Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 459 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pvc pencere

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    32 mesaja 45 teşekkür aldı

pvc pencere

selam arkadaslar ben almanyadaki evime türkiyeden pencere yaptirmak istiyorum malum burasi cok pahali toplamda 18 pencere sizin fikirlerine ihtiyacim var daha önce yaptiran oldumu ,hangi marka daha iyi, gümrük nekadar,nakliye nekadar ne gibi dezavantajlari var, lütfen bilgisi olanlar fikirlerini yazarsa cok memnun olurum. saygilar.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Usta en iyi marka suan schuko..
    Ben komplett eve 18 pencere taktirdim ve arti dis kapida icinde..
    Hepsi icinde 12bin 500 verdim..
    Tabi detayina girmeyeyim..
    Pencereler ve kapi polonyadan geldi..
    Isciligi de icinde..
    4 sene önce taktirdim..
    Ben tr den mal getirmem buraya..
    Cunkü burda karsiligi yok..
    Tr deki pencereler pek okadar kaliteli degil,10 sene gitmez..bundan 5 srne önce tir in 4 de birine 1000 avro veriyordun,islemleri onlar yapiyor yani gumrük islerini..
    Yani bosver..
    Konu webci tarafından (25 Aralık 2022 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir.

4. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Webci usta haklı buradan yaptır garantinde var,TR den getirdiklerin garantisi yok kaliteside düşük,iyi ısı yalıtımı olmadımı ev mantarlanabilir ,ondan sonra al başına belayı.

6. 2 kişi torpido üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    21 mesaja 30 teşekkür aldı
    Yazildigi gibi TR den getirtme sakin. Polonya dan sana istedigin kaliteli markayi getiriyorlar ve takiyorlarda. Polonya Avrupa ülkesi oldugu icin duruma göre faturayi da kullanabilirsinm egerki kestirirsen

8. kayserli üyemize teşekkür edenler:

Üye Skywalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    18
    8 mesaja 22 teşekkür aldı
    burda iyisini taktirirsan 40 sene gider.
    TR den ucuz olur, fakat uzun ömürlü olmayabilir.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    kesinlikle 3 fach verglasung yaptir degset isi yalitimi var. belki biraz fazla ödersin ama,,yakittan cok tasarruf edersin.

11. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    selam arkadaslar isler dolayisiyla bir süre önerilerinizi okuyamadim verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler türkiyeden angebot aldim pimapende 5000 euro civari buna gümrük ve nakliye dahil degil. birde burdan angebot alacagim benim tahminim 25 bin euronun üzerinde tutar. bakalim hayirlisi olsun hepinize selamlar saygilar simdiden yeni yiliniz kutlu olsun saglikli mutlu huzurlu daha nice yillar dilerim.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı

pvc pencere

Ortalama standart bi cam Almanya’da 1500-2000€ arasında oynuyor takması ile birlikte.Burda bazı üyeler 3 korumalı olsun diye yazmış , ama bilmiyorlardı eski evlerde bu camlar çok tehlikeli ve yan etki yapıp evin içini nemlendirip küflendriyor.

O yüzden çevrende mutlaka Uzun yıllardır cam sektöründe çalışan bi şirket ile irtibata geç sana detaylı bilgiler verir.

14. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Aynen Atsiz77 ustama katiliyorum.

Tamir ler yapiliyor.Dis cephe izola + Pencere 3 Fach

Sonuc.Kendin Kullanirsan dikkatli hareket ediyorsun.Havalandirma ya.Problem yok.

Kiraci olursa.Havalandirmada problemler basliyor.Yakit fazla gelmesin diye az havalandiriyor veya hic.
    Binanin her tarafi izola olmus.Insanoglu da odaya 3 litre kisi basi nem veriyor almis oldugu nefesle + Camasir kurutuyor....Bu nem de cikmadigi zaman Rutubet yapiyor.
    Kiracilarda bu havvalandirma olayini anlatana kadar baya ugrastim.50.000 € Izola icin para verdim, Ama kiracilar bir türlü havalandirmaya alisamadilar.
    Bazilari elektrische Endfeuchter aldi bu sekil olaylar düzeldi.Mühendis geldi..Kullanim hatasi...Havalandirma.

Eski yapilarda izola ne olmayan evin icerisinde bir devir dayim.gerceklesiyor.Duvarlardan ve eski isi kaciran pencerelerden.. (Bu durum da da enerji kaybi fazla yakit söz konusu)
    Konu murat39 tarafından (31 Aralık 2022 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.

16. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı erenali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ben almanyadaki evime türkiyeden pencere yaptirmak istiyorum malum burasi cok pahali toplamda 18 pencere sizin fikirlerine ihtiyacim var daha önce yaptiran oldumu ,hangi marka daha iyi, gümrük nekadar,nakliye nekadar ne gibi dezavantajlari var, lütfen bilgisi olanlar fikirlerini yazarsa cok memnun olurum. saygilar.
    Kardeş eğer benim Türkiye'de gördüğüm kaliteyse pahalı bile. Buradaki PVC pencereler beton gibi. Babamların kirada olduğu daireye takılalı 20 yıl oldu. İlk günki gibi.

