Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den cikislarda nedenini bilmedigimiz Trafik cezasi ödemesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama yabanci Plakaya eger ceza kesiyorsan o arac sahibinin sorgulama yapaip cezasini ögrenebilecegi bir sistemide kurman gerek.
    Yok ben yazdim cezayi eeee ne zaman TR'den cikarsan o zaman zamli öde.Bu olacak ismi?
    Cezayi mektupla gönderemiyiorlar, cünkü TR'de mektup ile bildirme kültürü yok.Hic yoktan online Plaka numarasini verdigimizde cezamizi ögrenebilecegimiz bir sistem kurun.Gecen yil cok aradim nette bulamadim.Bu o kadar zormu? Varsada ben bulamadim.Eger otobanlardan kacak gecersen bunu Plaka ile sorgulayabiliyorsun ama radar cezalarini gösteren sistem yok, bildigim kadariyla.

Var ustam GIB diye bir sistem var

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    Alıntı Mafyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var ustam GIB diye bir sistem var
    ustam bahsettigin siteyi defalarca denedim yola cikacagim günden bir gün önce yine denedim.O site interaktif vergi dairesinin sitesi ama plakami ne zaman verdiysem girdiginiz plakaya ait borc bulunamadi mesaji verdi.
    Ama gümrükte ceza cikti.Ordaki memura sordum Yabanci plakalara ait Radar cezalari sisteme düsmüyor dedi.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Boşverin Ayakbastı parası diye kabul edin

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Şu linkten bakabiliyorsunuz.

Plakayı verirken boşluksuz vereceksiniz.

Misal, M - TR 345, siz MTR345 yazacaksınız. HGS'den kaçak geçseniz bile yazıyor.

https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/main...7098396c74a6f7

Türkiye'de çok radar var. Ama kurtulamak çok kolay. Blitzer.de Pro diye appi yükleyin Türkiye'de bile sabit ve sabit olmayan ama daha önce oraya radarlar konduysa söylüyor.

Bölünmüş yollarda mübarek hiç susmadı. Bağzen kameralar oluyor bölünmüş yollardada. Onu bile söylüyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (08 Eylül 2023 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı Mafyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e-devlette gözükmüyor, siz gib bakacaksiniz
    Belirttiginiz sayfadanda baktim ceza ödendigi icin mi bilmiyorum kayitli ceza gözükmüyor. Keske bu ceza sistemini uygulamaya basladiklarinda yabanci plakalar icin ceza sorgulatabilecegimiz detayli bilgilerini görebilecegimiz bir olanak sunsalardi daha iyi olurdu.

7. Nazarnet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun,evet kesinlikle radara tutulmusun EDS olan yerlerde,cezayi ödedigin yerde gümrükte sorsaydin söylüyorlar,nerde cekilmisin, bende gecen yil cikarken ceza yatirdim,memur bayan bana söyledi,hep ayni yerde cekildigimi söyledi.

Yabanci Plakali arabalara yazilan cezalari HGS& e devlette göremiyorsun,yalniz yerli arabalari görülüyor,Hiz tolarans olayi var,belki kendin yanlis hatirliyorsundur,bir hafta önce basimdan gecti,tarafik durdurdu, 110 olan yerde 123 ile gittigimi idda etti,121 olsaymis yokmus dedigine göre,ben yinede cekilen hizimi görmek istedigimi söyledim bana inandirici gelmedi,radarda memur kamarayla oynuyordu bundan dolayi bana inandirici gelmedi,ve benle beraber TIR durdurdular buna hic bir ceza kesmeden biraktilar.
    Radar tespitini görebilmem icin mahkemeye verip dava acmam gerekiyormus,kimugrasirsa.
    yalniz EDS her yerde var dikkatli olmak lazim.
    Sagolun. Cezayi ödedigim memura sordum detayli bilgi veremiyor sadece bana verdigi ödeme fisinde Yildizeli-Akdagmadeni yaziyor tamam ben bu güzergahtan gidis dönüs yaptim. Yalniz tek bir ceza var iki tane farkli illere bagli ilce ismi yaziyor buda aklima bu güzergahlar arasi ortalama hiz asimindan kaynaklandigini düsündürüyor.

