Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 521 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ausländeramt Niederlassungserlaubnis için bizi oyalıyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı

Ausländeramt Niederlassungserlaubnis için bizi oyalıyor

Iyi günler Arkadaşlar,

Benim Annem için 2020 Niederlassungsantrag yaptık. Şimdiye kadar bir netice alamadik. Defalarca aramama rağmen, corona girdi personel Mangel hastalık, vakit bulamadım diye cevaplar aldık.

Annem alman vatandaşıydi Türk vatandaşa geçti unbefristete Aufenthaltstitel vermediler.

2017 Türk vatandaşına geçtiydi. 2023te Aufenthaltstitel bitiyor.

Zamanında Türkiye deki Emeklilik konusu için Türk vatandaşına geçmişti.

Uzun süre Alman vatandaşı olarak kaldı. Şimdi ne gibi yollar deneyebiliriz. Avukata mi gideyim?

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bence hiç dokanma.

Alman vatandaşlığından çıkıp geri Türk vatandaşlığına geçince bildiğim kadarıyla yeni Almanya gelen kişi gibi muamele görüyorsun.

Yabancılar polisinden bildiğim kadarıyla memurun esnek karar verme yetkisi var. Bence kızdırmayın. Bekleyin. Mecbur oturum tarihine kadar bir karar verecekler. Yat kulağının üstüne.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (26 Ekim 2022 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    35 mesaja 82 teşekkür aldı
    kafaniza takmayin birsey olmaz annenizin yasi var galiba hic birsey yapamazlar mecbur vericekler oturumu

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    193 mesaja 329 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hiç dokanma.

Alman vatandaşlığından çıkıp geri Türk vatandaşlığına geçince vildiğim kadarıyla yeni Almanya gelen kişi gibi muamele görüyorsun.

Yabancılar polisinden bildiğim kadarıyla muamurun esnek karar verme yetkisi var. Bence kızdırmayın. Bekleyin. Mecbur oturum tarihine kadar bir karar verecekler. Yat kulağının üstüne.
    Aynen öyle
    Benim esimde D-Tr vatandasligina gecdiginde ilk senesu 1 sene oturum vermislerdi

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,257
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    5 sene Alman vatandasliginda gecmis süre varsa
    geri türk vatandasligindaki oturum hakkina geri döner.

Yardim ne almayip geciminizi sagliyorsaniz.Problem yok.

Cocuklar üzerinden de Anne babanin süresiz oturum hakki dogar.

Cocuklar Üzerinden de Süresiz oturum hakki var.
    Erwerb der deutschen Staatsangehörigkeit durch die Geburt gemäß § 4 StAG
    Bevor einem in Deutschland geborenen Kind eine Aufenthaltserlaubnis erteilt wird, ist immer vorrangig zu prüfen, ob das Kind gemäß § 4 StAG die deutsche Staatsangehörigkeit erworben hat.

Gemäß § 4 Absatz 1 Satz 1 StAG erwirbt ein Kind durch seine Geburt die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn die Mutter zum Zeitpunkt der Geburt im Besitz der deutschen Staatsangehörigkeit ist. Ist bei der Geburt des Kindes nur der Vater deutscher Staatsangehöriger, gilt § 4 Absatz 1 Satz 2 StAG. Auf den Geburtsort des Kindes kommt es in diesen Fällen nicht an. Der Erwerb der deutschen Staatsangehörigkeit tritt auch bei einer Geburt im Ausland ein (enge Ausnahme: § 4 Absatz 4 StAG).

Auch ein Kind ausländischer Eltern kann durch die Geburt die deutsche Staatsangehörigkeit erwerben. Dies gilt aber gemäß § 4 Absatz 3 StAG nur bei einer Geburt in Deutschland. Das Kind erwirbt dann durch seine Geburt die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein Elternteil zum Zeitpunkt der Geburt sowohl seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt in Deutschland hat als auch ein unbefristetes Aufenthaltsrecht (Ausnahmen nur für Staatsangehörige der Schweiz und dessen Familienangehörige) besitzt. Unbefristete Aufenthaltsrechte vermitteln insbesondere eine Niederlassungserlaubnis und eine Erlaubnis zum Daueraufenthalt-EG. Auch freizügigkeitsberechtigte Unionsbürger sowie freizügigkeitsberechtigte Familienangehörige von Unionsbürgern sind im Besitz eines unbefristeten Aufenthaltsrechts. Gleiches gilt für türkische Staatsangehörige, die die Voraussetzungen des Artikel 6 oder Artikel 7 des Beschlusses Nr. 1/80 des Assoziationsrats EWG/Türkei über die Entwicklung der Assoziation vom 19. September 1980 erfüllen.
    Konu murat39 tarafından (29 Ekim 2022 Saat 18:27 ) değiştirilmiştir.

