Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 539 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Shell-Omaniye

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 2 teşekkür aldı

Shell-Omaniye

Shell tufan tesislerinden (Osmaniye yakınında)Urfa -Adana güzergahında 7.9.2022 tarihinde Dacia sandero arabama benzin aldım . Depoda en az 4 lt. Benzin olmasına rağmen 50 lt. Depo hacmi olan arabama 55 litre benzin koydular. İhtiraz etmeme rağmen bir sonuç çıkmadı. Shell in müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. Onlarda pompayı inceleyeceklerini ve bana bir kaç güne dönüş yapacaklarını söylediler. Sonuç pompa ölçümünde bir sorun olmadığını bir şey yapamayaçaklarını bildirdiler. sikayetim var sitesine bas vurdum bir sonuc cikmadi. sanirim avukata gitmemekle hata yaptim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı köroglu014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shell tufan tesislerinden (Osmaniye yakınında)Urfa -Adana güzergahında 7.9.2022 tarihinde Dacia sandero arabama benzin aldım . Depoda en az 4 lt. Benzin olmasına rağmen 50 lt. Depo hacmi olan arabama 55 litre benzin koydular. İhtiraz etmeme rağmen bir sonuç çıkmadı. Shell in müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. Onlarda pompayı inceleyeceklerini ve bana bir kaç güne dönüş yapacaklarını söylediler. Sonuç pompa ölçümünde bir sorun olmadığını bir şey yapamayaçaklarını bildirdiler. sikayetim var sitesine bas vurdum bir sonuc cikmadi. sanirim avukata gitmemekle hata yaptim.
    Arabanın tanktaki 4 Litre benzini nasıl ölçtün ?

Şikayet var gibi siteler resmi site değildir seninki suya yazı yazmak gibi bir şey olmuş..

4-5 litre 8-10 TL lik benzin için avukata gitmek ne kadar mantıklı ?

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın tanktaki 4 Litre benzini nasıl ölçtün ?

Şikayet var gibi siteler resmi site değildir seninki suya yazı yazmak gibi bir şey olmuş..

4-5 litre 8-10 TL lik benzin için avukata gitmek ne kadar mantıklı ?
    Horoz kardeş Neredeyse beni suçlayacaksın.
    Benzin göstergesi uyarı verdikten 1 km sonra benzinliğe giriş yaptım, genelde otomobillerde 5 litre benzin kaldığında uyarı verir. Takriben 9 litre fazla benzin parası ödedim. 50 Litrelik tanka 55 litre benzin doldular. Olayın parasında değilim, bütün gün insanları dolandırıyorlar. Haksız yere kazanç elde ediyorlar. Bu yazıyı bilgi amaçlı yazdım. Bu benzinlik bir şahsın değil, Shell,in gendine aitmiş.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı köroglu014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz kardeş Neredeyse beni suçlayacaksın.
    Benzin göstergesi uyarı verdikten 1 km sonra benzinliğe giriş yaptım, genelde otomobillerde 5 litre benzin kaldığında uyarı verir. Takriben 9 litre fazla benzin parası ödedim. 50 Litrelik tanka 55 litre benzin doldular. Olayın parasında değilim, bütün gün insanları dolandırıyorlar. Haksız yere kazanç elde ediyorlar. Bu yazıyı bilgi amaçlı yazdım. Bu benzinlik bir şahsın değil, Shell,in gendine aitmiş.
    Usta dünya da hiç bir pompa gösterdiği litreyi tam ölçmez bunun mümkiniyatı yoktur

Almanya dada böyledir .. Onun için belirli sürelerde pompalar ölçülür eksi artı neyse ayarlanır .

Sanırım Almanya da ilgili kuruluş "Eichamt" Pompaların üzerindeki etiketlerde ne zaman kontrol edildi yazar

