Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is kazasi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    183
    ALdigi Tesekkürler : 17

is kazasi

Merhaba ben evsizlkerin barindigi yerde calisiyorum..bir kac önce evsizlerden birisi arkam dönükken bana vurdu burnum kanadi yanagimda kesilme oldu en önemlisi kulagimda cinlama vardi ama cok az o darbe sonrasi 4-5 tane olup cok siddetlendi..yani Tinitusum vardi yüzde 10 diyleim simdi yüzde 500 ve 1 degil 4-5 tane sinyal olustu,,sikayetci olmadim ama is kazasi olarak ertesi gün doktora gittim..gece calistigim icin ogün ve diger 1 hafta bos oldugum icin krank yazdirmadim..kulak dokturuna gittim bir sey yapamam dedi..sinyal sesi gittikce fazlalasinca baska bir kulak doktoruna gittim(is kazasi doktorundan belge alarak)o bana müzikle tedavi önerdi..gece yatmada zorlaniyorum öyle olunca sinirli oldum..halsizlik oluyor..
    is yerindeki bir arkadas bunun icin schwerbehindert icin bas vurabilecegimi söyledi..az olan almancamla söyle bir arastirdim tinitustan pek onu alan yok..
    bu konuda bir fikri olan varmi ??
    simdiden tesekkürler..

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,517
    ALdigi Tesekkürler : 12,660
    Hocam böyle olaylarda hemen iş yerine bildirmen gerekli.

İşyeri ve iş yolu kazalarında ilk olarak Unfallartz (Durchgangartz D-Artz) veya hastaneye gitmen gerek

onlar direkt Berufsgenossenschaft a bildiriler

Normalinde ev doktoru seni Durchgangartza (D-Artz) göndermesi gerekirdi..

Ev doktoru iş kazası olarak Berufsgenossenschaft a bildirdi mi acaba?

Bildirdiyse sana BG den mektup gelmesi lazım !!!!

İlla iş kazası olmasına gerek yok..

sen yine Versorgungsamta iş gücü kaybı olarak başvurabilirsin

Rahatsızlığın derecesine göre %50 ye kadar iş kaybı alma şansın var

https://www.betanet.de/tinnitus-schwerbehinderung.html
    Konu hOrOz tarafından (16 Şubat 2020 Saat 11:23 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,483
    ALdigi Tesekkürler : 968
    Burada yapman gereken. Isyerine olayi bildirmen.Görgü taniklari varsa onlari da bildireceksin.Isyeri Berufsgenossenschaft a Belge dolduracak.

Üzerine durman gerekir, Sikinti kalici kalirsa ne yapacaksin.
    Horoz usta da ne güzel anlatmis. Durchgangsarzt önemli Arbeitsunfall.Is kazasi Dr belge aldim diye yazmis siniz.Durchgangsarzt sa tamamdir.

Tinnitus bende de var ama hafif.Tedavisi olmayan Dr. larin hisbir sey yapamadigi bir olay.

Ne yapabilirsin.Hiscbir sey yapmazsin.Zarar sende kalir oturursun.Olay kapanir.

Yada sikintiyi kagirt üzerine dökmen gerekli. Bence bu sikinti sende kalici kalir. Tinnitus.
    Üzerine dur ileri ye dönük senin icin is kaybini tasdiklet.Simdi belki bu kadar ugras stres deme.

Kulak Doktoruna gideceksin. Dr. genelde birsey yapamayacaktir.Problemi onayliyacaktir.Kagirt islerinde.
    Schwerbehinderten antrag versen.Sade Kulak Dr.gitmeyle birsey cikmaz. Ciksa ciksa 10%. O da birseye yaramaz.

