Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 489 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Calismadigim seneleri Rentenversicherunga ödeyebilirmiyim?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    150 mesaja 337 teşekkür aldı

Calismadigim seneleri Rentenversicherunga ödeyebilirmiyim?

Ben April 2019 - November 2021 arasi calismadim.
    Arbeitslosengeld de almadim yani Arbeitsagentura basvurmadim.Kagit kürekle ugrasmamamk icin.

Ben simdi eksik 18 ayi Rentenkasseye ödeyebilirmiyim?
    Bu nasil oluyor ve yillik veya aylik ne kadar ödemeliyim yaklasik olarak? Bilgisi veya cevresinde böyle birsey yapan arkadaslar bilgi verirse sevinirim.
    Cünkü %50 GdB sahibiyim ve 35 Versicherungsjahre'yi doldurunca emekli olmak istiyorum.

Bu eksik aylari ödersem Versicherungsjahre olarak sayilirmi? yani 35 yil Versicherungsjahre icine hesap edilirmi?
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Rentenversicherunga ödeyebilirsin,ne kadar olur onlar hesaplayacak..ve sigortali yillar olur.
    Ayrica is kurumuna bagli yillar da is kurumu emekli kasasina para ödemiyor..

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,303
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Ödemeyi yapabilirsin, öyle bir imkan var.
    Konu hakkinda uzman arkadaslar gördügünde gereken bilgiyi yazacaktir.

35 sene pirim sayisi ve hemen Schwerbehinderungla emeklilik o da bazi sartlara bagli o kadar kolay degil.
    62-63 yas ve en az 35 sene pirim sayisi araniyor bildigim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rentenversicherunga ödeyebilirsin,ne kadar olur onlar hesaplayacak..ve sigortali yillar olur.
    Ayrica is kurumuna bagli yillar da is kurumu emekli kasasina para ödemiyor..
    sanirim ALG1 de ödeniyor ama ALG2'de ödenmiyor.Ama emin degilim.
    Iste bu konuda bilgiye ihtiyacim var.
    Ben o eksik 18 ayi saydirmak istiyorum ki 35 yili dolmus olsun.
    Su an 35 yil icin 7 yilim var bu 18 ayida saydirirsam 5 bucuk yilim kalacak.

@murat39
    Tabi tabi 35 yili doldur hemen emekli yok.
    61 veya 62 yasinda basvurulacak yine.

Benim amacim bu eksik aylari ödersem Versicherungsjahre olarak sayilirsa su an 35 yila 7 senem var, bu 18 ayi saydirirsam 5 bucuk senem kaliyor.
    Ondan sonra calismayi birakir giderim TR'ye ve beklerim 61-62 yasini orda.
    61 veya 62 olunca erken emeklilege basvururum diye düsünüyorum.
    Birde bu 18 ayi ödersem Rentenpunktemide arttirmis olurp emeklininde biraz fazla olmasi saglanmis olur.
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    2,303
    Konu hakkinda bilgi sahibi biriyle görüstüm.
    Hicbir sey yapmadiysa yapacak birsey yok dedi.

Corona zamaniy di o zaman Telefon acmis olsa Arbeitslos melden yapmak istiyorum..gibi kayit gecmis se Antrag verilmemis de olsa bu telefon la bir bildiri bile not aliniyormus.
    O zaman LVA olayina birsey yapilir dedi.

En iyisi Arbeitsamt a gidip veya telefonla olayi sormak olur dedi. Yukarda da yazdigim gibi hicbir sey yapilmamis sa ne Telefon ne anmeldung o zaman bir sey yapilamaz.Kendisi freiwillig ödemesi gerekir. dedi.
    Konu murat39 tarafından (22 Aralık 2022 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Bir durun, Rentenkasseci @Birbey 3.0 ustamız var.

O yardımcı olur.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu hakkinda bilgi sahibi biriyle görüstüm.
    Hicbir sey yapmadiysa yapacak birsey yok dedi.

