Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 35 Toplam 46 Sayfadan BirinciBirinci ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... SonuncuSonuncu
Toplam 916 adet sonuctan sayfa basi 681 ile 700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Coronavirus COVID-19 anlik takip

Tecrübeli Üye elif2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    153
    ALdigi Tesekkürler : 246
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün yakin cevremden biri Corona yakalandigini ögrendim, 2 ev uzaklikta komsum karantina altinda, is arkadasimin sevgiliside.. hepsinde tat ve koku kaybi vardi, sanirim en büyük belirti bu..

bizim burda asiri hizli yayiliyor (Bayern)
    Belirtiler onu isaret ediyor. Test yapilip pozitif cikti mi? Her karantinaya alinanda coronavirüs var demek degil. Senin icin demiyorumda cogu öyle haber yayıyor. İtalya ya ne kadar yakınsan o kadar tehlikedesin demek.

Gidişat hiç iyi değil. Almanya da da fena artış olduğu halde nasıl olumlu açıklamalar yapıyor devlet anlamıyorum. Test imkanları az ve elinde bulunduran devletlerin çoğunda hızlı test kiti olmadığı halde durum bu. İmkanlar çoğalınca ve hızlanınca ne olur düşünmek bile istemiyorum. Pazar akşamindan bu akşama kadar vaka sayısı almanya da 14.000 arttı.

Konu Memoli1976x tarafından (25 Mart 2020 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    ALdigi Tesekkürler : 114
    Alıntı elif2017 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belirtiler onu isaret ediyor. Test yapilip pozitif cikti mi? Her karantinaya alinanda coronavirüs var demek degil. Senin icin demiyorumda cogu öyle haber yayıyor. İtalya ya ne kadar yakınsan o kadar tehlikedesin demek.
    samimi oldugum Türk ailesi pozitif cikti, komsularimda pozitiv cikti her 2-3gün doktor geliyor anlam veremedim niye geldigine. Eve girmeden önce koruma üstü giyip geri cikinca cok dikkatli sekilde cikariyor... 4 kisi bunlar. Is arkadasimin sevgilisi daha test icin bekliyor yapilcak yakinda

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan Adasından
    Ettiği Teşekkür
    84
    ALdigi Tesekkürler : 73
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim burda asiri hizli yayiliyor (Bayern)
    Bende (Bayern de) kalıyorum söyle de orası nereye yakın hic olmazsa o bölgeden uzak dururuz.

5. Safak üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,793
    ALdigi Tesekkürler : 1,071
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende (Bayern de) kalıyorum söyle de orası nereye yakın hic olmazsa o bölgeden uzak dururuz.
    Safak Ustanin yazdigi gibi Hangi bölgede hangi büyük sehirde veya nerelere yakin yerde
    kaliyorsun BuraK! kardes, Biraz daha bilgi hepimizin yararina olur diye düsünüyorum.

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    ALdigi Tesekkürler : 114
    Oberbayern da kaliyorum, Münih cevresi.. fakat bu corona olayi tüm Bayernda yaygin

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    3,475
    ALdigi Tesekkürler : 1,532
    Güney Kore İmkansızı Nasıl Başardı? (Dünya neden Güney Kore'yi konuşuyor?)

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    88
    ALdigi Tesekkürler : 131
    https://www.br.de/nachrichten/wissen...avirus,Ru43YZY

işin özüde bu aslında, herkes corona ya yakalanan kişileri sanki kansere vereme yakalanmış gibi görüyor. Bu bir grip virüsü kimse kaçamaz bundan hadi bu sene kaçtınız bir dahaki sene? yada ondan sonraki? bu virüs yok olup gitmeyecek bunu kabul etmek lazım. Ha belki bir aşısı çıkar ve yakalanmadan aşı oluruz bağışıklık kazanırız. O yüzden kaçalım kacabildigimiz kadar ama kendimizi deli etmeyelim, yakalanır sak çekeriz 2 hafta, bağışıklık kazanırız olur biter.

