Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 590 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada miras redetmek

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,376
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    Sunlar yapilabilinir.
    Sagliginda Türkiye deki malini cocuklara belli bir para karsiliginda satar.
    Allah gecinden versin, Almanya da veya ölüm halinde Horoz ustanin da dedigi gibi Nachlasgericht devreye giriyor.Kisi adina hesaplar.Donduruluyor.
    Kisinin vefatinin ardindan Nachlasgericht arastirmaya girer Kisinin adina neler var neler kayitli.
    Benim Alman kiraci vefat etti.Beraber yasadigi dostu vardi.Öyle bir mali mülkü olan biri degildi.Kontoya da ortalama 18.000€ kadar borc varmis.
    Oglu Nachlasgericht den davetiye almis.Miras hakkini isteyip istemedigi sorulmus.Oglu da reddetmis.
    O arada Vefat eden bundan 50 sene öncesinde bir cocuk dünyaya getirmis,evlatlik vermisler.O ortaya cikiyor.Kimsenin bilgisi yok bu cocukdan.Oglu ögrendikden sonra baglanti kurmak istiyor bilgileri vermiyorlar.Hayir diyorlar.
    Nachlasgerich Cocuga bildiriyorlar.Miras hakki red ediyor.Evlatlik verilen.O da baglanti istemiyor.

Burada red edildiginde haklar olumlu olumsuz kisiler devre disi kalir.Mirasi alan borclari da devr alir.

Esi de red ettiginde Kredi olayi da red olur.Sonra Banka inceler borclu olan kisinin sigortasi varmi veya esinin ikinci kisinin imzasi var mi.Ikinci kefil ne varsa o kisiden parasini talep etmeye calisir.
    Alabildigi kadar .....alir.Yoksa sigorta üzeri de olayi kapatirlar.

Almaya bakarlar vefat eden sahis ve borc yüksekse Banka Ölüm belgesiyle Konsolosluga yazar ,belki zaman alir ama sahsin üzerinde mülkiyet var mi arastirir.
    Burada gizli sakli , Ülke disi diye birsey olmaz.Arada da Konsolosluk oldugu icin bir sekil zaman alsa da bilgi edinir Banka.

Daire kiralikdi vefat edenin Mietvertragi bayan üzerineydi.Baska ikinci kisinin imzasi yoktu.Böyle durumlarda Kira gelmiyor.Ölüm le birlikde konto dauerauftrag ne donuyor.
    Dostu burada yasayamam hatiralari hep gözümüm önünde diye. Ben devam oturacagim derse yaninda oturan beraber yasiyan kisi.nin oturma hakki doguyor.....Imzan yok oturamazsin diyemezsin.
    Cocuklari bu dairede biz oturacagiz derlerse onlarin oturma hakki doguyor.Cocuklar yana da birsey cikmadi.
    Yaslilar uzun süre oturdugu icin kiralari ucuz oluyor.Mesela 30 senedir oturan birisi simdiki zamana göre baya ucuzdur kirasi.Cocuklar pahali kirada oturuyorsa veya vefat eden kisinin evi uygun daha iyiyse bu yolu seciyorlar.
    Cocuklar biz oturacagiz derlerse ev sahibi olarak Mietvertragi cocuklara vermek zorundasiniz.Ölümle Mietvertrag bitti olayi yok.

Nachlas Gericht e bildiriyorsun,Kira olayini onlar da kisinin hesabinda para varsa onunla ödeme yapiyorlar.Yoksa bu dedigim islemler 3 aydan fazla sürüyor.
    Baktilar ne sahip cikan var ne ilgilenen.Ya bekleyeceksin biz bosaltacagiz yada sen bosaltabilirsin dediler.Bende baktim Terminler ne cok uzayacak Iki adam tuttum bosatttim.Kaution sizde kaliyor.O da zamanin miktari birsey degil.

Onu da Kira almadiginiz ölüm raporu yazismalarda Finanzamt a Kira almadiginizi kanitliyorsunuz.

Genel olarak bu soruyla ev sahipleri bilgi edinmis olurlar.

Ben olayi Privat borc gibi anladim.
    Eger ki Borcla emlak ne alinmis sa .Banka el koyar.Tapusu zaten Bankanin elinde.Banka satar parasini alir.
    Konu murat39 tarafından (08 Ekim 2022 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.

2. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)