Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 485 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 178 Toplam 179 Sayfadan BirinciBirinci ... 78128168169170171172173174175176177178179 SonuncuSonuncu
Toplam 3564 adet sonuctan sayfa basi 3,541 ile 3,560 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Coronavirus COVID-19 anlik takip

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,543
    ALdigi Tesekkürler : 13,358
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boarda sorun yok. Sen herhalde internetin parasini ödemedin.
    55 yaşına girdim .. bir ara Harz4 dede düştüm .. parasızda kaldım

Allah Şükür şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamadım

2. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür Etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,241
    ALdigi Tesekkürler : 2,183
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boarda sorun yok. Sen herhalde internetin parasini ödemedin.
    Sen yaşlanmışsın herhalde Birbey artık bizim hızımıza yetişemiyorsun. @hOrOz ; ustanın mesajı kayıp olmuş demin vardı Neco ustaya yazdığı mesaj ben şahidim …

Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,543
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen yaşlanmışsın herhalde Birbey artık bizim hızımıza yetişemiyorsun. @hOrOz ; ustanın mesajı kayıp olmuş demin vardı Neco ustaya yazdığı mesaj ben şahidim …
    Yok @Atsız Usta Neco Abimiz konuyu yanlış yere açmış fakat fark etmiş. İlkini editlemiş bu sefer buraya yazmış
    Ben de aynı iki kere okuyunca mesaj silindi sandım mesaj ilk yerinde duruyor

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    266
    ALdigi Tesekkürler : 322
    Ustalar konu açmıştım Basel Havaalanı için ama silinmiş ve buraya eklendı, sanırım benim soru arada kaynadı https://www.ozbeceriksizler.com/show...l=1#post387567

Baselden giden varmı aramızda ?

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    24
    ALdigi Tesekkürler : 120
    Arkadaslar ben 02.06 da Fra-Ist ve 09.06.2021 Ist-Fra THY ile gidip geldim. 04.12.2020 de Corona Positiv test belgesini ve 19.12.2020 de Karantina min bittigini gösteren Belge von Gesundheitsamt tan yanima aldim ve bununla seyahet ettim. Test e gerek yok.. Ne giderken nede dönerken sorun yasadim. Hatta Frankfurt havalimaninda Polis kontrolünde Polis sordu nerden geldigimi, Istanbul deyince Negativ Testi istedi ve bende genesen oldugumu söyledim ayni belgeleri gösterdim, hic bir sorun olmadi..

Bunu da burda bildirmek istedim..

8. 2 kişi cenyal üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    293
    ALdigi Tesekkürler : 316
    Simdi son durum ne oldu?
    Corana asisini (ikisinide) yaptiranlar ve pozitif cikip hastaligi atlatanlar Türkiye gidis geliste
    PCR Testi yaptiracak mi?
    https://register.health.gov.tr/ burdaki Formu doldurup HES kodu alacak mi?
    Bunlari yapmaya gerek yok ise yanimizda Aşıbelgemizi (impfpass) veya Hastaligi atlattigimiza dair belge olmasi sartmi?
    Bu belgeler Türkiyede taninacak(gecerlimi) mi?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,185
    ALdigi Tesekkürler : 8

PCR testi veya Antigen schnelltest .

Merhaba , hayırlı günler . InşaALLAH temmuz ayında München havaalanindan Istanbul a uçak ile tatil yapacağız ailecek.
    Sorum şu : Münih havaalaninda Antigen schnelltest yaptırabilirmiyiz? Veya bulunduğum şehirde antigen schnelltest yaptırırsam uçağa binebilirmiyim.? Kabul edilirmi.? Teşekkürlerimi sunarım. Hayırlı günler.

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    293
    ALdigi Tesekkürler : 316
    Alıntı tirisan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , hayırlı günler . InşaALLAH temmuz ayında München havaalanindan Istanbul a uçak ile tatil yapacağız ailecek.
    Sorum şu : Münih havaalaninda Antigen schnelltest yaptırabilirmiyiz? Veya bulunduğum şehirde antigen schnelltest yaptırırsam uçağa binebilirmiyim.? Kabul edilirmi.? Teşekkürlerimi sunarım. Hayırlı günler.
    Münih havaalaninda Antigen-Test yapiliyormu bilmiyorum.
    Ama 01.06.2021'den bu yana PCR (72 saat) ve Antigen-Test (48 saat) icinde olursa yeterli.

@webci
    aynen dostum kendisini bende bir kac defa uyardim.
    Istemiyorsan cevap vermessin olur biter.
    Burda 178 sayfa var bu konuda.Her sorulan soru ve verilen cevap geride kaliyor.Ben bilmedigim birseyi gelip soruyorum cevabi ögrenmek icin 178 sayfaya göz atmam mi gerek?
    Sorusu olan Ögrenmek istedigi konuyu sorar isteyen cevap verir istemeyen vermez.Bu arkadas bakiyorum hemen hemen her cevabinda soru soran kisiye bir laf sokuyor, sonra cevap yaziyor.
    Bu böyle olmaz ki, istemiyorsan yazma.Seni zorlayan mi var?
    Sanirim kendisi cok bilgili olmasindan dolayi bir kibirlik sendromu icine girmis.
    Konu Acemibiri tarafından (10 Haziran 2021 Saat 17:26 ) değiştirilmiştir.