Hiz asimi konusunda eminim bölünmüs yollarda hiz sabitleyiciyi 118 yapip devam ediyorum yani tek düsüncem bölünmüs yollarda bazen sehir girisleri oluyor hiz siniri bölgesi 50 yaziyor az ilerisinde baska tabelada 70 yaziyor bende 75'le gidiyorum acaba oradan mi ceza geliyor her ihtimali düsünüyorum. Ceza yedigim icin mahkemeye falan itiraz etmeyi düsünmüyorum sadece neden ceza yedigimi detayli ögrensem bir yerde bilmeden hiz ihlali yapiyorsam daha dikkatli olup hiz kuralina uyarim ama böyle ülkeden cikarken detayli bir bilgi sunulmadan cezayi ödemeden cikamazsin denilmesi tuhafima gidiyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama yabanci Plakaya eger ceza kesiyorsan o arac sahibinin sorgulama yapaip cezasini ögrenebilecegi bir sistemide kurman gerek.
    Yok ben yazdim cezayi eeee ne zaman TR'den cikarsan o zaman zamli öde.Bu olacak ismi?
    Cezayi mektupla gönderemiyiorlar, cünkü TR'de mektup ile bildirme kültürü yok.Hic yoktan online Plaka numarasini verdigimizde cezamizi ögrenebilecegimiz bir sistem kurun.Gecen yil cok aradim nette bulamadim.Bu o kadar zormu? Varsada ben bulamadim.Eger otobanlardan kacak gecersen bunu Plaka ile sorgulayabiliyorsun ama radar cezalarini gösteren sistem yok, bildigim kadariyla.
    Söylediklerinize katiliyorum galiba böyle devam ederse nedenini bilmedigimiz cezalari her yil ödeyecegiz.

10. Nazarnet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu uygulama uzun zaman var..
    Ben 2018 de gittigimde bile yabanci plakalar sorgulaniyordu,,
    Problem nerde anlamadim..
    Sen arabayi gumrukte belirtiyorsun ve izin donusune kadar senin araban tr de kayitli..
    Sayet dedayli bilgi ye ulasamiyorsaniz arayin karayollarini size radar sistemine nasil girilir anlatsinlar..

12. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu linkten bakabiliyorsunuz.

Plakayı verirken boşluksuz vereceksiniz.

Misal, M - TR 345, siz MTR345 yazacaksınız. HGS'den kaçak geçseniz bile yazıyor.

Türkiye'de çok radar var. Ama kurtulamak çok kolay. Blitzer.de Pro diye appi yükleyin Türkiye'de bile sabit ve sabit olmayan ama daha önce oraya radarlar konduysa söylüyor.

Bölünmüş yollarda mübarek hiç susmadı. Bağzen kameralar oluyor bölünmüş yollardada. Onu bile söylüyor.
    Paylasmis oldugunuz linkten daha öncede plaka sorgulamasi yapmama ragmen kayitli bir ceza bulunamiyor uyarisi aliyorum.

Bahsettiginiz bu uygulamayi radarlardan kurtulmak icin degilde güzergah üzerinde kac km/h ile gitmemiz gerektigini görebiliyormuyuz yoksa sadece radarlari mi söylüyor? En azindan nerede ne kadar hizla gitmemiz gerektigini bilebiliriz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylasmis oldugunuz linkten daha öncede plaka sorgulamasi yapmama ragmen kayitli bir ceza bulunamiyor uyarisi aliyorum.

