Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 545 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trafik kazasi gecirdim, Simdi ne yapmaliyim

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

Trafik kazasi gecirdim, Simdi ne yapmaliyim

Slm arkadas persembe günü aksam Saat 17 civari kaza yaptim trafik lambsinda duruyordum yesil yandi önündeyim 5-6 arac hareket etince Bende hareket etmek icin vitesi 1 taktim tam hareket edecekken arkadan araba birsey carpti o andas ne oldu anlmadim, 1.2 saniye sonra kendine geldim frene basip arkaya aynadan baktim arkadamda 40 tonluk tir duruyordu o Zaman anladim Tirin bana arkadan cartigini, sonra Polis cagirdim, polis gelip tuttanak tuttu ve sordu bir sikayetim varmi diye , Bende omuzum ve sirtim biraz agriyor dedim o Zaman hastaneye git dedi, hastaneye gittim ve rontgen cektiler hic bir kirik Yok sadece sinirlerde gefilmte var dediler bu arada doktor emniyet kemeri takilimiydi dedi Bende dalginligima geldi Yok dedim, bana Rapor yazdilar bununla ev doktoruna gidersin dediler Bende cuma günü sabah doktora gittim sinirlerde gerilme var , sana 1 hafta krank yazacam , pazartesi gelecem sana igne vuracagiz dediler, Sizde bundan sonra ne yapmam lazim, sana doktora gidecem sonra Bir avukatami gidiyim, kaza raporunu ve krank kagidini avukata veriyim aci parasi ve kaza icin yoksa ??

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Evet usta..
    Kaza aninda sokta oldugunu soylersin,o anda agriyi farketmedigini sonralari agri hisdettigini yaz ve olayi doktara anlat..
    Aci parasi almak istedigini söyle..doki olayi cakar..
    O raporu o tir in sigortasins gönder,,aci parani alirsin,,avukat illa gerekmez..
    Sayet sigortadan cevap gelmez veya aci parani alamassan avukata gidersin,yok rechtschutzun var hemen git..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Usta direk avukata git,sigortalar ile uğraşılmıyor,ödememek için bin bir türlü takla atıyorlar.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Serseri gecmis olsun. Usta ne adamsin ya. Daha önceki konularinda film gibiydi.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serseri gecmis olsun. Usta ne adamsin ya. Daha önceki konularinda film gibiydi.
    böyle kisiler icin ayri bölüm acmali, serserinin macerilari :-)

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Aynen, tam hatirlamiyorum, ama kiz arkadasi evden atmisti baya bir maceraydi.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Gecmis olsun umarım karsı tarafın sigortası HUK falan degildir, yoksa birşeyler hak iddia etmede baya bi avukatlarla ugrasırsın.

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    Aci Parasi sanirim sadece biz yabancilarin aklina geliyor(Ben Dahil) Otobanda giderken arkadaki Telefonlar oynarken geldi bana carpti,Durdum ve ambulans geldi beni hastaneye götürdü.

bilgisayar tomografi felan filan 3 gün hastanede kaldim sonra eve geldim,2 defa Polis eve geldi Rapor tuttu ve arkadaki sürücünün yüzde yüz suclu oldugunu ve o sürüsüde kabul etti dedi.

sonra arkadakinin sigortasi beni aradi bir kac kez .nasilsin iyimisin birseye ihtiyacin varmi diye

calismadigin günlerin tüm parasini ve masrafini biz karsiliyoruz arabanin masrafini biz karsiliyoruz arabani yaptirirken arabaya ihtiyacin varsa bir araba sana ayarliyalim masrafini biz karsiliyoruz dediler.

peki dedim aci parasi?tamam tüm masraflari karsiliyorsunuz ama ben aci cektim o ne olacak dedim.

kadin güldü ,o kadar da degil dedi,sonra sigortanin müdürü ile görüstüm o da dedi öyle birsey yok,kazadan dolayi calisamazdan Takiii calisana kadar ayligini öderiz,
    kazadan dolayi malulen emekli olursan onu öderiz ama bu aci parasi nedir anlamadim dedi

istersen kendi sigortani ara onlara da sor dediler.

yer:isvicre

11. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Usta calisamassan zaten senin ausfall gunlerini ödüyorlar,arabanin masraflarini birkeza..
    Aci parasi diyerek gulup gecmeyin..
    Sadece biz turklerin drgil almanlarinda aklina geliyor..
    Arkadas parkdan cikarken yandan gelen araba carpti,sadece öndeki tamponu yirtti,,aradan zaman gecti,avukattan yazi geldi,aci paradi olan 500 avroyu ödeyin diye..
    Aci parasi ayni zamanda kavga yapip yaralandiginda da ödeniyor..
    Otobus kaza yapti,adam kendini direklere vurdu,aci parasi aldi..
    Ben sahsen kaza yapsam sökesöke aci parasi alirim..
    Almassaniz size aptal derler..
    Konu webci tarafından (02 Kasım 2022 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.

13. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta calisamassan zaten senin ausfall gunlerini ödüyorlar,arabanin masraflarini birkeza..
    Aci parasi diyerek gulup gecmeyin..
    Sadece biz turklerin drgil almanlarinda aklina geliyor..
    Arkadas parkdan cikarken yandan gelen araba carpti,sadece öndeki tamponu yirtti,,aradan zaman gecti,avukattan yazi geldi,aci paradi olan 500 avroyu ödeyin diye..
    Aci parasi ayni zamanda kavga yapip yaralandiginda da ödeniyor..
    Otobus kaza yapti,adam kendini direklere vurdu,aci parasi aldi..
    Ben sahsen kaza yapsam sökesöke aci parasi alirim..
    Almassaniz size aptal derler..
    olabilir,isvicrede farkli demekki.
    cünkü benim yasadigim bir olay dile getirdigim birseydi bu aci parasi
    biz senin tüm masraflarini ve ileride dogabilecek hasar ve saglik sorunlarini A dan Z ye karsiliyoruz ama cash nakit aci parasi adi altinda para ödeme diye birsey yok dediler.

hatta ben sigortaya sunuda söyledim,simdi bu benim araba sifir kazaliydi yani sizin sigortaniza bagli olan bu kisi benim arabaya vurana kadar benim arabada bir cizik dahi yoktu.

simdi bu adama vurdu benim arabam artik kazali bir araba oldu her ne kadar siz yaptirsaniz bile.

adam yine güldü

arabaniz totalschaden degil ama yinede istiyorsaniz getirin arabanizi eurotax fiyatian sigorta olarak alalim ,yani arabanin kaza gecirmeden önceki degerine benden alacaklar.

bir yil sonra yine sigorta bana forum gönderdi doldurmam icin,sagliginiz nasil diye ,aradim kendilerini bana dediler bazi kazalarda bir kac ay icinde hersey belli olmuyor onun icin bazen aylar sonra agrilar veya saglik hasarlari ortaya cikabiliyor kazadan dolayi,öyle birsey varsa olursa lütfen tedavi görün dediler.

15. 2 kişi sswiss üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,307
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Arkadaslar schmerzensgeld olayi burayi okuyun.Almanya icin.

https://www.advocado.de/ratgeber/sch...20Jahre%20lang.

https://www.bussgeldkatalog.org/schmerzensgeld/

https://www.gansel-rechtsanwaelte.de...steht-ihnen-zu

https://www.wbs.legal/verkehrsrecht/schmerzensgeld/

Sahis olarak Sigortayla su devirde ugrasamazsiniz, vereceksiniz Avukata.Aralarinda halletsinler.Sizin Avukatiniz sizi savunup hakkinizi alacaktir.Iyi niyet gösterisi su devirde.zaman kaybettirir.

Siz ugrastiginizda kanun ve maddeleri bilemezsiniz..Zaman kaybina gider, sonunda Sigorta ödememek veya az ödemek icin kac dereden su getirtir.

Hakliysaniz zaten masrafi karsi tarafin sigortasi ödeyecek.

Arkadasin yazdigi gibi Isvicre farkli, biraz daha ciddi bir hasar olmasi gerekiyor.Gözle görülmeyen avalara aci parasi yok.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeu...nfall-schweiz/

Almanya da yukardaki tabeleler.
    Konu murat39 tarafından (03 Kasım 2022 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.

17. 4 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Nereden
    Uzaydan
    Ettiği Teşekkür
    97
    6 mesaja 16 teşekkür aldı
    Slmar ilk önce gecmis olsun,
    acin varsa sonuna kadar hakkini ara ama sadece Schmerzensgeld almak icin yapiyorsan ileri düsün yani ahireti. Simdi bazilari Kanuna göre hakli oldugunu yazacaklar ama unutmasinlar Allahin huzurunda Dünya kanunu bitecek ve Allahin Kanunlari gececek, Böyle yazmamim sebebi benim basima geldi, oturdugum yerde uzaktan tanidigim birisi ile kaza yaptik adam rapor aldi (Halskrause takti), bir gün demeden futbol oynamaya basladi. Ben hakkimi ona ve onun gibilere helal etmiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)