Corona zamaniy di o zaman Telefon acmis olsa Arbeitslos melden yapmak istiyorum..gibi kayit gecmis se Antrag verilmemis de olsa bu telefon la bir bildiri bile not aliniyormus.
    O zaman LVA olayina birsey yapilir dedi.

En iyisi Arbeitsamt a gidip veya telefonla olayi sormak olur dedi. Yukarda da yazdigim gibi hicbir sey yapilmamis sa ne Telefon ne anmeldung o zaman bir sey yapilamaz.Kendisi freiwillig ödemesi gerekir. dedi.
    Arbeitslos olunca hemen 3 gün icinde Arbeitsagentura Telefon actim bildirdim ama ALG1 istemiyorum dedim (kagit kürek isleriyle ugrasmayi sevmiyorum) yinede ihtiyacim olursa bildiririm dedim, dondurdum. 30 ay dondurma Hakkimiz var.
    Cevremden sen salakmisin o senin hakkin neden ALG1 almiyorsun falan filan diyenlerin cogalmasi benimde is bulamamam sonucu November 2021 de Arbeitasagentura aradim ve ALG1 almaya basladim. November 2021 den sonra yaklasik 10 ay falan ALG1 aldim yani bu yilin 7.ayina kadar.
    Agustosdada Izin yaptim.
    Simdide September 2022'den beri calisiyorum.

Neyse ben zaten Rentenversicherunga o eksik 18 ayi kendim ödemek istiyorum kendi cebimden tabi uygun bir hesap cikarsa.
    Freiwillig ödeyecegim iste bunu soruyorum.
    Degilse arbeitsagentura falan ödetmek istemiyorum.

Bu baska bir konu ama ALG1'de Rentenverischerungsa beitrag ödeniyor.
    Gut zu wissen: Wird Arbeitslosengeld 1 gezahlt, übernimmt die Arbeitsagentur in der Regel auch Rentenbeiträge. Die Beiträge werden auf Grundlage von 80 Prozent des der Berechnung des Arbeitslosengeldes zugrunde liegenden Arbeitsentgelts gezahlt

Benim sorum simdi karismasin su:
    ben bu eksik 18 ayi kendi cebimden ödeyebiliyormuyum?
    Ödersem bu 18 ay simdi Versicherungsjahre olarak sayilirmi? Amacim bu 35 Versicherungsjahre 'yi doldurmak.
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Bu neyin kafası (kagit kürek isleriyle ugrasmayi sevmiyorum) ?

Rente de boşlukları ödeyebiliyorsunuz ama en iyisi rente dairesine sormak lazım ..

Internette bir sürü cevap var

Bazılarında 45 yaşına kadar mümkün diyor .. bazıları sadece okul veya Ausbildung zamani diyor

Rente Beratung bedava termin al git konuş

Onada üşeniyorsan senin ayağına gelmezler

Almanya kağıt kürekler ülkesi istesende istemesen uğraşacaksın

10. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu neyin kafası (kagit kürek isleriyle ugrasmayi sevmiyorum) ?

Rente de boşlukları ödeyebiliyorsunuz ama en iyisi rente dairesine sormak lazım ..

Internette bir sürü cevap var

Bazılarında 45 yaşına kadar mümkün diyor .. bazıları sadece okul veya Ausbildung zamani diyor

Rente Beratung bedava termin al git konuş

Onada üşeniyorsan senin ayağına gelmezler

Almanya kağıt kürekler ülkesi istesende istemesen uğraşacaksın
    Kagit kürek isleri derken insani rahat birakmiyor Arbeitsagentur.
    Haftada 4 kere Vermitlungsvorschlag geliyor, onlar icin Bwerbung yazman gerekli falan filan ugrasmak istemedim. Ama sonrada kayit oldum 10 ay kadar ALG1 aldim-
    Öyle burda yazilanlar kadarda degilmis ilk aylar Vermittlungsvorschlaglar biraz geldi sonralari azaldi.
    Burda forumda yazilanlar var eskilerden okumustum iste söyle iste böyle rahat birakmiyor falan diye.Ama öylede oladi.
    Sonunda Staplerfahrer olarak is buldum su an calisiyorum.

