Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 550 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt dışı emeklilik için hangi belgeler gerekli ve nasıl müracaat edebilirim.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    184
    20 mesaja 20 teşekkür aldı
    Sayin Burclu.

Bagkurdan emekli olursunuz.

TRde calisma sarti yok.
    kadin 5400 gün. 50 yas emekli.
    erkek 5400 gün. 55 yas emekli.

En düsük aylik 3500TL alirsiniz.
    2023 de zam gelir 5-6000 lira edebilir.

2023 de borclanma 7200 güne cikacak. Ona göre niyetin, varsa müracati 2022 de yap.
    Memlekette SGK, Almanyada Konsolosluk Calsima Ateseligi yapar.
    Versicherungsverlauf.
    erweiterte Meldebescheinigung ve türkce tercümesi konsolos imzalar.

Slm.

2. manO üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    259
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    @manO

Araştırmalarıma göre aynı üstte benim yazdığım ve senin yazdıkların gibi, Konsolosluk ile görüştüm sağ olsunlar .pdf olarak bilgilendirme ve neler gerektiğinide gönderdiler.

Bende durum bıraz farklı, 2004 yılında Berlinden Baden Württemberge taşındım ve eşimde 2000 yılında geldi TR den, bundan 3 sene önce Berlinden erweiterte Meldebescheinigung almıştım eşim için TR den ilk Berline geldiği tarihi gösteren, o zaman bana bunu ilerde yenilememe gerek yok ömür boyu geçerli dedi çünkü TR den ilk geldiği yer olduğundan, sonrakilerini olduğum yerlerden almam gerek ama oda sorun deyil, burası ufak yer 10 dak. alınır.

Günlük 97TL olarak belirlenmişti ve Torba Yasası çıkınca bu tahminimce 120-140TL ye çıkar ve erkekler için 9000 Gün ve Bayanlar için 7200 Gün olacak.

Yaptırmak isteyenler bu bir an önce bunu yaptırsın.

@batum dalga geçmek istedi sanırım ama herkesin bilgilenmesi için şunu ekleyeyim.

Finanzamttan 4000€ geri alınmasını bende duymuştum ama kesinlikle inanmazdım taaki, hafta sonu bir aile dostu gelmişti ve kendisi ve eşi için yatırmıştı ve 9000€ Finanzamttan aldığını bununda 8000€ su TR de Emeklilik için yatırdığı paranın Vergisini aldığını söyledi, Makbuzu ve yatırdığına dair belgeyi almancaya tercüme ettirmiş ve göndermiş o kadar.

Bu durumda hiç bir şekilde yalan dolan dolandırıcılık vs. yok tamamen yasal bir işlem.

Konu Burclu tarafından (17 Kasım 2022 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir.

5. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. feza