Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 507 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: EYT'de yaş sınırı uygulanmayacak...

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı tolga1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum tam ama Türkiye'de kendini çalışmış gösterenlerin Almanya da Türkiye de çalıştığı günleri boş göstermesi gerekiyor galiba, yani çift ülkede çalışmış olmaması gerekiyor yeni anlaşma ya göre, yanlış hatırlamıyorsam..
    Yok. Ilk zamanlar tam tersiydi. Çakışırsa iptal oluyordu. Onu sonra kaldırdılar. Çakışması artık engel değil.

Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada emekli olmadan Türkiye´den nasil emekli olacaksin? Kanun öyle degil miydi yoksa ben mi yaniliyorum?
    Ayrica sen ödemeye basladigindaki miktari bugünün dövizine göre cevirince aradaki fark seni kizdirmiyor mu? Türkiye´ye dönsen bile o para cok bir sey yapmaz, emeklilerin aldigi maas zaten (4500TL) 225 Euroya denk geliyor. Ilk baslarda 400-450 Euroydu bu.
    Almanya'dan emekli olacaksın diye bir şart yok. Sadece Almanya'da yarım almayacaksın ve yaptığın Minijob'dan isci primi kesilmeyecek. Bu kadar. Başka şart yok.

Beni hiç kızdırmıyor. Niye mi? Alman emeklilk kurumundan 100 Euro alabilmek için yaklaşık 30000 Euro yatırılmış olması gerek. Özel sigortalar yaklaşık 40000 Euro istiyorlar. Türkiye'de ödediğin miktara göre alacağın aylık süper. 17000 Euroya 225 Euro çok cazip. Birde bu 17000 Euronun bir kaç bin Eurosunu Finanzamtdan geri aldım.

Birde şu var. Sen yatırım ile sigortayı ayırt etmiyorsun. Sigorta kâr amaçlı yapılmaz. Güvence amaçlı yapılır. Beni 43-44 yaşından açlıkdan koruyor. Birde üstüne sağlık hizmetide alıyorum gerekirse. Türkiye'de tabiki bu para yetmez. Ama kira vermeyeceğim için ve hanımında emeklisi geleceği için idare eder.

Misal hastalık sigortan var. Kâr amaçlı yapılmıyor. Rahat uyumak için var. Yada araba sigortası. Kâr amaçlı yapılmaz. Güvence amaçlı yapılır.

Yatırım nedir. Yatırımın hedefi güvence amaçlı değildir. Gaye sadece parayı çoğaltmaktır. Misal bankada para vardır. Çekersin yettiği yere kadar yersin. Kapitam bittimi bitti. Sigorta öyle değil. YatırdıÄ£ın miktardan daha fazla alma ihtimalin var. Bunu dul aylığı var, yetim ve öksüz aylığı var, yaşlılık aylığı var.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (30 Aralık 2022 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)