Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vestel Bayisinde Aldigim ürün ile alakali yasadigim sorun.!

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta yazarken cok heyecanlisin vede asabisin..öfke yayindan cikmis ok gibidir,,sahibini ya vurur yada yaralar..kktc ye gelince bu hazayi biz kendikendimize yaptik..zamaninda bir girip tumunu almadik,yarim isler basimiza bela oluyor..abd kafasi ecevit e zamaninda girip hepsini alalim ne olursa olsun demisler,oda abd korkusundan askeri geri cekmis ve bize bu yarim isi 74 den beridir zafer olaraak yutturdular..bizim meselemiz abd çakmakli politikacilarimiz..bunlar senelerdir tr de ogrencileri birbirlerine kirdirdi,milletin anasini aglatti,tr yi fakirlestirdiler,biliyoruzki boynu azicik uzayan milleti abd hemen tras ediyor..
    Gelinen nokta bugunler..
    Simdi onu bunu suclayip langirtiya gerek yok..
    Ne demisler;
    Kendi dusen aglamaz,..
    ayni senin gibi yanliz bazen görüslerimiz tutmuyor

2. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bide bu sene Gurbetçi düşmanlığı hortladı bizler görgüsüz insanlar gibi görüyorlar beğenmiyorlar yabii kıskançlık da var ortada

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide bu sene Gurbetçi düşmanlığı hortladı bizler görgüsüz insanlar gibi görüyorlar beğenmiyorlar yabii kıskançlık da var ortada
    Asil gorgusuz ve cahil kendileri..
    Azbir avrupaya veya yurtdisina ciksinlarda bir dunya gorusleri olsun..
    60 yasindaki adam denizlinin nerde oldugunu bilmiyor..tuz golu ankarada diyor..

6. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Soruya geri dönsek.... MALESEF hiç bir zaman.

Millet daha çöpü, çöp tenekesine atmaya bilmiyor. Bizim millet gibi egoist bir millet görmedim. Trafikde olsun, sıra beklerken olsun.... Herkez, ama herkez kendisini düşünüyor.

Bu yaz Taşucun'dan Girneye gecicez..., Eski ilçe (Il bile değil )beldiye başkanı geldi diye ve ailesiylen otursun diye, iki sıraya kaldırdılar. Milleti dagitilar vapurda. Sadece "beyfendi" otursun diye. Bizim millet ses çıkarmadan kalkdi. Bana diyeceklerdi kalk diye....

Kapadokya'da genç bir çift "Gender revival" yapdı. Balonu patlattılar, story cekdiler. Tabi konfetiler heryere dağıldı. Toplayan yok. İnşallah çocuğunuz sizin gibi olmaz dedim. Hiç ilgilenmediler.

Yazy yaz bitmez.

Eğer yukardaki yazdığım gibi küçük sorunları bile cözemiyorsak, büyüklere hiç baslamiyalim.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Asil gorgusuz ve cahil kendileri..
    Azbir avrupaya veya yurtdisina ciksinlarda bir dunya gorusleri olsun..
    60 yasindaki adam denizlinin nerde oldugunu bilmiyor..tuz golu ankarada diyor..
    Nasıl çıkıp görsün? %10 bir kitle çıkıp görür, ama diğer %90 ne yapacak.?

Bir kitle var, gurbetçilerden nefret eder, Avrupa'da herşeyi bedava zanederler ve bir kitle gurbetçi vardır, çok saçma konuşurlar. Restorantlari veya Starbucks dolu görünce herşeyi süper zaneden, ve bol kesedan atan.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

8. Serkinho üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,934
    moralist usta kiralar olmus 10bin TL adamlarin aldiklari para belli burdan izine giden bazi geri zekalilar yüzünden

bu durumlara düstük her mikrofon uzatanin yaninda gürbetciler ön sirada sacma sapan yalan atan ALLAHTAN korkmadan yorum yapan

gurbetciler, yüzünden daha kötü durumlarda cikar ilerki günlerde, kurunun yaninda yasta yanicak malesef
    Konu deniz2000 tarafından (22 Ağustos 2023 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moralist usta kiralar olmus 10bin TL adamlarin aldiklari para belli burdan izine giden bazi geri zekalilar yüzünden

bu durumlara düstük her mikrofon uzatanin yaninda gürbetciler ön sirada sacma sapan yalan atan ALLAHTAN korkmadan yorum yapan

gurbetciler, yüzünden daha kötü durumlarda cikar ilerki günlerde, kurunun yaninda yasta yanicak malesef
    Birde gerizekalı gurbetciler var aslında öyle mi oda belirsiz yok maaşıyla 10 iphone alıyormuş muş saçma sapan yorumlar millette de doğru zannediyor

