Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 536 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 174 Toplam 188 Sayfadan BirinciBirinci ... 74124164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3750 adet sonuctan sayfa basi 3,461 ile 3,480 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Coronavirus COVID-19 anlik takip

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,348
    ALdigi Tesekkürler : 2,258
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya ya dönüşlerde aşı yaptırmayanlar sadece test yaptırıp gelenlere 10 gün karantina var

dileyenler 5 gün sonra test yaptırıp karantinadan çıkabilir eyalaetlere göre değişebilir

Aşı yaptıranlar, Corona yı atlatanlar gerekli belgeleri gösterip Almanya ya giriş yapabilir

5:50 den itibaren dikkatli dinleyin

@hOrOz ; Usta,

bu karantina meselesi “ Bundesinfektionsgesetz “ olarak çıktı ve tüm Almanya’da aynı işliyor. Eyaletler fark etmiyor

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    252
    ALdigi Tesekkürler : 174
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @hOrOz ; Usta,

bu karantina meselesi “ Bundesinfektionsgesetz “ olarak çıktı ve tüm Almanya’da aynı işliyor. Eyaletler fark etmiyor
    NRW ve BW eyaletlerinde yok diye duymustum ama dogru mu bilmiyorum

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    149
    ALdigi Tesekkürler : 256
    Almanya ya dönüşlerde aşı yaptırmayanlar sadece test yaptırıp gelenlere 10 gün karantina var

dileyenler 5 gün sonra test yaptırıp karantinadan çıkabilir eyalaetlere göre değişebilir

Aşı yaptıranlar, Corona yı atlatanlar gerekli belgeleri gösterip Almanya ya giriş yapabilir

Horoz usta desene aşı olamayan (piyasada aşı yok 3-4 haftadır prio 3 bekliyorum) birde gelince işverenle papaz olabilecek.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

5. Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,348
    Alıntı akilsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NRW ve BW eyaletlerinde yok diye duymustum ama dogru mu bilmiyorum
    https://www.bundesregierung.de/breg-...bremse-1888982

7. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    157
    ALdigi Tesekkürler : 87
    Merhaba burada diyorki
    Aşı yaptıranlar, Corona yı atlatanlar gerekli belgeleri gösterip Almanya ya giriş yapabilir. Tamam ama hangi belge? kimi diyor Gesundheitsamt belge veriyormus Genesungsbescheinigung diye email atiyormus covid i gecirenlere 6 ay muafmislar test ve karantinadan bu belge ile

Ben covidi gecirip atlattim bu Mayis ayi icinde bagli oldugum Gesundheitsamt i aradim bugün Genesungsbescheinigung istiyorum gönderirmisiniz diye? bana dedikleri böyle bir belge yok o nedenle veremeyiz elinizdeki PCR Test ve isolationsbescheinigung yeterli 6 ay boyunca test ve karantinadan muafsiniz dedi bu konuda bilgisi olan varmi acaba ben Bayern eyaletinde kaliyorum bilgisi olan varmi bu hangi Belge yeterli ve dogru olani konusunda?
    Konu izmirefesli tarafından (02 Haziran 2021 Saat 19:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    ALdigi Tesekkürler : 47
    ev dr git o veriyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Aldigi Tesekkürler
    Arkadaşlar benim gibi Covid gecirip 6 ay sonra sadece tek doz aşı olanları, uçak sirketleri aşılanması olarak kabul etmiyor..Yani gidiş gelişte Test mecburi bizede. Uçağa bilemiyoruz Test olmadan ama Almanyada Quarantäne den muaf oluyoruz..Çok komik bir durum bence..Keşke bazı yasaları çıkarırken biraz daha Vatandaşı düşünseler...

Ettiği Teşekkür
    252
    Schnelltest Zentrum da anladigim kadariyla Bedava olanda sadece Negativ oldugunuzu söylüyorlar belgesiz. Ama Ücretli olan Antigen Test Einreisen (Englisch)da size Belge veriyorlarmis Havaalani icin.

Ve Kreuzimpfung olanlar icinde sanirim iki doz sayiliyor galiba.
    Konu akilsiz tarafından (03 Haziran 2021 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    107
    ALdigi Tesekkürler : 203
    Schnelltest Zentrum da anladigim kadariyla Bedava olanda sadece Negativ oldugunuzu söylüyorlar belgesiz. Ama Ücretli olan Antigen Test Einreisen da size Belge veriyorlarmis Havaalani icin.
    Ben Bayern de kaliyorum, Anlamadigim konu ise, bu Schnelltest olsun veya bilhassa PCR Testler de Para ile oldgunu Berlinde ve BW de olan bir arkadaslar ile konustugumda bana söylediler.Bu neyin parasi bunu anlamisda degilim.
    Ben bundan yaklasik 2 hafta önce TR ye gittim.PCR Test e ucak icin bir sey ödemedim.

Geri dönüste özel bir Hastanede yine PCR Test yaptim, Saglik bakanligina göre 250TL aliyorlardi veya 250TL ye kadar.Evet bu ücreti benden aldilar.
    Burada Saglik sigortasina verdigimde elbette ilk etapta kabul etmedi.Artik Lehrling miydi ne,bana yazdi ödemiyoruz.Sonucta 25€ yapiyordu.Daha önce yine Arap ülkesi icin aşıda da hayir demişleri.