Nette söyle yaziyor:
    Anspruch auf abschlagsfreie Altersrente haben Menschen, die Wartezeit (= Mindestversicherungszeit) von 35 Jahren erfüllt haben
    und anerkannt schwerbehindert (Grad der Behinderung mindestens 50) sind
    und die jeweilige Altersgrenze für ihren Jahrgang erreicht haben.

Eger bosluklari ödeyebiliyorsam ve bu 35 yil icine dahil ediliyorsa benim icin iyi olacak.Ama 18 ay icin ödeyecegim küflet ne olacak bakalim.
    Burda bir ön arastirma yapayim dedim öyle birsey mümkünse tabiki Rentenversicherungdan termin alip gidip konuscam.
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kagit kürek isleri derken insani rahat birakmiyor Arbeitsagentur.
    Haftada 4 kere Vermitlungsvorschlag geliyor, onlar icin Bwerbung yazman gerekli falan filan ugrasmak istemedim. Ama sonrada kayit oldum 10 ay kadar ALG1 aldim-
    Öyle burda yazilanlar kadarda degilmis ilk aylar Vermittlungsvorschlaglar biraz geldi sonralari azaldi.
    Burda forumda yazilanlar var eskilerden okumustum iste söyle iste böyle rahat birakmiyor falan diye.Ama öylede oladi.
    Sonunda Staplerfahrer olarak is buldum su an calisiyorum.

Eger bosluklari ödeyebiliyorsam ve bu 35 yil icine dahil ediliyorsa benim icin iyi olacak.Ama 18 ay icin ödeyecegim küflet ne olacak bakalim.
    Burda bir ön arastirma yapayim dedim öyle birsey mümkünse tabiki Rentenversicherungdan termin alip gidip konuscam.
    Usta Arbeitsamt ın o kadar da korkulacak bir yanı yok

Ben iki üç kere işsiz kaldım .. ayda bir kere çağırıyorlar .. hepsi o

3 Bewerbung yazıyorsun koyuyorsun önlerine bitti

Ama yapmazsan bütün kanuni haklarınıda kaybediyorsun

Bak şimdi Rente ödemeyi kabul etmezse gitti o kadar ayların

Birde hastalık sigortan olmuyor aile hastalık sigortan yoksa o zaman ne yapacaksın

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Usta Arbeitsamt ın o kadar da korkulacak bir yanı yok

Ben iki üç kere işsiz kaldım .. ayda bir kere çağırıyorlar .. hepsi o

3 Bewerbung yazıyorsun koyuyorsun önlerine bitti

Ama yapmazsan bütün kanuni haklarınıda kaybediyorsun

Bak şimdi Rente ödemeyi kabul etmezse gitti o kadar ayların

Birde hastalık sigortan olmuyor aile hastalık sigortan yoksa o zaman ne yapacaksın
    Valla kardes haklisin 18 ay almadim ALG1.
    Sık sık Türkiyeye gittim.Son zamanlarda Freiwillige Krankenversicherung yaptirdim 182 € ayda kendim ödedim.
    Burda inan öyle yazilan cizilenler vardi ki, simdi o yazilan Forumdda sikinti olunca silindi.Iste söyle rahat birakmiyörlar iste böyle rahat birakmiyrlar.

Neyse sonunda basvurdum yaklasik 10 ay falan aldim.
    Simdide is buldum calisiyorum.Iste bu 35 yil icin eksik o calismadigim 18 ayi ödeyip saydirabilirsem, 35 yil dolunca 56-57 yasinda falan olacagim.
    Saglik verirse Allah calismaya devam ederim.degilse TR'ye gider orda 61-62 yasini beklerim.Sonrada erken emeklilik icin basvururum.
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 16:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kardes haklisin 18 ay almadim ALG1.
    Sık sık Türkiyeye gittim.Son zamanlarda Freiwillige Krankenversicherung yaptirdim 182 € ayda kendim ödedim.
    Burda inan öyle yazilan cizilenler vardi ki, simdi o yazilan Forumdda sikinti olunca silindi.Iste söyle rahat birakmiyörlar iste böyle rahat birakmiyrlar.

