Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vestel Bayisinde Aldigim ürün ile alakali yasadigim sorun.!

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam saat 19.00'd Kapıkule'deydim.

Tam ben geldim vardiye değişti. Saat 19.10'a kadar bekledim polisin keyfi ancak geldi.

Küfür etmeden, bağırmadan yüzüne disiplinsizliğini yüzüne vurdum. Cimere şikayet edeceğimide söyledim. Sonra "işlemi takip edeceğim" yerine "seni takip edeceğim" deyince fıttırdı. O hata bana aitdi. O iyice çıldırdı ve "yürü karakola" dedi. Artık blöf mi yaptı bilmiyorum. Ama bende dedim "tamam gidelim". Amiri geldi ve karakola girdik. Bunlar beni beş dakika bekletti. Pasaportumu alıp bilgisayarda eksik aradılar. Tabiki bulamadılar. Baktı bunlar ben haklarımı iyi biliyorum, kendimi savunmamı biliyorum hemen helalleşim diye uğurladılar.

Benim hatam var, o an sözümü yanlış ve eksik söyledim. Ama 10 dakika geç gel olacak iş değil. Benim bildiğim vardiye zamanında değişir. Disiplinsizlik. Benim sözde dediğim gibi tabi yanlışdı.
    Bu zamanda iyi cesaret etmişsin, seni bir kaç gün alıkoyabilirlerdi.

2. Rookie üyemize teşekkür edenler:
    mxm

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,929
    503 mesaja 1,445 teşekkür aldı
    Dün akşam saat 19.00'd Kapıkule'deydim.

Tam ben geldim vardiye değişti. Saat 19.10'a kadar bekledim polisin keyfi ancak geldi.

Küfür etmeden, bağırmadan yüzüne disiplinsizliğini yüzüne vurdum. Cimere şikayet edeceğimide söyledim. Sonra "işlemi takip edeceğim" yerine "seni takip edeceğim" deyince fıttırdı. O hata bana aitdi. O iyice çıldırdı ve "yürü karakola" dedi. Artık blöf mi yaptı bilmiyorum. Ama bende dedim "tamam gidelim". Amiri geldi ve karakola girdik. Bunlar beni beş dakika bekletti. Pasaportumu alıp bilgisayarda eksik aradılar. Tabiki bulamadılar. Baktı bunlar ben haklarımı iyi biliyorum, kendimi savunmamı biliyorum hemen helalleşim diye uğurladılar.

Benim hatam var, o an sözümü yanlış ve eksik söyledim. Ama 10 dakika geç gel olacak iş değil. Benim bildiğim vardiye zamanında değişir. Disiplinsizlik. Benim sözde dediğim gibi tabi yanlışdı.
    usta sende senin arkandaki arabalari bekletmis olmadinmi?

dua etki saatlerce beklememissin

ben bu sene ipsaladan yunana gecerken 3,5 saat bekledim

yapicak birsey yok önemli olan kazasiz belasiz gelmissinya, önemli olan o

takma kafana gide gele alisirsin sende artik, kara yolundan devamli gidersen
    Konu deniz2000 tarafından (24 Ağustos 2023 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

Üye Şafak74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    16 mesaja 29 teşekkür aldı
    Bundan 20 yıl önce Müstakil Ev yaptırdım, Heizung Gas Sistemi Wärmebehälter değişmesi lazım,. kaçtane Heizung cuya gitdim kimse gelmiyor kim yaptıysa o gelsin diyor Ben şimdi nerden bulayım ilk yapanı... eee Başka Heizung Şirketi gelirlerse Komple Heizung Sistemini değiştirirlz diyorlar gelen de hiç acımasız Fiyatları çok yüksek 15 bin euro dan başlıyor yanlız Gas Brenner rin değişmesi Adamların bir iki Saat çalışması 400,- eurodan başlıyor Ellerine bir düşmeyin hiç acıma duyguları yok

Birde Konuya, Almanya Türkiye kıyaslaması yaparsak

40 Senedir Terörle uğraşan bir Türkiye
    Birkac Sene öncesi Darbe yapılan bir Türkiye
    Milyonlarca Mülteciyi barındıran bir Türkiye
    2 Sene dir Covid Salgını ile mücadele eden bir Türkiye
    gecen sene Karadeniz de Büyük Sel Felaketi yaşan bir Türkiye
    daha yeni unutamadığız Hatay cevresi Depremi Türkiyenin üçte biri yıklan bir Türkiye

tmm beğenmediğimz yanlışlıklar var Türkiyemizde ( Benimde rahatsız olduğum fazla Mülteci sayısı) gibi

Bukadar olayları Almanya yaşasaydı ne olurdu?
    Konu Şafak74 tarafından (24 Ağustos 2023 Saat 13:43 ) değiştirilmiştir.