Benim hala halsizligim var, bugün gene gidicem doktora, bakalım ne olacak.
    allah korusun

Amerika da yeni basladigi halde 64.000 vakaya ulasti. Bence Amerika cini de gecip zirveye oturacak.

Yakalanip 2 hafta vs. cekip kurtuldukdan sonra bagisiklik kazanmis olacaksak, keske biran önce yakalansam diyorum. Böylesi daha kötü. Hele isyerinde calismak full risk. Ne kadar dikkat etsen nafile.
    Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    706
    ALdigi Tesekkürler : 174
    Allah herkesin yar ve yardimcisi olsun .
    Ilk önce Ailelerimizin sonrada bizlerin

11. 2 kişi varto üyemize teşekkür Etti:

Ettiği Teşekkür
    153
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

işin özüde bu aslında, herkes corona ya yakalanan kişileri sanki kansere vereme yakalanmış gibi görüyor. Bu bir grip virüsü kimse kaçamaz bundan hadi bu sene kaçtınız bir dahaki sene? yada ondan sonraki? bu virüs yok olup gitmeyecek bunu kabul etmek lazım. Ha belki bir aşısı çıkar ve yakalanmadan aşı oluruz bağışıklık kazanırız. O yüzden kaçalım kacabildigimiz kadar ama kendimizi deli etmeyelim, yakalanır sak çekeriz 2 hafta, bağışıklık kazanırız olur biter.

Virüse yakalanmakdan kurtulmak milli piyangoyu tutturmak gibi bir sans gerektirir. Mühim olan mümkün oldugunca gec yakalanmak. Ne kadar gec olursa o kadar hafif olur deniliyor.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    1,710
    ALdigi Tesekkürler : 3,140
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Usta herkes keyfinden gidip is yerinde calismiyor..insanlar madur ediliyor..zorla tehdit edilip isden cikarma virüsü bulastiriliyor..ekmek parasi ve ailesi icin kendini riske atiyor..hepimizin basina gelebilir..dogru söylüyorsunda kazin ayagida düz degil..
    Ayrica arkadaslar ;
    Is yerinde toz ve demir tozu veya herhangi bir maddeye karsi solunum yollarini koruma adina takilmasi gereken maskelerin ve diger maskelerin takmasi gerektigi halde takmayanlar suan maske sirasina girmis vaziyette...
    Ihtiyaci olanda olmayanda takiyor..
    Birisi bana maskeyi nasil takmasi gerektigini sordu,bende senin sartlarinsa takmana gerek yok şayet illada takacaksan gicina takabilirsin dedim..
    Şaka biryana suan resmen maske hirsizligi basladi ve hatta devletler arasi maske savaslari basladi..almanya nin asyadan siparis ettigi maskeler kargoda kaybolmus
    Ayrica hastanelerde desinzifektionsmittel calan birkac kisi yakalanmis...
    Zamana göre yasamak ve degersiz gördügümüz seylerin aslinda degerli oldugu gercegi bu olsa gerek..