Neyse sonunda basvurdum yaklasik 10 ay falan aldim.
    Simdide is buldum calisiyorum.Iste bu 35 yil icin eksik o calismadigim 18 ayi ödeyip saydirabilirsem, 35 yil dolunca 56-57 yasinda falan olacagim.
    Saglik verirse Allah calismaya devam ederim.degilse TR'ye gider orda 61-62 yasini beklerim.Sonrada erken emeklilik icin basvururum.
    Sen onun bunun yazdığına ne bakıyorsun ..

Burada yapılan yorumların çoğu osuruktan teyyare

Bence sen daha çok kağıt kürek işinden çok Türkiye ye gitmek için kendi kendine bahane üretmişsin

kendine sorumsuzca davranmışsın hiç sonuçlarını düşünmemmişsin anlık günü günlük yaşamışsın

Bir terim vardır "dün yediğin hurmalar, gün gelir seni tırmalar"

Ama Sen yine de LVA dan Rentenberatungs termin al git konuş sonunda onlar karar verecek board dakiler değil

Ettiği Teşekkür
    2,303
    Ustam bak ne güzel Telefon acmisin. Acmis oldugun telefon kayit etmislerdir.Durduk yere niye fazladan para vereceksin.
    Arbeitsamt a git veya bir dilekce yaz.durumu anlatan.O zamanlar Corona zamani oldugu icin Telefon la basvurular da kayit altinda.

Para verilmez ama Rentenversicherung Pflichtbeitragi öderler.

Ödeme konusunu her halukade sen kendin ödedikden sonra ödersin.LVA ya .Emeklilik Yasin gelmeden ödenmesi gerekir. eksik gün.

LVA ya zaten o bos günün hesabini vereceksin.Senden soracaklar.

Tavsiye Arbeitsamt dan termin al.Telefon actiginizi söyle.O zaman issizlik icin.
    Problemin LVA ya pirim konusunun acik oldugunu O zaman da Corona dan dolayi..herseyin zor oldgunu ne biraz anlat.LVA boslugu cözeceklerdir.O günler icin para istemiyorum.Sadece LVA pirim yatsin diye durumu arz edin.

Es ist auch möglich, statt des Regelbeitrags einkommensabhängige Beiträge zu zahlen. Dafür musst Du Dein Einkommen mit einem Einkommensteuerbescheid nachweisen. Der Beitrag beläuft sich dabei auf 18,6 Prozent Deines monatlichen Einkommens. Die Mindestgrenze liegt 2022 bei 83,70 Euro für Ost und West, die Höchstgrenze bei 1.311,30 Euro (West) und 1255,50 Euro (Ost).

https://www.finanztip.de/gesetzliche...nversicherung/
    Konu murat39 tarafından (22 Aralık 2022 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Ustam bak ne güzel Telefon acmisin. Acmis oldugun telefon kayit etmislerdir.Durduk yere niye fazladan para vereceksin.
    Arbeitsamt a git veya bir dilekce yaz.durumu anlatan.O zamanlar Corona zamani oldugu icin Telefon la basvurular da kayit altinda.

Ödeme konusunu her halukade sen kendin ödedikden sonra ödersin.LVA ya .Emeklilik Yasin gelmeden ödenmesi gerekir. eksik gün.

Tavsiye Arbeitsamt dan termin al.Telefon actiginizi söyle.O zaman issizlik icin.
    Problemin LVA ya pirim konusunun acik oldugunu O zaman da Corona dan dolayi..herseyin zor oldgunu ne biraz anlat.LVA boslugu cözeceklerdir.O günler icin para istemiyorum.Sadece LVA pirim yatsin diye durumu arz edin.
    Kayidi birak yazisamlarim var Arbeitsagenturun portali üzerinden.Zaten dedigim gibi ilk 3 gün icinde Müracat ettim Portala kayit oldum kunde numarasi aldim ordan yazismalar yaptim.