6. Şafak74 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,561
    276 mesaja 884 teşekkür aldı
    Sorun acaba benim bilgisayardamı yoksa arkadaş yanlış klavyemi kullanıyor?
    Ben yazılanları okumaya çalışırken başım dönüyor.

[IMG] host shop[/IMG]

8. Ergene üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,720 teşekkür aldı
    Alıntı Ergene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun acaba benim bilgisayardamı yoksa arkadaş yanlış klavyemi kullanıyor?
    Ben yazılanları okumaya çalışırken başım dönüyor.

[IMG] host shop[/IMG]
    senin PC de ki browser ayarlarından Türkçe yi yanlış formatlıyor

Bende problem yok

10. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta sende senin arkandaki arabalari bekletmis olmadinmi?

dua etki saatlerce beklememissin

ben bu sene ipsaladan yunana gecerken 3,5 saat bekledim

yapicak birsey yok önemli olan kazasiz belasiz gelmissinya, önemli olan o

takma kafana gide gele alisirsin sende artik, kara yolundan devamli gidersen
    Yok. Yerine başka polis baktı.

Sorun bekleme değil. Yasa kitap neyse o. 7 saatda beklersin. Ama kafasına göre bekletmesi olmaz.

Türkiye'nin sorunun zaten disiplinsizlik.

3 saat benimde sürde zaten.

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,561
    276 mesaja 884 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin PC de ki browser ayarlarından Türkçe yi yanlış formatlıyor

Bende problem yok
    Şimdi bendede normal görünüyor, hiç birşey yapmadım.
    @Şafak74 arkadaşımız bir değişiklik yaptı.

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    10 senesi vardır , İpsala dan çıkarken pasaport U verdim devam ettim tam çıkacağım memur triptik çıkış yapmamış sin dedi, görmedim geçerken deyince pasaport tam sonra diye söyledi , yavaş yavaş da yoğunluk başlamış idi arabayı kenara çekip , yürüyerek geri gittim baktım
    Panjurda tam kapalı değil ama kapalı cam herşey kapalı tıkladım cam açıldı ya sizin yüzünüzden geri döndüm kapalı sandım direk geçince uyarıldım triptik için diyince, dışarısı kaç derece haberin var mı içeride klima çalışıyor, cam pencere açık mı bırakayım diye birde fırça yemistik ,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Valla ipsaladan ilk defa gecerken aynen bendede oldu .kimse yok diye gectim,2 metre sonra memur cikti ve dediki;
    Yaw bu vatandas bizi adam yerine koymadi,,tabi estagfirullah deyip ozur ve geri geldimm..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tolga1903 ve webci:

Herşeyin altında disiplinsizlik var. Başka birşey değil.

Benim olayımda hissetdim zaten memur ile amiri arkadaş.

Şafak74, disipsizliğin ve haylazlığın darbe ile ne alakası var. Sanki darbe teşebbüsü olmasaydı farklı mı olacakdı?

Arkadaş ne yaşarsak yaşayalım herşeyin altın disipsizlik var.

Bin tane örnek bulurz.

Milli Takımımız kötü. Kaç tane hoca geldi geçti. Hepside mi kötü? Tek neden bizim oyuncuların saha içinde disipsizlik.

Hastanemize gidelim heryer karman çorman. Özelide, devletide.

Uşak'da Kreisverkehr yapıldı. Her hafta kaza oluyor. Özel taleba var Ada içindeki özeliklidir diye. Adam Kreisverkehre girerken durmayı geçtim yavaşlamıyor bile.

Okullarımız kaos.

Yollarımız kaos. 2x2 bölünmüş yolda yaya geçidi. Gelde durdu. Durursan arkadan vururlar. 110luk yolda nasıl durupda yaya yol vereceksen.

Her yer kaos ve disipsinsizlik.

