Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 457 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Angriff aufs Bargeld I Neues Gesetz kommt am 1. Januar 2023

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı

Angriff aufs Bargeld I Neues Gesetz kommt am 1. Januar 2023

Nakit paraya saldırı I Yeni yasa 1 Ocak 2023'te geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=J_J_F98IiAY

2. 4 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Hersey kontrol altina almaya calisiyorlar. Gün gelecek nakit para tamamem kalkacak. Amaclari daha cok vergi almak. Milleti iyiyce soyacaklar. Dünyanin en berbat finans sistemi Almanya mi bilmem. Calis calis parani biriktir , yüklü miktarda nakit cekmek istersen, napacan niye diye herseyi soruyorlar. Cektigin an parayi geri yatirmak istersen, nerden geldi diye sorarlar, bildirirler Finanzamta. Bu gidisat hic iyi degil. Milleti mali olsun istemiyorlar, bi gidisle kimse ev falan alamaz.

5. 4 kişi BiBakipCikicam üyemize teşekkür etti:

Üye Casanova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    22 mesaja 224 teşekkür aldı
    @ BiBakipCikicam
    Suan komplo yakinda gercek ama millet zaten hazir köle olmaya yapacak birsey yok.

2030 Hiçbir şeye sahip olmayacaksınız ve mutlu olacaksınız! yersen.

Kolay gelsin.
    Konu Casanova tarafından (31 Aralık 2022 Saat 05:10 ) değiştirilmiştir.

7. Casanova üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı

Angriff aufs Bargeld I Neues Gesetz kommt am 1. Januar 2023

Bu kanun ile kara para aklamayı engellemek istiyorlarmış mesela insanlar nakit para ile ev rolex saat vs alınıyormuş bunların önüne geçmek için bir limit koyacaklar.

Mesela 10.000€ üzerinde alış verişte hepsi bankalar üzeri yürüyecek.

Ben böyle sistemleri olumlu buluyorum hatta nakit paranın tamamen kalkmasını istiyorum.

Zaten Bankalarda ufak ufak bu sisteme gidiyorlar ec kartlar iptal edip visa kart vermeye başlıyorlar daha sonraki sistem tamamen sanal alemde ödeme telefonlar ilk adım ilerde NFC çipleri vücut altına yerleştirip parmak ile öderiz veya göz veya yüz taraması ile..

Kısacası bi nevi Amerikan filmlerimdeki sistemlerşimdilik hayal görünsede uzun vadede yürürlüğe girecek.
    Konu atsiz77 tarafından (31 Aralık 2022 Saat 09:28 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Sırf abdestinde şüphesi olanı rahatsız eder. Beni rahatsız etmiyor. Neden etsinki. İllegal işim yok. Yasa kitap neyse o. Hatda bence iyi bile oluyor. Misal araba satıyorsun. Adam yanında 10000 Euro getiriyor. Gerçek mi sahtemi bilemiyorsun. Her ne kadar lambayada tutsan, kalem ile kontrol etse bir sıkıntı.

Postbank'da var bile, Echtzeitüberweisung. Anında Überweisung karşı tarafa varıyor. Hemende karşı taraf online bankingde görüyor. Yani acil bir olayda bile sorun yok.

Parasının hesabını bilmeyen öylede böylede sorun yaşar.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf abdestinde şüphesi olanı rahatsız eder. Beni rahatsız etmiyor. Neden etsinki. İllegal işim yok. Yasa kitap neyse o. Hatda bence iyi bile oluyor. Misal araba satıyorsun. Adam yanında 10000 Euro getiriyor. Gerçek mi sahtemi bilemiyorsun. Her ne kadar lambayada tutsan, kalem ile kontrol etse bir sıkıntı.

Postbank'da var bile, Echtzeitüberweisung. Anında Überweisung karşı tarafa varıyor. Hemende karşı taraf online bankingde görüyor. Yani acil bir olayda bile sorun yok.

Aynen .
    Geçenlerde araba almıştım biliyorsun adam tutturdu 500/200 olmayacak diye çok sahtesi varmış.

Havale yapalım dedim onada burun kıvırdı hafta sonuna denk geldiğinden dolayı bankalarda kapalı gittim 12.500€ hepsini 100€ yaptım trenle yanımda götürdüm…

Bu dijitalleşme hayatımızı kolaylaştırıyor farkında değil çoğu insan… illegal iş yapanlar zaten bi yolunu bulup işlerini yürütüyor devam.

11. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Bence çok iyi olur, çok şükür korkacak birşeyim yok.

Geç bile kalınmış, bir an önce geçilmesinde fayda var.