Ettiği Teşekkür
    1,934
    Birde gerizekalı gurbetciler var aslında öyle mi oda belirsiz yok maaşıyla 10 iphone alıyormuş muş saçma sapan yorumlar millette de doğru zannediyor
    her uzanan mikrofana yorum yapmasinlar kardesim bukadar basit ben bu sene gördüklerimi burda anlatmak istemiyorum

5 haftaligina izine gittim 3hafta kaldim geri döndüm ortalik cok karisik bildigin gibi deyil korna caldi diye bir adam tabancayla vuruluyorsa artik gerisini sen düsün
    Konu deniz2000 tarafından (22 Ağustos 2023 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Aslinda ortada toplumsal pisikolojik sorunu var..
    Burda iki sene once yazdim tr tam bir acik timarhane hapishanesine donmus diye..
    Bugunku durum boylee..
    Herkes kendine mukayyet olsun yeter..
    Ekmek buldukca azarsan bela gelir seni yakalar..
    Ortada bie ekonomik sorun olmasada bu insanlar boyle olurdu..
    Eskidende ne kadar sorunlar olsada insanlar yine hastaydi..
    Ekonomik sorunlar birer hikaye,gercek olan insanlarin azginligi..
    Problemin kokune bakmaniz lazim....
    Herzaman ve heryerde boyledir;
    Ekonomik ve ahlaki cokuntu her zaman insanlari kole olarak kullanmada yeterlidir..
    Afrikadaki insanlara 3 ogun yemek verirseniz bu insanlar azar ve ozgurluk ister,bu yuzden bir ogun yemek verilip ac birakiliyorki bas kaldirmasinlar,egitmeyenki bilgi sahibi olup hak istemesinler..
    Simdi fransanin koleliginden kurtulup kominizmin kolesi olmaya hazirlar..
    Yani bu insanlar köle dogmus köle ölürler..
    Konu webci tarafından (22 Ağustos 2023 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    198
    40 mesaja 71 teşekkür aldı
    avrupada büyüyüb herseyin iyisini görüp türkiyeden beklentilerini yüksek tutup kendi memleketini begenmeyenlerin hicmi hatasi yok türkiyeye gidip herseyi dogrumu yapiyorlar en basda nasil fiyat kirarim satin aldigimin vergisini ödedimmi aceba türkiye ya ödemesemde olur 3-5 kurus kar edecegim diye sürekli düsünür halde, türkiyenin gecmisine bi bakalim nereden nereye gelmis cumhuriyet kurulali kac yil olmus. sanmayinki almanyada hersey cok dogru düzgün buradada var aksamalar kücük sehirlere bi bakin bazi bölgelerde internet bile cekmiyor 2023 senesinde, hergün arabamla gittigim yol bundan 5 ay önce kücük bir insaat vardi 50kmh yolu 30kmh düsürdüler insaatdan dolayi insaat süresi 1,5 hafta sürdü ve halen yol 30kmh da bence bu almanyanin büyüksehir belediyesinin yaptigi hata, usak daki teknik servisin yanlis adres bilgisinden daha büyük

