Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3243 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 161 ile 167 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gez ile ilgili sorunlari burda paylasalim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    @varto usta dogru anlatmisin..
    Ben belki 1996 dan butarafadir dauerauftrag verdim ve tv ya göre degil eve göre hesaplandigini bilmiyordum..

2. webci üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    538
    62 mesaja 149 teşekkür aldı
    Iyi asksamlar Arkadaslar ,
    Bugün GEZ aradim ve yeni oturdugum adresi ummelden yapacaktim ve bana dedilerki saten otomatikmen Einwohnermeldeamt bildirdigini ve hic birsey yapmama gerekmiyormus , yeni adresim saten ellerindeydi . Oktober 2022 den irtibaren de babami anmelden yapmak zorunda kaldim . Hauptsitz türkiye dedim ama nafile senede birgün de olsa mecbur ödiyecek yada oradan Abmelden yapmasi gerek.

5. 2 kişi varto üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Yani..
    Senin konton onlarin ellerindeyse bisey yapmana gerek yok..
    Babaninkide oturmassa abmelden olacak.
    96 dan butarafadir 3 ev degistirdim hicbirsey yapmadim yazdim zaten..

7. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye iskete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı varto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli aksamlar
    Ben ve kendi Ailem 01.10.2022 den itibaren tasindik, önceden babamlarla ayni binada oturuyorduk altli üstlü bir familienhausda oturuyorduk . ( Eigentum olarak hem ben hemde Babam ) Tapu da geciyoruz .
    Ve bekar oldugum zamaninda 18 yasina girdigimde araba ehliyeti aldigim zamanda arabada radio oldugundan babamlar benim üstüme GEZ yapmistik aileden bir kisi ödesin diye ozaman benim üstüme GEZ yapmistik.
    Ve ogünden beri GEZ Gebühreni ben ödiyorum .
    Ve 01.10.2022 tasindim ve yeni oturdugum yere bildirmedim GEZ cünkü halen öbür evi ödüyorum diyerekten .
    Bugün babamlarin evine gidip posta kutusunda GEZ den mektup gelmis babamin adina ve gebühren kayitli deyilsin diye mektup yollamislar . Baska biri ödüyorsa bu bina icin lütfen kayitnumarasini bildirin veya kayit olun yaziyor.
    Babam 80 yasinda kendisi 10 ay Türkiyede kaliyor hauptsitz türkiye kayitli Kranken Versicherung türkiyede uzun kaldigi icin öyle ayarlamisti . Annemde 80 yasinda ama Pflegefall ve ablamlarda ( Frankfurta anmeldungu ) Ev suan kimse kalmiyor ev komple bos yani .
    Simdi nasil bir yol almam gerekiyor , biri bana yol gösterebilirmi acaba ne yapmam gerekiyor ?
    Saygilar.
    babani abmelden yaptir ozaman is halolur türkiyede kaliyor dersin zaten 10 ay kaliyorsa buradaki iliskiside otomatik bitiyor buradaki herseyden muaf oluyor ha biyerde kaydi bulunsuun diyorsan kendi evine anmelden yaptir ama baban kendi evinde kalsin gelince

9. iskete üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı iskete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    babani abmelden yaptir ozaman is halolur türkiyede kaliyor dersin zaten 10 ay kaliyorsa buradaki iliskiside otomatik bitiyor buradaki herseyden muaf oluyor ha biyerde kaydi bulunsuun diyorsan kendi evine anmelden yaptir ama baban kendi evinde kalsin gelince
    Yagmurdan kacinca doluya yakalanma sansi var Öyle abbmelden yaptinmi krankenkassen falan kapaniyor burada. Kas yaparken gözü cikarmamak lazim.

En güzeli ödemek ve konuyu kapatmak.

Abmelden eder birde Türkiye'de uzun kalabilir diye Bescheinigungu yoksa birde yabancilar polisi babasinin tepesine binelebilir, oturmayi öldürmeyi deneyebilir.

Herzaman derim forumda. Dagin önündekini degil, arkasindakini görmek önemli.

Ha babasi yanbacilar polisindan Bescheinigungu alirsa, yabancilar polisi aradan cikar. Ama Türkiye'dende emekliyse babasi, ozaman burdaki Krankenkassesi kapanir. Tüm yil sadece Türkiye'deki Krankenkasseyi kullanabilir

Kendi evine veya baska yere anmelden yapmasi suc. Anmeldung demek, yilin cogunu orada geciriyorum demek. Aksi takdirde yalanci Anmeldung oluyor ve suca giriyor. Zaten ozaman hükümsüz sayiliyor.

Maalesef su yalanci Anmeldung hep yapa yapa camiilerimiz bile ceza yedi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (21 Şubat 2023 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    20 mesaja 32 teşekkür aldı
    Arkadaşlar benimde zoruma gidiyor geze para yatirmam ne yapsak da ödemesek

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Ölürsen ödemessin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)