13. 2 kişi Burclu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen .
    Geçenlerde araba almıştım biliyorsun adam tutturdu 500/200 olmayacak diye çok sahtesi varmış.

Havale yapalım dedim onada burun kıvırdı hafta sonuna denk geldiğinden dolayı bankalarda kapalı gittim 12.500€ hepsini 100€ yaptım trenle yanımda götürdüm…

Bu dijitalleşme hayatımızı kolaylaştırıyor farkında değil çoğu insan… illegal iş yapanlar zaten bi yolunu bulup işlerini yürütüyor devam.
    Belki konu disi ama, ben olsam okadar paraya o arabayi almazdim. Tabiki güle güle kullan. Kazasiz belasiz. Sadece tecrübelerimi söylemek istiyorum.

Bende C-Klasse var 2005 Modell Kombi. S203. Seninkinin bir eski modeli. 2012 yilinda aldim. 5-6 yasindaydi. 12400 Euroya. 113000 km. Normal klasik yipranma tadilatlari fazla bir sorun acmadi.
    Simdi bakiyorum ucmus iyice fiyatlar. 8-9 yasindan sonra para yemeye basliyor arabalar. Benim Mercedes simdi 225000 km'de ve yag kacirmaya basladi. Üc dört yerde Dichtunglar kurumus. Yere bile damlatiyordu. Yere bile akiyordu. Mercedes nerden baksan parca falan 3000 - 4000 Euro isterdi. Alman Werkstattlar 2000 Euro. Allah'dan eski okul arkadasimin abisi Mercedesde Mechaniker. Tesadüfen onu ögrendim. Sagolsun 500 Euroya parcalar haric yapti. Tam 6,5 calisti. Ben basindaydim. Allah razi olsun.

Biliyorsun bende birde Corsa F var. Tabiki bir Mercedes degil. Ama Opel konfor acisindan mesafeyi kapatmis. Simdi düsünüyorum bir araba almaya mecbur kalsaydim. 13000 Euroya 8 - 9 yasinda Mercedes alacagima 4 yasinda Opel Astra falan alirdim. Bütceyi belki biraz asiyor. Ama parcalar falan daha ucuz oldugu icin aradaki fiyat farkini uzun süre kapatiyor.

Nacizhane fikrim.

Birde sana tavsiyem PETEC Leck UP kat. Kurumaya yüz tutmus Dichtunglari geri yumusatiyor. Palavrada degil. Arkadasin W202 vardi. Zylinderkopfdichtungdan damlatmaya basladiydi. Katdik denedik. Damlatma kesildi. Sadece kücü bir terleme kaldi. Bastan katilsaydi tedbir amacli hic bir sey olmazdi. Herkese tavsiye ediyorum. Mümkünse ama yagi degistirmisken kat.

Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok iyi olur, çok şükür korkacak birşeyim yok.

Geç bile kalınmış, bir an önce geçilmesinde fayda var.

Tek kötü tarafi coluk cocuk icin. Daha paranin ne oldugunu bilmiyorlar. Ögrenmeleri lazim. Ama tahminen söyle yaparlar. 50 Euroya kadar Bargeld kullanmak serbest. Yoksa kücük cocuklar parayi kullanmasini ögrenemez.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ocak 2023 Saat 15:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen .

Ben geçende araba almıştım

Satıcı ya yarın parayı çekip getireyim dedim ..

Satıcı olmaz biz nakit para almıyoruz,

Peki ödemeyi nasıl yapacağım dedim

Satıcı parayı online bank ile hesabımıza göndermeniz gerekli dedi.

Bu arada satıcı HUK-Coburg şirketidiydi

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçende araba almıştım

Satıcı ya yarın parayı çekip getireyim dedim ..

Satıcı olmaz biz nakit para almıyoruz,

Peki ödemeyi nasıl yapacağım dedim

Satıcı parayı online bank ile hesabımıza göndermeniz gerekli dedi.

Bu arada satıcı HUK-Coburg şirketidiydi
    Kirmizi ibigim, ben Subatda Corsa F Opel'den Augsburg'dan aldigimindada öyleydi.

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    @ hOrOz
    @ Birbey 3.0

Bende geçen hafta Eşimin Arabasını sattım ve parayı nakit getirdi 2300€ günlerden pazar ve bankadan çektiği için hepsi 50€ luk, say say bitmedi alanda genç daha 19 yaşında.