14. gezgin38 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı gezgin38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupada büyüyüb herseyin iyisini görüp türkiyeden beklentilerini yüksek tutup kendi memleketini begenmeyenlerin hicmi hatasi yok türkiyeye gidip herseyi dogrumu yapiyorlar en basda nasil fiyat kirarim satin aldigimin vergisini ödedimmi aceba türkiye ya ödemesemde olur 3-5 kurus kar edecegim diye sürekli düsünür halde, türkiyenin gecmisine bi bakalim nereden nereye gelmis cumhuriyet kurulali kac yil olmus. sanmayinki almanyada hersey cok dogru düzgün buradada var aksamalar kücük sehirlere bi bakin bazi bölgelerde internet bile cekmiyor 2023 senesinde, hergün arabamla gittigim yol bundan 5 ay önce kücük bir insaat vardi 50kmh yolu 30kmh düsürdüler insaatdan dolayi insaat süresi 1,5 hafta sürdü ve halen yol 30kmh da bence bu almanyanin büyüksehir belediyesinin yaptigi hata, usak daki teknik servisin yanlis adres bilgisinden daha büyük
    Cok dogru soyluyorsun..
    Ben kendi acimdan yazacak olursam;
    Burada elestirilen taraf anlik ve aylik hatalar degil..
    Burada hergenc sorumluluk ve bilinc altinda..hergenc belli bir yastan sonra meslek egitimi almak zorunda..
    Kimse hukumet zam yapti diye yaygara koparmiyor..
    Kimse savas ve dusman pisikolojisi ile yetismiyor..
    Kimse aylarca secim konusmuyor..
    Kimse hergun fiyatlar cikacak endisesi yasamiyor..
    Sabit ekonomi ve faiz politikasi uygulanmaz diye dert yanmiyor..
    Kimse kiliselere ve rahiplere saldirmiyor..
    Almanya dunyada sayginlik kazanmis bir devlet ve onune gelen firca atmiyor..
    Kimse darbeye yelkenmiyor..
    Gecmisinde daragaclari olmamis..
    Sapkayi kaptirmamis basiretsiz sülolar olmamis..
    Sanatcilar hiristiyanliga saldirmamis..
    Kimse yanbaktin diye birbirini bicaklamiyor..
    Gencler ellerinde kitap meslek secimi derdinde ve kimse ayse veli haticeye 18 inde aşik olmuyor..
    Saysayabildigin kadar..
    Adlinda biz herseyi biliyoruz ama isimize geldigi icin saman altindan su yürütuyoruz cunku bizde bu topluma aitiz..
    Konu webci tarafından (22 Ağustos 2023 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,934
    Cok dogru soyluyorsun..
    Ben kendi acimdan yazacak olursam;
    Burada elestirilen taraf anlik ve aylik hatalar degil..
    Burada hergenc sorumluluk ve bilinc altinda..hergenc belli bir yastan sonra meslek egitimi almak zorunda..
    Kimse hukumet zam yapti diye yaygara koparmiyor..
    Kimse savas ve dusman pisikolojisi ile yetismiyor..
    Kimse aylarca secim konusmuyor..
    Kimse hergun fiyatlar cikacak endisesi yasamiyor..
    Sabit ekonomi ve faiz politikasi uygulanmaz diye dert yanmiyor..
    Kimse kiliselere ve rahiplere saldirmiyor..
    Almanya dunyada sayginlik kazanmis bir devlet ve onune gelen firca atmiyor..
    Kimse darbeye yelkenmiyor..
    Gecmisinde daragaclari olmamis..
    Sapkayi kaptirmamis basiretsiz sülolar olmamis..
    Sanatcilar hiristiyanliga saldirmamis..
    Kimse yanbaktin diye birbirini bicaklamiyor..
    Gencler ellerinde kitap meslek secimi derdinde ve kimse ayse veli haticeye 18 inde aşik olmuyor..
    Saysayabildigin kadar..
    Adlinda biz herseyi biliyoruz ama isimize geldigi icin saman altindan su yürütuyoruz cunku bizde bu topluma aitiz..
    usta bana öfke yayindan cikmis ok gibidir,,sahibini ya vurur yada yaralar. diyorsun bu ok senimi vurur benimi vurur

bilemem, biraz daha yazarsan yorumlarin nerdeyse roman olucak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta bana öfke yayindan cikmis ok gibidir,,sahibini ya vurur yada yaralar. diyorsun bu ok senimi vurur benimi vurur