Virüse yakalanmakdan kurtulmak milli piyangoyu tutturmak gibi bir sans gerektirir. Mühim olan mümkün oldugunca gec yakalanmak. Ne kadar gec olursa o kadar hafif olur deniliyor.
    Ve sonunda süpriz gercek seni yakalar...er gec her nefis ölümü tadar..
    Sarayda da olsan kaledede olsan ingiltere kralicesi de olsan kale kale kacsan öleceksin...bu gercegi artik herkes anladi...bir bakima virüs degil ölüm salgini asil korkutan...herkes ölmemek icin cirpiniyor..
    Bir gercek de suki uyanik kalpler icin devamli aklimizin bir kösesinde kalmali...
    Nedir bu?;
    Tum bela ve musibetler insanlarin kendi elleriyle isledikleri günahlardan dolayi sizleri yakalar..olayi dine cekmiyorum ama ortadada bir gercek var..zalimde olsa ceza verecek biri illa bulunur..
    Insanlar basibos birakildiklarini sanarak çilginca ve sorumsuzca yasayacaklarini zannediyor ama süpriz gercek gelip yakaliyor..
    Kesinlikle temiz kalpler isyan edip ALLAH in bu musibetlerine küfür edip isyan etmez!!
    Konu Memoli1976x tarafından (26 Mart 2020 Saat 08:47 ) değiştirilmiştir.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    264
    ALdigi Tesekkürler : 2,115
    en iyisi odanıza çekilip kitap okuyun, bir süre haber dinlemeyin. Duruma özel felaket tellalları bana göre virustan daha tehlikeli, onları dinledikçe psikolojinizin bozulmaması imkansız. Tedbirlerinizi alın takdir Allahın.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    88
    biraz önce doktordan geldim, emin olmak için test yaptırmak istediğimi söyledim, dün onlara haber gelmiş, laboratuvarların kapasitesi dolmuş, artık test yapmıyorlarmış, teststelle dede yapmıyorlar diyor. corona yada normal grip evde oturun dinlenin bol sıvı tüketin dedi gönderdi. yani verilen istatistik lerin çok anlamı yok, çünkü düzgün test yapılmıyor. herkesin yakalanmasını kabul etmişler sadece yavas yavaş olsun diye milleti eve kapatıyorlar

Ettiği Teşekkür
    264
    Arkadaşım, sağlık durumunuz ne durumda bilmiyorumda şu an dünyanın hiç bir yerinde öyle herkesin belirtileri yokken gidip test yaptırması mümkün değil. Ayrıca sırf korktuğumuz yada başka bir sebepten dolayı gereksiz yere, virusla mücadelede canını dişine takıp kendi hayatlarını riske atma pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarını meşgul etmek, suçlayarak töhmet altında bırakmak, gerçek hastalara yardım ulaşmasının yavaşlamasına sebep olmak çok yanlış.

Durum öyle gösteriyorki herkes bir şekil bu virusla tanışacak, nekadar geç okadar iyi. Olağanüstü günler yaşıyoruz, köstek değil destek olmamız gerekiyor.

17. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    88
    arkadaşım benim bir eleştiri yaptığımı nereden çıkarıyorsun, ben durumun ne olduğunun bilgisini veriyorum ki ayni sekilde semptomlar ile doktora gitmeyi düşünen arkadaşlara bilgi amaçlı yazdım. Zaten burada doktoru şikayet etmek saçmalık olur. Ayriyeten bu testlerin amacı hasta olanları tespit edip karantina altına almak, yani tedavi etmek değil, yani gerçek hasta olanlar gitsin test yaptırsın diyorsun da gerçek hastayi nasıl tespit etmeyi düşünüyorsun? Ben hastaneye gidip gerçek hastaların solunum cihazlarını gasp etmedim test yapılsın istedim çünkü kanser hastası biri ile aynı evdeyim. Yani risiko guruplar içerisindeyim.
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, sağlık durumunuz ne durumda bilmiyorumda şu an dünyanın hiç bir yerinde öyle herkesin belirtileri yokken gidip test yaptırması mümkün değil. Ayrıca sırf korktuğumuz yada başka bir sebepten dolayı gereksiz yere, virusla mücadelede canını dişine takıp kendi hayatlarını riske atma pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarını meşgul etmek, suçlayarak töhmet altında bırakmak, gerçek hastalara yardım ulaşmasının yavaşlamasına sebep olmak çok yanlış.

Durum öyle gösteriyorki herkes bir şekil bu virusla tanışacak, nekadar geç okadar iyi. Olağanüstü günler yaşıyoruz, köstek değil destek olmamız gerekiyor.