Onlara ben Arbeitslosengeld1 almaiyacagim Türkiyeye gidip gelecegim, kendim is arayacagim bulursam calisirim dedim durdurdum.
    Zaten Arbeitsagentur bana sorun cikarmadi.
    18 ay sonra ALG1 icin Antag verecegim dedim hemen eski isyerimden Arbeitsbescheinigun istediler gönderdim ALG1 hemen göndermerye basladilar.

Simdi Murat kardesim sen bana eksik Rentenversicherung Pflichtbeitraglarini Arbeitsagentura mi ödettir diyorusun? Öderlermi diyorusun?
    Bunu hemen Arbeitsagentura Tel cekip sorabilirim.

Ama ben kendim ödeyim minumum dereceden diye düsünmüstüm.Öyle bir option varmis eksik aylar minimum dereceden ödenebiliniyormus.
    Kaldigim yer kücük buranin Gemeindesine E-Mail yazdim böyle Rentenberatung varmi diye.
    Degilse Münih bana 50 KM ordaki Rentenversicherungdan Termin alip gidip konusacagim.
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298

Es ist auch möglich, statt des Regelbeitrags einkommensabhängige Beiträge zu zahlen. Dafür musst Du Dein Einkommen mit einem Einkommensteuerbescheid nachweisen. Der Beitrag beläuft sich dabei auf 18,6 Prozent Deines monatlichen Einkommens. Die Mindestgrenze liegt 2022 bei 83,70 Euro für Ost und West, die Höchstgrenze bei 1.311,30 Euro (West) und 1255,50 Euro (Ost).

https://www.finanztip.de/gesetzliche...nversicherung/
    Usta Arbeitsamt geri dönük emeklilik primlerini ödemez .

Arkadaş işsizlik parasını almayı ret etmiş ..

Yani işin Arbeitsamt ayağı kapanmış ..

İşsizlik parası alma hakkı başvurur ve koşulları yerine getirirse Arbeitsamt işsizlik parasını öder ve primlerini yatırır

Primler işsizlik parasıyla ilişkilidir.. İşsizlik parası varsa emekli primi var yoksa yok

Nasıl işyerinden maaş alıyorsan primlerde kesilir bir kişi sadece işyerinde vertragı olduğu için primi ödenmez

Sadece alma hakkı bir şey ifade etmiyor

Gidecek LVA ya eksik günleri ödeme olanağı varmı yokmu onu soracak eğer varsa ödeyecek

Verdiğin link serbest meslek sahibleri için ?????

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Usta Arbeitsamt geri dönük emeklilik primlerini ödemez .

Arkadaş işsizlik parasını almayı ret etmiş ..

Yani işin Arbeitsamt ayağı kapanmış ..

İşsizlik parası alma hakkı başvurur ve koşulları yerine getirirse Arbeitsamt işsizlik parasını öder ve primlerini yatırır

Primler işsizlik parasıyla ilişkilidir.. İşsizlik parası varsa emekli primi var yoksa yok

Nasıl işyerinden maaş alıyorsan primlerde kesilir bir kişi sadece işyerinde vertragı olduğu için primi ödenmez

Sadece alma hakkı bir şey ifade etmiyor

Gidecek LVA ya eksik günleri ödeme olanağı varmı yokmu onu soracak eğer varsa ödeyecek

Verdiğin link serbest meslek sahibleri için ?????
    Aynen bende öyle düsünüyorum Horoz kardes.
    LVA'ya gidip ögrenmek en dogrusu.

Yani aslinda olay karisik degil.
    Benim eksik aylarimiin Pflichtbeitraglarini ödeyebilirmiyim?
    Evet ise ödeme alt ve üst siniri varmi, sanirim yüksek ödeme yapmak isteyenler icin böyle bir Option var.
    Bu eksik aylari ödersem Versicherungsjahre olarak sayilirmi? O 35 seneya sayilirmi?

Gelisme olursa burdan yazarim belki baskalarininda isine yarar ilerde.
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    2,303
    Arkadaslar kizim Arbeitsamt da memur.
    Konuyu kendisiyle konustum.

Para ödenmez ama LVA konusunda yardimci olunur dedi.
    O zaman Corona dan dolayi ne esneklikler var dedi.