12. 2 kişi Acemibiri üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    152
    ALdigi Tesekkürler : 90
    Arkadaşlar en kolay en sağlam bilgiyi uçacağınız hava şirketinden almak bence sonuçta horoz ustanın veya benim veya başkasının verdiği bilgi değişir belki sizin uçacağınız tarihte ve sonra havaalanınada horoz turkclan veya harhangi bir üye böyle mi dedi diyeceksiniz. Lütfen biraz kendimizde kafa yorup araştıralım bu devirde bu tarz bilgileri almak çok basit mesela sunexpressi sayfasinda adamlar en üste banner koymuş basiyorsun hop bilgiler karşında olmadi müşteri hizmetlerin Whatsapp Chatleri var yaziyorsun cevap geliyor hata hiç olmadi arıyorsun soruyorsun cevap veriyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,477
    ALdigi Tesekkürler : 4,734
    Alıntı Acemibiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Münih havaalaninda Antigen-Test yapiliyormu bilmiyorum.
    Ama 01.06.2021'den bu yana PCR (72 saat) ve Antigen-Test (48 saat) icinde olursa yeterli.

@webci
    aynen dostum kendisini bende bir kac defa uyardim.
    Istemiyorsan cevap vermessin olur biter.
    Burda 178 sayfa var bu konuda.Her sorulan soru ve verilen cevap geride kaliyor.Ben bilmedigim birseyi gelip soruyorum cevabi ögrenmek icin 178 sayfaya göz atmam mi gerek?
    Sorusu olan Ögrenmek istedigi konuyu sorar isteyen cevap verir istemeyen vermez.Bu arkadas bakiyorum hemen hemen her cevabinda soru soran kisiye bir laf sokuyor, sonra cevap yaziyor.
    Bu böyle olmaz ki, istemiyorsan yazma.Seni zorlayan mi var?
    Sanirim kendisi cok bilgili olmasindan dolayi bir kibirlik sendromu icine girmis.
    Evet dostum aynen katiliyorum..
    Saygilar..

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    416
    ALdigi Tesekkürler : 748
    Arkadaslar türkiye ye geldim sag salim burda yazilanlarin bir tanesini dahi sormadilar ,ucus karti pasaport onun disinda hic bir sey sormadilar ,bu bana denk gelmis olabilir ,ama okadarda abarmaya gerek yok daha hes kodo dahi almadim alacagim yani yurtdisindan gelenlere pek de bir sey sormuyorlar ,cünkü burda durum felaket ülke 1 cent e muhtac insanlar ac durumdalar gercekten vahim ,ben sahilde bir kasabada kaliyorum inanin in cin top oynuyor burda ,kimse yok sanki mart ayi yurtdisindan da pek fazla gelen olmamis ,kendinize iyi bakin .

16. haveri68 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,543
    Digital Impfpass çıktı
    https://www.digitaler-impfnachweis-app.de

PlayStore ve AppStore den den "CovPass" aratın

App yükleyin sonra aşı belgenizdeki QR-Code codu scannen yapın

Üye Akdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    63
    ALdigi Tesekkürler : 81
    "CovPass" icin gereken QR code alabilmek icin.

Aciklayici Video

https://wdrmedien-a.akamaihd.net/med...tellt_wdr5.mp3

Digitaler Impfnachweis ab 14. Juni in Apotheken
    Natascha Koch | 10.06.2021

Für den Nachweis einer vollständigen Corona-Impfung wird es künftig einen Digital-Pass geben, der anstelle des gelben Impfpasses verwendet werden kann. Geimpfte können sich diesen digitalen Impfnachweis unter anderem ab Montag, 14. Juni, in der Apotheke ausstellen lassen.
    Eine Apothekerin und ein Apotheker mit Maske vor großen Bildschirmen.
    In vielen Apotheken wird es schon bald möglich sein, sich einen kostenlosen digitalen Impfnachweis erstellen zu lassen.

Wo erhalte ich den digitalen Impfnachweis?

Es ist geplant, dass Impfzentren und Ärzte den digitalen Nachweis direkt nach der Impfung generieren und den Geimpften über einen Barcode zur Verfügung stellen. Diesen kann man entweder direkt vor Ort abscannen und auf einem Papierausdruck mitnehmen und ihn zu einem späteren Zeitpunkt einscannen.

Wer schon vollständig geimpft ist, kann sich den Nachweis nachträglich ab kommenden Montag beim Arzt oder in der Apotheke vor Ort ausstellen lassen. Außerdem ist geplant, dass die Nachweise in den nächsten Tagen auch per Post an vollständig Geimpfte verschickt werden.

Welche App benötigte ich?