Ettiği Teşekkür
    153

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    ALdigi Tesekkürler : 19
    Selam burada Corendon havayollarından bilet alan arkadaşlar vardı Coronavirüs den dolayı iptal olan biletlerin parasını geri iade alacağız diyorlardı acaba geri ödeme yaptımı Corendon size, bana mesaj atmışlar iptal olan uçuş bileti geri ödemeleri uçuş yasağı bittikten 2 ay sonra başlayacak diye oysa telefonda 7 ila 21 gün arası geri ödeyeceğiz demişlerdi,bilet parasını hemen kesin geri ödemede naz edin uçuş yasağı ne zaman bitecek bellimi? herkesin paraya ihtiyacı var şuan işyeri krizde kapattı, kira, ödemeler, derken her kuruş değer kazandı böyle saçmalık olurmu?
    Konu izmirefesli tarafından (26 Mart 2020 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    264
    @durak58 arkadaşım, kusura bakma direk senin üstüne gelme gibi algılamışsın belli ama demek istediğim o değildi. Gönül isterki, yeteri kadar tesk kiti olsunda hepimiz test yaptırıp durumumuz hakkında bilgi sahibi olalım lakin, test kiti olsa bile bugün negatif olan sonuç iki gün sonra pozitife dönebilir, salgın bir virusla karşı karşıyayız ve bunun insan eliyle üretilip üretilmediği biyolojik bir savaşmı değilmi kimse bilmiyor.

Duruma hazırlıksız yakalanan yada baştan ciddiye almayıp önlem almayan ülkelerin durumu virusun asıl çıkış yeri olan ülkeden daha içler acısı durumla karşı karşıyalar. Almanya da vakaa sayısı çok olmasına rağmen kaybedilen hasta sayısının yüksek olmaması kimseyi yaniltmasın, henüz zirvede değiliz.

Sonuçta dünya böyle bir duruma hazırlıksız yakalandı bedeller ödeniyor. Normal bir hastalıkla karşı karşıya değiliz belki bu daha iyi günlerimiz, Allah beterinden korusun. Hiç bir ülkenin sağlık altyapısı böyle bir salgın hastalık durumunda yeterli olmayacaktır, değilde zaten.

Virusun bulaştığı düşünülen kişiler belirli bir düzenle teste tabii tutuluyorlar, o yüzden doktora gidip bende test yaptırmak istiyorum denirse baştan savuyorlar. Ben kendim ve anneme Pneumokokken aşısı yaptırmak istediğimde tüm dosyamızı araştırıp risk grubundamıyız değilmiyiz bakıp öyle olabileceğimize karar verdiler. Bundan 3 ay önce her isteyen gidip olabiliyordu ama şimdi onada sınır getirdiler, stoklar sınırlı.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,350
    ALdigi Tesekkürler : 813
    Alıntı izmirefesli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam burada Corendon havayollarından bilet alan arkadaşlar vardı Coronavirüs den dolayı iptal olan biletlerin parasını geri iade alacağız diyorlardı acaba geri ödeme yaptımı Corendon size, bana mesaj atmışlar iptal olan uçuş bileti geri ödemeleri uçuş yasağı bittikten 2 ay sonra başlayacak diye oysa telefonda 7 ila 21 gün arası geri ödeyeceğiz demişlerdi,bilet parasını hemen kesin geri ödemede naz edin uçuş yasağı ne zaman bitecek bellimi? herkesin paraya ihtiyacı var şuan işyeri krizde kapattı, kira, ödemeler, derken her kuruş değer kazandı böyle saçmalık olurmu?
    Merhaba
    Benim paramı geri yolladılar.

Ettiği Teşekkür
    153
    Çinli polisler, yapay zekalı termal tarama kaskları kullanıyor
    http://videonuz.ensonhaber.com/izle/...merali-kasklar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    45
    ALdigi Tesekkürler : 105

uploaded

Almanyada haftada 500 bin corona test yapiliyormus.biraz rakam cok gibi geldi ama neyse

Berlin - In Deutschland werden nach Schätzung des Chefvirologen der Berliner Charité, Christian Drosten, inzwischen pro Woche rund 500.000 Tests auf eine Coronavirus-Infektion durchgeführt. „Der Grund, warum wir in Deutschland im Moment so wenige Todesfälle haben, gegenüber der Zahl der Infizierten, ist hinreichend damit zu erklären, dass wir extrem viel Labordiagnostik in Deutschland machen”, sagte Drosten am Donnerstag in Berlin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 4 misafir)

1. erenali