Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 447 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eBay satıcı problem yapıyor?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    172
    16 mesaja 18 teşekkür aldı

eBay satıcı problem yapıyor?

Arkadaşlar ben arabam için Antriebswelle sağ sol takım halinde aldım (187 euro),adam bana sag sol takim gönderecegine,iki sol taraf gönderdi satıcıya mesaj attım,durumu anlattım bir sol tarafi geri göndereyim bana sag tarafi gönder hata yapmissiniz dedim.Satici bana pişkin pişkin hata olamiyacagini ve dahi elinde baska sag antriebswelle olmadigini çok geç geri yazıyor,bu tür durum olamaz araştıracağım falan diye kaç gündür uğraşıyorum şimdi hatasını kabul etti beni mağdur etti kaç gündür araba bozuk halde,Bu arada başka satıcıdan sağ taraf satın aldım cünku o kendisinde olmadigini baska saticidan almami yazmis bende baska saticidan alip(120 euro) taktırdım onun parasını istiyorum onun içinde sorun çıkarıyor şimdi set alınca fiyatı daha uygun tek tek alırsan daha farklı set halinde 187 Euro,tek sağ tarafı alirsan 120 Euro tutuyor bana geri 120 ödeyeceksin diyorum artı ikinci sol taraf için geri Versand için etiket yolla dedim etiketi göndermiş, yazmış birde ürün geri gelince kontrol edeceğim kullanıp kullanılmadığını sonra parayı öderim diyor ne yapmam lazım ikinci sol taraf hiç kullanılmadı vede kutusunda bu satıcı bir pislik yapabilirmi?mesela kullanılmış bu yada eskiyi göndermişsin deyip Problem çıkarırmı?ben ilk para iadesi ve geri gönderim etiketi istiyorum yanaşmıyor buna ne yapmam doğru olur?bu arada eBay de Fall de açtım
    Konu izmirefesli tarafından (03 Ekim 2023 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Slm ödemeyi nasil yaptin umarim Paypal üzeri? Böyle durumlarda resim ve video cekmeni tavsiye ederim göndermeden. Tek parca geri göndermen de 120€ öder mi orasini bilmem, mantiken 187 nin yarisini öder bence. Saygilar
    Konu Snejder10 tarafından (03 Ekim 2023 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi Snejder10 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Alıntı Snejder10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm ödemeyi nasil yaptin umarim Paypal üzeri? Böyle durumlarda resim ve video cekmeni tavsiye ederim göndermeden. Tek parca geri göndermen de 120€ öder mi orasini bilmem, mantiken 187 nin yarisini öder bence. Saygilar
    Aynen..resim veya video en saglami..
    Gerci onada itiraz eder,,nerden bileyim bunun benim gonderdigim oldugunu der..
    Yani adamin iyi niyetine kalmis..
    Gonderebilirde,parayada yatabilirde..isinde uzar..
    Bekle gor,,hemen terelellenme derim..
    Unutmayin artik is yaparken bir adim degil iki adim daha dikkat edin..
    Gecen otobanda giderken 80 lik yolda arkadan gelen tir farlari yakti,patpat duduk..baustelle..
    Polise gittim sikayet ettim,adam komisermis,bana diyoki anzeige yapsanda itiraz edeip ben degilim diyorlar birsey cikmaz dedi..
    Gene otobanda gidiyorum,standspurda wv otobana girecek,sola gectim,arkadan fisek gibi opel beni sagdan solladi,gene sikayet sonuc kocaman bir 0 .....
    Yani artik hicbirsey eskisi gibi degil,,kanunlari beya gevsettiler,,
    Senin olayinda oldugu gibi birsey cikmayabilir,,en fazla adama negativ verip sikayet edersin..
    Konu webci tarafından (03 Ekim 2023 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Eğer yeni mal ise 14 gün içinde komple paketi geri göndermen daha mantıklı olurdu.

Ama olan olmuş, Paypal ile ödeme yaptıysan Şikayet dilekçesi aç ve durumu izah et. Satıcı ile yazışmaların hepsinin kopyasını yükle.

Yanlış parçanın video ve resimlerini çek ve paketi geri yolla.

Satıcıya paketi gönderdiğin vakit video ve resimlerde gönder, hiç gıcıklık yapmaya teşebbüs etmesin diye..

7. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye acemi iste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,091
    43 mesaja 117 teşekkür aldı
    saticinin kim oldugunu buraya yaz en azindan parca alirken dikkat ederiz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    172
    16 mesaja 18 teşekkür aldı
    Selam arkadaşlar satıcıya malı gönderdim sorun çıkarmadı 120 Euro geri ödeme yaptı ama çok uğraştırdı iki hafta sonunda herşey sona erdi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)