Psikolog a gideceksin.Ama buralarda kendini olayi güzel ifade edeceksin.En ufak detay da olsa aman birsey olmaz demiyeceksin.Detaylari atlamiyacaksin.
    Agrinin siddetli oldugunu anlatiyorsun.Uykusuz uyku uyumadigini... Bunlar bircok rahatsizligi tetikler.Sen farkinda olmazsin.
    Belki bu problemlerden is yerinde bile problem yasayip isden cikis da verirler. Konzentre bozuklugu isde uyuklama yorgunluk..bas agrisi...o kadar sey var ki. sinirlenme evde hareket bozuklugu.yüksek sesle bagirma derecesinde konusma...Evde stress...Isyerinde stres.Isyerini kaybetme korkusu.Is arkadaslarinin normal konusmalari sana yorgunlikdan farkli yansidigini.hemen agresiv lesdigini...
    1 seneyi gecgin Tedavi Psikolog....bütün bunlari göze alman gerekir.Uzun bir yol ve kendini güzel ifade edeceksin.
    Krankli gecen süreler...Tedavide...Isyeri belki cikis da diyebilir..Cok kranksin...diye.

Rechtschutz un varsa kendini de ifade edemiyorsan.Bir türkce konusan Avukata git.Ama Doktorlara gidip Durumunu tedavini takip etmen gerek ve Berufsgenossenschaft a da böyle bir is kazasinin oldugu sisteme gecmesi gerek.
    Ileriye dönük daha kötülesme olursa bu is kazasiyla .. kulak isitme kaybi...O zaman ne yapacaksin.

Avukat da kagirt lari takip eder Antrag lari doldurur.Yazismalar da Avukat tarafindan geldigini gördüklerinde biraz daha dikkat ederler.
    Konu murat39 tarafından (16 Şubat 2020 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

6. murat39 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    183
    verdiginiz bilgiler icin COOOOK tesekkür ederim..daha detayli yazayim..
    olay gece olmustu saat 01 civari..adam bn vurdu kacti..
    polis cagirdim..ama sikayetci olmadim..
    (ama adamin cok sucu varmis daha sonra beni mahkemeye cagirdilar oradada kulagimda dayanilmaz ses oldugunu belirttim)
    olay sabahi herkes gelince durumu ilgili kisiye ilettim o da is kazasi deferine yazdi ve beni is kazasi doktoruna yolladi..
    doktora olöayi anlattim..beni kulak doktoruna yolladi..
    cok kötü bir doktordu test yapti zaten sinyal olan sesi yine sesime verdi duymadim tabiki..sonra yolladi..
    ses fazlalasinca tekrar ilk gittigim is kazasi doktoruna gittim yine überweisung aldim ayni doktor ileride kulaklik takabilirsin ben birsey yapamam deyip yine yolladi..
    aradan zaman gecti internette bir kac care oldugunu gördüm yine ilk gittigim is kazasi doktoruna gittim cok ilgilendi hemen yeni bir überweisung verdi istedigin doktora git dedi..ben aachende kaliyorum Kölnde bir kulak doktoru vardi Türktü ona derdimi anlatirim diye sevindim aradim ama sekreter doktor Türkcebilmiyor dedi..
    bende bulundugum sehirde bir doktora gittim o bana müzik tedavisi önerdi..
    gecen hafta gittim bir uzman geldi sesleri dinletip sinyal derecesini ölctü ama sekreter BK yani arbeit unfal kazsi sigortasi yerine benim TK sigortasina evrak düzenlemis..yeniden islem yapilacak dedi..
    dedigim gibi ses gercekten cok fazlalasti ve 1 di 4-5 oldu..
    21 yildir ayni is yerinde calisiyorum..
    1 defa badecik amliyati olmustum hastanede yattim 1 hafta krank aldim onun disinda hic krankim yok..
    Avukat sigortam yok..
    dediginiz yere gidip bas vurayim haklisiniz suan belki ses olarak rahatsiz edici ama ileride sagir olabilirim..
    tekrar tesekkür ederim alakaniz ve verdiginiz bilgiler icin..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,517
    ALdigi Tesekkürler : 12,660
    Alıntı Adanasporlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verdiginiz bilgiler icin COOOOK tesekkür ederim..daha detayli yazayim..
    olay gece olmustu saat 01 civari..adam bn vurdu kacti..
    polis cagirdim..ama sikayetci olmadim..
    (ama adamin cok sucu varmis daha sonra beni mahkemeye cagirdilar oradada kulagimda dayanilmaz ses oldugunu belirttim)
    olay sabahi herkes gelince durumu ilgili kisiye ilettim o da is kazasi deferine yazdi ve beni is kazasi doktoruna yolladi..
    doktora olöayi anlattim..beni kulak doktoruna yolladi..
    cok kötü bir doktordu test yapti zaten sinyal olan sesi yine sesime verdi duymadim tabiki..sonra yolladi..
    ses fazlalasinca tekrar ilk gittigim is kazasi doktoruna gittim yine überweisung aldim ayni doktor ileride kulaklik takabilirsin ben birsey yapamam deyip yine yolladi..
    aradan zaman gecti internette bir kac care oldugunu gördüm yine ilk gittigim is kazasi doktoruna gittim cok ilgilendi hemen yeni bir überweisung verdi istedigin doktora git dedi..ben aachende kaliyorum Kölnde bir kulak doktoru vardi Türktü ona derdimi anlatirim diye sevindim aradim ama sekreter doktor Türkcebilmiyor dedi..
    bende bulundugum sehirde bir doktora gittim o bana müzik tedavisi önerdi..
    gecen hafta gittim bir uzman geldi sesleri dinletip sinyal derecesini ölctü ama sekreter BK yani arbeit unfal kazsi sigortasi yerine benim TK sigortasina evrak düzenlemis..yeniden islem yapilacak dedi..
    dedigim gibi ses gercekten cok fazlalasti ve 1 di 4-5 oldu..
    21 yildir ayni is yerinde calisiyorum..
    1 defa badecik amliyati olmustum hastanede yattim 1 hafta krank aldim onun disinda hic krankim yok..
    Avukat sigortam yok..
    dediginiz yere gidip bas vurayim haklisiniz suan belki ses olarak rahatsiz edici ama ileride sagir olabilirim..
    tekrar tesekkür ederim alakaniz ve verdiginiz bilgiler icin..
    Usta Aachen neredensin bende Stolberg denim

