliligini ne zaman alacak ? ben size söylim ya yurtdisinda emekli yasi gelecek emekli olacak yada malülen emekli olup calismayacaksiniz calistiginiz müddetcede türkiyedeki emekliliginizi alma sansiniz yok sunuda söylim digelimki yurtdisindada öyle veya böyle emekli oldunuz ama paraniz yetmiyorsa devletten yardimda bulunuyorsunuz yardim aldinizdada malesef türkiyedeki emekliliginizi alamiyorsunuz üstelik yurtdisindada bildirmeye mecbur oldunuz icin bazi haklardanda zarar görürsünüz anlayacaginiz bosuna yatirim

9. 3 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Üye tirisan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    530
    6 mesaja 10 teşekkür aldı
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet webci usta ulkeyi bedavaya satmasinlar

Türkiye'de son beş yılda 18 milyon metrekare toprak yabancılara satılmis
    https://tr.euronews.com/2020/07/23/t...cilara-satildi
    Türkiye nin yüzölçümü 783 bin km kare.
    18 milyon metrekare yabancılara satılmış, öylemi?
    Rabbim sizlere akıl fikir versin. Bu vatanın yöneticilerine o kadar çok algı haberler yapılıyor.
    Yapanlar zaten belli.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Akp kadin bir milletvekilinin bir twett atip;
    Keske bu dincileri 1924 de komple yok edip kesselerdi dedigi ve sonra tweti sildigi ortaya cikti..
    Bu ne demek..
    Demekki bazilari sadece koltuk kapana kadar,,sonta firsat eline gecince ver coskuyu demek..
    Ben siyaset olmaksizin bu olayi anlatmak istedim
    Bu konu hakkinda musade edilse sahura kadar makale yazar dururum,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)