bilemem, biraz daha yazarsan yorumlarin nerdeyse roman olucak
    Usta bunda yadirganacak yada kendini hedef gosterecek bir durum yok..
    Bizler cumle kurup birseyi ima etmek isterken;
    Sen veya ben kelimesini kullanarak bir topluluga anlatiriz..
    Burada seni derken herkesi kasdetmis oluyorum..
    Bak burada birsuru iyi kotu yorumlar yapiyoruz..
    Eline oku ve yayi al ve karsina bir hedef koy,velevki bu bir insan olsun yayi gerip oku firtattiginda yaydan cikan okun pesinden kossanda yakalayabilirmisin?
    Sozde boyledir;agzindan cikar ve engel olamasdin,aman söz agzimdan ciktin geri dön diyerek yakalayabilirmisin??
    Özur bir bahanedir,soylenen soz soylenmistir ve hedefini vurmustur,ya o kisiyi yaralarsin yada kahrindan öldürürsün.
    Öfke aninde ne soyledigini,ne yedigini nede ictigini bilmessin,,tum seytanlar var gucuyle yanindadir,
    Öfke seytanin sihirli oklarindandir..attimi zehirler ve hedefini doksandan vurur..
    Yan baktin
    Parkda parkimi caldin
    Kizimi kaptin
    Bana trafikde duduk otturdun
    Gibi bahanelerle insanlar birbirlerini yaraliyor,,bunun arkasinda pisikolojik hastalik,ahlak yoksunlugu ve kendini topluma kabul ettirememe veya kendini kucuk gorme,kendini baskalarina kabul ettirme yatiyor..
    Kendi egosunu tadmin ettirme ve baskalarina galip gelme yatiyor..
    Bence tr de insanlarin biran once pisikoloji dersleri almalari gerekiyor..
    Bizlere ogretilen erkek evin reisidir kadin ve cocuk devamli senin kontrolun altinda yasamali..
    Ailede cocuk;
    evde baba tokati
    Toplumda toplum tokadi
    Okulda ogretmen dayagi
    Isyerinde isveren tokati yiyerek yetisiyor..bu insan nihayetinde cildirip raydan cikiyor ve oda tokat atmak icin sokaklara cikiyor ve sonuc;
    Trafikde siddet
    Lokandada siddet
    Kahvede siddet
    Otobusde siddet
    Kariya siddet ve cocuga siddet uyguluyor..
    Bu gidisle tr adam olmaz..
    Konu webci tarafından (23 Ağustos 2023 Saat 10:27 ) değiştirilmiştir.

18. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,934
    eyvallah usta saygilar

20. 2 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    6 mesaja 11 teşekkür aldı
    Bizim Ülkede Adam olmasi icin
    Öncelikle Avrupda gibi SIKI Denetim her konuda
    Trafik
    Sehir icinde ve sehir disinda Avrupa gibi Denetimler sart

yoksa bir 100 YIL gecse gine adam olmaz

bu yazdigim Temel adimlar

22. 2 kişi eren üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    Türkiyede her gördügümüz eksiklik ve hatanin Temeli Insan.
    Yetistirilme tarzimiz, aldigimiz Aile ve Okul egitimi
    Buda Aile ve Okulda cocuklarin nasil yetistirildigi ile ilgili.Bugünün cocugu yarinin büyügü.
    Temelde demek ki cocuklarimizi yetistiremiyoruz, biryerlerde hata yapiyoruz.
    Yetistirmek demeyelimde egitim diyelim.Evet demek ki cocuklarimizi düzgün egitemiyoruz.
    Cocugu yedirip icirip kimseye muhtac etmeden yetistirmek, büyütmek demek, o cocuga Toplumda nasil bir birey olunmali? Toplumda nasil yasamaliyi ögrettik anlamina gelmiyor.
    Bizde su an bugünün cocugu yarinin bir bireyi olunca,

- kimsenin hakkina, hukukuna dikkat etmiyor, denk getirdimi her firsati degerlendiyor, hakki olmasada.
    - bir an önce köseyi dönmek istiyor, cünkü cocukken nasil zengin olunur, nasil köse dönülür onun etkisi altinda büyüyor.
    - devletin malina mülküne saygi duymuyor, kirip döküyor eger devlet araci kullaniyorsa kendi isinde, esin dostun isinde kullaniyor.Bozulmus kirilmis dikkat etmiyor.
    - adaletsiz oluyor, eger devletin iyi bir yerlerine gelmis ise, rüsvet aliyor adeletin bozulmasina sebep oluyor
    - görevini düzgün icra etmiyor eger Polis, zabita veya müfettis gibi kurmlarda ise isini iyi yapmiyor. Cevresindeki yanlisliklarla hic ugrasmiyor. Örnek Polislerin trafikte kirmizida gecen arabalara ses cikarmamamasi gibi.
    - kadina saygi duymuyor her firsatta kadina bir mal gibi davraniyor istediginde dövüyor, istediginde sövüyor.
    - hayvana saygi duymuyor heryerde ac kedi ve köpeklerin cirit atmasi bunun göstergesi.
    - yalan söyleyebiliyor, yeminler havalarda ucusuyor ama yinede sözünü yerine getirmeyebiliyor.
    - diger kadinlarin hepsini kendine helal olarak görüyor, sen erkeksin yaparsin, edersin olarak yetistiriliyor.
    - sabirsiz , aceleci, pisikopat oluyor.Trafikte yol verme kavgasindan adam öldürebiliyor.Örnegin tek bir kisiye 5-6 kisi sopalarla
    saldirabiliyor.(Daha gecenlerde Televziyonlarda bu örnegi gördük.Bir gurbetciye 5-6 kisi sopalarla saldirdi).