Ama gayet normal. Denetim yok. Herşey Türkiye'de bir kişide bitiyor. O ne derse o. Doğruda olsa o, yanlışda olsa o. Emir demiri kesiyor. İster Çumhurbaşkanı olsun, ister vali olsun, isterse bir yerde müdür olsun.

16. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Tolga1903 ve webci:

Herşeyin altında disiplinsizlik var. Başka birşey değil.

Benim olayımda hissetdim zaten memur ile amiri arkadaş.

Şafak74, disipsizliğin ve haylazlığın darbe ile ne alakası var. Sanki darbe teşebbüsü olmasaydı farklı mı olacakdı?

Arkadaş ne yaşarsak yaşayalım herşeyin altın disipsizlik var.

Bin tane örnek bulurz.

Milli Takımımız kötü. Kaç tane hoca geldi geçti. Hepside mi kötü? Tek neden bizim oyuncuların saha içinde disipsizlik.

Hastanemize gidelim heryer karman çorman. Özelide, devletide.

Uşak'da Kreisverkehr yapıldı. Her hafta kaza oluyor. Özel taleba var Ada içindeki özeliklidir diye. Adam Kreisverkehre girerken durmayı geçtim yavaşlamıyor bile.

Okullarımız kaos.

Yollarımız kaos. 2x2 bölünmüş yolda yaya geçidi. Gelde durdu. Durursan arkadan vururlar. 110luk yolda nasıl durupda yaya yol vereceksen.

Her yer kaos ve disipsinsizlik.

Ama gayet normal. Denetim yok. Herşey Türkiye'de bir kişide bitiyor. O ne derse o. Doğruda olsa o, yanlışda olsa o. Emir demiri kesiyor. İster Çumhurbaşkanı olsun, ister vali olsun, isterse bir yerde müdür olsun.
    Disiplinsizlik den önce işini , yapmasını bilen yok, lise yada üni mezunları sınav ile (KPS) hiç bilmedikleri işlere atanıyor lar, işini bilen de müdür oluyor, istisnalar hariç tabiki, sistem işte yanlış, hele geçen sene tekne ile çıkış yapmam lazım gümrük memuru kontrol edecek, tekneyi iyi niyetli biri
    Muhabbet ederken 4 ay önce geldiğini bundan önce Kars da Ermeni sınırında gümrük memuru olarak görev yaptığını anlattı, tekne araması yapacak evrak işleri filen bilgi sıfır deniz üzerine ne dolduracak ne verecek yok da yok 1,5 saat PC ye beraber bakarak hallettik.

Üye Şafak74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    16 mesaja 29 teşekkür aldı

Benim anlatmak istediğim Türkiye nin başından gecen olaylar Almanyanın başından geçmiş olsaydı ne olurdu

Almanya da Sistem (İnsanların değil) şuanki
    Devlet Sistemi herşey dört dörtlük aynı disiplinkle çalışırmıydı?
    Konu Şafak74 tarafından (24 Ağustos 2023 Saat 17:36 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,929
    Alıntı Şafak74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan 20 yıl önce Müstakil Ev yaptırdım, Heizung Gas Sistemi Wärmebehälter değişmesi lazım,. kaçtane Heizung cuya gitdim kimse gelmiyor kim yaptıysa o gelsin diyor Ben şimdi nerden bulayım ilk yapanı... eee Başka Heizung Şirketi gelirlerse Komple Heizung Sistemini değiştirirlz diyorlar gelen de hiç acımasız Fiyatları çok yüksek 15 bin euro dan başlıyor yanlız Gas Brenner rin değişmesi Adamların bir iki Saat çalışması 400,- eurodan başlıyor Ellerine bir düşmeyin hiç acıma duyguları yok

Birde Konuya, Almanya Türkiye kıyaslaması yaparsak

senin yorumuna yorum yaptim

40 Senedir Terörle uğraşan bir Türkiye
    Birkac Sene öncesi Darbe yapılan bir Türkiye
    Milyonlarca Mülteciyi barındıran bir Türkiye
    2 Sene dir Covid Salgını ile mücadele eden bir Türkiye
    gecen sene Karadeniz de Büyük Sel Felaketi yaşan bir Türkiye
    daha yeni unutamadığız Hatay cevresi Depremi Türkiyenin üçte biri yıklan bir Türkiye

tmm beğenmediğimz yanlışlıklar var Türkiyemizde ( Benimde rahatsız olduğum fazla Mülteci sayısı) gibi

Bukadar olayları Almanya yaşasaydı ne olurdu?
    40 Senedir Terörle uğraşan bir Türkiye diyorsun, isteseler hemen bitirirler bitirirseler kimin üstüne politika yapicaklar secilmek icin insanlari nasil kandiricaklar?