(Kendin ödeme konusunda 18 ay 2.600 € gibi cikabilir. LVA ya gidersin burada hic problem yok.Islemi yapmada da Problemsiz.Evraklar hazirlanir.Imzalarsiniz.
    Annem icin LVA ya gitmistim.Bu sekil problemsiz doldurusun.Kendin ödeyerek.
    5 sene pirim lazim Almanya da emeklilik ayligi icin.Annem calismadi cocuk yetistirme olayinda eksik gün aynen 18 ay cikmisti.Ondan ortalama biliyorum.)

Emeklilik ayligi hesabi sizi yaniltmasin hesap ettikleri paradan mesela bizlere gelen LVA verlauf daki paradan daha Krankenkasse icin ne giderler kesilecek.Onlarsiz hesap edilen miktar. i.
    Ortalama bir 160 € daha eksik olabilir. LVA ya giderseniz bu konu hakkinda da arastirin.(Ödenen emeklilik ayligina göre degisir bu miktar)
    Erken isi biraktiginizda Finanzel olarak bu konuyu dikkate alin.Her sene icin de ortalama 10% de ordan kesilir. erken ayrilirsaniz.
    Bu sadece bilgi.
    Gelir durumunuz iyi olur rest dersiniz.Buraya kadar deyip.Gelir boyutu bundan sonra önemli olursa bu yazdiklarimi arastirin.
    Konu murat39 tarafından (22 Aralık 2022 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.

20. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    @murat39
    sagol kardesim.2600 - 3000 eur ise hemen öderim.
    Ben arbeitsagentura onuda sorcam.
    Ama simdi bu 18 ayi ödersem
    Bu Versicherungsjahre olarak sayilacak mi?
    Su an dedigim gibi 35 Verischerungsjahreyi doldurmama 7 yil var.
    Dedigin sekilde ödeme yaparsam bu 35 yili doldurmama 5 bucuk yil kalmis mi olacak?
    Bu evet ise 18 ay eksigimi hemen öderim.

Ettiği Teşekkür
    2,303
    Versicherungsverlauf olarak sayiliyor.

Ödeme konusunda fark oluyor hangi secenegi secerseniz.Azami en yüksek tavan.

https://www.deutsche-rentenversicher...kommen%20haben.

Aylik miktar

Wenn Sie im Jahr 2022 noch Beiträge für das Jahr 2021
    nachzahlen möchten, gelten
    > als Mindestbeitrag monatlich 83,70 Euro, X 18 ay = 1.506,6€ LVA nin sayfasindaki bilgi.
    > als Höchstbeitrag monatlich 1 320,60 Euro.

Öncelik li Arbeitsagentura burada bosluk olustugunu bunu nasil düzeltebiliriz diye yaklasim la gidin.
    Ondan sonra cözüm olmazsa LVA ya kendiniz ödemeniz icin basvurun.

Eger ki siz öderseniz Finanzamt dan geri absetzen yaparsiniz.Emeklilige ödenilen parayi.

Rentenpunkte kaufen: Für wen lohnt sich das?
    Der Kauf zusätzlicher Rentenpunkte ist grundsätzlich lohnenswert, da es sich um eine sichere Anlage handelt und die Zinsen für risikoarme Alternativanlage derzeit praktisch gegen Null tendieren. Zu bedenken ist jedoch, dass die Höhe des Ertrags von der Lebenserwartung abhängt – je länger der Rentenempfänger lebt, umso mehr lohnen sich die zusätzlichen Rentenpunkte.

Generell kann der Erwerb von Rentenpunkten in folgenden Situationen sinnvoll sein:

Früherer Rentenbeginn geplant. Wer vorzeitig in Rente gehen will, kann mit zusätzlichen Punkten den Abschlag ausgleichen.

Rente erhöhen. Bei regulärem Rentenbeginn führen zusätzliche Punkte zu einer höheren Rente.

Abfindung einzahlen. Wer einige Jahre vor Rentenbeginn gegen Abfindung entlassen wird, kann einen Teil davon in die Rente einzahlen, um trotz Arbeitslosigkeit das Rentenniveau zu halten.