Bu Türkiye de böyledir .. Almanya da öyledir

Lisans almış istasyonlar, denetçi personeller tarafından denetlenir ancak bu personeller;
    denetçi kimlik kartlarını ibraz eder, kendilerini tanıtır ve ne sebeple denetim olacağını bildirirler.
    Yapılan denetimle; bayilik sözleşmeleri, mali sorumluluk sigortası, vergi levhası, vaziyet planı, istasyona ait giydirmeler ile fiyat panosunda logo,
    isim ve amblem vb. gibi ibarelerin olup olmadığı, otomasyon sisteminin kurulup kurulmadığı,
    otomasyon arızalandığında bunun bayiye 24 saat içinde bildirilip bildirilmediği,
    fiyat panolarıyla pompa otomasyonlarının fiyatlarının kıyaslanıp birbiriyle uyuşup uyuşmadığı,
    ulusal marker, test satışlarının otomasyona yazılıp yazılmadığı, akaryakıt tanklarının otomasyon ile uyumluluğu,
    otomasyon ile fiili ölçüm arasında fark olduğu takdirde tanka bağlı pompalarda test satışı yapılarak
    tank seviyesinde ve yakıt miktarında test satışı kadar eksilme olup olmadığı, pompalardaki yazar kasalarla arabirim ünitesinin mühürleri,
    alış faturalarının satışlar ve tank dolum raporlarıyla karşılaştırılıp uyumlu olup olmadığı, yazar kasanın çalışıp çalışmadığı,
    LPG tüpü dolumu veya satışı yapılıp yapılmadığı, sorumlu müdürün olup olmadığı, çalışanlara eğitim verilip verilmediği kontrol edilir.
    Eğer şikayetin varsa direkt Shell ile mutahap olacaksın

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Depoya sığmayacak kadar fazla yakıt mı?

"Benzin pompası 66 litre doldurduğumu gösterdi ama depomun kapasitesi sadece 60 litre.
    sadece 60 litrelik bir kapasiteye sahiptir. O zaman doldurduğumdan yüzde on daha fazla doldurmuş olurdum.
    içeri giriyor!" Bu veya benzeri şikayetler kalibrasyon tarafından giderek daha sık duyulmaktadır
    yakıt fiyatları arttıkça daha da sıklaşıyor. Burada manipülasyon ve hile mi var?

Tüketiciler kazıklanıyor mu?

Hayır, vakaların büyük çoğunluğunda durum böyle değildir. Ama tanka daha fazlası nasıl girebilir?
    tanka alabileceğinden daha fazla mı giriyor? Her şeyden önce, bir motorlu araçtaki deponun
    araç, tankın hacminden yaklaşık yüzde 15 ila 20 daha büyük bir hacme sahiptir.
    Araç belgelerinde belirtilen nominal hacimden daha fazla hacim.
    nominal hacim. Bu hava yastığı, yakıt ısındığında genleşebilmesi için gereklidir.
    ısındıkça genişler. Yakıt genleşirse, hava bir havalandırma hattından dışarı çıkabilir,
    bir valf ile kapatılır. Bu, yakıtın kontrolsüz bir şekilde sızmasını önler
    doldurma ağzından.

Örneğin - 20 °C'nin hemen altında, normal dizel sadece pul pul olmakla kalmaz, aynı zamanda hacmi de azalır.
    hacmi. Birkaç litre fazlası daha sonra daha büyük bir tanka gidebilir.
    Tank. Sıcak mevsimlerde de sapmalar meydana gelebilir. ile
    bazı araçlarda valfin yanlışlıkla açık basılması teknik olarak mümkündür
    örneğin nozul tarafından yanlışlıkla itilerek açılması veya ince kir parçacıklarının
    Daha sonraki bir kanama sırasında tekrar düşen ince kir parçacıkları, valfi hafifçe açık tutun.
    vanayı açık tutun. Bu durumlarda, tanklar nominal kapasitelerinin üzerinde de doldurulabilir.
    Hava yastığının en azından bir kısmı yakıt tarafından deponun dışına itildiği için hacim.
    yakıt tarafından tanktan dışarı atılır. Bu durumda depo gerçekten aşırı doludur ve pompa üzerinde dağıtım miktarı görüntülenir
    yakıt pompası üzerinde görüntülenen tamamen doğrudur.

https://www.handelskammer.bz.it/site...de%20v.1.0.pdf

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    27 litre mazot giren smarta dün 33 litre mazot girdi..
    27 de tikladi ,,5 litre daha koyabiliyorum,yani 1 litre herzamankinden fazla girmis..
    Arkadasin derdini anlamak cok zor..
    Bos ugras..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    179 mesaja 581 teşekkür aldı
    Konu No Commend lik bence,böyle dandik konulara zaman ayirip cevap yazan Arkadaslar a tavsiyem,Allahin verdigi nefes i bos a tüketmeyin misali olur sadece.

10. satturko üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)