Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 512 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pvc pencere

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı erenali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ben almanyadaki evime türkiyeden pencere yaptirmak istiyorum malum burasi cok pahali toplamda 18 pencere sizin fikirlerine ihtiyacim var daha önce yaptiran oldumu ,hangi marka daha iyi, gümrük nekadar,nakliye nekadar ne gibi dezavantajlari var, lütfen bilgisi olanlar fikirlerini yazarsa cok memnun olurum. saygilar.
    Kardeş eğer benim Türkiye'de gördüğüm kaliteyse pahalı bile. Buradaki PVC pencereler beton gibi. Babamların kirada olduğu daireye takılalı 20 yıl oldu. İlk günki gibi.

Türkiye'de bakıyorum hepsi çok hafif. İnsan korkuyor açıp kapatırken elinde kalacak diye. 10 yıl sonra gevlemeye başlıyor.

Keşke Polonyadan baksaydın. Arkadaş 5 sene önce 5500 Euroya aldıydı. Hiç bir sorun çıkmadı. Burdakinler gibi. Açınca fark ediyorsun kaliteyi. Bizimkinler en ince saç kullanıyorlar.

Mutlaka bura kadar kaliteliside vardır belki. Ama ben görmedim daha.

Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama standart bi cam Almanya’da 1500-2000€ arasında oynuyor takması ile birlikte.Burda bazı üyeler 3 korumalı olsun diye yazmış , ama bilmiyorlardı eski evlerde bu camlar çok tehlikeli ve yan etki yapıp evin içini nemlendirip küflendriyor.

O yüzden çevrende mutlaka Uzun yıllardır cam sektöründe çalışan bi şirket ile irtibata geç sana detaylı bilgiler verir.
    Öyle camlar varki yenilerde, aktif havalındırma sistemi var.

Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen Atsiz77 ustama katiliyorum.

Tamir ler yapiliyor.Dis cephe izola + Pencere 3 Fach

Sonuc.Kendin Kullanirsan dikkatli hareket ediyorsun.Havalandirma ya.Problem yok.

Kiraci olursa.Havalandirmada problemler basliyor.Yakit fazla gelmesin diye az havalandiriyor veya hic.
    Binanin her tarafi izola olmus.Insanoglu da odaya 3 litre kisi basi nem veriyor almis oldugu nefesle + Camasir kurutuyor....Bu nem de cikmadigi zaman Rutubet yapiyor.
    Kiracilarda bu havvalandirma olayini anlatana kadar baya ugrastim.50.000 € Izola icin para verdim, Ama kiracilar bir türlü havalandirmaya alisamadilar.
    Bazilari elektrische Endfeuchter aldi bu sekil olaylar düzeldi.Mühendis geldi..Kullanim hatasi...Havalandirma.

Eski yapilarda izola ne olmayan evin icerisinde bir devir dayim.gerceklesiyor.Duvarlardan ve eski isi kaciran pencerelerden.. (Bu durum da da enerji kaybi fazla yakit söz konusu)
    Benim Augsburg'da 1992 Modell dairem var.
    İzoleli baştan. Camlar hep sulanıyor. 2 fach Fenster. Camların kenarındaki lastiği söküp pasif havalandırma sistemi takmak istiyorum. İnşAllah faydası olur.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ocak 2023 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)