Dedim bunu hep yapiyorsunuz,Sonrada yok memnunmusunuz sigortadan diye soruyorsunuz.Ben buradayim bunun yaninda 3 tane oglumda burada sorun nerede,Niye ödemiyorsunuz veya ödemek istemiyorsunuz.Benim icin simdiye kadar ne ödedinizde bunu ödemiyorsunuz diye bir tartisma ciktiginda.
    Bana bu ücreti ausnahmsweise ödeyeceklerini söylediler.Bakalim ne olacak.Dünya kadar para aliyorlar.

Belge konusuna gelince Bayern de her test iscin belge var.Schnelltest icinde ve PCR icinde.
    Schnelltest i her hafta yapiyorum, hatta bazen 3 defa yapmak zorunda kaliyorum, Sirketler iceri birakmiyor yoksa.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,348
    Schnelltest Zentrum da anladigim kadariyla Bedava olanda sadece Negativ oldugunuzu söylüyorlar belgesiz. Ama Ücretli olan Antigen Test Einreisen (Englisch)da size Belge veriyorlarmis Havaalani icin.

Test yaptırdığın şirket email ile sana belge veriyor bu yeterli oluyor.

Bu belge hem İngilizce hem Almanca.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    57
    ALdigi Tesekkürler : 13
    Ucakla yolculuk da bu www.einreiseanmeldung.de ve kayıt formunu doldurmalamiyiz ikisinide ????

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    490
    ALdigi Tesekkürler : 906
    Arkadaslar Türkiyeye gidis icin test konusunda her kafadan ayri ses cikiyor, normal her yerde parasiz yapilan Schnelltest ile Antijen Schnelltest arasindaki fark nedir Türkiye icin hangisi gecerlidir yoksa ikisi de ayni seymidir bu konuda gercekten bilgisi olan arkadaslar yazsa da ona göre adim atsak mümkünmü.

16. yadikar üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    438
    ALdigi Tesekkürler : 618
    Alıntı yadikar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Türkiyeye gidis icin test konusunda her kafadan ayri ses cikiyor, normal her yerde parasiz yapilan Schnelltest ile Antijen Schnelltest arasindaki fark nedir Türkiye icin hangisi gecerlidir yoksa ikisi de ayni seymidir bu konuda gercekten bilgisi olan arkadaslar yazsa da ona göre adim atsak mümkünmü.
    hersey bu konuda yaziyor. söz etigin iki test ayni sey, baska isim. ayirt etmen gerekn seyler antigen ve pcr test. bunlar ayri seyler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    107
    ALdigi Tesekkürler : 203
    Alıntı afyonlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ucakla yolculuk da bu www.einreiseanmeldung.de ve kayıt formunu doldurmalamiyiz ikisinide ????
    Evet Almanya ya girerken Polis bakiyor varmi diye,Cepte dolduruyorsun PDF olarakta yeterli.
    PGS bunu doldurmadan bizi ucaga birakmamisti.

19. cmssys üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,558
    ALdigi Tesekkürler : 13,563

Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Test yaptırdığın şirket email ile sana belge veriyor bu yeterli oluyor.

Bu belge hem İngilizce hem Almanca.
    elbette Test Zentrum sana bir belge veriyor orada negatif veya pozitif yazıyor

Alıntı yadikar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Türkiyeye gidis icin test konusunda her kafadan ayri ses cikiyor,
    normal her yerde parasiz yapilan Schnelltest ile Antijen Schnelltest arasindaki fark nedir
    Türkiye icin hangisi gecerlidir yoksa ikisi de ayni seymidir bu konuda gercekten bilgisi olan arkadaslar yazsa da ona göre adim atsak mümkünmü.
    Her kafadan ayrı bir ses çıkmasının sebebi

adam okuduğunu anlamıyor sonra kafasında binbir cin hopluyor

bir arkasından soruyor bir önünden ama yine saksı çakmıyor
    Konu hOrOz tarafından (03 Haziran 2021 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

21. hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    853
    ALdigi Tesekkürler : 248
    tek önemli bilgi yazilmiyor -- bunuda ben yazayim

pcr test olsun -- schnelltest olsun (yeterliymis artik) ister alman pasaportunuz ister türk pasaportunuz olsun --> o belgede Pass NUMARASI yazmasi lazimmis

yoksa izininiz Bavullari vermeden biter

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,348

Coronavirus COVID-19 anlik takip

Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek önemli bilgi yazilmiyor -- bunuda ben yazayim

pcr test olsun -- schnelltest olsun (yeterliymis artik) ister alman pasaportunuz ister türk pasaportunuz olsun --> o belgede Pass NUMARASI yazmasi lazimmis

yoksa izininiz Bavullari vermeden biter
    Böyle bir bilgi yok @elektroniker ; nerde okudun bunu?
    Konu atsiz77 tarafından (03 Haziran 2021 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    128
    ALdigi Tesekkürler : 660
    İsim yeterli değilmi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    58
    ALdigi Tesekkürler : 116
    bence bu videodan önce robert koch instutun sayfasina bakmak lazim.
    sayfayi 31.05 de akuellestirmisler,yüksek riskli ülkeler listsinde olan ülkelerden gelenler buna Türkiye dahil asi olmus olsalar dahi,10 günkarantina var,5 ci gün corona test yapip negatif olmasi durumunda karantinadan cikabiliyorlar.en azindan ben öyle anladim okudugumdan

Ettiği Teşekkür
    252

uploaded

[QUOTE=elektroniker;387124]tek önemli bilgi yazilmiyor -- bunuda ben yazayim

Tam bir bilgi verirseniz daha iyi olur
    Konu akilsiz tarafından (03 Haziran 2021 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 21 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 20 misafir)

1. TycooN