Türkiye'de bakıyorum hepsi çok hafif. İnsan korkuyor açıp kapatırken elinde kalacak diye. 10 yıl sonra gevlemeye başlıyor.

Keşke Polonyadan baksaydın. Arkadaş 5 sene önce 5500 Euroya aldıydı. Hiç bir sorun çıkmadı. Burdakinler gibi. Açınca fark ediyorsun kaliteyi. Bizimkinler en ince saç kullanıyorlar.

Mutlaka bura kadar kaliteliside vardır belki. Ama ben görmedim daha.

Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama standart bi cam Almanya’da 1500-2000€ arasında oynuyor takması ile birlikte.Burda bazı üyeler 3 korumalı olsun diye yazmış , ama bilmiyorlardı eski evlerde bu camlar çok tehlikeli ve yan etki yapıp evin içini nemlendirip küflendriyor.

O yüzden çevrende mutlaka Uzun yıllardır cam sektöründe çalışan bi şirket ile irtibata geç sana detaylı bilgiler verir.
    Öyle camlar varki yenilerde, aktif havalındırma sistemi var.

Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen Atsiz77 ustama katiliyorum.

Tamir ler yapiliyor.Dis cephe izola + Pencere 3 Fach

Sonuc.Kendin Kullanirsan dikkatli hareket ediyorsun.Havalandirma ya.Problem yok.

Kiraci olursa.Havalandirmada problemler basliyor.Yakit fazla gelmesin diye az havalandiriyor veya hic.
    Binanin her tarafi izola olmus.Insanoglu da odaya 3 litre kisi basi nem veriyor almis oldugu nefesle + Camasir kurutuyor....Bu nem de cikmadigi zaman Rutubet yapiyor.
    Kiracilarda bu havvalandirma olayini anlatana kadar baya ugrastim.50.000 € Izola icin para verdim, Ama kiracilar bir türlü havalandirmaya alisamadilar.
    Bazilari elektrische Endfeuchter aldi bu sekil olaylar düzeldi.Mühendis geldi..Kullanim hatasi...Havalandirma.

Eski yapilarda izola ne olmayan evin icerisinde bir devir dayim.gerceklesiyor.Duvarlardan ve eski isi kaciran pencerelerden.. (Bu durum da da enerji kaybi fazla yakit söz konusu)
    Benim Augsburg'da 1992 Modell dairem var.
    İzoleli baştan. Camlar hep sulanıyor. 2 fach Fenster. Camların kenarındaki lastiği söküp pasif havalandırma sistemi takmak istiyorum. İnşAllah faydası olur.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ocak 2023 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Camlarda sulanmanın bi sebebi vardır mutlaka.
    Sorunu 3’lü cam ile çözemezsin senin kaldığın zamanlarda nemlenme yapıyormuydu?

Eski evlerde 3-lü cam tavsiye edilmiyor.

Ben bizim ev için kaç tane camcı ile konuştum hiç biri tavsiye etmedi, adamların umrunda olmasa 3lü cam satar fazla para kazanır.

Şimdi sen 70 senelik eve 3lü cam takarsan ister istemez nem ile sorun yaşarsın bunun kaçışın yok istediği kadar pasif veya aktif havalandırmalı olsun.

19. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Ben Turkiyeden al derim. 1 - 2 pencere olsa neyse de 18 pencere. Bir arkadasim getirdi (ev yaptiriyor). Egepen markasi. Cift cam ve icerisinde argon gazi var yaziyor.*
    Biraz inceledik; buradaki gibi kalin degil. Iscilik cok dikkat edilmemis. Ama cok kotu de degil.

Fiyat olarak Fransa fiyatinin yarisi bile degil dedi arkadas. Sonucta fiyatina gore memnun arkadas.

Turkiyede kendini kanitlamis iyi bir marka al. Sonucta 18 pencere.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Camlarda sulanmanın bi sebebi vardır mutlaka.
    Sorunu 3’lü cam ile çözemezsin senin kaldığın zamanlarda nemlenme yapıyormuydu?

Eski evlerde 3-lü cam tavsiye edilmiyor.

Ben bizim ev için kaç tane camcı ile konuştum hiç biri tavsiye etmedi, adamların umrunda olmasa 3lü cam satar fazla para kazanır.