ilk yazdığin mesajla son yazdığın arasında dağlar fark var

BG yi bildirilirse onlarda olayın arkasını ararlar

9. hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    183
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben Aachenen icindenim..
    ilk yazimi acele yazdim sonra siz bilgi verince daha aciklamali yazdim..
    Aachenda evsizlerin geldigi yerde caklisiyorum..selamlar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    183

uploaded

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba 1,5 sene sonunda BG den mektup geldi hem bana hemde is yerine..
    olayi sordular..
    bu arada ben psikologa gittim cünkü sesler ayni siddetle devam ediyor..hic ara vermeden 24 saat 4-5 degisik frekansta tinitus
    BG ye ilk tinitusum askerde oldu yazmistim simdi onun evragini istiyorlar ama onun evragi yok..1987-88 yilinda olmustu..
    psikologun bir faydasi yok 3 aydan fazla oldu uykusuz kaldigimdan dolayi sinirli durumda oldugumu anlattim gercektende uykusuzkluk ve sürekli kulagimdaki bu kadar sesle ayakta durmam bir mucize..
    isimi cooook seviyorum..ayrilmak veya emekli olma gibi bir istegim yok..
    ama eger bu KALICI HASARdan dolayi hak ettigim bir sey var ise onuda almak isterim..
    suana kadar hic bir yere bas vurmadim..
    BG kendisi mektup yazdi..
    Schwebihendertede bas vurmadim..
    ara ara kulak doktoruna gidiyorum..bana dimens hastalarina verdigikleri hapi verdi aldim ilaci ama kullanmadim..beynime zarar vermesinden cekindim..
    anlasilan bu sesler ölene kadar benimle kalacaklar (

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)