Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba kazası hakkında

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fark etmiyor talo. Benim Mercedes 5000 Euro anca ederdi. 3300 Euro aldım. Sana göre araç külüstür olabilir. Ama herkesin malı kendine göre değerlidir. Wirtschaftliche Totalschadeni geçmediği süre o parayı alır.

Gegengutachten zaten en az 300 Euro'dan başlıyor.

Arkadaş ama fazla birşey yapamaz. Arkadan vuran suçlu.Sigortasına bildirse o 1700 Euronun üstüne birde Gutachter parası gelir.

Dediğim gibi, kazada her hangi bir Werkstattın fiyatı yeterli değil. Original-Hersteller-Werkstattın fiyatından hesaplanır. Gutachtendeki çoğu farklar sadece Arbeitszeit daha düşük ansetzen yapılırsa fark çıkıyor. Ama doğru hesaplanan hiç bir Gutachtende asla yarı yarıya çıkmaz.

Ben sana başka örnek vereyim. Deutsche Bahn'ın ağaç dalları fırtında babamın Astra H'nın camını ve dikiz aynasını kırmıştı. Birde Motorhaubede dulle oldu.

Bahn'a defalarca mail yazdîm. Hasarı karşılayın diye. 1000 Euroya falan anlaşmaktı niyetim. Adamlar ilgilenmedi.

Polis raporunda Bahn'ın dalları kırdığı yazıyordu. Bende dedim kendiniz kaşındınız.

Gittim avukata. Avukat parası bunlara girdi. 540 Euro. Gutachterde 700 Euro ücret aldı. Arabanın hasarınada 2700 Euro yazdı.

Bir güzel DB hepsini ödedi.

Yan ayna Opelde 300 Euro + Lackierung yazıyordu. ATP Autoteilede yansanayi ayna 29 Euroydu. Aldım takdım. Camıda camcı bana işcilik içinde 150 Euroya değiştirdimi. Hemede Rechnunglu ve garantili. Dulle olan yeride bırakdım. Küf etmesin diye bir kaç Euroluk Lackstift ile boyadım. Bu dediğim 6-7 yıl olmuştu.

Lafın özü 1700 Euro maalesef normal fiyat. Gutachter öyle çizik yeri boyamayı hesaplamaz. Kompletter Ausbau Stoßstange und Neulackierung bei der Herstellerwerkstatt hesaplıyor. Smart Repair ancak 400 Euro falan tutuyor. Ama o geçerli değil.

Arkadaş inanmıyorsa ciziğin fotorafını çekskn ve Herstellerwerkstattdaki boyacıya sorsun. Üç aşağı beş yukarı o fiyat çıkar.
    Kardesim, benim rahmetli babam boyaci'di, yigenim boyaci.. ben kendim kaportaciyim.. bana fiyatlari söylemene gerek yok..
    3 sene evel arabayi satmadan önce, 2017 model c klasse arka tampoganimi boyattim (komple, sökülmüs vaziyet de)..
    Tabi ben sadece 200€ ödemistim (babamin eski ciragi), normal fiyati 800€ (Mercedes Niederlassung/Werkstatt)!!!

Simdi 30 bin avroluk arabada 800€ ise, 2500€ luk arabada nasil 1700€ hesap cikiyor???
    Hangi Werkstatt bu, Lamborghini???
    Konu talo176 tarafından (06 Temmuz 2023 Saat 05:49 ) değiştirilmiştir.

2. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)