Baktım bu parayı sayamayacak bana 2350 yerine 2400-2500 veriyor, dedim ver şunu bana masaya dağittim 4x 500€ ve 350€ olarak, şu kalan parada senin dedim bana gerçekten 2500€ veriyordu, o an dedim şu büyük para işlerinde bilhassa sadece Online yapılsa diye, ama en mantıklısı tabiiki Dijitale geçmek istemeleri.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bütün fikirleri okudum. Ne yazik ki tek bir kişi bile. Digitalleşmenin esas amacını dile getirmedi.
    Tamam dedikleriniz doğru. İyi tarafları var
    Ama kötü tarafını hiç düşündünüz mü.
    Bunu anlamak için Çin'e bakmanız yeterli. Orda bu sistemi oturmuşlar ve dünyaya yaymak istiyorlar. Nedir bu sistem. Çin'de puan sistemi var. Yani yapay zeka vatandaşlara 100 üzerinden puan veriyor.
    Ve diyor ki. Senin 70 puanın var sen dış ülkeye çıkamazsın. Senin 30 puanın var sen para harciyamazsin. Puanlarda yaptığın eylemlere göre yapay zeka tarafindan veriliyor.
    Şimdi bi düşünün nakit paran cebinde olmazsa evine nasıl ekmek götürecek sin. Paran yapay zeka kontrolinde bütün giriş çıkışları kontrol ediyor.
    Yani digital diktatörlük.

Ana görüyorum ki insanlar bunu göremiyor ve buna hazırlar.
    Bunu yapmak isteyenlerde bu davranışı iyi analize etmişler.
    İnanin onların daha fazla para kazanmak diye bir niyeti yok. Parayı zaten onlar basıyor.
    Tek amaçları Total kontrol.
    Biz böyle olunca başarırlar. Uyanirsak çelmeyi yerler.
    İnsanlık tarihine bakın. Ne firavunlar geldi geçti. İnşallah bunuda atlatacak insanoğlu

19. 4 kişi benreis61 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Aslinda bu gercekleri biz burda dile getirdik sadece para uzerinden degil bilakis digitallesmenin önü acildiginda nerelere ulasabilecegini..
    Bunun ilk takdigi bitcoin oldu..
    Bitcoin aslinda bu gerceklerin bir alt yapisi oldu..
    Ne kadar bu isten zararli cikanlar olduysada genel manada basarili oldu..
    Turkiye dede hizli bir sekilde gititallesen paraya yani cripto yani kölelik sistrmine gecis yapiliyor,,peki turkiye niye bu konuda hizli..
    Merkez bankasi digital sisteme gectigini acikladi..
    Peki tum dunyada cripto ya gecisdeki bu acelecilik niye..imf tum dunya bankalarina bildiri gönderip alt yapiyi cripto konusunda hazir tutmalarini bildirdigi biliniyor..
    Çinde gerceklestirilen olay 3 veya 4 dene icinde bizim ülkemize de gelebilir..
    Anladigim kadariyla suanda yapilmak istenen ulkeler genelinde digital ödeme sistemini tamamen totarial bir sekilde uygulamak ve büyük sifirlamayi,,yani totalcontrolu biran ele gecirmek..
    Burada cogu kez teknolojiyi kötüye kullanarak insanlarin kafasina balyozu indirmeye az kaldi..
    Tüm insanlik kölelik tehdidi altinda,,bunu ssglik sektöründe,corona dönemlerinde,ilac sanayinde suan bile yasiyoruz..
    Lafin kisasi onlarin degimiyle belki delilik olsa bile insan beyinlerini yapay zekaya köle yapmak..
    Peki devletleri bu sisteme gecmekte niye tehdit ediyorlar..
    Bakin aynen corona da oldugu gibi maske takmak ve aşi olmak icin baski uygulayip insanlari yönlendirdilerse bu sisteme gecmeyen devletleri de bu sistemden disari atmakla tehdit ediyorlar..
    Rus bonkerler bunun ilk uygulamasi oldu ve crpto ödeme sistemleri savas nedeniyle donduruldu..
    Bircok rus ödemeyi uluslararasi yapamadi..
    Tum dunyanin borcu 150 trilyon dolar oldugu söyleniyor,,bu borclar ödrnmeyecek tabiki,gun gelecek para sistemini kötüleyip saman alti edilecek ve bir sifirlama baslayacak..
    Sizler digitalleseceksiniz ve paranin kokusu elinizden alinacak,,cip takilmis insanlar gibi nerede ne yediniz,ictiniz,ne satin aldiniz hepsi ödemelerle ortaya cikacak..dertletiniz borclariniz,evleriniz arsalariniz neyiniz varsa yapay zekaya köle olacak..
    Konu webci tarafından (02 Ocak 2023 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.

21. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Ama insanlar halan bunun bilincinde değil ve yalnızca iyi tarafları konuşuluyor. Bilim insanlığa hizmet ederse iyidir

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Alıntı benreis61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama insanlar halan bunun bilincinde değil ve yalnızca iyi tarafları konuşuluyor. Bilim insanlığa hizmet ederse iyidir
    Evet dogru bilim insanliga hizmet etmesi lazim..
    Görüyoruzki bu yamyamlar yani satanist meshepler gucu ne zaman eline gecirdi millete zulme basladi..insanlarin bu buyuk guce pekde karsi koyacak bir durumlari yok..
    Onlar teknolojinin harikalarina köle olmuslar,,dusunun bizlerin cart larla uzerimizde bar geld olmadan ilk ödemeleri carti cirt diye cekerek yanimizdakilere hava attigimiz gunleri,ne kadar mutluyduk,,her mutlulugun birde sonu olacaktir..
    Ben parasiz dolasiyorum benim param telefonda,card da diye ucanlarin sevincleri kursaginda kalacak gibi..
    Bence hala gercegin farkinda olamayanlar cikacaktir..
    Konu webci tarafından (02 Ocak 2023 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

24. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye Casanova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    22 mesaja 224 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bizimde gizli islerimiz yok kocum,
    ona göre yatak odana kamera koyulsun zaten gizli islerin yok, yani sorun yok sana göre öyle mi anliyalim?
    Miras diye birsey kalmicak yakinda ama senin gibi kisiler bunlarin farkinda degil.
    bu arada en son dozunu oldun mu? (Kacinci dozundasin)
    abdestini soran olmadi bu arada.

Senin icin özel olan ne? (privatsphäre)
    Gercekten merrak ediyorum.
    Yoksa senin özelin yokmu?
    Birbos 3.0
    Konu Casanova tarafından (04 Ocak 2023 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

26. Casanova üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    123
    11 mesaja 35 teşekkür aldı
    slm,gecen youtube da izlerken,youtuber gezginler bileklik satmaya
    calisiyorlardi hicbirinde pesin para yoktu latin Amerika Brezilyada
    cep telefonlariyla pix mi neymis ödeme yapiyorlar,soyguna karsida önlem gibi birsey
    bitcoin le alisveris de yayginlamis bu gibi ülkelerde

selamlar

Üye cinnah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Selamlar, Herseyi kontrol altina alacaklari kesin, nakit para kalkacak dogru, cip gelecek , attigimiz her adim kontrol altinda olacak.

Ben bunlara karsiyim;

Elektrik yok hicbir sey alip satamazsin,

Internet yok hicbir sey alip satamazsin.

Bir ekmek bile alamazsin.

Yukardaki ikisinden birinin olmadiginda hicbir seyimiz yok, kisacasi ciril ciplak kaliyoruz.

Atsiz77 Usta,

kontrollü olmak, yada kara para takibi yapmak kolay gibi görünüyor ama gercekte öyle degil,
    kara para aklayanlar zaten milyonerler veya milyarderler, isci sinifi degil. Onlarin kara para kontrolünü alacaklari yüzde besi gecmez
    Bu Multi paraya sahip olanlar zaten öyle yada böyle hükümetleri kontol ediyorlar.
    Kisacasi onlara hicbir sey yapmazlar yapamazlar

Not: Gücünüz yettigince somut varliklara yatirim yapin, en bilineni altin gibi toprak gibi bina gibi
    Saygilarimla

29. 3 kişi cinnah üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Asil amac Nakit Parayi piyasadan cekmenin Bankanin Bankadaki paraya vergi uyguluyamiyor. Eger Digital olursa kimsede parasini hesabtan cekemezse paraya vergi uygulanacak Bunu merkez bankasi acik söyledi son ressesionda faizleri eksige cekmek istedi ama yapamadi Nakit para oldugu icin.
    Diger Faydasida Digital paranin, bütün bilgiler devletin olacak, sen parani nereye harcadigini böylelikle bilecek, senin kim oldugun ortada olacak, ve devletten memmun olmayanlarin cezalandirmasi kolay olacak, hesabi kapata bilecekler, parasis bu dünyada ne yapabilirsin - akrabanda sana para veremez, verse onunda hesabini kapatirlar hesabta görünecekya.
    Nakit para onun icin önemli, ve kesinlikle kaldirilmamali - Digital para kölelik.
    Para saymak istemeyen simdide online ödeyebilir - imkanlar var.

31. Karadağlı Rıza üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Bende Sattim 4400 euroya yurt disindan geldi 50 ve 100 lüktü say say dedim havada soguk rüzgar ne o saya bildi ne ben 4700 koymustum 4400 anlastik
    adam dedi 4400 saydi al dedi ben dedim ok tamammi tamam dedi adam gitti evde iyice bir saydim 4650 cikti adama yazdim adam ben artik gelemem dedi olsun artik dedi
    yani zorladik saymakla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)