Bahsettiginiz bu uygulamayi radarlardan kurtulmak icin degilde güzergah üzerinde kac km/h ile gitmemiz gerektigini görebiliyormuyuz yoksa sadece radarlari mi söylüyor? En azindan nerede ne kadar hizla gitmemiz gerektigini bilebiliriz.
    Yabancilar icin vergi kimlik numarasindan sorgula..
    Sms yoluylada ayrintili bilgi gonderiliyormus .
    Yada bir ay icinde mektupla adrese gonderiliyor..
    Tabi siz ikametgah adresi tr al almanya al ,birinci adres ikinci adres gibi isler yaparsaniz birsey gelmez..
    Ayrica turk devilseniz gorunmez..mesela alaman..arabayi gumrukte nasil kaydettiniz o sekil..
    Konu webci tarafından (08 Eylül 2023 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancilar icin vergi kimlik numarasindan sorgula..
    Sms yoluylada ayrintili bilgi gonderiliyormus .
    Yada bir ay icinde mektupla adrese gonderiliyor..
    Tabi siz ikametgah adresi tr al almanya al ,birinci adres ikinci adres gibi isler yaparsaniz birsey gelmez..
    Ayrica turk devilseniz gorunmez..mesela alaman..arabayi gumrukte nasil kaydettiniz o sekil..
    Ben Türk vatandasiyim ve ülkeye girerken arac benim pasaportum üzerine kayit edildi. Simdi sorgulama yaparken yabancilar icin vergi kimlik numarasindan mi sorgulama yapacagim? Ayrica benim ikametgah adresim Almanya kayitli Türkiye'de ikinci ikametgah adresi belirtmedim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Ben Türk vatandasiyim ve ülkeye girerken arac benim pasaportum üzerine kayit edildi. Simdi sorgulama yaparken yabancilar icin vergi kimlik numarasindan mi sorgulama yapacagim? Ayrica benim ikametgah adresim Almanya kayitli Türkiye'de ikinci ikametgah adresi belirtmedim.
    Turksun ama plaka yabanci..
    Ayrica ikametgah adresi tr 0 yani sifir...
    Yukarda sadece turk vatandaslarinda gorunur yazdik biraz yanlis oldu..araba yabanci ulkede...
    Yani sistem olarak boyle calisiyor lakin biz turkler alamanlar gibi yeni icadlarda bulunuyoruz ama sistem ya calismiyor yada turk kafasi gec calisiyor..sisteme cezalar bazen gec giriyor..
    Tr ye girerken kayit altina alinan bir yabanci plaka nasil oluyorda sistemde gorunmuyor..
    Yada siz bir gurbetci olarak almanyada veya eu da cezalarinizi odeyebiliyorsinuzda nasil oluyorda kendi ulkenizde odeyemiyorsunuz..
    Arabaniz yabanci katagoride siz turk olarak tc kimlik no uzerinden sorguluyorsunuz..
    Konu webci tarafından (08 Eylül 2023 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671

Onu bilmen icin en basitinden speedcam uygulamasi calistir..
    Mobiller cakar ama festler bilinenilir..
    Sana kim soyleyecek orada 50 km git diye..
    Avrupa ve tr guzergahinda ne kadar fest veya arasira kontrol edilen mobil stationlar varsa öter..
    Yukardaki linke trafik borcu olan baksin..
    Konu webci tarafından (08 Eylül 2023 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Arkadaslar gümrükteki memur bana o verdiginiz Internet adreslerine ve e-devlete Radar cezalari düsmüyor.