Mindestversicherungszeit erfüllen. Anspruch auf Altersrente hat nur, wer eine Mindestversicherungszeit von fünf Jahren vorweisen kann. Mit dem Kauf von Rentenpunkten lassen sich fehlende Versicherungsjahre auffüllen.

Kimler bu uygulamayi hangi sartlarda faydalanir.

Wer darf Rentenpunkte kaufen?
    Zunächst ein kleiner Dämpfer. Um Rentenpunkte zu kaufen, musst Du mindestens 50 Jahre alt sein. Außerdem musst Du eine realistische Chance haben, die 35 Beitragsjahre zu erreichen, die für die vorgezogene Rente ab 63 Voraussetzung sind.

Du solltest also mit 50 mindestens 22 Beitragsjahre gesammelt haben, weil Du dann noch mindestens 13 Beitragsjahre sammeln musst, bis Du Deine Altersrente frühestens in Anspruch nehmen kannst.

Wer seine Regelaltersgrenze bereits erreicht hat, darf in aller Regel ebenfalls keine Rentenpunkte mehr kaufen.
    Konu murat39 tarafından (22 Aralık 2022 Saat 19:16 ) değiştirilmiştir.

23. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Versicherungsverlauf olarak sayiliyor.

Ödeme konusunda fark oluyor hangi secenegi secerseniz.Azami en yüksek tavan.

https://www.deutsche-rentenversicher...kommen%20haben.

Aylik miktar

Wenn Sie im Jahr 2022 noch Beiträge für das Jahr 2021
    nachzahlen möchten, gelten
    > als Mindestbeitrag monatlich 83,70 Euro, X 18 ay = 1.506,6€ LVA nin sayfasindaki bilgi.
    > als Höchstbeitrag monatlich 1 320,60 Euro.

Öncelik li Arbeitsagentura burada bosluk olustugunu bunu nasil düzeltebiliriz diye yaklasim la gidin.
    Ondan sonra cözüm olmazsa LVA ya kendiniz ödemeniz icin basvurun.

Rentenpunkte kaufen: Für wen lohnt sich das?
    Der Kauf zusätzlicher Rentenpunkte ist grundsätzlich lohnenswert, da es sich um eine sichere Anlage handelt und die Zinsen für risikoarme Alternativanlage derzeit praktisch gegen Null tendieren. Zu bedenken ist jedoch, dass die Höhe des Ertrags von der Lebenserwartung abhängt – je länger der Rentenempfänger lebt, umso mehr lohnen sich die zusätzlichen Rentenpunkte.

Generell kann der Erwerb von Rentenpunkten in folgenden Situationen sinnvoll sein:

Früherer Rentenbeginn geplant. Wer vorzeitig in Rente gehen will, kann mit zusätzlichen Punkten den Abschlag ausgleichen.

Rente erhöhen. Bei regulärem Rentenbeginn führen zusätzliche Punkte zu einer höheren Rente.

Abfindung einzahlen. Wer einige Jahre vor Rentenbeginn gegen Abfindung entlassen wird, kann einen Teil davon in die Rente einzahlen, um trotz Arbeitslosigkeit das Rentenniveau zu halten.

Mindestversicherungszeit erfüllen. Anspruch auf Altersrente hat nur, wer eine Mindestversicherungszeit von fünf Jahren vorweisen kann. Mit dem Kauf von Rentenpunkten lassen sich fehlende Versicherungsjahre auffüllen.

Bende bunu okudum ondan dolayi alt ve üst ödeme var dedim yukardaki yazilarimda.
    Ama bu ödeme fazla Rente almak icin.Acaba benim gibi Prim ödenen yillarin arttirilmasi icinde gecerlimi?Yani Versicherungsjahrenin arttirilmasi icinde gecerlimi?
    Ben 35 Versicherungsjahre'yi doldurmak istiyorum.
    Insallah Rentenberaterden daha detayli ögrenip uygulayacagim.
    tesekkürler
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)