Yani bu eksikliklerle yetisen bireyler toplumu olusturuyor.Toplumda bu bireylerin davranislari ile eksik, kirik dökük bir Toplum oluyor.
    Konu Haziran tarafından (24 Ağustos 2023 Saat 09:15 ) değiştirilmiştir.

24. 3 kişi Haziran üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    [QUOTE=gezgin38;314707]avrupada büyüyüb herseyin iyisini görüp türkiyeden beklentilerini yüksek tutup kendi memleketini begenmeyenlerin hicmi hatasi yok türkiyeye gidip herseyi dogrumu yapiyorlar

Bu kaniya nasil vardin ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    14 mesaja 23 teşekkür aldı
    Başlikta ki soruna cevap vereyim:

Hiç bir zaman

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    İnsan oğlu bencildir, firsatını bulduğunda kendi menfaatı için herşeyi yapar, İnsanı sınırlayan kural ve yasalardır yaptığı yanlışın yanına kar kalmıyacağını bilirse kurallara uyar, en güzel örnek bizim gurbetçiler, yaşadıkları ülkelerde kurallara uyan insanlarımız memlekete geldiklerinde kural falan dinlemiyorlar, neden çünkü yaptığı kuralsızlığının bir yaptırımı yok.
    Kurallara uyan ülkelerin insanları dürüst oldukları için kurallara uyuyor değiller, yaptığı kuralsızlığın bir karşılığı olabileceğini biliyor, buda zaman içinde kurallara uyma alışkanlığını getiriyor.
    Konu Rookie tarafından (24 Ağustos 2023 Saat 10:38 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Dün akşam saat 19.00'd Kapıkule'deydim.

Tam ben geldim vardiye değişti. Saat 19.10'a kadar bekledim polisin keyfi ancak geldi.

Küfür etmeden, bağırmadan yüzüne disiplinsizliğini yüzüne vurdum. Cimere şikayet edeceğimide söyledim. Sonra "işlemi takip edeceğim" yerine "seni takip edeceğim" deyince fıttırdı. O hata bana aitdi. O iyice çıldırdı ve "yürü karakola" dedi. Artık blöf mi yaptı bilmiyorum. Ama bende dedim "tamam gidelim". Amiri geldi ve karakola girdik. Bunlar beni beş dakika bekletti. Pasaportumu alıp bilgisayarda eksik aradılar. Tabiki bulamadılar. Baktı bunlar ben haklarımı iyi biliyorum, kendimi savunmamı biliyorum hemen helalleşim diye uğurladılar.

Benim hatam var, o an sözümü yanlış ve eksik söyledim. Ama 10 dakika geç gel olacak iş değil. Benim bildiğim vardiye zamanında değişir. Disiplinsizlik. Benim sözde dediğim gibi tabi yanlışdı.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam saat 19.00'd Kapıkule'deydim.

Tam ben geldim vardiye değişti. Saat 19.10'a kadar bekledim polisin keyfi ancak geldi.

Küfür etmeden, bağırmadan yüzüne disiplinsizliğini yüzüne vurdum. Cimere şikayet edeceğimide söyledim. Sonra "işlemi takip edeceğim" yerine "seni takip edeceğim" deyince fıttırdı. O hata bana aitdi. O iyice çıldırdı ve "yürü karakola" dedi. Artık blöf mi yaptı bilmiyorum. Ama bende dedim "tamam gidelim". Amiri geldi ve karakola girdik. Bunlar beni beş dakika bekletti. Pasaportumu alıp bilgisayarda eksik aradılar. Tabiki bulamadılar. Baktı bunlar ben haklarımı iyi biliyorum, kendimi savunmamı biliyorum hemen helalleşim diye uğurladılar.

Benim hatam var, o an sözümü yanlış ve eksik söyledim. Ama 10 dakika geç gel olacak iş değil. Benim bildiğim vardiye zamanında değişir. Disiplinsizlik. Benim sözde dediğim gibi tabi yanlışdı.
    Şansın varmış yoksa seni makyaja alırlardı��

30. moralist üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)