Birkac Sene öncesi Darbe yapılan bir Türkiye diyosun, darbeyi yapanlara destek cikan araplarla pasta kesmedilermi ?

Milyonlarca Mülteciyi barındıran bir Türkiye diyorsun, bilerek bunlari para karsiligi doldurmadilarmi?

2 Sene dir Covid Salgını ile mücadele eden bir Türkiye diyorsun, Covid Salgını bütün dünya yasadi en az yasiyan türkiyedi?

gecen sene Karadeniz de Büyük Sel Felaketi yaşan bir Türkiye diyorsun, dere Yataklarina ev yaptirirsan izin verirsen birgün olacagi buydu

daha yeni unutamadığız Hatay cevresi Depremi Türkiyenin üçte biri yıklan bir Türkiye diyorsun,

abd nin deprem gemisi denizlerimizde cirit atti istanbulumu yoksa hatay cevresinimi

yikayimmi dedi karar hatay ve cevresi oldu döndü dolasti tekrar istanbula geldi demir atmadimi 10metrelik abd bayragini sallandirmadimi?

istanbulda tehlikede.

burda almanyada bu olaylar yasanmadigi icin bilemeyiz yorum yapamayiz

not : Şafak74 kardes benim icin su andaki politikacilar hepsi dahil 5 para etmez
    insallah bir gün aslanlar gibi masaya vuran bir genc nesil ortaya cikar insallah
    devletimiz tehlkede ..
    Konu deniz2000 tarafından (24 Ağustos 2023 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.

20. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Şafak74 Almanya'da darbe olmadı belki, ama daha kötüsü oldu. 2 dünya savaşında iflas ettiler.

Beyler ister başta Recep olsun, Kemal olsun, yada başkası.

Sırf devleti yönetenler suçlu değil. Halk suçlu. Para için herşeyi yapmaya razılar.

Misal. Almanya'da emeklilik yaşı 65-67. Şimdi ben desem Almanya'da seçim kazanınca emeklilik yaşını 55 yapacağım, kitaba elde bassam, kimse seçmez beni. Ancak indandırıcı kaynak olursa ozaman.

Bizde ne oldu? Herkes EYT için oyunu verdi. Sonra Recep baktı kasa boş. Bir ümit ile Mehmet'i çağırdı. Oda baktı kasa boş. Nazife'yi cağırdı. Nazife'yidi neden çağırdı? Amerika'da bankacılık sektöründe çok başarılı. Nazife sağ olsun geldi. Bir baktı tencere boş. Ver zamı...EYT'den çıkan paralar geri toplanmaya başladı.

Ama bizim insanımız saf. Dedimya para için herşeyi yaparlar. Ülke batmış umrunda değil.

Bu arada herşeyin kötülüğü faiz demişdi Recep. Belki birçok kişi bana kızacak. Ama din ile devlet yönetilemez. Bunu Mustafa Kemal Atatürk bildiği için laikliği getirdi. Niye din ile yönetilmez. Ama Recep azda olsa bunu denedi. Faiz herşeyin kötülüğü değip inat etti. Taki tencere bitesiye kadar.

Ama Recepik hakkınıda teslim edelim. İlk iki döneminde çok güzel işler yaptı. Cebindeki paraya göre harcama yaptı. Ekonomi düzelmişdi nispeten. Ama sonra "Größenwahn" dediğimiz olaya yenik düştü. Başarı geldikce herşeyin en doğrusunu o bilir sandi.

Kimse sanmasın Kemal'i seviyorum. Ondan bir çacık bile olmaz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (24 Ağustos 2023 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Dün Faiz biliyorsunuz 750 baz puan yükselti. Birileri daha önce diyordu "herseyin kötülügü faiz" diye. Demekki degilmis. Din ile devlet yönetmeye calisirsan böyle olur iste.