Es gibt zwei Möglichkeiten, den digitale Impfnachweis als QR-Code auf dem Smartphone zu nutzen: Zum einen die CovPass-App, die ab Donnerstag, 10. Juni, in den App-Stores verfügbar ist. Die zweite Möglichkeit ist, sich den QR-Code auf die Corona-Warn-App zu laden, die viele Deutsche bereits zur Kontaktverfolgung von Infizierten nutzen. Seit Mittwoch, 9. Juni, steht hier eine aktualisierte Version zur Verfügung, die es möglich macht, den digitalen Impfnachweise dort zu speichern und bei Bedarf vorzuzeigen.

Für Dienstleister, die den Impfstatus überprüfen möchten, wird es eine Prüf-App zur Prüfung des Impfzertifikats geben. Damit kann der Impfstatus ähnlich wie ein Barcode eines Flug- oder Bahntickets gescannt werden.

Welche Apotheke in meiner Nähe stellt den digitalen Nachweis aus?

Wer bereits geimpft ist, kann sich den Nachweis im Nachhinein beim Arzt und vielen Apotheke vor Ort ausstellen lassen. Welche Apotheken diesen Service anbieten, lässt sich über die Webseite www.mein-apothekenmanager.de herausfinden. Hier gibt es bereits eine Übersicht über Apotheken, die kostenfreie Corona-Schnelltests bereitstellen. In den kommenden Tagen werden dann Apotheken hinzukommen, die die Impfnachweise ausstellen.
    Sreenshot von mein-apothekenmanager.de

Impfnachweise

Über die Suche auf der Website mein-apothekenmanager.de werden bald Apotheken zu finden sein, die digitale Impfnachweise ausstellen. Bislang gibt es hier bereits eine Übersicht über Apotheken, die kostenfreie Coronatests anbieten.

„Wir wollten so schnell wie möglich ein Werkzeug entwickeln, mit dem Apotheken sicher und rechtsverbindlich einen Impfnachweis digitalisieren können. Über das wohnortnahe Apothekennetz bringen wir den Impfnachweis am besten zu den Menschen“, sagt Thomas Dittrich, Vorsitzender des Deutschen Apothekerverbandes (DAV). „In den ersten Tagen wird die Zahl der Apotheken, die das Angebot machen, wahrscheinlich noch begrenzt sein. Wir gehen aber davon aus, dass die Zahl der Apotheken sehr schnell im vierstelligen Bereich liegt.“ Auch Bundesgesundheitsminister Spahn appelliert an die Bürger, nicht schon gleich am Montag in die Apotheke zu gehen, um sich den Pass ausstellen zu lassen.

Um auf www.mein-apothekenmanager.de mit dem Impfnachweis gelistet zu sein, müssen sich die Apotheken auf dem Verbändeportal des DAV dafür anmelden und registrieren.

Was mache ich, wenn ich kein Smartphone habe?

Es ist auch möglich, den QR-Code auszudrucken und bei Bedarf vorzuzeigen, wenn man kein Smartphone hat oder die Apps nicht nutzen möchte. Wer keinen digitalen Impfnachweis haben möchte, kann seine Impfungen auch weiterhin über den bekannten gelben Impfpass nachweisen.

Welche Informationen sind in dem Digital-Pass gespeichert?

Das Impfzertifikat enthält laut Bundesgesundheitsministerium nur Informationen zum Impfstatus, den Namen des Geimpften und das Geburtsdatum. Bei der Überprüfung der Impfnachweise - egal ob digital oder analog - kann es sein, dass ergänzend ein Lichtbildausweis vorgezeigt werden muss. Die Daten werden nur lokal auf dem eigenen Smartphone gespeichert und an keiner anderen Stelle.
    Konu Akdeniz tarafından (Dün Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.

19. Akdeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    434
    ALdigi Tesekkürler : 594
    direkt Impfzentrum dan alamayanlar pazartesi den itibaren apothekelerden de alabilirler "digitalen Nachweis"i

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    138
    ALdigi Tesekkürler : 242

Coronavirus COVID-19 anlik takip

1 Temmuz itibaren karantina kalkiyor.

https://m.bloomberght.com/almanya-tu...iriyor-2281999

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

22. Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    24
    ALdigi Tesekkürler : 120
    Karantina zaten kalkmamismiydi ?
    Negatif test ile gelenlere zaten Karantina yoktu 1 Hazirandan itibaren..

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    252
    ALdigi Tesekkürler : 174
    Mesaj silinebilinir
    Konu akilsiz tarafından (Dün Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    252
    Mesaj silinebilinir

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    138
    ALdigi Tesekkürler : 242
    Alıntı cenyal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karantina zaten kalkmamismiydi ?
    Negatif test ile gelenlere zaten Karantina yoktu 1 Hazirandan itibaren..
    Hayır aşı olmayanlara kalkmamıştı. Şimdi Alman turistlerede yol açıldı.

Ettiği Teşekkür
    252

uploaded

Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır aşı olmayanlara kalkmamıştı. Şimdi Alman turistlerede yol açıldı.

peki Asi olup 14 gün gecirmis olanlar yinede Ucaga binmek icin PCR Test sart mi ? Heryerde farkli yaziyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 15 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (3 kayıtlı ve 12 misafir)

1. Burclu,
  2. eserde,
  3. hOrOz