Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3131 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türk Fındığı Almanya'da Tanıtıldı

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    benim anladigim kadar, petrol fiyat ve politikasini,petrolu üreten ülkeler belirliyor,
    findigi Türkiye üretiyor,ama fiyat ve politikasini hamburg borsasi belirliyor, öylemi?
    Findik üzerine cok seyler duydum, mesala yeteri kadar tanitim yapilmadigi,cok saglikli olmasina ragmen, tanitim yapilmadigi icin az tüketildigi gibi...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anladigim kadar, petrol fiyat ve politikasini,petrolu üreten ülkeler belirliyor,
    findigi Türkiye üretiyor,ama fiyat ve politikasini hamburg borsasi belirliyor, öylemi?
    Findik üzerine cok seyler duydum, mesala yeteri kadar tanitim yapilmadigi,cok saglikli olmasina ragmen, tanitim yapilmadigi icin az tüketildigi gibi...
    akbaba,dünyada petrolünde fiatini üereten ülkeler degil cikaran ülkeler belirliyor,üretimin %55 müslüman ülkelerde,egitimsizlik,bilgisizlik,teknoloji olmayinca sonuc baskasinin eline kaliyor.
    Findiktada,dünyada üretimin %75 Türkiye'den yaklasik yillik üretim 580 bin ton ama piyasayi Hamburg belirliyor,yakin tarihe kadar devlet kurumu olan fiskobirlik findik alimi yapiyordu bu isin geregi yapilamayinca dopolarda cürüyen findikda toksinler oluştur,toksinler insan sagligi icin zararlidir dolaysiyla devlet zarara girer findik para etmez son yillarda findik alimi özel sektöre ve ferrero Türkiye'de yatirim yapti,ferreronun fikdik harcamisinin %85 Türkiye'den dolaysiyla bir hareketlenme oldu.

4. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)