Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Sattim adam 3 gün sonra araba bozuldu geri vermek istiyor ??

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı

Araba Sattim adam 3 gün sonra araba bozuldu geri vermek istiyor ??

Selam arkadaslar ebaykleinanzeigede araba saatim ve iyi biliyorum araba 2 ay bendeydi ve sorun yoktu hatta Tüvü bile bitmisti yeni TÜV aldim,
    ebay kleinzeige koydum ve birisi geldi ogluyla Alman kendileri, ve tamam aliyoruz dediler ve kaufvetrag yaptik, ve arabayi denediler kullandilar, hoslarina gitti tamam dediler
    ve bana dediler ön ödeme 500 verelim ve haftaya sen TÜV al ve biz geliriz aliriz dediler tamam dedim Aldim TÜV yag falan ne gerekiyorsa yapildi,
    ve 1 hafta sonra geldiler 200 km uzaklitan geldiler,
    sonra 1 haftalik plakayla geldiler ama kari koca geldi bu sefer oglu gelmedi , her neyse gene arabaya bakti adam hersey tamammi dedi evet dedim tüv falan hersey tamam
    sonra motoru falan yag kapani falan acti bende dedim hersey yapildi, tamam dediler plakayi taktilar gittiler
    2 gün sonra bana dediler araba hata verdi sende geldimi bu hata dediler Araba ise 316i touring otomatik.2005 model, bende dedim ayar öyle bir ne hata nede bir sorun vardi bende sorunuz kullandim hic bir hata yoktu dedim,

sonra bir mesaj daha biz arabayi geri vermek istiyoruz bu hata öncedende varmi ve silinmis ve tamiri cok pahali tutacak, lütfen gelin arabayi alin ve bizim yaptimiz masafralar ve arabaya ödedimiz parayi geri verin size 2 gün mühted veriyoruz diye yazmislar,

bende tel actim öyle birsey olamaz bende sorun yoktu siz burda denediniz ve hatta burdan 200km uzakli gittiniz sorun varmiydi hayir simdi sorun benim suucm degil dedim adam biz anlasamicaz seninle dedi ben ilgili kisilere sizi bildirecegim avukat falan filan dedi kapatti,,

ya basima ilk defa böyle birsey geldi anlamadim bende sorun yoktu simdi adamda böyle sorun olmus ??

sizce ne olur yada ne yapayim
    tskler ederim

Not: konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    https://www.motor-talk.de/forum/auto...-t6836336.html

Kaufvertrag iceriligi nasil.
    ADAC nin Kaufvertragi mi kullanildi.Geri verme maddesi ...Privat verkauf iceriligi.Bunlar önemli faktörler.

Benim oglan da bir araba satmisti yurtdisina, 2 hafta sonra ariyor kollege sura bozuk bura bozuk geri verecegim.Su kadar masraf gel al...
    Avukata gitii elindeki Kaufvertragla.Birsey yapamaz bu para kirmak istiyor.diye.Sonraki aramalarinda su avukata verdim onunla konus deyince aramadi.

4. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    kaufvetrag bana bir autohändler vermisti

iste bu

bunu dolurduk imzaladi, ayni bu senin ekledigin likndeki gibi adamlar 200 km gitti 2 gün sonra arabayi geri al bizim masraflari karsila ve diyorki ben oraya gitcekmisim ve arabayi ordan alcakmisim ?
    ve ne masraf ettilerse onlara vercekmisim ?
    Konu zirdeli79 tarafından (03 Ağustos 2023 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Normal de birsey cikmamasi gerekir.

O sekil garantisiz almis.Imzalamis.

Rechtschutz unuz varsa arayin bir Telefonla avukata sorun veya karsi tarafi bekleyin.
    Onun yazisina karsin avukata gidersiniz.

7. 4 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    67 mesaja 158 teşekkür aldı
    Tüv bitmiş tüv alınıpta satılmış ok,

2005 model arabanın yağı niye değiştirilir satılırken, händler bile satarken yağını değiştirmezken privat satıcı arabanın bakımını yapıpta satıyor.

Eğer önceden sistemde hata vardıysa problemlos (genelde) fehlerspeicher auslesen ile hata silinebilir. Eğerki hata kalıcı bir hata ise duruma göre aynı gün veya 2-3 gün sonra tekrar bu hata meydana çıkar.

Mercedes arabamı alıcam giderim mercedes händler 2-3 bin fazla veririm,alırım.

birşey olduğunda habe ich ansprechpartner.

Arabayı alan birşey yapabilirmi,sanmıyorum.bir bardak su içsin üstüne.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk

9. ayaz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    Yagini falan neden degistirdim dedim kendimim kullanirim falan diye ama sonra yavz gectim dedim satayim baska araba alayim dedim, hatta TÜV cü bile dedi Alles ok cünki abgas icin laptop falan bagladi systeme bakti araba iyi dedi hic bir hata cikmadi TÜV hemen verdi Alles OK dedi,

hatta araba kapaliyken bile benim is arkadasi kizmizi plakasi var bir kac defa aldim kullandim gittim arabayi komple pasta cila falan yaptim yani araba Tip-Top du iyi biliyorum ilk aldigimdada 1 haftalik plaka vardi 1 hafta kullandim , bakalim görcez ne olcak sonuc, adama tel actigimdada söyledim, eger böyle durumlarda geri falan garanti istiyorsan BMW niderlasungdan alirsin bende bir sorun yoktu kullandin probe fahr yaptin hatta 200km gittin simdi böyle bir sorun cikti olabilir dedim benlik birsey yok sans demekki sende böyle birsey oldu belki 1 haftada daha dursa bende olcakti bu hata ve dedim bende öyle olsaydi direk sana tel acardim ve iptal araba bozuldu satmiyorum derdim sana

Üye Şafak74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    16 mesaja 29 teşekkür aldı
    Privat Araba satışı Auto Händler arasında ki fark

Auto Händler satarsa Araba 3 gün sonra bozulursa mecbur yaptırmaya veya geri almaya.

