Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeye 2 Paket yolladim. Kafam almiyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    ALdigi Tesekkürler : 15

Türkiyeye 2 Paket yolladim. Kafam almiyor

Slm Arkadaslar.
    Ben 04.01.2020 tarihinde Deutsche Post ile 2 tane Paket Türkiyeye yolladim.Bir Paket 27 kg digeri 28 Kilo.
    Kilo hakkim Paket basina 30 kg.ödedigim Paket basina 60,99 Euro, yani Toplam 121,98 Euro.Gecen sene bir kac kez yolladim ve sorun olmadi. Paketlerde herhangibi gümrüklük esyada yoktu.Paket 2 gün önce bizimkilerin Eline gecmis ve postaci ek olarak 210 TL almis. Bizimkiler bir yanlislik olmali simdiye kadar biz Paket icin para ödemiyorduk demisler. Postaci, vergi parasi demis ve 210 TL yi almis.Makbuzda vermemis. Ben Almanyadaki paketi yolladigim Yeri aradim ve durumu anlattim.onlarda böyle birsey olamaz bu sahtekarlik dediler. Sitz zaten parasini burada ödediniz dediler.Benim sorum ne yapabilirim veya ayni sorunla karsilasan arkadaslar varmi?
    Saygilarimla DRBJKx

2. DRBJKx üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    ALdigi Tesekkürler : 136

uploaded

Merhaba,
    Gecen sene eylül 2019da Türkiyede yurtdisindan gelen kargolar icin vergi sisteminde degisiklik yapildi,
    Televizyon ve gazetelerde alibaba vergisi olarak haberlerde cok cikmisti büyük ihtimal onun icin vergi uyguladilar.
    Ama 210tlyi neye göre hesaplamislar onu bilemiycem, en iyisi postaneye gidip makbuz istemek, hangi tutar üzerinden vergi hesaplandigini kontrol etmeniz gerekir.
    Almanyada gönderdiginiz firma sadece gönderim islerine bakar, Türkiyede veya baska herhangi bir ülkede paketin icindeki esyanin vergi islerine karismaz.
    Bende yurtdisindan 3-4 kere paket ismarlamistim burdaki zolla gidip zollda paketi acip icindeki esyalara baktilar 1-2 defa vergi ödemistim.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk

5. 2 kişi metzeman üyemize teşekkür Etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)