Üye Samsunlukurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin- Samsun
    Ettiği Teşekkür
    74
    15 mesaja 38 teşekkür aldı
    Selamun Aleykum,
    bende bu sene Kapikuleden Cikisda 37,50 Tl ceza ödedim ..... Memura sordum neyin nesi bu bilmiorum dedi sirf ödemeden cikamassiniz dedi bana hayret 37tlik cezami var Türkiyede

20. Samsunlukurt üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    199 mesaja 339 teşekkür aldı
    Beyler
    Cezalar e devletten değil
    Interaktiv vergi dairesi uygulamasından takip edin
    Yediğiniz ceza bir iki günde orda görünüyor

Beni gecen sene Samsun çarşambada şehir içinde 120 km/h ile mobil radara girdim e devlette hiç görünmedi

Şu an tr deyim

Türkiyede dıkjat edeceğiiniz noktalar

Ortalama hız tespiti yapılan yerler
    Emniyet şeridini kullanmayın
    Otobanlarda ortada TERS yönde duran arablara dikkat edin
    Onlar mobile Blitzer
    Bir kaç km sonra durdurup cezayı yazıyorlar

He bana gelince
    Motorsikletle EDS Radar emniyet şeridi filan takmıyorum
    Otobanda 200 km/h asagııda gitmiyorum

Sadece üstte belirttiğim gibi yolda ters duran arabalara dikkat ediyorum

Son 4 sene iüstte yazdığım Samsun’da ters duran mobil arabadaki radara yakalandım

Onuda o zamanlar bilmiyordum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Bu kadar insana Gümrük kapisinda Radar cezaniz var diye ceza ödetilmesi tesadüf olamaz.Bence bu isin icinde bir is var.
    Ama neyse artik ayak basti parasi olarak görecegiz.
    Birde bu cezayi ödemek istediginde kredi karti ve Banka karti ile ödeyemiyorsun o an.
    Peş para ile ödeyeceksin, eger kart ile ödeyeceksen seni başta bir Gişe var oraya yönlendiriyor memur.Yani arabayi park edeceksin, ineceksin ilk siradaki gişeye gideceksin orda ödeyip ödenmistir makbuzunu alip tekrar sana islem yapan memura getireceksin.Işlemi bitireceksin.Yani buda orda insani cok strese sokuyor.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bu iş bir garip yeni bir Para musluğu sanki

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turksun ama plaka yabanci..
    Ayrica ikametgah adresi tr 0 yani sifir...
    Yukarda sadece turk vatandaslarinda gorunur yazdik biraz yanlis oldu..araba yabanci ulkede...
    Yani sistem olarak boyle calisiyor lakin biz turkler alamanlar gibi yeni icadlarda bulunuyoruz ama sistem ya calismiyor yada turk kafasi gec calisiyor..sisteme cezalar bazen gec giriyor..
    Tr ye girerken kayit altina alinan bir yabanci plaka nasil oluyorda sistemde gorunmuyor..
    Yada siz bir gurbetci olarak almanyada veya eu da cezalarinizi odeyebiliyorsinuzda nasil oluyorda kendi ulkenizde odeyemiyorsunuz..
    Arabaniz yabanci katagoride siz turk olarak tc kimlik no uzerinden sorguluyorsunuz..
    Bugün belirtmis oldugunuz (yabancılar için potansiyel vergi kimlik numarası ) seceneginden bilgilerimi dogru olarak girdigim halde bir sonuc alamadim.

Karsima cikan mesajda "Kimlik ve pasaport bilgilerinizin doğruluğu sağlanamadı. Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Doğrulamanın sağlanamaması durumunda yabancılar için potansiyel vergi kimlik numarası talebinizi pasaportunuz ile birlikte en yakın vergi dairesine başvurarak gerçekleştirebilirsiniz." yaziyor.

25. Nazarnet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Bugün belirtmis oldugunuz (yabancılar için potansiyel vergi kimlik numarası ) seceneginden bilgilerimi dogru olarak girdigim halde bir sonuc alamadim.

Karsima cikan mesajda "Kimlik ve pasaport bilgilerinizin doğruluğu sağlanamadı. Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Doğrulamanın sağlanamaması durumunda yabancılar için potansiyel vergi kimlik numarası talebinizi pasaportunuz ile birlikte en yakın vergi dairesine başvurarak gerçekleştirebilirsiniz." yaziyor.
    Vergi kimlik nr verdinmi usta..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)