Üye tirisan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    530
    6 mesaja 10 teşekkür aldı
    Hayırlı günler. Ben zevcem Türkiye de 6 aydan fazla kalmak istiyoruz. E Mail ile istedikleri bütün evrakları sunduk . Bir cevap alamadık. Unbefristete Aufenthalt var ikimizin. Telefona cevap vermiyorlar. Sadece E Mail ile bağlantı kurabiliyoruz. O belgeyi onlardan nasıl alabiliriz?
    Bir de 6 aydan fazla Türkiye de kalıp,kara yolu ile Almanya ya dönüş yaparsak bir sorun ile karşılaşabilirmiyiz. Teşekkürler.

Ettiği Teşekkür
    2,257
    Su an islemler Email olarak
    O da zaman aliyor,.Tekrardan bir Mail atin, ulasamadiginizi telefon numarasi birakin.Geri dönerler durumu en azindan anlarsiniz.
    (Gerekli sartlar yerindeyse Gelir,süresiz oturma..ikametgah.. Bu kagirdi veriyorlar.Yardim almayacaksiniz.Gelir az ise Cocuklar imza verirlerse kabul ediyorlar.)
    Almanya ya giriste farkina variyorlar, Anne babamda gümrükte giris cikis uzun oldugunu görüyorlardi.Kagirdi uzatinca geciyorlardi.
    Karadan problem olmamasi gerekir.O kagirt izin verilmis kanun icerisinde bir yetki.
    Konu murat39 tarafından (27 Ekim 2022 Saat 20:13 ) değiştirilmiştir.

9. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bekleyelim bakalım mecburen bir karar verecekler. Ama ne bilem uzin zamandır gelişme yok. 08.23 bitiyor Aufenthaltstitel

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    Arkadaşlar Annem pasaportu yeniledi bu Niederlassung Erlaubnis için kaç Euro gebühr alıyorlar.?
    Internet de 67€ yazıyor doğru mudur?
    Yakın zamanda yenileyen varmı?

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk
    Konu Galaxy3764 tarafından (04 Aralık 2022 Saat 16:17 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    2,257
    Ben kendim ve esim icin 2 kisiye 81,00 € ödedim. (Niederlassung- süresiz oturum hakki yeni pasaport degisiminden dolayi) Yeni kart.

Parayi EC kartla ödeniyor.Nakit almiyorlar.(Bayern)
    Konu murat39 tarafından (04 Aralık 2022 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.

13. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Diğer şehirlerde farklı uygulama olacağını sanmıyorum.

*-BVT BİLGİLENDİRİYOR-*
    *-OTURUM KARTI ÜCRETLERİ-*

Kıymetli Kardeşlerimiz,
    Yabancılar dairesinin oturum kartı için bugüne kadar
    Vatandaşlarımızdan farklı miktarlarda talep ettiği ücret hakkındaki karışıklığı mecliste yaptığımız çalışmayla giderdik.
    Belediye Meclisinde verdiğimiz soru önergesine verilen resmi cevaba göre oturum kartı için:
    Türk vatandaşı olup çalışan kişilerin ve onların ailelerinin 37€ ödemeleri gerekiyor(Bugüne kadar bir çok vatandaşımızdan gereksiz yere 67€ alınmış)
    Ailede 24 yaşından küçük olanlar 22,80€ ödemesi gerekiyor
    Sosyal yardım alanların hiç para ödemesine gerek yok

Yabancılar dairesine giderken yanınızda şu belgeleri götürmeniz gerekiyor:

Çalıştığınız iş yerinin maaş belgeleri
    Eğer emekliyseniz Sigorta dökümü( çalıştığınız yılları gösteren belge)
    Ayrıca bizim BVT olarak hazırladığımız soru önergesine verilen resmi cevabı da götürebilirsiniz.