Şimdi sen 70 senelik eve 3lü cam takarsan ister istemez nem ile sorun yaşarsın bunun kaçışın yok istediği kadar pasif veya aktif havalandırmalı olsun.
    Evet oluyordu. Hygrometer bile koydum. Nem çok yükseliyordu. Nefes almıyor ev ondan. Bizden kaynaklanmıyordu. Günde 3 kere 5-10 dakika tüm evi havalandırıyorduk. Yeni evde ve dairemden önceki kiralık oturduğum evde sorun yoktu.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    bizim oturdugumuz evler biraz eski oldugu icin,,ne kadar havalandirsak rutubetten kurtulamadik,,,sadece ben degil,,,bir cok kiraci,,ayni dertten muzdaripti,,,

sonra ev bürosu,,evlere isole yapmaya karar verdi,,,ve yapip bitirdiler,,ama isole i$i bir seneye yakin sürdü.

evlerin disina,,,14 santim kalinliginda strafor,,yapistirdilar,,üstüne ince siva ve boya yaptilar,,,,,eski plastik cerceveleri söküp yenilerini taktilar,,3 lü cam taktilar,,150 ye 150 balkonlari kesip,,10 metrekareye yakin balkonlari büyüttüler,,catiyi kiremitleriyle beraber yenilediler,,,kela nin tavanina da strafor yaptilar.

evler sicacik oldu,,rutubet diye birsey kalmadi. cok memnunuz,,,evi havalandirma olayina gelince,,,daha önce ne kadar aralikla havalandiriyorsak,,ayni sekilde devam.
    Konu MEGAbond tarafından (28 Ocak 2023 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.

23. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Burda bazı üyeler 3 korumalı olsun diye yazmış , ama bilmiyorlardı eski evlerde bu camlar çok tehlikeli ve yan etki yapıp evin içini nemlendirip küflendriyor.
    Sorun penceden kaynaklanir ama havandirmamak gibi bir sebep bence düsük bir ihtimal, en büyük sebebi, eskiden camdan asiri isi kaybi yasandigindan bu camlar isiyi kaybetmeyip icerisinin daha fazla isinmasina yardimci oluyorlar. Duvarlar isinmaya basladigi icin de evin iciyle disi arasindaki isi farki 13 dereceden fazla oldugu andan itibaren terleme olusur ve daha önce olmayan rutubet baslar. Yani cam degil, duvarlarda sorun.
    Evini havalandirmayan da vardir mutlaka ama daha önce böyle bir sorun yokken camdan sonra basladiysa zaten sorunun kaynagi da otomatikman ortaya cikiyor.
    Daire ve ev sahipleri bu masraftan kacindiklari icin tuttuklari her Gutachter sucu hep havalandirmaya atar ve isin icinden siyrilir, bu durumda olan kiracilar derhal kendileri bir Gutachter ayarlasinlar, havalandirmayi aksatmiyorlarsa kesin sonuca ulasacaklardir. Bu durumda rutubeti önleme isi mal sahibine kaliyor, kirayi da düsürebilirsiniz.
    Bizzat karsima cikmistir bir kac kez, yani sallama bilgi degil bu ve genelde sorunun kaynagi isi farkinin artmasidir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Kullanilan odanin en soguk yeri camlar olmalidir. Eger evin eskiyse mesela 3 Fach verglasung (3 katli cam) yaparsan odanin en soguk yeri cam degil disari bakan duvar olur ve terleme daha sonrada mantarlasma bu duvarda baslar.

Demem o ki, 3 Fach verglasung falan o kadarda iyi bir sey degil eski evler icin.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Demem o ki, 3 Fach verglasung falan o kadarda iyi bir sey degil eski evler icin.
    Zaten Energieberater ya danisilirsa o da aynen bunu söyler. Duvarlar yeterince isole edilmediyse camin bir yarari olmaz, daha dogrusu yapilan yatirimdan elde edilecek tasarrufa degmez.
    Cati da en önemlisi ayrica, cati iyi isole edilmediyse gerisinin hic bir önemi kalmiyor.

27. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    arkadaslar yurt disindan gelen camlarin iclerindeki rahmenler zamanla küfleniyor bunuda dikkate aliniz birde camlar cok oyun oluyor dikkatiniz mesela diyelimmi 3.korumali cam 4 mm günesi alan var almayan var isiyi disari veren var vermeyen var yurt disindan gelen camlar genelde normal 4 mm cam oluyor ilacli cam degil dikkatinize etiketine bakin mesea 4mm normal cam 4 mm nin ynainda mesela N33 gibi birsey yaziyorsa günesi alir isiyi alir ilacli cam almanyada N33 orta cam genelde Scheibe aus 3 Fach- Wärmeschutz-Isolierglas
    3-scheibig, 3 x Floatglas 4mm teiw. beschichtet N33 veya N bilmem 34 gibiler ilacin numarasi genelde
    2 x 10 mm Scheibenzwischenraum, Argon gefüllt bu sekilde alacaginiz cama dikkkat edin nerden alirsaniz alin ama bir kere alin derim

29. 2 kişi antika üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    arkadaslar burda bir kosovali arkadas var onun kardesinin kosovada kapi pencere firmasi varmis bana angebot cikardi 10500 euro transport ve montaj icinde dedi kosovadaki pencereler hakkinda bilgisi olan varmi acaba.
    saygilar

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Usta neden hala macera aramaya devam ediyorsun, Almanya’daki şirketlerden fiyat aldınmı kaç para çıkardılar ?

Hadi Polonya veya Avrupa ülkelerden cam alındığını okudum ama Türkiye olsun veya Kosova olsun senden duyuyorum şimdi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)