Bugün sabah bir ekonomist Türkiye'nin ekonomisini degerlendirdi:

Temel 50inci katdan atlamis. Son surat düsmeye baslamis. 15inci kata gelmis ve demis "bak hic bir sorun yok".

Lafin kisasi ekonomiz cakilmak üzere oldugu icin Mehmet ile Nazife faizi beklendiginden fazla artirdi. Bir nevi bence parasutu acmaya denediler. Parasut tam acilmadi gibi. Dün düsen döviz bugün yine tirmanisa gecti.

Bence suan 10inci kata geldik.

Tek olumlu tarafi dolar 1 Lira gibi dünce develetimiz kendi döviz aldi ve döviz rezervini yükseltti.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Ağustos 2023 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir.

23. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye Profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    24 mesaja 108 teşekkür aldı
    Almanya daha doğrusu Avrupa son yüzyılın ikinci yarısından itibaren Seküler ve kapitalist yönetim şekilleriyle bu günlere gelmişlerdir.
    Bizden olmayan iyi değildir zihniyeti Ülkemizi bu kutuplastirmaya itti ve haliyle insanları şüpheci,hoşgörüsüz bireylere dönüştürdü.
    Bir de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi zihniyetinde olan toplumumuz disiplinsiz ve gelişime kapalı hale geldi.
    Türkiye bizim kök Ülkemiz;dünyanın neresinde yaşarsak yaşayalım eksik olan parçamız.
    Haliyle üzülüyor insan...
    Umarım daha çalışkan ve bilime bilgiye önem veren bir Ülke oluruz.Bu kıstaslar sağlanırsa burada eleştirdiğimiz Toplum yapısı olumlu bir biçimde değişecektir diye düşünüyorum..

25. Profesör üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guney1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    539
    32 mesaja 53 teşekkür aldı
    Şafak74 Almanya'da darbe olmadı belki, ama daha kötüsü oldu. 2 dünya savaşında iflas ettiler.

Beyler ister başta Recep olsun, Kemal olsun, yada başkası.

Sırf devleti yönetenler suçlu değil. Halk suçlu. Para için herşeyi yapmaya razılar.

Misal. Almanya'da emeklilik yaşı 65-67. Şimdi ben desem Almanya'da seçim kazanınca emeklilik yaşını 55 yapacağım, kitaba elde bassam, kimse seçmez beni. Ancak indandırıcı kaynak olursa ozaman.

Bizde ne oldu? Herkes EYT için oyunu verdi. Sonra Recep baktı kasa boş. Bir ümit ile Mehmet'i çağırdı. Oda baktı kasa boş. Nazife'yi cağırdı. Nazife'yidi neden çağırdı? Amerika'da bankacılık sektöründe çok başarılı. Nazife sağ olsun geldi. Bir baktı tencere boş. Ver zamı...EYT'den çıkan paralar geri toplanmaya başladı.

Ama bizim insanımız saf. Dedimya para için herşeyi yaparlar. Ülke batmış umrunda değil.

Bu arada herşeyin kötülüğü faiz demişdi Recep. Belki birçok kişi bana kızacak. Ama din ile devlet yönetilemez. Bunu Mustafa Kemal Atatürk bildiği için laikliği getirdi. Niye din ile yönetilmez. Ama Recep azda olsa bunu denedi. Faiz herşeyin kötülüğü değip inat etti. Taki tencere bitesiye kadar.

Ama Recepik hakkınıda teslim edelim. İlk iki döneminde çok güzel işler yaptı. Cebindeki paraya göre harcama yaptı. Ekonomi düzelmişdi nispeten. Ama sonra "Größenwahn" dediğimiz olaya yenik düştü. Başarı geldikce herşeyin en doğrusunu o bilir sandi.

Kimse sanmasın Kemal'i seviyorum. Ondan bir çacık bile olmaz.
    aynen katiliyorum.bir kuru inat yüzünden ülke bu hale geldi.

27. 2 kişi guney1 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Avrupa artık bitmiştir BRİCS küllerinden doğdu artık yeni bir düzen geliyor

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bu arada bir Cumhurbaşkanı na küçümseci bir lakap takılamaz haddimizi bilelim

Ettiği Teşekkür
    1,929
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupa artık bitmiştir BRİCS küllerinden doğdu artık yeni bir düzen geliyor
    moralist Avrupa bitmisse bavullarini hazirla ozaman

31. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)