Emre GÜLEÇ
    Dortmund Büyük Şehir Belediye Meclisi Üyesi

15. 3 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Slm Murat39;
    Benim tanıdığım çocuklarını 1986 yılında temelli TR görürdü ve çocukları küçük olduğundan dolayı şimdi ( 2022) soruyorlar; Ben tekrar Almanya’ya gelme şanşım var’mı ben küçüktüm hangi şartları yerine getirmem gerekir’ki tekrar Almanya’ya dönmem için…
    Bu konuda bana cevap yazarsanız memnun olurum…

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Route66_6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Murat39;
    Benim tanıdığım çocuklarını 1986 yılında temelli TR görürdü ve çocukları küçük olduğundan dolayı şimdi ( 2022) soruyorlar; Ben tekrar Almanya’ya gelme şanşım var’mı ben küçüktüm hangi şartları yerine getirmem gerekir’ki tekrar Almanya’ya dönmem için…
    Bu konuda bana cevap yazarsanız memnun olurum…
    Tabi canım hemen gelebilir.

Bende böyle İsveç'e gittim. Dedimki ben kücükdüm, annem babam bana sormadan Almanya gelmiş, oysaki bana sorsalardı ben İsveç'e gitmek isterdim. Bende dilekce yolladım hemen aldılar. Yattığım yerdende sosyal yardım bağladılar.

YIL 2022 VE NEYLE UĞRAŞIYORUZ. SÖYLE O GERI ZEKALILARA ALMAN KONSOLOSLOĞUNA KENDI E-POSTA YAZSIN VE SORSUN. SANA NEDEN SORUYOR? HİÇ YOKTAN ORADAKİ MEMURLAR BİRAZ GÜLMÜŞ OlURLAR.

Sanada arkadaşım nacizhane tavsiyem, kendini apuk supuk şeyler için kullandırma. Türkiye'nin adamları birisi keriz yerine koyup kullanmasını çok iyi biliyorlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (07 Aralık 2022 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

18. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,647
    1,618 mesaja 3,320 teşekkür aldı
    @birbey usta buda bize insanlarimizin hangi sevide olup birseyden cakmadiginin,cahilliginin ispati..yazinca birde laf isitiyorsun..
    Aksama kadar dallas ve akasya duragi bakmanin zararlari..
    O vatandaslara belki turist ömer gibi almanya yi tekrar turist olarak görme sansini verebilirler..
    Oda 1000 de 1 ihtimal..
    Konu webci tarafından (07 Aralık 2022 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Selamünaleyküm abiler,

daha henüz bir haber alamadık. Napalim seneye ağustos ayında Aufenthalerlaubnis bitiyor. Niederlassungsantrag yapalı 2 seneyi buldu. Annem alman vatandaşlığından Türk vatandaşlığa geçtiği için yabancı muamelesi yapıyorlar. Kendisi Burda okula da gitti. İki ay önce Bi aramıştım, yoğunuz dediler, aklımda dedi, die Chancen sehen nicht schlecht aus falan dediler. Ama hiç bir netice yok. Arasam mı mektup yazsam mı yoksa ne yapsam onları da sıkıştırmak istemiyorum, bide gıcık oldular mı kötü.

Selam abiler, yardımcı olabilir misiniz. Nasıl yol deneyim?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Mail yaz. Mailde ama diklenme. Yoğun olduklarını bildiğini söyle, ama piskolojik olarak anneni bunalıma soktuğunu ve bir an önce işlemi yapmalarını rica et.

Maili annenin ağzından çıkmış gibi yaz.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Mail yazdım bakalım. On gün oldu henüz bir cevap yok. Üzerine gitsem daha mı iyi olur? Postayla einschreiben olarak göndersem ne dersiniz?

Üye Pinarbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    51
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Boss91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mail yazdım bakalım. On gün oldu henüz bir cevap yok. Üzerine gitsem daha mı iyi olur? Postayla einschreiben olarak göndersem ne dersiniz?

Benim Esimde Annen gibi D den TR Vatandasliga gecti hic sorun olmadi Süresiz Oturma izni var.
    Mail attiysan bekle seni ararlar geri cevap verirler fazlada üzerlerine gitme.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)