Sen Privat Satıcı olduğun için Satın alan Şahıs Arabayı deneyip Imzayı atıp aldığı an iş biter

Bekle istediği Avukata gitsin birşey yapamaz.
    Konu Şafak74 tarafından (08 Ağustos 2023 Saat 23:20 ) değiştirilmiştir.

12. Şafak74 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    aslinda sevmem böyle sevleri ama adam ilk basta demiyorki nasil yapabilirz diye ,direk gelip alcaksin ve benim masraflari karsilayacaksin deyince sasirdim.sonucta gebrauchtwaagen hersey olabilir yeni olsa bile ama iyi biliyorum arabada birsey yoktu bende neyse olan oldu hayirlisi ne yapcaksa yapsin.
    tsk ederim ilginiz ve desteginiz icin

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    bir cok araba sattim,ancak hic birini vertragsiz satmadim
    internette bir cok vertrag örnekleri var,onlari düzenliyerek ve özellikle not geciroyrum
    araba 2.el garanti ve geri iade yapilamaz
    alici arabayi gördü inceledi test etti ve satin almaya karar verdi bu araba satis sözlesmesine imzayi atti.

bu sekilde bu güne kadar hic bir sorun yasamadim

bunu sadece araba icin degil tüm 2. el ürünler icin yapiyorum

sözlesmesiz hic birsey satmadim

15. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye giresun_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    1881-1938
    Ettiği Teşekkür
    399
    173 mesaja 445 teşekkür aldı
    Alıntı sswiss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir cok araba sattim,ancak hic birini vertragsiz satmadim
    internette bir cok vertrag örnekleri var,onlari düzenliyerek ve özellikle not geciroyrum
    araba 2.el garanti ve geri iade yapilamaz
    alici arabayi gördü inceledi test etti ve satin almaya karar verdi bu araba satis sözlesmesine imzayi atti.

bu sekilde bu güne kadar hic bir sorun yasamadim

bunu sadece araba icin degil tüm 2. el ürünler icin yapiyorum

sözlesmesiz hic birsey satmadim
    aynen usta, hatta resimleri de hemen silmeyin, birakin dursun. (gün gelir lazım olur)

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Benim bildigim garentisi yok geri alinmaz privat yazsanda bozuksa bozuk oldugunu yani arzanin önceden oldugunu ispat ederse yasal olarak geri verme hakki var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildigim garentisi yok geri alinmaz privat yazsanda bozuksa bozuk oldugunu yani arzanin önceden oldugunu ispat ederse yasal olarak geri verme hakki var.
    tam öyle degil, ariza önceden olsa bile, (privat) saticinin o arizadan haberi olmasi lazim.
    (privat) saticinin bilemeyecegi, göremeyecegi ve hisedemeyecegi bir hata var ise, (privat) saticinin sucu yok.

Yeni Üye cemil-04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya, Niedersachsen
    Ettiği Teşekkür
    14
    3 mesaja 8 teşekkür aldı
    hic birsey yapamaz. sadece arglistige täuschung varsa avukata gide bilir. yani eger bir hata varsa ve sen bunu bilipte sakladiysan ve alan kiside bunu ispatlaya bilirse ozaman birsey tutturur. mesela tacho betrug veya unfallfahrzeug vs.

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Para kırmak için deniyorlar. Bende en son E KLASSE sattım. Alıcı almanya dan, Romen Di, hatta 45km uzak dandi.

Aldikdan sonra frenleri bozuk araba saattin dedi, araba 4 yaşındaydı, satmadan önce mercedes Händler de kontrol etterilem dedim, yanaşmadı.

Sözleşmeyi adac sayfasından yaptım. Sıkıntı varsa, avukata git dedim. Bi da ses çıkmadı.

Gesendet von iPad mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    29 mesaja 46 teşekkür aldı
    Bir zamanlar benim böyle bir şey geçmişti avukata gittik avukat elle ne yazdıysan o geçerli demişti Kaufvertrag da keine rückgabe keine garanti yada göründüğü gibi satıldı yazdıysan hiçbir şey yapamaz önce kabul etme bekle ne yapmak istedikleri ortaya çıkar bende mercedes w211 sattım dizel pompası bozuktu yaptırdım öyle sattım tamirci iyi yapamamış giderken tekrar stop etmiş çalışmaz olmuş araba gittim geri aldım arabayı Kaufvertrag da göründüğün gibi alındı yazılıydı yinede vijdananen rahatsız oldum aldım arabayı geri

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)